Методика досліджень



1. Сівалка СЗТ-3,6 А має котушкові висівні апарати. Норма висіву регулюється довжиною робочої частини котушки і частотою її обертання. Частота обертання змінюється з допомогою змінних шестерень.

2. Для визначення ваги 1000 зерен відбирають загальну пробу розмірів до 1000 см3 і відраховують тричі по 1000 повноцінних зерен, які зважують з точністю до ± 0,1 г.

3. При посіві пшениці, в залежності від умов, повинно висіватись від 4,5 до 5,5 млн. зерен. Вага висіяного насіння на 1 га визначиться по формулі:

(1)

де P – норма висіву, шт./га;

q – вага тисячі зерен, кг;

QT – норма висіву, кг/га.

4. Кількість насіння, що необхідно висіяти за 10 обертів колеса визначають

або (2)

де Q – норма висіву, кг/га,

D – діаметр колеса сівалки, м,

ВР – робоча ширина захвату сівалки, м,

n – загальна кількість висівних апаратів,

к – кількість висівних апаратів, які приймали участь в висіві.

5. Якщо вага фактично висіяного насіння і вага насіння, визначеного по формулі 2, не співпадає, то норму висіву збільшують або зменшують за рахунок зміни робочої довжини котушок висівного апарату. Для цього на секторі ослабляють болт і переміщають важіль. Після цього болт фіксують і знову перевіряють норму висіву. Від заданої вона може відрізнятись в межах агротехнічних вимог. Якщо норму висіву неможливо встановити зміною довжини котушки, то міняють передаточне відношення в механізмі змінних шестерень. Слід пам’ятати, що більш рівномірний висів буде при більшій довжині котушки.

6. Для рівномірного висіву по ширині захвату необхідно, щоб відстань між сошниками була 15 см. Перевіряють цей параметр підкладаючи під сошники розміточну дошку. Якщо відстань між сошниками (ширина міжрядь) не відповідає вимогам, ослаблюють кріплення повідків сошників і переміщають їх по рамі.

7. Для встановлення заданої глибини посіву під опорні колеса сівалки ставлять підставки товщиною на 2...3 см меншою чим глибина посіву. Спеціальними регулювальними гвинтами опускають сошники до зіткнення з поверхнею опорної (регулювальної) площадки. Для кращого заглиблення сошників при роботі на твердих ґрунтах додатково стискають пружини на штангах.

8. Норма висіву визначається в трьох повторностях. При першій визначається фактичний висів. Друга і третя повторності виконуються для корегування норми висіву. Остаточно норма висіву вважається встановленою при відхиленні її значення від теоретичного в межах ± 5%.

Результати установки сівалки на норму висіву заносяться в таблицю 1.

Теоретична норма висіву визначається по формулі 1, а фактична – по формулі 2.

Відхилення норми висіву визначається по формулі

де Δ – відхилення норми висіву, %,

QТ і QФ – відповідні теоретична і фактична норми висіву, кг/га.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!