Заповнення форм фінансової звітності



«Звіт про виконання загального фонду кошторису установи» (форма № 2д, № 2м) складається установами, що отримують кошти загального фонду державного або місцевих бюджетів про отримані і використані асигнування згідно з кошторисом і планом асигнувань. Звіт складається за кожним кодом програмної класифікації або тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів у розрізі кодів економічної класифікації видатків. За програмами, які передбачають надання кредитів, звіт складається у розрізі кодів класифікації кредитування бюджету. Крім того, складається зведений звіт форми № 2д, № 2м за всіма кодами програмної класифікації видатків державного бюджету або за всіма кодами тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів.

Заповнення окремих граф звітів форми № 2д, № 2м здійснюється за таким порядком.

У графі 4 «Затверджено кошторисом на рік» проставляється затверджена в кошторисі річна сума планового асигнування загального фонду з урахуванням унесених протягом року змін до кошторису.

Графа 5 «План асигнувань на звітний період» у річному фінансовому звіті не заповнюється.

Графа 6 «Ліміти асигнувань звітного періоду» не заповнюється.

У графі 7 «Залишок на початок року» залишку не повинно бути. У виняткових випадках відображається залишок коштів на реєстраційному (поточному) рахунку на початок звітного року в розрізі кодів економічної класифікації видатків та/або кодів класифікації кредитування бюджету. При цьому загальна сума в рядку 010 «Видатки – усього» повинна відповідати залишку за випискою з реєстраційного (поточного) рахунку на початок року.

У графі 8 «Надійшло коштів за звітний період» відображається сума коштів загального фонду бюджету в розрізі кодів економічної класифікації видатків та/або кодів класифікації кредитування бюджету, яка фактично надійшла на ім’я установи, мінус суми коштів, що не були використані у поточному бюджетному періоді та перераховані до відповідного бюджету.

У графі 9 «Касові видатки» відображається сума касових видатків загального фонду бюджету в розрізі кодів економічної класифікації видатків та/або кодів класифікації кредитування бюджету, тобто видатків, що проведені шляхом перерахування коштів з реєстраційних (поточних) рахунків установи, відкритих в органах Державного казначейства України (установах банків) за всіма операціями. Видатки зменшуються на суми, що надійшли на реєстраційні (поточні) рахунки на відновлення касових видатків, які були проведені в звітному році. Якщо кошти були перераховані із загального фонду бюджету в минулому році, вони зараховуються до доходу загального фонду відповідного бюджету.

У графі 10 «Фактичні видатки» наводиться сума фактичних видатків, тобто дійсних витрат, що оформлені та підтверджуються відповідними документами, у тому числі видатків за несплаченими рахунками кредиторів, за нарахованою заробітною платою, за стипендіями тощо, мінус суми, що надійшли на відновлення видатків, які проведені у звітному році.

Одержувачі бюджетних коштів (підприємства і госпрозрахункові організації, громадські та інші організації, які одержують кошти з бюджету як фінансову підтримку або на виконання загальнодержавних програм) у формі № 2д, № 2м «Звіт про виконання загального фонду кошторису установи» у графі 10 «Фактичні видатки» проставляють суму фактичних видатків на звітну дату, але не більшу, ніж затверджена в кошторисі на звітний рік.

У графі 11 «Залишок на кінець звітного періоду» залишку не повинно бути.

Головні розпорядники коштів, що мають у своєму підпорядкуванні одержувачів бюджетних коштів, до зведеного річного фінансового звіту подають два окремі зведені звіти форми № 2д, № 2м за всіма кодами програмної класифікації видатків державного бюджету або за всіма кодами тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів: щодо бюджетних установ; щодо одержувачів бюджетних коштів.

«Звіт про використання коштів загального фонду бюджету з міжнародної діяльності України» (форма № 2-валюта) складається установами, що отримують кошти загального фонду державного бюджету в іноземній валюті. Звіт складається за кожним кодом програмної класифікації в розрізі кодів економічної класифікації видатків. При цьому операції, здійснені в іноземній валюті, відображаються в національній валюті України в сумах, які визначаються шляхом перерахунку іноземної валюти за курсом Національного банку України. Перерахунок здійснюється відповідно до Порядку відображення в обліку операцій в іноземній валюті, затвердженого наказом Державного казначейства України від 24.07.2001 № 126 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.2001 за № 670/5861.

Кошти державного бюджету з міжнародної діяльності, що отримують бюджетні установи в національній валюті України, у формі № 2-валюта не відображаються.

Окремі графи звіту № 2-валюта заповнюються у такому порядку.

У графі 2 «Затверджено кошторисом на рік» проставляється сума планового асигнування загального фонду, затверджена кошторисом з міжнародної діяльності.

Якщо протягом звітного періоду до кошторису були внесені зміни, то в графі «Затверджено кошторисом на рік» проставляється сума уточненого плану асигнувань.

Графа 3 «План асигнувань на звітний період» у річному фінансовому звіті не заповнюється.

Графа 4 «Ліміти асигнувань звітного періоду» не заповнюється.

У графі 5 «Залишок коштів на початок звітного року – ін.валюта» записується сума залишку коштів на поточному рахунку на початок звітного року в іноземній валюті.

У графі 6 «Залишок коштів на початок звітного року – грн» записується сума коштів, відображена в графі 5, що перерахована на національну валюту України.

У графі 7 «Надійшло коштів за звітний період – ін.валюта» відображається сума коштів загального фонду бюджету, яка фактично надійшла на ім’я бюджетної установи в іноземній валюті.

У графі 8 «Надійшло коштів за звітний період – грн» відображається сума коштів, відображена у графі 7, що перерахована на національну валюту України.

У графі 9 «Курсова різниця – грн» наводиться сума курсової різниці, що утворилася при оцінці однакової кількості одиниць іноземної валюти на національну за різних валютних курсів. Курсова різниця може мати як додатне, так і від’ємне значення.

У графі 10 «Касові видатки – ін.валюта» відображається сума касових видатків бюджетної установи із загального фонду бюджету, проведена в іноземній валюті як готівкою, так і шляхом безготівкової оплати рахунків з поточного рахунку за всіма видами операцій. Видатки зменшуються на суми, що надійшли на реєстраційні (поточні) рахунки на відновлення касових видатків, які були проведені в звітному році.

У графі 11 «Касові видатки – грн» наводиться сума касових видатків бюджетної установи, відображена у графі 10, що перерахована на національну валюту України, в розрізі кодів економічної класифікації видатків.

У графі 12 «Фактичні видатки – ін.валюта» наводиться сума фактичних видатків бюджетної установи, тобто дійсні витрати, що оформлені та підтверджуються відповідними документами і проведені в іноземній валюті.

У графі 13 «Фактичні видатки – грн» відображається сума фактичних видатків бюджетної установи, тобто дійсні витрати, що оформлені та підтверджуються відповідними документами і проведені в іноземній валюті, яка перерахована на національну валюту України.

У графі 14 «Залишок коштів на кінець звітного періоду – ін.валюта» записується сума залишку коштів на поточному рахунку на кінець звітного періоду в іноземній валюті.

У графі 15 «Залишок коштів на кінець звітного періоду – грн» записується сума залишку коштів на поточному рахунку на кінець звітного періоду в іноземній валюті, що перерахована на національну валюту України.

& Питання для самоперевірки, повторення

1. Розкрийте сутність поняття «бюджетна установа».

2. Які підприємства чи організації є одержувачами бюджетних коштів?

3. Перед якими органами звітують бюджетні установи?

4. З яких документів складається річний фінансовий звіт бюджетних установ?

5. Що таке кошторис?

6. Розкрийте поняття «бюджетні асигнування».

7. Коли та як формуються зведені річні фінансові звіти бюджетних установ?


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!