Розробка принципової електричної схеми керування об’єктом автоматизації.



            

Принципові електричні схеми – це проектний документ розроблений на основі схем автоматизації, який визначають повний склад електричних елементів та зв’язків між ними, а також дає детальне уявлення про принципи роботи схеми.

  При виконанні принципових електричних схем керуються в першу чергу такими документами: ГОСТ2.701-84 “Схеми, види й типи”. Загальні вимоги до виконання ГОСТ2.702-75”Правила використання електричних схем”

У загальному випадку принципові електричні схеми складаються з умо

 

Розрахунок економічної ефективності об ’ єкту автоматизації.

  Економічна ефективність автоматизації визначається шляхом порівняння двох варіантів в процесі проектування: старого (до автоматизації) та нового (після автоматизації).

  Економічна ефективність автоматизації виміряється степенем зменшення сукупної праці, затрачуваної на виробництво одиниці продукції. При автоматизації сільськогосподарських виробничих  процесів вартість капітальних витрат звичайно трохи зростає, а експлуатаційні витрати на одиницю продукції істотно скорочуються. Таким чином, ефективність автоматизації характеризується сумарним скороченням витрат на виробництво одиниці продукції.

    Якщо автоматизацію якого-небудь процесу можна здійснити різними способами, то треба вибрати самий ефективний варіант, що забезпечує більш інтенсивне зниження вартості і більш високий ріст продуктивності суспільної праці. При цьому дуже, важливо за базовий варіант прийняти найбільш передовий і сучасний спосіб механізованого виробництва, застосовуваний у вітчизняній чи закордонній практиці, оскільки при порівнянні з менш сучасним способом виробництва можна одержати в розрахунках завищену економію засобів. Фактично цей же рівень може бути досягнуть за рахунок більш прогресивної технології машинного способу виробництва без залучення автоматизації.

      На техніко-економічні показники істотний вплив роблять правильно сформульовані технічні вимоги на автоматизацію технологічного процесу. Наприклад, підвищені вимоги до точності роботи автоматизованого процесу приводять до ускладнення пристроїв автоматики і до істотного збільшення капітальних і експлуатаційних витрат.

        У результаті техніко-економічних, соціально-економічних і якісних порівнянь автоматизованого і неавтоматизованого способів виробництва визначаються основні показники ефективності автоматизації: капітальні витрати, експлуатаційні річні витрати, рентабельність, строк окупності, приведені витрати й інші.

1.Визначаємо коефіцієнт порівняльної ефективності:

 


Правила безпеки при монтажі, налагоджуванні та обслуговуванні схеми автоматизації.

До виконання пусконалагоджувальних робіт допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку в пусконалагоджувальних організаціях за спеціальною програмою, досягли 18-річного віку, пройшли медичний огляд, мають кваліфікаційну групу з електробезпеки та освоїли методику проведення пусконалагоджувальних робіт V.

     Керівник налагоджувальних робіт на об’єкті проводить інструктаж на робочому місці, де чітко формулює завдання, визначає умови виконання робіт, знайомить членів бригади з кресленням, схемами та розміщенням апаратів і обладнання, встановлює порядок подання напруги для виконання налагоджувальних робіт і випробування схем. Керівник налагоджувальних робіт повинен вимагати від замовника виконання організаційних та технічних заходів техніки безпеки. Налагоджувальному персоналу виконувати ці роботи чи брати участь у них категорично забороняється.

       Налагоджувальні роботи, пов’язані з поданням напруги, виконують не менше двох осіб, одна з них повинна мати кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче IV в електроустановках напругою понад 1000В і не нижче III—до 1000В. Персонал пусконалагоджувальних дільниць забезпечують захисними засобами-діелектричними рукавицями, калошами, індикаторами напруги та інструментом з ізолюючими рукоятками. Не можна користуватись захисними засобами, які не пройшли випробувань, і тими, строк випробування яких минув.

          Тимчасові схеми, які збирають біля налагоджувального обладнання для вимірювання електричних параметрів та інших цілей, виконують на міцних столах, площа яких дозволяє зручно й вільно розмістити прилади та апарати. Столи не повинні мати металевої поверхні. Тимчасові живильні лінії виконують відкрито проводом відповідної площі поперечного перерізу з ізоляцією, що має достатню механічну і електричну міцність. Живляться тимчасові схеми через закритий рубильник або автоматичний вимикач з відповідним захистом.

           Випробування електричних схем з поданням напруги на силове електрообладнання дозволяється тільки після перевірки взаємодії апаратів і приладів у схемах вторинного кола оперативним струмом. Допускається тимчасове попадання напруги на щити станції керування і силове обладнання для проведення налагоджувальних робіт тільки при умові, що на даних електроустановках введений експлуатаційний режим. 

 


Дата добавления: 2022-06-11; просмотров: 144; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!