Електричний стартер                   



Для електричного пуску двигуна на машині встановлюється стартер С-5. Він розрахований для короткочасної роботи від двох акумуляторних батарей, з'єднаних послідовно. Стартер вмикається в ланцюг батареї дистанційною пусковою кнопкою контактором КМ-600ДВ.

Електродвигун МВ-67 служить для приведення в дію нагнітача фільтровентиляційної установки. Електродвигун вмикається вимикачем "Нагнетатель", розміщений на центральному щитку.

Електродвигун МВП-2 (два) призначений: один - для приведення в дію носового водовідкачуючого насосу, а другий - кормового відкачуючого насосу і насосу ТДА.

Включаються електродвигуни вмикачем, розміщеним на центральному щитку: "Откачка вод ы - нос, корма" і "ТДА".

Електродвигун МН-1 призначений для приведення в дію маслозакачуючого насоса. Вмикаєтьсяелектродвигун кнопкою "МЗН", розміщеною на центральному щитку.

Електродвигун МУ-431 (три) забезпечує роботу вузлів механізму зарядки: один із них служить для піднімання і опускання важелів механізму зарядки, другий -для повороту конвеєра механізму заряджання і третій - для досилання вистрелів.

Електродвигун Д-100 призначений для приведення в дію паливопідкачуючого насосу БЦН. Вмикаєтьсяелектродвигун вмикачем "БЦН", розміщеним на центральному щитку.

Електродвигун Д-55 (чотири) служить: для приведення в дію витяжних вентиляторів корпусу і башти, а також вентилятора опалювача десантного відділу.

Електродвигун МПБ-ЗН призначений для приведення в дію насосного вузла підігріву. Вмикається і вимикається електродвигун вимикачем "Обогрев двигат.", розміщеним на центральному щитку.

ПРИЛАДИ ОСВІТЛЕННЯ І СВІТЛОВОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

В залежності відпризначення, місця встановлення або способу включення в електричну мережу машини всі прилади освітлення поділяються на зовнішні, внутрішні і чергові.  

Зовнішнє освітлення                                            

На бойовій машині піхоти БМП-1 встановлені три фари: ФГ-127, ФГ-126,ФГ-125.

Внутрішнє освітлення                                           

До приладів внутрішнього освітлення відносяться плафони типу ПМВ-61 з лампами 28В, 10 Вт, забезпечуючи освітлення, необхідне для роботи екіпажу і десанту. На машині встановлено шість плафонів ПМВ-61 з вимикачами.

Крім того, для підсвітки центрального щитка механіка-водія встановлено три створчаті ліхтарі КЛСТ-64 з лампами 28В, 10 Вт.

Чергове освітлення

До приладів чергового освітлення відносяться плафон ПМВ-61 з вимикачем і дві штепсельні розетки ПІР-51 для включення переносної лампи ПЛТ-50.

ПРИЛАДИ СИГНАЛІЗАЦІЇ                                      

Габаритні ліхтарі ГСТ-64 призначені для позначення габаритів машини при і русі вночі.

Стоп-сигнал розміщений на кормовому листі машини між дверима.

Прилад стоп-сигналу подібний будові габаритних фар ГСТ-64.

Звуковий електричний сигнал С-58 служить для внутрішньої звукової сигналізації. Він являє собою герметичний електричний сигнал вібраційного типу і вмикаєтьсякнопкою, встановленою на рульовій колонці.                          

Світлова сигналізація. До приладів світлової сигналізації відносяться сім одноштиркових патронів з лампами 26В, 0,12 Вт, розміщених на центральному щитку механіка-водія. Патрони закріплені в стаканчиках, які вставляються в циліндричні рефлектори, приварені до панелі щитка.

ПРИЗНАЧЕННЯ, ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І

ПРИНЦИПИ РОБОТИ ДОПОМІЖНОГО ОБЛАДНАННЯ І

КОНТРОЛЬНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ.

Центральний щиток механіка-водія розміщений у відділені управління. Він являє собою металеву панель, яка кріпиться п'ятьма кронштейнами з амортизаторами. Напанель щитка встановлено контрольно-вимірювальні пристрої, автомати захисту АЗС, перемикачі, кнопки і лампи світлової сигналізації. Призначення кожного з них зазначено на табличках (шильдиках).

Силовий щиток призначено для розподілення електричної енергії споживачам. Він встановлений над акумуляторними батареями з лівої сторони по ходу машини і кріпиться чотирма болтами до кронштейна.                

Щиток башти являє собою металевий корпус, закритий кришкою. В корпусі поставлені блок запобіжників і вимикачі. В щитку встановлено шість запобіжників.                                    

Сигнальний щиток башти являє собою металевий корпус, закритий кришкою.

На передній панелі щитка розміщений сигнальний ліхтар "МЗ" (червоного кольору) і "Привод" (зеленого кольору). Крім того в нижній частині панелі є розетка для підключення контрольно-перевірочної апаратури.

Релейна коробка КР-40 призначена для комутації електричних ланцюгів електроапаратури виконавчих механізмів в системі колективного захисту і ППО.

Релейна коробка КР-65 призначена для автоматичного включення електродвигуна МБП-ЗН насосного вузла підігріву в момент зупинки двигуна машини для його охолодження.

Щиток очистки приладів призначений для управління електропневмоклапаном ЕК-48 при очистці приладів командира.

Розетка зовнішнього запуску призначена для підключення до бортової мережі машини зовнішнього джерела живлення. Цим забезпечується можливість запуску двигуна при розряджених або знятих з машини акумуляторних батареях.

Обертовий контактний пристрій ВКУ-330-1 призначено для передачі електроенергії із корпуса машини в поворотну башту і для з'єднання апаратів ТПУ, розміщених в корпусі машини і в башті.


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 21; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!