За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі.

Конспект уроку з математики 2 клас

Тема: Задачі і вправи на поєднання дій різних ступенів

Мета: формувати вміння учнів розв’язувати  задачі і знаходити значення виразів на поєднання дій різних ступенів; розвивати математичну кмітливість; удосконалювати мовний запас слів; виховувати працелюбність, наполегливість, охайність в роботі.

Тип уроку: урок-подорож

Обладнання: мультимедійна презинтація, роздатковий матеріал.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

Щоб нам не було мороки,

Всі готові до уроку?

Тож тепер часу не гаєм

І урок розпочинаєм

ІІ. Актуалізація знань учнів.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо у подорож водними просторами Математичного океану і попливемо на ось такому човні під вітрилами

( демонстрація малюнка). На нашому шляху будуть зустрічатися різні острови з невідомими математичними завданнями. І тільки тоді, коли ми подолаємо ці труднощі на своєму шляху, ми зможемо повернутись додому.

- Ви готові до подорожі?(Так)

- Але перш, ніж вирушити у дорогу, відгадайте ребус:

 


Отже, подорож почалась. (Вчитель вивішує на дошку малюнок корабля і карти.)

ІІІ. Підготовчі та пізнавальні вправи.

1.Перевірка домашнього завдання. 

Перший острів на який ми потрапимо, називається «Домашній».

   Хто склав вираз до задачі № 874? (2*8)+(4*6)=40(м.) - усього витрачено(Один учень записує на дошці вираз до задачі.) Поясни як ти склав вираз?

А поки (учень) записує вираз, скажіть мені відповіді до прикладів, які ви розв’язували вдома?

 Приклади № 873 відповіді: 5, 54,40, 42, 70,49, 66,71

Прочитайте мені приклад з найбільшою відповіддю? (8*9-7=71)Як можна по іншому його прочитати?

2. Робота з карткою

Картка

36 – 16 : 8=  12+8-5= 7*8= 8*3+11= 40-8*2=

 IV. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами будемо розв’язувати задачі і вправи на поєднання дій різних ступенів, будемо формувати вміння розв’язувати задачі і знаходити значення виразів на поєднання дій різних ступенів.

V . Контроль, корекція і закріплення знань.

Наступний острів до якого ми вирушаємо називається «Мозковий»

1.Усний рахунок  

           7 5                    24 64             59   18

     9   *8 3        40   :8 56   99  -18  30

           6   8                 72 32              58   36

 

   2. Хвилинка каліграфії.

Далі ми з вами вирушаємо на «Острів «Каліграфічний»

- Відступіть 4 клітинки вниз від попередньої роботи і запишіть сьогоднішнє число 11 квітня класна робота і пропишіть рядок з числом 88.

- Що можна сказати про це число?(воно двоцифрове, має дві однакові цифри 8 і 8)

3. Фізкультхвилинка

Травичка низенька-низенька,

Дерева високі-високі,

Вітер дерева колише-гойдає,

То наліво, то направо нахиляє,

Птахи летять відлітають,

                                А учні тихенько за парту сідають

VI . Розвиток математичних знань

1.Розв’язування прикладів № 876

Тепер ми з вами вирушаємо з вами на острів «Задачний»

   2. Робота над задачами

    План роботи над задачею:

а) Уважно прочитати умову

б) З’ясувати, про що йдеться в задачі

в) Назвати опорні слова                                                                    

г) Назвати числові дані

д) Визначити, якою дією розв’язується задача

е) Розв’язати задачу

   а). Записуйте задача № 875

5 ігр. по 9 грн 

                               ?

Маш. – 52 грн          

1) 5*9=45

2) 45+52=97 грн

   Відповідь: вартість покупки 97 гривень

б). Задача № 878

Впіймав – 28р.

Відпустив-?

Залишилось – 21 р у ? разів більше

1) 28-21=7(р.) відпустив

2) 21:7=3(р.)

Відповідь: у 3 рази більше

На ск. Більше рибин він відпустив ніж залишилось?

Фізкультхвилинка

Ми – берізки та кленці.

В нас тоненькі стовбурці. (Потягнутися навшпиньках)

Ми в стрункі стаєм рядки,

Розправляєм гілочки. (Руки перед собою)

Ледь зіп'ялись з корінців,

Дістаємо промінців. (Руки вгору)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь. (Стиснути кулачки)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахилив вперед – назад. (Вправи для шиї)

4. Давайте розв’яжемо цікаві приклади під номером 877

Наступний острів, який трапився на нашому шляху має назву «Самостійний»

5. Самостійна робота № 881 (1)

Розвязання  1-ого стовпчика

VI. Підсумок уроку

 «Острів «Підсумковий»

- Над чим ми сьогодні працювали?

- Чого навчилися?

- Що запам’яталося у подорожі?

-Що найбільше сподобалося на уроці?
-Хто з вас вважає, що працював на уроці дуже гарно?

Тепер ми з вами можемо повертатися додому, адже ми з вами гарно і правильно виконали всі завдання

- Як називається острів до якого ми повернулися?( «Домашній»)


Наша подорож Математичним океаном добігла до кінця. Ви, дітки молодці. І за свою роботу всі ви отримуєте фішки напам’ять про нашу подорож.

                  Ось і пролунав дзвінок - закінчився наш урок.

За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі.

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 91; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!