Ручні осколкові та кумулятивні гранати



Призначення, бойові властивості та загальна будова ручних осколкових гранат.

Армія України призначена надійно оберігати мирний труд нашого народу. Все це покладається на військовослужбовців, а Ви всі готуєтесь вступити до її лав, як майбутні офіцери Української Армії.

Тому Ви повинні мати тверді знання матеріальної частини стрілецької зброї, уміло обходитися з нею і мати відповідні практичні знання по її використанню. А щоб вміло застосовувати зброю в бою, необхідно знати призначення, бойові властивості, принцип дії, правила д підготовки до стрільби. Добрий догляд за зброєю, бережне відношення до неї, вміло ліквідувати затримки в бою - все це забезпечить безвідмовність зброї.

Одними з видів зброї, які застосовуються в ближньому бою, є ручні гранати, а для боротьби з танками, броньованими цілями - кумулятивні гранати.

Граната (латинською - зернистий) - боєприпас, призначений для поразки живої сили і військової техніки на коротких відстанях. Поразка наносить осколками, ударною хвилею або кумулятивним струменем. По способу призначення розрізняються гранати: -ручні;

· вистрілюючі з гранатометів;
по призначенню:

· протитанкові (фугасні, кумулятивні);

· протипіхотні (осколкові, осколково-фугасні);

· спеціального призначення (димові, освітлювальні, сигнальні).

Гранати можуть бути споряджені вибухівкою ударної дії (вибухають при зустрічі з перешкодою) та дистанційної дії. Для навчання військ застосовують навчальні гранати.

Ручні гранати з'явились у 16 столітті і застосовувались при облозі і захисті фортець, а в 17 столітті в польовому бою. Для їх метання назначалися відібрані солдати - гренадери.

Зараз на озброєнні армії України є ручні гранати РГД-5, РГ-42, Ф-1, РГО, РГН, реактивні протитанкові кумулятивні гранати РПГ-18, РПГ-22.

Від дальності розльоту осколків ручні гранати діляться на наступальні та оборонні.

Гранати РГД-5, РГ-42 відносяться до наступальних, Ф-1 - оборонна.

Всі вони комплектуються модернізованим уніфікованим запалом до ручних гранат - УЗРГМ.

Капсуль запалу запалюється в момент кидання гранати, а вибух проходить через 3,2-4,2 сек.

Гранати РГД-5, РГ-42, Ф-1 безвідмовні, вибухають при падінні в болото, в сніг, воду і т.п.

При вибуху утворюється велика кількість осколків, що розлітаються в різні сторони: РГД-5, РГ-42 - 25м, а Ф-1 до 200м.

РГД-5

Ручна осколочна граната РГД-5 - граната дистанційної дії, призначена для поразки живої сили у наступі та обороні. Кидати гранату можливо з різних положень при дії в пішому порядку або на БТР, автомобілях.

Вона складається:

· корпусу з трубкою для запалу;

· розривного заряду;

· запалу.

Корпус призначений для розміщення розривного заряду, трубки для запалу, а також для утворення осколків при вибуху гранати. Він складається з двох частин - верхньої та нижньої.

Верхня частина корпусу складається з зовнішньої оболонки, що називається ковпаком, та вкладиша ковпака. До верхньої частини за допомогою манжети з'єднується трубка для запалу.

Трубка призначена для приєднання запалу до гранати і для герметизації розривного заряду в корпусі. Для захисту трубки від забруднення, вкручують пластмасовий корок.

Нижня частина корпусу складається з зовнішньої оболонки, яка називається піддоном, та вкладиша піддона.

Розривний заряд заповнює корпус і призначений для вибуху гранати на осколки.

Запал УЗРГМ призначений для вибуху розривного заряду.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 102; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!