Звіт з навчальної практики

 

Назва практики: Системне програмне забезпечення

студента 2 курсу 211-ОКС групи

Сорока Олександр Володимирович

напрям підготовки 6.050102 «Комп’ютерна інженерія»

спеціальності 5.05010201 – «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»

 

База практики: ППК ППІ НУК ім. адмірала Макарова

Період практики: 17.06.2013 – 25.06.2013

Керівник практики

викладач ____________________ Клига Л.Ф.

 

Оцінка: _________________

Члени комісії _________ Бойко Д.А.

___________ Калашніков О.В.

___________ Клига Л.Ф.


ЗМІСТ


ВСТУП

 

 

Системне програмне забезпечення - відоміше як операційна система, це будь-яке програмне забезпечення, що забезпечує інфраструктуру, на якій можуть працювати прикладні програми, тобто воно керує і контролює комп'ютерним обладнанням, для можливості виконання прикладних програм. Операційні системи, такі як Microsoft Windows, Mac OS X та Linux є яскравими прикладами системного програмного забезпечення.

Системне програмне забезпечення - це ПЗ, що в принципі забезпечує роботу комп'ютера. Крім операційних систем, іншими прикладами є антивірусні програми, комунікаційні програми та драйвери принтерів. Без системного програмного забезпечення комп'ютер працювати не буде. На відміну від системного програмного забезпечення, програмні засоби, які дозволяють вам робити щось на приклад створення текстових документів, грати в ігри, слухати музику або переглядати веб називаються прикладними.

В цілому прикладні програмні засоби — це програми, що дозволяють кінцевому користувачу виконання конкретних функцій, таких як обробляння текстів або редагування зображень. Системні програмні засоби виконують такі завдання, як передача даних з пам’яті довільного доступу на диск, або відтворення тексту на дисплеї.


1 ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

 

1.1 Правила електробезпеки

 

Електробезпека- це система організаційних і технічних заходів та засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого й небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики. Проходячи через організм людини, електричний струм справляє на нього термічну, електролітичну, механічну та біологічну дію. Термічна дія струму спричинює опіки окремих ділянок тіла, нагрівання кровоносних судин, серця, мозку та інших органів, через які проходить струм, що призводить до виникнення в них функціональних розладів. Електролітична дія струму характеризується розкладом крові та інших органічних рідин, що викликає суттєві порушення їх фізико-хімічного складу. Механічна дія струму супроводжується ушкодженнями (розриви, розшарування тощо) різноманітних тканин організму внаслідок електродинамічного ефекту. Біологічна дія струму на живу тканину проявляється як небезпечне збудження клітин та тканин організму, що супроводжується мимовільним судомним скороченням м'язів. Таке збудження може призвести до суттєвих порушень і навіть повного припинення діяльності органів дихання та кровообігу. Види електричних травм. Причини летальних наслідків від дії електричного струму

Електротравми - це травма, спричинена дією електричного струму чи електричної дуги. Залежно від наслідків електротравми умовно поділяють на два види: місцеві електротравми, коли виникає місцеве ушкодження організму, та загальні електротравми (електричні удари), коли уражається весь організм внаслідок порушення нормальної діяльності життєво важливих органів і систем.


 

Характерними місцевими електричними травмами є електричні опіки, електричні знаки, металізація шкіри, механічні ушкодження та електроофтальмія.

Електричні знаки (електричні позначки) є плямами сірого чи блідо-жовтого кольору у вигляді мозоля на поверхні шкіри в місці її контакту зі струмо-провідними частинами.

Металізація шкіри — це проникнення у верхні шари шкіри найдрібніших часточок металу, що розплавляється внаслідок дії електричної дуги. Такого ушкодження, зазвичай, зазнають відкриті частини тіла — руки і лице. Ушкоджена ділянка шкіри стає твердою та шорсткою, однак за відносно короткий час вона знову набуває попереднього вигляду та еластичності.

Електроофтальмія — це ураження очей внаслідок дії ультрафіолетових випромінювань електричної дуги.

Найбільш небезпечним видом електротравм є електричний удар, який у більшості випадків (близько 80 %, включаючи й змішані травми) призводить до смерті потерпілого Правила електробезпеки

Основні правила електробезпеки:

- ніколи не залишайте електроприлади без нагляду;

- не вмикайте їх, якщо сумніваєтеся у справності;

- не допускайте відхилень від правил використання, зазначених в інструкціях до приладів;

- деякі електроприлади вимагають спеціальної установки, довіряйте цю установку тільки фахівцям;

- не приступайте до ремонту електротехнічних виробів, підключених до мережі;


Навіть перебуваючи в спеціалізованих приміщеннях, обладнаних з дотриманням всіх норм, не забувайте про обережність. Як приклад — правила електробезпеки в комп’ютерному класі:

- під час роботи руки повинні бути чистими і сухими;

- не заходьте за комп’ютери (робоча зона);

- не торкайтесь до гнізд;

- не торкайтеся до пристроїв заземлення і годує проводах;

- не торкайтеся до екранів і тильним сторонам моніторів;

- не вмикайте і не вимикайте апаратуру без попереднього повідомлення викладач


2 РОБОТА В BIOS

 

Завдання: Дослідити алгоритм підключення нового HDD і відповідні налаштування в базові системі введення виведення.

 

2.1 Дослідження алгоритмів підключення нового HDD і відповідних налаштувань в базові системі введення виведення

 

Встановлення та налаштування нового HDD проходить в декілька етапів

1 Підготовка комп’ютера:

Захистіть наявний жорсткий диск від можливої появи проблем в майбутньому.Переконайтесь, що bad-секторів на ньому немає в даний час. Перевірте диск програмою ScanDisk, після чого проведіть дефрагментацію програмою Disk Defragmenter. Ці перевірки можуть зайняти деякий час, проте вони дозволять заощадити час і позбавити Вас від головного болю при установці нового диска, дозволивши копіювати дані, що не містять помилок. Не забудьте зробити копії важливих файлів, якщо є така можливість. Також не забудьте про такі файлах, як normal.dot програми Microsoft Word та закладки Інтернет-браузера.

2 Відкрийти кришку ком’ютера

Перед зняттям кришки вимкніть комп'ютер і вийміть вилку з розетки. Перед роботою з комп'ютером одягніть на зап'ясті антистатичний браслет Його можна придбати в найближчому магазині електроніки. Приєднайте браслет до заземленого металевого об'єкту. Знайдіть вільне місце. Зазвичай вільне місце для нового жорсткого диска можна знайти поряд зі старим. Знайдіть роз'єм підключення живлення. Якщо немає вільного роз'єму, можна скористатися перехідником. Використовуйте новий кабель даних. Для забезпечення максимальної продуктивності потрібно 80-проводний кабель. Більшість жорстких дисків комплектуються такими кабелями. Замініть старий кабель новим, роз'єми у них однакові.Якщо це жорсткий диск SATA, то кабель живлення і кабель даних будуть відповідного типу.

3 Встановіть перемички на жосткому диску

Рекомендується встановлювати новий диск другим на первинному каналі IDE. Це той самий канал, до якого підключений старий диск. Коли два приводи підключені до одного кабелю, одному з приводів потрібно присвоїти статус "Ведучого" (Master), іншому - "Відомості" (Slave). Розташування перемичок, відповідне цим налаштувань, зображується на приводах. Слід присвоїти новому диску статус завантажувального, перемички встановити в положення Master. Перемички старого жорсткого диска встановлюються в положення Slave.

Рисунок 1 Роз’єми Master та Slave

У разі SATA "положення" Master і Slave визначаються роз'ємом на материнській платі, до якого підключений диск. Переконайтеся, що у Вас є програма, яка підтримує копіюванняданих на новий жорсткий диск. Якщо Ви плануєте використовувати новий жорсткий диск як додаткове сховище файлів (операційна система буде завантажуватися зі старого жорсткого диска), то новий диск необхідно встановити в положення Slave, а старий залишити як є.

4 Збірка ком’ютера

Встановіть новий жорсткий диск в комп'ютері. Підключіть роз'єми даних до обох жорстких дисків. Підключіть до обох жорстких дисків роз'єми живлення. Перевірте всі з'єднання. Не закривайте комп'ютер, поки не переконаєтеся, що все зроблено правильно.


5 Завершальний етап

Якщо Ви плануєте використовувати новий жорсткий диск як додаткове сховище файлів (операційна система буде завантажуватися зі старого жорсткого диска), то залишається привласнити букву новому SATA жорсткого диску за допомогою утиліти управління жорсткими дисками (Панель управління - Адміністрування - Управління комп'ютером), у разі IDE буква буде привласнена автоматично.Для установки ОС на новий жорсткий диск включіть комп'ютер і завантажтесь з інсталяційного диска. Дотримуючись інструкцій, налаштуйте новий диск і скопіюйте дані зі старого на новий. Або заново встановіть необхідну операційну систему, а після установки налаштуйте її для роботи і скопіюйте зі старого жіска всю необхідну інформацію. Перевіривши, чи все нормально працює, можна відформатувати старий диск, щоб прибрати непотрібні дані і підготувати його для зберігання нових файлів.


3 ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА MS-DOS.РОБОТА З ДИСКАМИ. КОМАНДИ FORMAT,SCANDISK,FDISK

 

Завдання: Дослідити синтаксис та варіанти виконання команди FDISKв операційній системі MS-DOS.

 

3.1 Дослідження синтаксису та варіантів виконання команди FDISK в операційній системі MS-DOS.

 

Вставити диск з Acronis в ком’ютер. Ввімкнути його

Рисунок 2 Запуск Acronis

Потім необхідно вибрати у вікні вибору режиму інтерфейсу – ручний режим (цей режим дозволяє виконувати окремі операції для більш поглибленого налаштування конфігурації розділів).Далі у наступному вікні вибирати диск С і натиснути форматування –виконується процес форматування жорсткого диску. Після цього натиснути приступити і операція форматування закінчена. Виймаємо диск з Acronis та вставляємо диск з MS-DOS перезавантажуємо ком’ютер та в наступних діалогових вікнах необхідно натискати NEXT


3.2 Дослідження синтаксису та варіантів виконання команди FDISK в операційній системі MS-DOS.

Рисунок 3 Команда FDISK

Команда FDISK

Запускає програму Fdisk, яка конфігурує жорсткий диск для використовування MS-DOS.

Fdisk виводить послідовність меню, що полегшують створення розділів диска (дисків) для MS-DOS. Для запуску програми використовуйте команду:

FDISK

Для висновку інформації про розділи без запуску Fdisk використовуйте

наступний синтаксис: 20

FDISK /STATUS

Параметр /STATUS виводить оглядову інформацію про розділи жорсткого диска (дисків) вашого комп'ютера. Якщо /STATUS не забезпечує досить докладної інформації про диск, то запустіть програму Fdisk без параметра /STATUS і виберіть пункт 4.


 

Ви можете застосовувати Fdisk для наступних задач:

- створення основного розділу MS-DOS;

- створення розширеного розділу MS-DOS;

- установка активного розділу;

- знищення розділу;

- вивід даних розділу;

- вибір наступного жорсткого диска для створення розділів (якщо система має декілька жорстких дисків).


4 УСТАНОВКА ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ WINDOWS XP

 

Завдання: Настройка параметрів швидкодії в операційні системі системі Windows XP

 

Встановлення Windows XP

Для початку вставляємо диск з Windows XP в дисковод і перезавантажуємо ком’ютер. Під час перезавантаження натискаємо клавішу DEL і заходимо в меню BIOS вибираємо вкладку Advanced Advanced BIOS Features. Тут необхідно в рядку First Boot Device. Вибрати CD-ROM щоб Windows XP встановилась на ком’ютер після перезавантаження з диску. Зберігаємо налаштування за допомогою натискання клавіші F10, з’виться діалогове вікно в якому необхідно підтвердити ваші зміни, згоджуємося і натискаємо Y.

Під час перезавантаження ком’ютера програма інсталяції Windows XP проведе підготовку ком’ютера встановивши необхідні драйвери та компоненти та почне встановлювати дистрибутив Windows XP перед початком встановлення віндовс необхідно прочитати ліцензійну угоду щодо встановлення продукту на комп’ютер після підтвердження ліцензійної згоди програма установки скопіює всі необхідні файли в тимчасову папку на жорсткому диску для того щоб розпочалась установка Windows

Після копіювання файлів з’явиться меню в якому інсталятор запропонує від форматувати жорсткий диск для цього вибираємо «Від форматувати жорсткий диск в NTFS» після форматування вибираємо розділ для встановлення Windows XP

Після закінчення цієї процедури комп’ютер автоматично перезавантажиться. По закінченню перезавантаження буду необхідно ввести Serial Number продукту. Після введення ключа з’явиться діалогове вікно інсталяції, там все строїть по замовченню необхідно лише натискати далі


Встановлюємо параметри мови, буде запропоновано вибрати два параметри основний і додатковий параметр мови. У наступному вікні вказуємо свої персональні дані. Далі необхідно вибрати місце проживання, від цього залежить запис дати, часу та відображення деяких значків. Після цього продовжиться встановлення Windows XP, в залежності від характеристик ком’ютера встановлення займе від 20 до 40 хвилин. Після встановлення Windows XP ком’ютер перезавантажиться і програма встановлення виконає автоматичне налаштування системи, встановить необхідні драйвери. Залишилось по необхідності встановити прикладні програми і Windows XP готова до використання.

Настройка параметрів швидкодії в операційні системі системі Windows XP

Для настроювання параметрів швидкодії відкрийте Панель управління (Панель управления або Control Panel) і натисніть Продуктивність і обслуговування (Производительность и обслуживание або Performance And Maintenance). Для перегляду встановлених параметрів швидкодії у вікні Продуктивність і обслуговування (Производительность и обслуживание або Performance And Maintenance) натисніть значок Система (System) і перейдіть на вкладку Додатково (Дополнительно або Advanced). Параметри на вкладці Додатково (Дополнительно або Advanced) діалогового вікна властивостей системи дозволяють вам настроїти параметри швидкодії, профілі користувачів, параметри завантаження і оновлення, змінні середовища і параметри звіту про помилки

 

Рисунок 4 Вкладка Додатково діалогового вікна Властивості системи (Свойства системы або System Properties)

На вкладці Додатково (Дополнительно або Advanced), у полі Швидкодія (Быстродействие або Performance), натисніть кнопку Параметри (Параметры або Settings), щоб відкрити діалогове вікно Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options). У цьому вікні є дві вкладки: Візуальні ефекти (Визуальные эффекты або Visual Effects) і Додатково (Дополнительно або Advanced).

Вкладка Візуальні ефекти (Визуальные эффекты або Visual Effects) діалогового вікна Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options)

Рисунок 5 Вкладка Візуальні ефекти (Визуальные эффекты або Visual Effects) діалогового вікна Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options)

На ній можна вибрати один з параметрів для управління візуальними ефектами на вашому комп'ютері. У Windows XP Professional таких параметрів чотири: Відновити значення за замовчуванням (Восстановить значения по умолчанию або Let Windows Choose What's Best For My Computer), Забезпечити найкращий вид (Обеспечить наилучший вид Adjust For Best Appearance), Забезпечити найкращу швидкодію (Обеспечить наилучшее быстродействие або Adjust For Best Performance) і Особливі ефекти (Особые эффекты або Custom). Якщо ви хочете вручну указати візуальні ефекти, варто вибрати Особливі ефекти (Особые эффекты або Custom).


Додаткові параметри швидкодії

Вкладка Додатково (Дополнительно або Advanced) діалогового вікна Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options). Це діалогове вікно дозволить вам настроїти параметри часу відгуку для активних і фонових додатків, а також параметри віртуальної пам'яті.

Рисунок 5 Вкладка Додатково (Дополнительно або Advanced) діалогового вікна Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options)


5 УСТАНОВКА ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА LINUX

 

Завдання: Дослідити методи підключення до мережі INTHERNET в OC Linux

 

Встановлення OC Linux, завантажуємо з диску дистрибутив Ubuntu, відразу відкривається вікно в якому пропонуюсь вибрати мову. Після вибору мови в наступному вікні вибираємо пункт Встановити Ubuntu і натискаємо.

Рисунок 6 Меню встановлення Ubuntu

В наступному вікні вибираємо мову для встановлення

Рисунок 7 Діалогове вікно вибору мови

Після цього іде процес вибору жорсткого диску на який встановлювати, форматуємо диск та встановлюємо операційну систему

Рисунок 8 Встановлення Ubuntu


Після закінчення встановлення діалогове вікно сповіщає, що встановлення операційної системи скінчилось, далі перезавантажуємо ком’ютер. Все готово, OC Linux встановилась.

Рисунок 9 Закінчення встановлення OC Linux

 

Дослідження методів підключення до мережі INTHERNET в OC Linux

Для того щоб підключитися до інтернету в Linux необхідно підключити кабель до мережевої карти, потім перевірити мережеву карту, це можна виконати за допомогою консольної програми lspci відкриваємо термінал і пишемо в ньому команду lspci або lspci-v призначена для докладнох інформації про підключені пристрої. Після того як переконалися, що мережева карта працює виконуємо налаштування мережевого підключення. В списку необхідно знайти мережеву карту, присвоюємо їй будь-яке ім’я. У більшості випадків в мережі використовується ipv6 перевіряємо налаштування. Вибираємо профіль Автоматично (dhcp) між ipv4 та ipv6, підтверджуємо налаштування.

Підключення до локальної мережі успішно налаштован, залишається створити мережеве підключення. Зазвичай використовуються два типи мережевих підключень vpn або PPPoE. Щоб виконати підключення до інтернету необхідно клацнути по мережевому значку і меню вибрати підключення, яке раніше було створен. Після підключення значок мережевого індикатора мінить свій виглаяд.

У багатьох випадках модеми, що підтримують технологію DSL можуть працювати в режимі маршрутизації, а це означає, що не потрібно створювати DSL підключення і щоразу з’єднуватись з серверо, модем це буде все робити автоматично при включенні.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!