Навчальні заклади, що здійснюють професійну підготовку фахівців робітничих професій для сфери цивільного захисту



Підготовка фахівців робітничих професій для сфери ЦЗ проводиться професійно-технічними навчальними закладами ЦЗ, навчальними та навчально-методичними центрами (рис. 6), а саме:

- Вищим професійним училищем Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця);

- Навчальним центром ОРС ЦЗ ДСНС України (с. Ватутіне Харківської області);

- Міжрегіональним центром швидкого реагування ОРС ЦЗ (м. Ромни Сумської області);

- Навчальним центром Головного управління ДСНС України у м. Києві;

- 24 територіальним навчально-методичними центрами ЦЗ та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей (у складі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, м.Київ).

 

Професійно-технічні навчальні заклади ЦЗ здійснюють освітню діяльність згідно ліцензій Міністерства освіти та науки України та проводять підготовку фахівців ОКР «кваліфікований робітник» відповідно до Державного класифікатора професій ДК 003:2010 . Згідно з даними Національної доповіді про стан техногенної та природної безпеки в Україні у 2012 році професійно-технічне навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовку фахівців ОКР «кваліфікований робітник» проведено за 16-ми професіями аварійно-рятувального профілю.

Рис. 6. Навчальні заклади , що здійснюють професійну підготовку фахівців робітничих професій для сфери цивільного захисту

 

Планування професійної підготовки, організація, облік навчально-виробничого процесу, порядок контролю рівня знань, умінь та навичок слухачів, проведення їхньої кваліфікаційної атестації в системі відомчої освіти (рис. 7) здійснюється згідно Положення про організацію професійно-технічного навчання в мережі навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності АР Крим, областей (Наказ МНС України від 02.07.2007 № 461), Наказу МНС від 24.12.2004 №250 «Про організацію навчально-виховного процесу у професійно-технічних навчальних закладах МНС України» та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність ДСНС України.

Рис. 7. Організаційна структура професійно-технічного навчання фахівців робітничих професій для служби ЦЗ

 


Висновки по лекції:

1. Професійно-технічне навчання в системі ДСНС України передбачає первинну професійну підготовку фахівців ОКР «кваліфікований робітник», перепідготовку та підвищення кваліфікації.

2. Зміст професійно-технічної освіти визначається державними стандартами ПТО з кожної професії для підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ, зазначених у державному переліку професій.

3. Підготовка фахівців робітничих професій для сфери ЦЗ проводиться професійно-технічними навчальними закладами ЦЗ, навчальними та навчально-методичними центрами, що входять до системи відомчої освіти.

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!