Вибір типу і потужності електродвигуна для різних умов роботи



Електродвигун повинен задовольняти вимогам, що пред'являються до нього з боку виробничого механізму, відповідати умовам середовища, в якому він знаходитиметься під час роботи, володіти  достатньою надійністю і економічністю, простій по пристрою і управлінню конструкцією і мати найменшу масу і габарити. Вибір електродвигуна проводять по роду сили струму і номінальній напрузі; по номінальній потужності і швидкості; по природній механічній характеристиці; пусковим і гальмівним властивостям; регулюванню швидкості і конструктивного виконання.

Правильний вибір електродвигуна має велике значення. При недостатній потужності неможливо забезпечити проведення наміченого технологічного процесу і, крім того, двигун може швидко вийти з ладу. Зайва потужність двигуна спричиняє за собою додаткові капітальні витрати і збільшує експлуатаційні витрати унаслідок зниження ККД і коефіцієнта потужності із-за його недовантаження. Кожен електродвигун при пуску, зупинці і гальмуванні працює в перехідних режимах, при яких змінюється швидкість, що обертає момент і величина сили струму.

Залежність швидкості обертання від моменту, що обертає, називається механічною характеристикою електродвигуна, якою оцінюють електромеханічні властивості двигунів і виявляють придатність його для виконавчого механізму.

Механічні характеристики підрозділяються на природні і штучні.

Природна механічна характеристика дає залежність швидкості від моменту, що обертає, для нормальних умов роботи електродвигуна — при номінальній напрузі, без реостата і т.п.

Штучна механічна характеристика відповідає умовам роботи електродвигуна, що відрізняються від номінального режиму, тобто при зниженій напрузі, при включеному реостаті в коло ротора асинхронного двигуна і т.п.

Механічні характеристики підрозділяються на наступні види:

Абсолютно жорстка характеристика електродвигуна визначається строго постійною швидкістю обертання при різних навантаженнях двигунів. Такою характеристикою володіють синхронні двигуни.

Жорстка характеристика визначається порівняно невеликим зниженням швидкості (не більше 5... 10%) при зростанні навантаження. Таку характеристику мають асинхронні електродвигуни з короткозамкнутим ротором і електродвигуни постійного струму з паралельним збудженням.

М'яка характеристика електродвигуна визначається відносно великою зміною швидкості обертання при зростанні навантаження. Таку характеристику мають двигуни постійного струму з послідовним збудженням і асинхронні двигуни з опором в колі  ротора.

Різні механізми вимагають установки двигунів з різним ступенем жорсткості. Так, наприклад, насоси, компресори, транспортери вимагають застосування двигунів з жорсткою або абсолютно жорсткою характеристикою.

З існуючих двигунів найбільш простими, надійними в роботі, легкими і дешевими є асинхронні двигуни з короткозамкнутим ротором, що приєднуються безпосередньо до мережі. Цей тип двигунів знайшов переважне застосування у всіх галузях промисловості, в тих випадках, коли не вимагається плавного регулювання швидкості. При ступінчастому регулюванні можуть застосовуватися багатошвидкісні асинхронні двигуни.

Асинхронні двигуни з фазним ротором дещо складніші за двигуни з короткозамкнутим ротором, важче і дорожче за них. Але двигуни цього типу дозволяють регулювати швидкість, а також момент, що обертає, при пуску і гальмуванні, що дає можливість отримувати необхідну плавність ходу. При перехідних процесах двигуни з фазним ротором мають менші втрати енергії в обмотках, що робить їх незамінними для роботи з частими пусками і зупинками. Слід зазначити, що двигуни з фазним ротором не дають можливості отримати жорсткі штучні механічні характеристики при малих швидкостях.

При необхідності поліпшити регулювання і при великій частоті включень застосовуються двигуни постійного струму, складніші по влаштуванню і в експлуатації, а також дорожчі в порівнянні з асинхронними двигунами.


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!