Змістовий модуль 2. Ринкова система та інфляція



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Та тематика контрольних робіт для

Студентів заочної форми навчання

 

 

з дисципліни «Макроекономіка»

для студентів 1, 2 курсу

напряму підготовки 6.030507 «Маркетинг»,

6.030504 «Економіка підприємства»,

6.030508 «Фінанси і кредит» за професійним спрямуванням «Фінанси»,

6.030508 «Фінанси і кредит» за професійним спрямуванням «Оподаткування»,

6.030509 «Облік і аудит»

галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво»

факультету економіки

 

Херсон 2015 р.


Методичні рекомендації та тематика контрольних робіт для студентів Методичні рекомендації та тематика контрольних робіт для студентів заочної форми навчання з дисципліни «Мікроекономіка» напрямів підготовки 6.030507 «Маркетинг», 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030508 «Фінанси і кредит» за професійним спрямуванням «Фінанси», 6.030508 «Фінанси і кредит» за професійним спрямуванням «Оподаткування», 6.030509 «Облік і аудит» галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво»

 

Укладач: к.е.н., доц. Коверга А.В., кількість сторінок – 21 с.

 

Рецензент: Карлюка Д.О., к.е.н., доцент

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри

економіки і підприємництва

протокол № _3_ від „ _11_11__ 2015 р.

Завідувач кафедри _______М.В. Шарко

 

 

Відповідальний за випуск М.В.Шарко, проф., завідувач кафедрою економіки і підприємництва

 

ВСТУП

Макроекономіка як розділ економічної науки охоплює широкий спектр питань й проблем взаємодії агрегованих господарюючих суб'єктів, результати якої узагальнюються в системі показників, що відображають результати функціонування національної економіки. Різнонаправленість динаміки основних макроекономічних показників зумовлює виокремлення основних проблем макроекономіки, що стосуються економічного зростання, зайнятості, рівня цін. Мікроекономіка розглядає питання оптимізації взаємодії ринкового механізму та державної економічної політики з метою вирішення зазначених основних проблем розвитку національної економічної системи.

Мета: формування системи знань з теоретичної макроекономіки, які відображають сукупні результати економічної діяльності країни та теоретичний інструментарій ринкового і державного регулювання національної економіки.

Завдання: вивчення ключових положень базових макроекономічних теорій, ринкових механізмів та механізмів макроекономічної політики щодо регулювання економіки, набуття вмінь аналізувати результати функціонування національної економіки та оцінювати ефективність економічної політики держави. Загальне завдання конкретизується за конкретними напрямками:

- формування в студентів стійких знань з теорії макроекономіки;

- набуття студентами навичок і умінь самостійного вирішення практичних питань щодо відображення макроекономічних закономірностей;

- засвоєння студентами методичних підходів до визначення векторів цілеспрямованого впливу держави на виробництво, зайнятість, інфляцію та інші макроекономічні параметри за допомогою зміни пропозиції грошей, рівня податків та державних витрат;

- навчання методиці аналізу макроекономічних ситуацій для подальшого використання результатів аналізу в практичній роботі;

- ознайомлення студентів з сучасними проблемами економіки України;

- сприяння цілісності сприйняття студентами економічних явищ.

Студенти повинні знати: основні закономірності розвитку суспільного виробництва; механізми функціонування виробничих процесів на макрорівні; причини виникнення кризових явищ в економіці і шляхи їх подолання; особливості розвитку економіки України на сучасному етапі.

Студенти повинні вміти: професійно виконувати аналіз макроекономічних (агрегованих) показників, що є результатом зведення показників окремої економічної діяльності окремих домогосподарств та фірм й розробляти заходи щодо застосування факторів, які впливають на рішення домогосподарств і фірм про заощадження, інвестиції, споживчі витрати тощо; виконувати розрахунки макроекономічних показників, використовуючи різні методи; аналізувати економічні явища; робити обґрунтовані припущення про перспективний розвиток економіки; користуватися різноманітними інформаційними джерелами.


  1. Програма навчальної дисципліни

Змістовий модуль 1. Вступ до макроекономіки

Тема 1. Макроекономіка як наука

Вступ в макроекономіку, економічна система як об'єкт макроекономіки. Основні суб'єкти макроекономіки. Предмет макроекономіки. Механізм регулювання макроекономіки. Методика курсу. Місце курсу в системі дисципліни. Макроекономіка як система знань про механізми функціонування національної економіки. Методика вивчення курсу „Макроекономіка”. Особливості макроекономічного аналізу та його переваги.

Тема 2. Макроекономічні показники в системі національних рахунків

Основи поняття національних рахунків. Валовий національний продукт, як головний показник систем національних рахунків і способи його розрахунку. Роль ціни в розрахунку макроекономічних показників. Поняття інфляції і дефляції. Суть і методологічні принципи системи національних рахунків. Суть і методи розрахунку валового національного продукту, чистого національного продукту, особистого і національного доходу. Поняття номінальної і реальної вартості.

Змістовий модуль 2. Ринкова система та інфляція

Тема 3. Ринок праці

Особливості формування, функціонування і регулювання ринку праці. Поняття і види безробіття. Закон Оукена. Державне регулювання і система соціального захисту населення. Особливості формування попиту і пропозиції на ринку праці. Класична і кейнсіанська моделі зайнятості. Поняття нормального рівня безробіття. Державна система соціального захисту населення.

 

Тема 4. Товарний ринок

Поняття сукупного попиту. Визначення, сутність і відмінність від попиту на окремі товари. Фактори, які впливають на сукупний попит. Поняття сукупної пропозиції. Характерні відрізки кривої сукупності пропозиції. Функція сукупного попиту і її графік. Фактори, які визначають положення на графіку функції сукупного попиту. Функція сукупної пропозиції, її графік та детермінанти.

Тема 5. Грошовий ринок

Поняття „гроші” та функції, які вони виконують. Попит і пропозиція на ринку грошей. Грошово-кредитне регулювання економіки. Основні напрямки монетарної політики. Грошово-кредитна політика в теоретичній концепції класичної школи і концепції монетаризму.

Тема 6. Інфляційний механізм

Поняття і сутність інфляції. Інфляційна спіраль, інспірована сукупним попитом та інфляційна спіраль, інспірована сукупною пропозицієюАнтиінфляційна політика держави. Соціальні наслідки інфляції. Інфляція як економічне явище. Причини виникнення інфляції та основна класифікація її видів. Концепції антициклічного регулювання економіки. Державна антиінфляційна політика, її вплив на економічну динаміку. Подолання наслідків інфляції.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!