Організаційно-підготовчий етап



Ступенів с.Уладівка Літинського району Вінницької області     “Старі фотографії на стіл розклади, Дитячі історії розкажи...”   Творчий проект   Виконала: Бабій Дар’я Учениця 10 класу Перевірила:Веселюк Лариса Павлівна Спеціаліст та вчитель з трудового навчання Уладівка – 2015

Організаційно-підготовчий етап

Обгрунтування теми проекту і вибору об’єкту проектування

Багатьом подобається, коли інтер’єр прикрашений різно-манітними дрібничками. Коли на уроці трудового навчання ми отримали творче завдання, я вирішила виготови- ти предмет, який згодом зможе прикрасити інтер’єр моєї кімнати. Тому мені спало на думку виготовити вазу у техніці декупаж. Тим паче, раніше я цим не займалась, тому думаю, що зможу створити по-своєму оригінальний виріб, творчий та незвичайний.

Декупаж сподобався мені тим, що можна створювати чудові речі, як доповнення до дизайну кімнати із підручних засобів та матеріалів. Часто можна помітити різноманітнідрібнички, виготовлені у техніці декупаж, у магазинах, кіосках і т.д. У той момент, коли ти створюєш свій виріб, ти уявляєш себе, своєрідним творцем чогось чудового.І згодомцей виріб зможу стати частинкою вашої кімнати.

План роботи з виконання проекту

1. Вибрати тему для творчого проекту з трудового навчання.

2. Визначити власний рівень знань,вмінь та необхідних для виконання проекту

навичок.

3. Проконсультуватися з батьками,учителем з приводу можливості виготовлення

виробу.

4. Переглянути й ознайомитись з різними інформаційними

джерелами(журнали, книги, телевізор, Інтернет).

5. Зібрати увесь цікавий та необхідний матеріал для створення творчого проекту.

6. Порівняти і проаналізувати моделі-аналоги.

7. Розробити конструкцію власного виробу з оформленням відповідної документа-ції (ескіз виробу з описом, креслення,технологічна послідовність виготовлення).

8. Підібрати усі необхідні матеріали та інструменти.

9. Виготовити та оформити виріб.

10. Оформити пояснювальну записку.

11. Захистити проект.

 

 

Декупаж

 

Декупаж (від фр. decouper вирізати з паперу) — декоративна техніка по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.

Декупаж, як техніка декорування, мав справу з плоскими поверхнями і плоским декором.Ускладне-ння технології та віднайдення нових матеріалів де-корування позначилося на її техніці додачею об'ємного декору чи комбінацією плоского та об'ємного декорування.

Приклад.

З картини вирізують те, що бажають перенести на горщик. Перед цим, горщик фарбують або ж покривають безбарвною основою. Далі наклеюють декупаж, після цього можливе повторне фарбування. Згодом, виріб покривають кількома шарами лаку, що дозволяє використовувати його за прямим призначенням.

 

Мал.1.Приклади декупажу у побуті

Історія

В Німеччині XV ст.

Як засіб декору, декупаж відомий в Європі з часів Середньовіччя.

В Німеччині декупаж використовували з часів кватроченто, тобто XV століття, для декору меблів. Картинки вирізають з паперу і наклеюють на меблі. Засіб не вимагав художніх здібностей, навичок малювання та наявності фарб. Тоді ж, як новий різновид мистецтва, виникає гравюра.

 

У Венеції

Мав своїх прихильників декупаж і в Венеції. Тут здавна прикрашали меблі картинками, створени михудожниками олійними фарбами. Серед тих, хто декорував меблі були і досить відомі майстри (Джорджоне, Сандро Боттічеллі). Але це був досить коштовний засіб. Знайомство з меблями Китаю, Японії, де широко використовували інкрустації з перламутру, спонукало венеціанців спростити техніку декору до декупажу. Паперові візерунки розфарбовували, вирізали, клеїли на меблі та вкривали декількома шарами лаку для захисту поверхні. Коло сюжетів швидко розширилося — від імітації китайських малюнків до краєвидів звичних в Венеції. Меблі за призначенням, оздобами та декором дуже розійшлися за ціною — коштовні оригінали з Китаю пішли до аристократичних осель, а декупаж призначався для бідних верств населення. Вже тоді декупаж бувдекором для бідноти.

 

Як дешеву забаву декупаж використовували і у Франції в кінці 18 століття навіть

серед забезпечених верств населення (зверталась до декупажу королева Марія Антуанетта та її придворні дами).

Вікторіанська Британія

Сплеск популярності мав декупаж і в пуританській Британії часів королеви Вікторії. Тоді на ринках Британії було легко придбати сентиментальні

картинки з пташками, квітами, молодими красунями на англійський смак, нереальними пасторальними сценами. Декупаж поширився майже на всі небагаті оселі королівства. В якості хоббі британські емігранти перевезли декупаж через Атлантичний океан до Сполучених Штатів. А в 20 столітті розвиток реклами та друкарської справи зробили декупаж популярним у США між двома світовими війнами.

В арсеналі дизайнерів

Наприкінці 20 ст. декупаж ввели до арсеналу дизайнерів. Стародавній засіб декору ускладнили використанням нових хімічних матеріалів, новими техніками друку, закріпленням на різних поверхнях(від дерева до кераміки).Декупаж стали використовувати для декору дамських сумок, капелюшків, шкатулок, підносів, футболок, спідниць, джинсів, посуду з кераміки та порцеляни, серветок, матеріалів для пакування, рамок, альбомів з фото, меблів, святкових свічок та поштівок.

Поширення комп'ютерів та принтерів надзвичайно розширило коло зображень для декупажу, частку якого використовують для традиційного декору меблів чи інтер'єрів.

Розмаїття стилів в 20 столітті поширили і на декупаж, де розрізняють:

· Етно;

· Сімплісіті;

· Прованс.

· Вікторіанський стиль.

Декупаж добре зберігає індивідуальні пристрасті та манери творця, його прагення, щабель майстерності, смаки — розвинені чи міщанські, вибагливі чи спрощені.

 

Моделі-аналоги

Модель 1.

Декоративне дерево “Таємність”.

Виготовлене із ароматних зерен арабіки,декороване шпагатом.

Модель 2.

Валентинки до Дня Закоханих.

 

Модель 3.

Сувенірні новорічні ялинки.Виготовлені на картонній основі, різноманітних бусинок ролі та кавових зерен у ролі, новорічних іграшок.

Модель 4.

Ароматичні свічки прикрашені кавовими зернами.

Модель 5.Рамка для фотографії та чашка виконанні у техніці декупаж.

Інші модели аналоги.

 

 

Критерії оцінювання моделей:

-естетичний,привабливий та сучасний вигляд;

-композиційна цілісність;

-кольорове рішення;

-зручність у користуванні;

-простота виготовлення

-використання екологічних матеріалів;

-низька собівартість.

За технологією виготовлення усі моделі не складні. Аналізуючи моделі,я вирішила,що для декупажу пляшки потрібно об'єднати окремі елементи попередніх виробів.За задумом виріб повинен доповнювати інтер'єр та мати естетичний вигляд.

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!