Визначення таблиць, що входять до бази даних.



Задання структури таблиць.

4. Задання ключа і визначення зв’язків між таблицями.

Введення даних і аналіз бази даних.

5. Робота з базою даних починається з запуску СУБД. Для запуску Microsoft Access потрібно виконати наступну команду Пуск – Програми – Microsoft Office - Microsoft Access. У відповідь з’явиться діалогове вікно Microsoft Access.

Щоб створити нову базу даних, у меню файл потрібно вибрати пункт Створити або скористатися позначкою 2 на панелі інструментів Стандартна.

У вікні , що виникне обрати опцію нова база даних та зберегти її.

Об’єкти бази даних.

База даних вміщує об’єкти різних категорій (див. рис.).

Таблиці – це основна категорія об’єктів у реляційній СУБД, оскільки вся інформація зберігається в БД у вигляді таблиць. Кожна таблиця складається з записів (рядків) ї з полів (стовпців). Робота з таблицею виконується в двох основних режимах: у режимі конструктора й у режимі таблиці.

Запити – об’єкти цього типу призначені для отримання даних з однієї або з кількох таблиць. Фактично на основі запитів створюються нові таблиці, у яких використовуються дані з існуючих таблиць.

Форми – цей тип об’єктів використовується в основному ля зручного введення даних. Форма є ніби бланком, який потрібно заповнити. Позитивним є те, що форми запобігають безпосередньому внесенню змін у таблицю.

Звіти – ці об’єкти відображають дані так, що їх зручно переглядати. На основі звіту може бути створений документ, що буде роздрукований або включений у документ іншого додатку.

Макроси – це «макрокоманди», що запускаються натисканням кількох клавіш і можуть виконувати такі дії, як відкриття таблиць і форм, керування окнами тощо. Користувач може створювати свої макроси, які часто застосовуються.

Модулі – це програмні модулі, написані мовою VBA (Visual Basic for Application). Розбиття на модулі полегшує процес створення і настроювання програми.

 

Для забезпечення цілісності даних (тобто для того, щоб зв’язки між таблицями працювали надійно і за будь-яким записом в головній таблиці можна було знайти відповідні зв’язані записи в інших таблицях) в таблицях для зв’язку використовують унікальні поля.

Унікальне поле – це поле (часто числове), значення в якому не може повторюватись.

Режими роботи з Access

Робота з об’єктами бази даних в середовищі Access може відбуватися в двох режимах: проектувальному та експлуатаційному.

У проектувальному режимі можна створювати нові об’єкти бази (наприклад таблиці), задавати їхню структуру, змінювати властивості полів, встановлювати необхідні зв’язки. Для активізації проектувальногорежиму роботи з об’єктом бази призначені кнопки головного вікна бази даних Конструктор та Создать:

· Конструктор – надає доступ до структури обраного об’єкту і дозволяє правити не його вміст (дані), а конструкцію. Якщо це таблиця, то до неї можна додати нові поля або змінювати їхні властивості. Якщо це форма, то можна змінювати/створювати елементи управління.

· Создать - використовується для створення нових об’єктів бази.

Експлуатаційний режим призначений для заповнення бази інформацією за допомогою форм, опрацювання даних за допомогою запитів та отримання результатів опрацювання у вигляді результуючих таблиць та звітів. Для активізації експлуатаційного режиму роботи з об’єктом бази призначена кнопка Открыть.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!