Визначення та розвиток ритмічного відчуття в логопедичній ритміці.



Ритміка є складовою частиною фізичного та художнього виховання, особливо в дитячому віці. Вона сприяє гармонійному фізичному розвитку дітей, розвитку музичного слуху, музичної пам'яті, виразності рухів; знайомить дітей з музикою, танцями, піснями, вчить в рухах виражати характер і темп музичного твору.

Зміст музично-ритмічних занять становить цілеспрямоване формування особистості шляхом впливу на неї музики і ритму з метою виховання пізнавальної, вольової та емоційної сфер особистості.

Музично-ритмічні вправи розглядаються як вольові прояви, так як дитина діє, свідомо виконуючи поставлені перед ним завдання. Ігри, танці вимагають своєчасної реакції на зовнішній подразник, своєчасного перемикання з одного руху на інше, вміння швидко і точно його гальмувати.

Музично-ритмічні рухи змушують дітей переживати виражене в музиці. Змістом музично-ритмічного виховання є пісня, гра, трудової реалізовано процес, свято.

Найбільш часто на музично-ритмічних заняттях і поза ними використовується рухлива гра. К. Д. Ушинський вважав російські народні ігри могутнім засобом виховання. У 60-х роках 19-го століття М. І. Пирогов, пізніше Є. М. Водовозова, П. Ф. Каптеров та ін підкреслювали, що рухлива гра як діяльність відповідає віковим можливостям і потребам дитини і є засобом його всебічного розвитку.

Таким чином, музика впливає на підвищення якості виконання руху: поліпшуються виразність, ритмічність рухів, їх чіткість, координація, плавність, злитість, переключення. Емоційна забарвленість рухів музикою надає їм енергію або легкість, великий розмах або стриманість і в той же час сприяє їх свободи і невимушеності. Руху з музичним супроводом позитивно впливають на розвиток слуху, уваги, пам'яті, виховують тимчасову орієнтування, тобто здатність укласти свої рухи в часі, відповідно в різним метроритмическом малюнком музичного твору.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!