Машин для внесення рідких органічних добрив

Лекція 3

Тема: Машини для внесення органо-мінеральних добрив.

План:

1.Класифікація способів внесення добрив.

2.Функціональні характеристики машин для внесення мінеральних добрив:

Розкидувач мінеральних добрив 1- РМГ - 4;

Навісний розкидувач добрив НРУ - 0,5.

3.Функціональні характеристики машин для внесення органічних добрив: Валкоутворювач - розкидувач добрив роторного типу РУН - 15А; Напівпричіп - розкидувач органічних добрив 1-ПТУ - 4; Розкидання органічних добрив РТО - 4;

4.Функціональні характеристики машин для внесення рідких добрив: Підкермач - обприскувач універсальний ПОУ; Розкидувач рідких добрив РЖТ- 8.

5.Підготовка машин до роботи й настроювання на задану дозу внесення добрив.

Типи машин для внесення добрив

Органічні й мінеральні добрива в садах, виноградниках і розплідниках вносять перед їхньою закладкою під плантажну оранку, а також у вигляді підживлення у період вегетації. Для підготовки, навантаження, транспортування і внесення добрив у садівництві широко використовують машини загального призначення, застосовувані в сільськогосподарському виробництві.

При роботі в садах машини повинні забезпечувати рівномірний розсів добрив по поверхні ґрунту в заданих дозах. Нерівномірність висіву тарілчастими апаратами допускається до 15 %, відцентровими розкидувачами - до 25%. При розсіві гранульованих або порошкоподібних туків відхилення від дози внесення допускається не більше 8 %. Установлена доза внесення не повинна залежати від ступеня заповнення ємності добривами.

Машини для внесення органічних добрив у процесі роботи повинні рихлити, подрібнювати і вносити їх рівномірно по всій площі з відхиленням від установленої дози не більше 25%. Необхідно, щоб робочі органи забезпечували швидке регулювання на дозу внесення, не залипалися й не забивалися.

Для підготовки добрив застосовують агрегат для розтарювання і здрібнювання злежалих добрив АИР-20, тукозмішуюча установка УТС-30 та змішувач-завантажник СЗУ-20.

Роботи з навантаження добрив виконують навантажувачами грейферним ПГ-0,2, фронтальним ПФ-0,75, навантажувачем-екскаватором ПЭ-0,8Б та ін.

Основне внесення мінеральних добрив перед закладкою садів, а також у молодих садах виконують розкидувачами 1-РМГ-4, РУМ-5, РУМ-8, РМС-6, НРУ-0,5, КСА-3 та ін. Мінеральні добрива і насіння трав (сидератів) розкидають у садах начіпними розкидувачами НРУ-0,5, РМС-6.

Внесення гранульованих і порошкоподібних мінеральних добрив при суцільному розпушуванні ґрунту і при відновленні плантажу здійснюється пристосуванням ПРВМ-14000 до виноградникового плугу-вспушувачу ПРВМ-3.

Для транспортування і поверхневого внесення гною, торфу і компостів застосовують машини для внесення органічних добрив РОУ-5, ПРТ-10.

Транспортування і внесення органічних добрив у борозни при обробці ґрунту в міжряддях ягідних чагарників виконують машиною МКУ-2.

Рідкі органічні добрива вносять розкидувачами автомобільним ІРЖУ-3,6 і причіпними тракторними РЖТ-4 і РЖТ-8.

2. Машини для внесення мінеральних добрив

Розкидувач 1-РМГ-4. Призначений для розсіву по полю мінеральних добрив і їхніх сумішей, вапна, гіпсу.

Одноосьовий причіпний гідрофіцирований розкидувач (рис. 1) складається із суцільнозварного кузова, що опирається на підресорну ходову частину, що живить пруткового транспортера, пристрою що дозує, дисків які розкидають і вітрозахисного пристрою.

Транспортер являє собою нескінченний ланцюг із хвилястих прутків. Він надає на зірочки ведучого і ролики веденого валів. Транспортер приводиться в рух від ходового колеса 8 через пневматичний натисний ролик 7 і триступінчасту ланцюгову передачу.

При роботі навантажувач завантажує добрива в кузов розкидувача. З кузова добрива транспортером переміщаються через дозуючий пристрій до тукоділителя. По лотках тукоділителя добрива сходять на диски, що розкидають, і розсіваються по полю. Диски обертаються в протилежних напрямках із частотою 850 хв.

Дозу внесення добрив (100—6000 кг/га) установлюють зміною положення дозуючої заслінки і швидкості руху транспортера (переставляючи ланцюг на зірочках передачі). При дозі внесення добрив менш 1000 кг/га швидкість транспортера повинна бути дорівнює 1,3 м/хв (z1 = 10, z2 = 32), при більших дозах внесення — 6,16 м/хв (z1=25, z2 = 17).

Рівномірність розсіву добрив регулюють перестановкою тукоділителя уздовж кузова й поворотом внутрішніх стінок лотків. Натяг транспортера регулюють натяжними болтами, переміщаючи ведену вісь. Прутки транспортера під кузовом повинні провисати на 10 мм. Агрегатується із тракторами МТЗ всіх модифікацій, обладнаними гідрогаком, виводами для підключення електроустаткування і приводом до гідравлічної системи машини. Робоча швидкість 10-15 км/год, транспортна - до 25 км/год. Ширина захвата розкидувача 8-14 м, з вітрозахисним пристроєм - 6 м, вантажопідйомність 4 т.

Рис. 1. Розкидувач мінеральних добрив 1-РМГ-4:

а - схема технологічного процесу, б - тукоділитель; 1 - кузов; 2 - транспортер; 3 - гідроциліндр; 4 - дозуючий пристрій; 5, 12 - диски, що розкидають; 6 - вітрозахисний пристрій; 7 - пневматичний ролик; 8 - ходове колесо; 9 - опора причепа; 10 - тукоділитель;11 - шарнірна внутрішня стінка; 13 - лопатка

Навісний розкидувач добрив НРУ-0,5. Призначений для поверхневого внесення в садах і на полях мінеральних добрив і їхніх сумішей, а також для розкидного висіву насіння рослин, що йдуть на зелене добриво (сидератів). Машина навішується на трактори класу тяги 6, 9 і 14 кн.

Розкидувач (рис. 2) складається з рами, бункера зі зводорушівником, що дозує пристрою, висівного апарата, двох дисків, що розкидають, механізму привода, вітрозахисного пристрою, підніжної дошки, опорних котків і стійки.

Рама зварена з металевих труб. На ній кріпляться всі вузли машини. У передній частині рами є кронштейни для навішення розкидувача на начіпну систему трактора. У задній частині рами розміщені підніжна дошка і причіпна скоба для буксирування причепа з добривами.

Бункер має форму усіченої піраміди. Усередині бункера на задній і передній стінках установлені зводорушівники. Для запобігання влучення в бункер великих грудок добрив і сторонніх домішок у його верхній частині укріплена металева сітка з отворами 35X35 мм.

Для запобігання добрив від влучення вологи і від розпилення вітром бункер закривається тентом. Для цієї ж мети служить вітрозахисний пристрій, установлюване

Рис. 2. Схема технологічного процесу начіпного розкидувача

добрив НРУ-0,5: 1 - шатун; 2 - коромисло; 3 - важіль зміни висоти висівної щілини; 4 - бункер; 5 - зводорушівник; 6 - дозуючий пристрій; 7 - планка висівного апарата; 8 - диски, що розкидають; 9 - причіпна скоба; 10 - рама; 11 - передавальний механізм.

на машині у вітряну погоду. Для контролю за кількістю добрив у бункері на передній його стінці є вікна.

Дозуючий пристрій складається із двох поворотних клапанів, якими міняється висота висівної щілини і тим самим регулюється кількість внесення добрив. Підйом і опускання клапанів виконуються важелем, установленим на передній стінці бункера. Положення важеля фіксується на зубчастому секторі. Клапани мають пружинні амортизатори, які дозволяють їм автоматично відкриватися при влученні в щілину великих твердих грудок. Між дном бункера і клапанами перебуває рухлива планка висівного апарата. Планка зігнута по радіусу і має зиґзаґоподібну форму. Рухаючись між дном бункера і клапанами, планка при роботі вивалює добрива або насіння через передні й задню висівні щілини диски, що розкидають, діаметром по 450 мм симетрично розташовані під днищем бункера. Диски встановлені на кінцях вертикальних валів конічних редукторів. При роботі машини від ВОМ трактора обертання передається через шарнірний вал і конічний редуктор на головний вал. Шарнірний вал, що з'єднує ВОМ трактора з горизонтальним валом конічного редуктора, має запобіжну зубчасту муфту. Вона повинна бути відрегульована на зусилля, рівне 80 Нм.

Від головного вала кривошипно-шатунним механізмом приводиться в рух коливальний вал, а висівна планка і зводорушівники - від коливального вала диски, що розкидають, одержують обертання від головного вала через ланцюгову передачу і конічні редуктори.

Ведена зірочка ланцюгової передачі змінна (z = 14 і z=18), що дозволяє змінювати частоту обертання дисків, що розкидають. При установці на веденому валу зірочки z=14 частота обертання диска, що розкидає, 805 хв-1, при установці зірочки z=18 - 625 хв-1. Остання передача застосовується при установці вітрозахисного пристрою.

При русі агрегату добрива з бункера опускаються на висівний апарат, чому сприяють зводорушівники. При коливаннях висівної планки добрива виштовхуються у висівну щілину і по напрямних лотках попадають на диски, що розкидають, обертові в протилежні сторони. Добрива з дисків розкидаються під дією відцентрової сили. Ширина захвата машини при розкиданні гранульованого суперфосфату без вітрозахисного пристрою дорівнює 11 -12 м, з вітрозахисним пристроєм - 6 м; при розкиданні аміачної селітри - 9 м і порошкоподібного суперфосфату - 6 м. Кількість добрив, внесених розкидачем, залежить від висоти висівної щілини, амплітуди коливань висівної планки та від швидкості руху агрегату. При максимальній амплітуді коливань висівної планки машиною висівається на 30-40 % більше добрив, чим при середній нормі висіву, а при мінімальної - на 30-40 % менше. Вантажопідйомність машини 0,5 т, доза внесення добрив 40-2000 кг/га, насіння трав - 8-150 кг/га, робоча швидкість агрегату 6-12 км/ч.

3. Розкидувачі органічних добрив

Валковач- розкидувач органічних добрив з куп РУН-15Б призначений для розкидання органічних добрив з куп, заздалегідь вивезених у поле та розташованих рядами з інтервалами для рівномірного внесення заданої норми на 1 га. Складається із фронтально розташованого валкоутворювача з дозуючим вікном, переднього навішення валкоутворювача із двома гідроциліндрами підйому, навішеного позаду розкидувача, двох вертикальних чотирьохлопасних роторів.

Валкоутворювач виконаний із двох боковин, приварених до рами, штовхача з гідроприводом і гідроперемикачем, двох опорних котків і механізму дозування. У механізм дозування входять горизонтальні заслінки та вертикальні засувки.

Механізм переднього навішення складається з рами, важеля і гідроциліндра. Служить для навішення валкоутворювача і перекладу його з робочого положення в транспортне і назад за допомогою гідроциліндра й двох тяг підвіски. Механізм, що розкидає, роторного типу складається зі звареної рами, двох чотирьохлопасних роторів, механізму привода (карданного вала, редуктора, двох ланцюгових передач), запобіжних муфт, двох опорних котків і тяг для навішення на начіпну систему трактора. У корпусі розкидувача розміщений передавальний механізм із приводом від ВОМ трактора, що складає із двох дворядних ланцюгових передач. Агрегатируется із тракторами Т-150, Т-74, ДТ-75 і ДТ-75М.

Напівпричіп розкидувач органічних добрив 1-ПТУ-4 призначений для поверхневого внесення (розкидання) органічних добрив, гною, компосту та торфу. Зі знятим розкидувальним пристроєм його можна використати для транспортування різних сільськогосподарських вантажів. Розвантажують назад за допомогою транспортера. Складається з рами, що опирається переднім кінцем-причепленням на гідрогак трактора, заднім кінцем на вісь г двома пневматичними колісьми; кузова з надставними бортами і чотирьохструмкового ланцюжно-планчатого транспортера з натяжним пристроєм; механізму, що розкидає; механізму привода від ВОМ трактора через карданний вал і редуктор. На шасі причепа встановлене електроустаткування. Для перевезення легковагих вантажів постачений надставними ґратчастими бортами. Агрегатируется з колісними тракторами МТЗ-50/52 і МТЗ-80/82, обладнаними гідрофіцірованими гаками, розетками для підключення електроустаткування й приводами гальмової системи.

Розкидувач органічних добрив РТО-4 призначений для поверхневого внесення (розкидання) органічних добрив, компостів, торфокрошки. Зі знятим робочим органом, що розкидає, його можна використати для перевезення різних сільськогосподарських вантажів з вивантаженням назад за допомогою транспортера кузова. На 80 % уніфікований з базовим розкидачем 1-ПТУ-4. Складається із шасі двохосьового причепа 2-ПТС-4-793 з гальмовою системою й електроустаткуванням і розкидувача у вигляді кузова, обладнаного надставними бортами; механізму, що розкидає; передавального механізму із приводом від ВОМ трактора; редуктора. На підлозі кузова встановлений чотирьохструмковий ланцюжно-планчатий транспортер з натяжним пристроєм. Привод транспортера і механізму, що розкидає, від ВОМ трактора. Агрегатируется з колісними тракторами Т-28Х4, МТЗ-50/52, МТЗ-80/82, обладнаними приводом гальмової системи і виводами для підключення електроустаткування.

Машин для внесення рідких органічних добрив

Розкидувач  РЖТ-4 і РЖТ-8 призначені для транспортування, перемішування і суцільного поверхневого внесення рідких органічних добрив, а також для перевезення технічної води, заправлення обприскувачів робочим розчином. Ці розкидувачі аналогічні по пристрої і являють собою цистерни-напівпричепи, передня частина яких дишлем 14 (рис. 3) опирається на гідрогак трактора, а задня через кронштейни й вісь балансирної підвіски - на візок ходових пневматичних коліс. Маса закачуванних добрив у машину РЖТ-4 повинна бути не більше 4 т, а в машину РЖТ-8 - не більше 8 т. На цистерні змонтовані всі вузли машини. Для гасіння гідроударів усередині цистерни зроблені перегородки, зверху на цистерні є люк.

Розкидувач має самозавантажний вакуумний пристрій, забірну штангу, що напірно-перемикає і розподільний пристрої. Для засмоктування рідини в цистерні двома насосами створюється вакуум (у машини РЖТ-4 один вакуум-насос). Вакуум-насос 18 ротаційного типу, має текстолітові лопатки. Заправлення цистерни здійснюється через забірну штангу. Вона складається з «вертикальної стійки, що несе балки, заправного 5 і зливального рукавів. Заправний рукав з'єднаний із завантажувальним патрубком і хомутами скріплений з несучою стійкою. Поворот рукава на кут 90° і опускання на глибину 2,5 м нижче поверхні, на якій коштує машина, здійснюється двома гідроциліндрами. Зливальний рукав забезпечує перелив рідини із цистерни в ємність після завантаження. Щоб рідина не попадала у вакуум-насоси, у горловині, що відсмоктує, розташований запобіжний пристрій. Воно виконано у вигляді запобіжного клапана із двома алюмінієвими порожніми кулями. Отвір трубопроводу, що відсмоктує, перекривається спливаючою верхньою кулею. Робочий тиск у цистерні дорівнює 0,035- 0,055 Мпа. Запобіжний кульковий клапан не допускає підвищення вакууму більше 0,06 Мпа. Час заповнення становить 5-8 хв.

Напірно-перемикаюча будова машини включає відцентровий насос із подачею до 400 т/год рідких добрив, рукав 6 і перемикаючу заслінку. Перемикаючий пристрій направляє рідина через насадку на виливши або по рукаві в цистерну для перемішування і готування добрив. Перемикання робить заслінка 9, до якої приварений вхідний патрубок. Заслінка сковзає по нерухомій пластині із двома отворами.

 

 

Рис. 3. Розкидувач рідких органічних добрив РЖТ-8:

1 - цистерна; 2 - люк; 3 - запобіжний клапан; 4- штанга; 5, 6.11 - рукава; 7 - розподільний щиток; 8 - насадка; 9 - заслінка; 10 - важільний механізм; 12-відцентровий насос; 13, 17-клиноремінна передача; 14 - дишель; 15 - карданний вал; 16 - контрпривід; 18 - вакуум-насос; 19-вакуумметр; 20 - трубопровід

Переміщає заслінку з патрубком гідроциліндр, що може сполучати її з розтрубом розливу або переливання. Точне сполучення отворів забезпечується упорами на заслінці. До пластини заслінка притискається важільним механізмом 10. Машини можуть вносити рідкі добрива з дозами від 10 до 40 т/га. Доза внесення добрив регулюється зміною насадок і зміною робочої швидкості руху агрегату в межах 8,5—11,5 км/год. Розкидувач комплектується змінними насадками діаметром 50, 80, 100 і 130 мм. Рівномірний розподіл добрив по поверхні поля забезпечується відбивним щитком, що при установці під кутом 27° забезпечує ширину захвата 8—10 м; при куті 17° ширина захвата розкидувача зменшується. Рукав для мийки машини і гасіння пожежі приєднують до розподільного патрубка, з якого знімають насадку 8.

Робочі органи машини приводяться в обертання від ВОМ трактора через карданний вал 15. Контрпривід 16 через двухручьевую клиноремінну передачу 17 обертає вакуум-насоси, а через конічний редуктор і клиноремінну передачу - насос 12. На валу контрпривода встановлена муфта включення, що за допомогою гідроциліндра включає або вакуум-насоси 18, що роблять самозаправлення цистерни рідиною, або відцентровий насос 12, що робить перемішування або розлив добрив. Керування всіма механізмами машини виробляється двома важелями розподільника гідросистеми трактора.

Розкидувачі обладнані пневматичними гальмами, що діють від гальмової педалі трактора, і ручним стояночним гальмом, що має механічний привід. Розкидувач обладнаний приладами висвітлення і світлової сигналізації. Тиск у системі контролюється вакуумметром. Машина РЖТ-4 агрегатується із тракторами типу МТЗ, а машина РЖТ-8 - с трактором Т-150ДО.

  

5. Підготовка машин до роботи та настроювання на задану дозу внесення добрив

Перевірка і регулювання машин. Перед роботою оглядають і перевіряють кріплення всіх вузлів і деталей, наявність змащення і відсутність течі масла з редукторів. Перевіряють справність робочих органів і механізмів передач.

При перевірці розкидувачів звертають увагу на справність ланцюгової передачі, що передає обертання на вал кривошипно-шатунного й храпового механізмів, а також натяг ланцюгів транспортерів. Натяг ланцюгів передач регулюють натяжними зірочками, а натяг ланцюгів транспортера - натяжними пристроями, що перебувають на ведених валах галузей.

У машинах для внесення рідких добрив під час заповнення резервуарів перевіряють їхня герметичність, справність роботи затворів і розподільних пристроїв, чистоту фільтра, що всмоктувальної і нагнітальної магістралей, роботу насоса, редукційного клапана, заправного пристрою, ежектора, герметичність всієї системи, справність коркових кранів. У навантажувачів підтягують накидні гайки на штуцерах; перевіряють рівень масла в баці. Заводять трактор. При трикратному підйомі і опусканні стріли з робочим органом перевіряють плавність їхнього руху, щільність зчленування трубопроводів і сальників гідроциліндрів. Сальники штоків циліндрів ущільнюють до початку роботи.

Установка розкидувачів НРУ-0,5, РМС-6 на задану дозу внесення добрив. Дозу розкидання добрив регулюють зміною розміру висівної щілини, амплітудою коливання висівної планки й швидкістю руху агрегату (табл. 4).

При збільшенні швидкості руху агрегату дози внесення добрив на 1 га зменшуються, при зменшенні швидкості - збільшуються. При роботі агрегату на інших швидкостях орієнтовно дозу внесення добрив розкидачем Q визначають по формулі

Q = 7,5QT/v,                                                                                       (1)

де Q- доза внесення (по таблиці), кг/га; v - швидкість руху агрегату, км/ч.

Фактичну дозу внесення добрив і норму висіву насіння трав машинами різних марок (НРУ-0,5, РМУ-6) можна визначити досвідченим шляхом. Для цього машину навішують на трактор, насипають у бункер добрива (насіння), піднімають машину в робоче положення, підкладають під неї брезент, включають ВОМ трактора й висівають добрива (насіння) протягом 1 хв. Висіяні добрива збирають, зважують і визначають фактичну дозу внесення Q, кг на 1 га, по формулі:

Q = 6O0q/(Bvt),                                                                                           (2)

де q - маса добрив, неуважних за 1 хв, кг; В - ширина захвата машини, м; v - швидкість агрегату, на якій буде виконуватися робота, км/год; t - час досвіду, хв.

Якщо маса висіяного добрива відрізняється від заданої, то збільшують або зменшують величину висівної щілини й досвід повторюють до одержання необхідної дози. При установці розкидувачів на задану норму висіву насінь трав досвід варто повторити 3 рази й обчислити середню величину.

Правильність установки розкидувачів на висів добрив і посів трав перевіряють на початку роботи в саду. Для цього в бункер засипають контрольну масу добрив і після їхнього розсіву визначають удобрену площу.

Розкидувач мінеральних добрив 1-РМГ-4, РУМ-5, РУМ-8, КСА-3, а також розкидувачі органічних добрив РОУ-5, ПРТ-10 на задану дозу внесення добрив на 1 га встановлюють безпосередньо в поле. У кузов розкидувача завантажують добриво й визначають його масу, для чого зважують машину на автомобільних вагах до й після завантаження добрив. По різниці показань знаходять масу добрив у кузові.

Для розкидувача РОУ-5 доза внесення різних добрив наведена в табл. 6, а для розкидувача 1-РМГ-4 - у табл. 7.

Фактична доза внесення добрив Q, т/га, визначається по формулі

Q = 10 000 q/BL,                                                                                  (3)

де q - маса розкиданого добрива, т; В - ширина захвата розкидувача, м; L - довжина пройденого шляху, м.

Якщо значення фактичної дози внесення добрив Q при даному положенні важеля на секторі відрізняється від заданої, то змінюють положення важеля й роблять повторну перевірку. Варто врахувати, що при перестановці важеля регулятора на один розподіл доза розкидувача органічних добрив змінюється на 5-8 т/га.

У машин для внесення рідких добрив доза виливання добрив на 1 га при певному тиску в цистерні залежить від діаметра отвору насадок, ширини смуги розливу й від швидкості руху агрегату.

Для установки машини на задану дозу внесення добрив обчислюють витрата рідини q, л/хв, по формулі

q = Bv/600,                                                                                                           (4)

де В - ширина поливу, м; v - швидкість руху агрегату, км/год; Q - задана доза внесення добрива, л/га.

Для визначення фактичної витрати рідини машиною наповнюють цистерну водою (або гнойовою рідотою) і при заданій установці й швидкості руху агрегату розливають воду, визначивши час спорожнювання цистерни. Знаючи кількість рідини в цистерні й час поливу, розраховують фактичну хвилинну витрату.

Якщо значення фактичної витрати відрізняється від розрахункового, то встановлюють насадку з іншим перетином, змінюють швидкість руху агрегату або ширину захвата машини.

Фактичну дозу внесення перевіряють також при роботі машини в поле. Для цього вимірюють площу, политу рідиною з однієї наповненої цистерни, і обчислюють дозу внесення добрив при даній установці й швидкості.

Задачі на тем у: Машини для внесення органо-мінеральних добрив.

1. Розкидувач НРУ-0,5 за t = 5 хв висіває q = 30 кг добрив при ширині захвата машини B=6 м і швидкості руху агрегату υ = 7,5 км/ч.

Визначити норму висіву насіння і дозу внесення добрив машиною:

Варіанти: насіння q=8; 40 кг;

 В = 9; 11 м;

 υ = 8; 9 км/ч.

2.Розкидувач органічних добрив при роботі на довжині шляху L=110 м розкидає q = 8 т гною. Визначити фактичну дозу внесення гною Q, якщо ширина захвата розкидувача B = 6 м.

Варіанти: q = 2; 3; 3,5; 6 т;

L = 50, 60, 80, 100 м;

B= 4; 4,5; 5; 8 м.

3.Визначити дозу внесення рідини на 1 га при роботі розкидувача, якщо за t = 9 хв вноситься q = 8 т рідини. Швидкість руху агрегату υ = 8 км/год, ширина розливу B=10 м.

Варіанти:  t = 5; 7; 10 хв;

q = 3,6; 4; 16 т;

υ = 9; 10; 12 км/год;

В = 8; 9; 10 м.

 

Контрольні питання

1. Які машини застосовуються для внесення мінеральних і органічних добрив у молодих і плодоносних садах?

2. Як улаштовані і працюють розкидувачі  НРУ-0,5 і 1-РМГ-4?

3. Які пристрій і процес роботи машини РОУ-5?

4. Які машини застосовуються для внесення рідких добрив у садах і як вони працюють?

5. Як установити розкидувач НРУ-0,5 на задану дозу внесення добрив і норму внесення насіння трав і як перевірити її фактично при роботі?

6. Як установлюється доза внесення рідких добрив на машинах РЖТ і як перевіряється фактична доза внесення в саду?

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 3

Тема: Вивчення схем та принцип роботи машин для внесення органо-мінеральних добрив.

Мета роботи: ознайомитися з схемами машин для внесення органо-мінеральних добрив та вивчити принципи роботи.

Обладнання: таблиці, підручники, довідники.

Завдання 1.Дати специфікацію основних деталей і вузлів розкидувача мінеральних добрив та вказати марку розкидувача.

 

Рис. 1. Розкидувач мінеральних добрив 1-РМГ-4:

а - схема технологічного процесу, б - тукоділитель; 1 - кузов; 2 - транспортер; 3 - гідроциліндр; 4 - дозуючий пристрій; 5, 12 - диски, що розкидають; 6 - вітрозахисний пристрій; 7 - пневматичний ролик; 8 - ходове колесо; 9 - опора причепа; 10 - тукоділитель;11 - шарнірна внутрішня стінка; 13 – лопатка

 

 

Завдання 2. Дати специфікацію основних деталей і вузлів розкидувача рідких органічних добрив РЖТ-8

Рис. 2. Розкидувач рідких органічних добрив РЖТ-8:

1 - цистерна; 2 - люк; 3 - запобіжний клапан; 4- штанга; 5, 6.11 - рукава; 7 - розподільний щиток; 8 - насадка; 9 - заслінка; 10 - важільний механізм; 12-відцентровий насос; 13, 17-клиноремінна передача; 14 - дишель; 15 - карданний вал; 16 - контрпривід; 18 - вакуум-насос; 19-вакуумметр; 20 - трубопровід

Завдання 3. Принцип роботи та призначення розкидувача органічних добрив РТО-4

призначений для поверхневого внесення (розкидання) органічних добрив, компостів, торфокрошки й перевелися. Зі знятим робочим органом, що розкидає, його можна використати для перевезення різних сільськогосподарських вантажів з вивантаженням назад за допомогою транспортера кузова. На 80 % уніфікований з базовим розкидачем 1-ПТУ-4. Складається із шасі двохосьового причепа 2-ПТС-4-793 з гальмовою системою й електроустаткуванням і розкидувача у вигляді кузова, обладнаного надставними бортами; механізму, що розкидає; передавального механізму із приводом від ВОМ трактора; редуктора. На підлозі кузова встановлений чотирьохструмковий ланцюжно-планчатий транспортер з натяжним пристроєм. Привод транспортера й механізму, що розкидає, від ВОМ трактора. Агрегатируется з колісними тракторами Т-28Х4, МТЗ-50/52, МТЗ-80/82, обладнаними приводом гальмової системи й виводами для підключення електроустаткування.

 

Завдання 4. Описати підготовку машин до роботи і настроювання на задану дозу внесення добрив

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!