Методи діагностування автомобілів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Кафедра «Технічна експлуатація автомобілів та автосервіс»

 

Реферат на тему:

«Кількісні показники надійності дорожніх транспортних засобів»

 

Виконав студент групи: АА-ІІІ-3 Гуцалюк А.В.

                                                                                        

 

                                                                 Київ – 2016

Запровадження

За результатами численних досліджень річна продуктивність автомобілів до закінчення терміну їх служба знижується в 1,5 - 2 разу проти початкової, знижується безпеку конструкції автомобілів. За термін їхньої служби автомобіля Витрати його технічне обслуговування може й ремонт перевершують початкову вартість 5 - 7 раз. Тому важливим напрямом як із проектуванні, і при експлуатації автомобілів є точна і достовірна прогнозна оцінка основних показників надійності їх деталей. У цьому роботі розглядаються питання діагностуванню параметрів й інвестиційних ресурсів деталей та вузлів автомобілів. Технічне діагностування є складовою технологічних процесів прийому, ТЕ і ремонту автомобілів в СТО і становить процес визначення технічного стану об'єкта діагностування з певною влучністю і без його розбірки і демонтажу.

Сутність і обов'язкові фізичні основи діагностики

Припланово-предупредительной системі ТЕ і ремонту автомобіль через певний пробіг (час) в примусовому порядку піддається профілактичним впливам у встановленому обсязі. У цьому, попри коригування режимів ТЕ і ремонту залежно від низки чинників, індивідуального підходу до кожного автомобілю відсутня.

Проте потреба у такий підхід є, оскільки навіть за роботі автомобілів в однакових умов технічний стан кожного їх при одному й тому ж напрацюванні внаслідок цілого ряду причин (індивідуальні особливості автомобіля, якість водіння, ТЕ тощо.) може суттєво відрізнятимуться. Не кожному за автомобіля необхідні усі фінансові операції, передбачені «жорстким» обсягом тієї чи іншої виду ТЕ. Виконання цих «непотрібних» операцій веде, з одного боку, до неповної реалізації індивідуальних властивостей автомобіля, підвищення витрат на ТЕ, з іншого, зовсім на сприяє поліпшенню його технічного стану. Навпаки, часті втручання у роботу сполучень сприяють підвищеному зношування пов'язаних поверхонь, появі ушкоджень кріпильних сполук, порушення герметичності сполук. Значних втрат трудових і матеріальних ресурсів пов'язані також із великою обсягом ремонтних впливів, зумовленим невчасним виявленням відмов.

Найповніші використання індивідуальних можливостей автомобіля й забезпечення цій основі високої ефективності рухомого складу у процесі експлуатації можна з допомогою широкого запровадження у технологічний процес ТЕ і ремонту діагностування технічного стану автомобілів.

Технічна діагностика — це галузь знань, досліджує технічні стану об'єктів діагностування й вияву технічних станів, котра розробляє методи їхньої організації визначення, і навіть принципи побудови й організацію використання систем діагностування. Технічне діагностування — процес визначення технічного стану об'єкта діагностування з певною точністю. Воно сприяє: підвищенню надійності автомобілів з допомогою своєчасного призначення впливів ТЕ чи ремонту й попередження виникнення відмов і несправностей; підвищенню довговічності агрегатів, вузлів з допомогою зменшення кількості часткових розбірок; зменшенню витрати запасними частинами, експлуатаційних матеріалів і трудових витрат за ТЕ і ремонт з допомогою проведення останніх за потребою підставі даних діагностування, проведеного, зазвичай, планово.

Вище зазначалося, що технічний стан автомобіля (агрегату, вузла) визначається значеннями його структурних параметрів. Проте прямого їх виміру без повної чи часткової розбірки автомобіля (агрегату, вузла) дуже обмежене.

При діагностиці з оцінки технічного стану автомобіля (агрегату) використовують звані вихідні процеси функціонуючого механізму. Розрізняють робочі вихідні процеси (наприклад, споживання чи віддача потужності, витрати, теплообмін із зовнішнього середовищем) та супутні (наприклад, шуми, вібрації, світлові явища тощо.). Кожен із вихідних процесів кількісно оцінюється з допомогою відповідних параметрів (наприклад, віддача потужності можна оцінити відповідної величиною, темпом її наростання). Між структурними параметрами і параметрами вихідних процесів існує функціональна зв'язок, завдяки чому по значенням останніх можна досить повно оцінити технічний стан автомобіля (агрегату), якість його функціонування. Номинальним значенням структурних параметрів відповідають номінальні значення параметрів вихідних процесів. Принаймні погіршення технічного стану автомобіля (агрегату) параметри вихідних процесів або збільшуються (наприклад, вібрації, витрати), або зменшуються (тиск олії). Граничне значення параметра вихідного процесу свідчить про несправному стані автомобіля, визначає необхідність ТЕ чи ремонту. Знаючи характер, темп зміни параметра вихідного процесу його граничне значення, можна визначити ресурс роботи автомобіля до чергового ТЕ чи ремонту.

Залежно кількості інформації, яку містять параметри вихідних процесів, є підстави узагальненими чи приватними. Перші характеризують технічний стан автомобіля (агрегату) загалом (наприклад, шлях збереження та час розгону автомобіля до заданої швидкості, витрати на 100 км шляху й ін.), приватні — технічний стан конкретного механізму, системи (наприклад, люфт рульового колеса, стукіт вкривошипно-шатунном механізмі двигуна тощо.).

Параметри вихідних процесів на відміну структурних, зазвичай, вимірюються безпосередньо на що працює автомобілі й закони використовують визначення його технічного стану без розбірки.

Вихідні процеси, використовувані з оцінки технічного стану машини без її розбірки, називаються діагностичними ознаками, а параметри таких процесів -діагностичними параметрами. Не все вихідні процеси можуть бути як діагностичних ознак. Щоб можна було використовувати параметр вихідного процесу у ролі діагностичного, він має задовольняти наступним вимогам:

-> бути функціонально важливим з метою оцінки технічного стану автомобіля;

-> бути однозначним, тобто. повинен відсутні його перехід від зростаючій функції до убутній (навпаки) залежно від напрацювання автомобіля чи зміни його структурного параметра від початкового до граничного значення.

-> бути чутливим (інформативним). Чутливість характеризується величиною і швидкістю збільшення вихідного параметра;

-> мати стабільністю при багатократних вимірах, яка характеризується ступенем розсіювання значень щодо середнього значення параметра за постійних умовах виміру;

-> мати дифференційну здатність, що дозволяє розрізняти новину й локалізувати несправності різних елементів об'єкта за місцем їх виникненню (до складових частин елементів, до конкретного поєднання, деталі за наявності кількох однойменних сполучень, деталей в елементі);

-> забезпечувати технологічність і економічність, зумовлені зручністю визначення параметра під час діагностування, відповідними трудовими і матеріальними витратами.

Достовірність результатів діагностування значною мірою залежить віднагрузочного, швидкісного і теплового режимів роботи об'єкта. Тому для одержання високоякісної діагностичної інформації застосовують відповідні устрою, що задають і підтримують оптимальнінагрузочние, швидкісні і теплові режими.

Методи діагностування автомобілів

Методи діагностування технічного стану автомобілів, агрегатів характеризуються фізичної сутністю і засобом виміру діагностичних параметрів, найприйнятніших від використання залежно від завдання діагностування. Нині виділяють три основні групи методів.

Методи першої групи базуються на імітації швидкісних і навантажувальних режимів роботи автомобіля, визначенні при заданих умовах вихідних параметрів і порівнянні їх кількісних значень з еталонними.Диагностирование здійснюється з використанням стендів з біговими барабанами чи своєю практикою автомобіля. Методи широко застосовуються задля спільної оцінки технічного стану автомобілів і агрегатів.

До методів діагностування за параметрами супутніх процесів ставляться:

-> методи діагностування по герметичності робочих обсягів. Сутність процесу діагностування полягає у створенні в контрольованому обсязі надлишкового тиску (розрядження) в оцінці інтенсивності їх падіння. Цим методом діагностуютьсяцилиндропоршневая група двигуна, пневматичні приводи гальм та інших.;

-> теплової метод, що полягає у визначенні параметрів, характеризуючих кількість тепла, який виділяється внаслідок перебігу процесів згоряння, роботи сил тертя при заданих швидкісному інагрузочном режимах. Такими параметрами може бути температура нагріву, швидкість його зміни. Метод може застосовуватися у діагностуванні двигуна, агрегатів трансмісії, підшипникових вузлів, проте широко він на автотранспорті доки знайшов;

-> методи діагностування вузлів, систем за параметрами коливальних процесів широко використовуються під час створення коштів технічного діагностування автомобілів і можна розділити втричі підвиду: методи, оцінюють коливання напруги в електричних ланцюгах (цій основі створеномотор-тестери); за параметрамивиброакустических сигналів, одержуваних під час роботи зубчастихзацеплений,клапанних механізмів, підшипників тощо.); за параметрами, які оцінюватимуть пульсацію тиску в трубопроводах (цій основі створенодизель-тестери у діагностуванні дизельної паливної апаратури);

-> методи, оцінюють стан вузлів і агрегатів по ф і зико-х імічному складу відпрацьованих експлуатаційних матеріалів. Наприклад, найпростіший експрес-аналіз відпрацьованого олії на забруднення, спектральний аналіз проб масел, внаслідок якого наявністю і концентрації різних хімічних елементів у маслі можна поставити діагноз працездатності окремих вузлів і сполучень агрегату. Якщо пробікартерного олії двигуна є високий вміст свинцю, це свідчить про знос вкладишівшатунних і корінних підшипників, якщо високий вміст заліза — про знос гільз циліндрів, якщо високий вміст кремнію — про засміченні повітряного фільтра тощо.

Третю групу методів полягає в об'єктивного оцінювання геометричних параметрів (зазор, люфт, вільний хід, усунення тощо.). Метод застосуємо, коли зазначені параметрилегкодоступни для безпосереднього виміру.

Нині проводяться дослідження з розробці нові й вдосконаленню наявних методів діагностування стосовноусложняющимся конструкціям автомобілів, зміни елементної бази мікроелектроніки і мікропроцесорної техніки. Один і хоча б діагностичний ознака найчастіше може бути встановлений з допомогою кількох методів діагностування. Питання вибору найбільш доцільного їх у кожному конкретному випадку вирішується питання з урахуванням: рівня інформативності і точності, ступеня універсальності методу діагностування, трудомісткості діагностування, різних організаційно-економічних чинників.

 


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!