Параметры эффективности баннерной рекламы

INTERNET -ПРЕДСТАВНИЦТВА КОМЕРЦІЙНИХ ФІРМ

Введення до технології розробки інтернет-представництв комерційних фірм

 

В наш час створення свого інтернет-представництва (веб-сайту) стало нагальною необхідністю для компаний різних сфер бізнесу, оскільки веб-представництва суттєво розширюють можливості компаній по просуванню продуктів та послуг, допомагають знайти нових партнерів, зекономити гроші на телефонних переговорах та відкрити нові шляхи для розвитку бізнесу.

 

Поняття веб-сайту та класифікація сайтів

Інформація, що доступна для користувачів інтернету, розмізена на комп’ютерах (веб-серверах), на яких встановлено спеціальне програмне забезпечення. Значна частина цієї інформації організована у вигляді веб-сайтів.

Веб-сайт складається зі зв’язаних між собою веб-сторінок. Веб-сторінка – це текстовий файл з розширенням .htm, який містить текстову інформацію та спеціальні команди – HTML – коди, що визначають в якому вигляді ця інформація буде відображатися у вікні браузера. Вся графічна, аудіо- та відеоінформація безпосередньо у веб-сторінку не входить і є набором окремих файлів з розширенням .gif, .jpg (графіка), .mid, .wav, .mp3 (звук), .avi (відео). В HTML-коді сторінки містять тільки посилання на такі файли (рис.1).

 

 

В даний час у всесвітній павутині розміщено декілька мільйонів веб-сайтів та їх число постійно зростає. Серед них можна виділити наступні:

1.Особисті сторінки, що містять інформацію про автора та його інтереси.

2. Некомерційні сайти, що належать різноманітним об’єднанням, проектам, міжнародним або благочинним організаціям. До цієї ж категорії можна віднести веб-представництва навчальних закладів. Як правило, ці сайти вирізняє логічне та послідовне оформлення, використання академічного стилю.

3. Сайти комерційних організацій, що мають на меті створення привабливого образу фірми. Інакше, сайт фірми – інструмент рекламний в тій же мірі, що і інформаційний. Звичайно, при цьому важко обійтися без хорошого дизайну, тому природнім є те, що середній рівень комерційних корпоративних сайтів, що майже завжди створюються професійними дизайнерам, багато вище, ніж в сереньому по мережі.

4. Контент-сайти. До цієї категорії відносяться різні пошукові системи, сайти новин та колонки оглядачів, розважальні та освітні ресурси, і все, що являє собою некорисливий інтерес для якоїсь групи читачів. На відміну від паперових журналів та книжок, в інтернеті ресурси такого роду не можуть окупитися за рахунок продажу своєї інформації. Однак і витрати на розповсюдження в них значно менше. Тому відомі контент-сайти зазвичай належать або безкорисливим ентузіастам, або фірмам, що заробляють на банерній реклами.

БАНЕР – основний вид реклами, що існує в інтернеті (прямокутне графічне зображення у форматі gif або jpg , також зустрічаються HTML-банери та банери, створені за допомогою JAVA, які є динамічними). Графічне зображення є посиланням, за яким можна перейти на сайт компанії.

Для сайтів цього типу, як і для сайтів некомерційних, зміст має перевагу над оформленям, тому середній рівень їхнього дизайну нижче, ніж у сайтів комерційних компаній.

Останнім часом рекламнмий бізнес в інтернеті стає все більш прибутковим і кількість сайтів, що живе за рахунок реклами контент-сайтів, швидко зростає.

5. Сайти віртуальних магазинів, що дозволяють здійснювати покупки, не встаючи з-за комп’ютера. Розвиток торгових інтернет-площадок дозволяє забезпечити більш ефективний та вільний потік інформації, товарів, платежів та послуг шляхом різних варіантів інтеграції бізнесу та інтернет-технологій.

Сучасні веб-сайти перестали бути набором статичних сторінок, вони перетворилися у динамічні веб-додатки, що є зв’язуючою ланкою між користувачем та корпоративною інформаційною системою. Тепер немає потреби оновлювати веб-сайт кожного разу, коли на склад надходить новий товар, осеільки веб-сайт та складська база даних – все це частини єдиної корпоративної інформаційної системи. Немає потреби стежити за наявністю товару на складі – система сама розрахує, коли закінчиться товар, оформить всі необхідні документи та відправить їх поставщику.

На Україні, де інтернет поступово входить в життя всіх шарів населення, все більше фірм організують свої представництва в мережі. Крупні фірми з легкістю вкладають гроші в інтернет-проекти, турбуючись про імідж компанії та просуваючи свою продукцію. Представники середнього тп малого бізнесу обережно підходять до вкладання грошей в такі проекти, намагаючись зпрогнозувати, який ефект можна буде отримати від створення свого представництва в інтернеті.

 

Етапи розробки веб-сайту.

Головними задачами при розробці будь-якого веб-сайту є чітка організація структури сайту та визначення його інформаційного наповнення. Виділяють наступні етапи розробки веб-сайту:

Планування;

Реалізацію;

Тестування;

Публікацію;

Рекламування;

супровід.

 

Планування – перший та найбільш важливий етап. На цій стадії визначається наступне:

1. Позиціонування компанії в мережі. Необхідно чітко уявити маркетингові цілі фірми та зробити опис задач, які фірма хоче вирішити за допомогою інтернету.

2. Дослідження користувача. Одна з найбільш важливих задач в області інтернет-маркетингу – дослідження потенційних споживачів. Спеціалісти з розробки сайтів виділяють основну аудиторію компанії в мережі і ці дані лягають в основу проекту сайта.

3. Характер інформаційних матеріалів. Залежить від цілей та задач, що стоять перед конкретним веб-представництвом.  Повинна витримуватись єдина концепція сайту.

4. Структура сайту. При розробці структури враховуються особливості потенційної аудиторії сайту та зручність навігації, що полегшує пошук потрібної інформації.

5. Особливості оформлення (визначається структура кожної сторінки та розробляється графіка).

Будь-яку сторінку можна оцінити за трьома параметрами: контенту, зовнішньому вигляду та навігації. Одне повинно допоснювати інше, а не заглушати. Якщо публікується багато інформації, що розрахована на довге, вдумливе читання, необхідно подбати про читабельність, виключити динамічні ефекти, що відволікають, вибрати правильне кольорове поєднання фону та тексту, задати стиль, що відповідає змісту.  І навпаки, якщо створюється сайт, що дає відвідувачу перш за все візуальну мультимедійну інформацію, необхідно до мінімуму скоротити текстові блоки.

При створенн великих документів слід пам’ятати про те, що не всі користувачі мають високошвидкісний доступ до мережі. Тому доцільно прорахувти як довго буде вантажитись документ. Більшість потенційних користувачів перерве завантаження сторінки , якщо вана буде вантажитись довше ніж 30-40 секунд.

6. Технологія зворотнього зв’язку та обміну інформацією.

Особливість веб-сайту як рекламоносія сильно залежить від технологій зворотнього зв’язку та обміну інформацією. Вбудована електронна пошта, госьові книги, дошки оголошень, чати, конференції та ін. дозволяють постійно підтримувати прямий контакт з клієнтами, оперативно реагувати на зміни їхніх потреб та вирішувати проблеми, що виникають. Вибір певної технології залежить від тематики сайту, його аудиторії та бізнес-цілей компанії. Так, наприклад, недоцільно створювати чат на представницькому сайті великої корпорації, що розрахований на корпоративних клієнтів.

7. Розробка концепції рекламної компанії.

На заключній стадії проектування веб-сайту до роботи підключаються спеціалісти з реклами, які повинні підготувати все необхідне для успішного виходу веб-представництва підприємства до інформаційного простору мережі. Правильна страрегія рекламної компанії дозволить максимально наблизити точку окупності проекту.

 

Реалізація – робота по стаоренню сайту. На цьому етапі здійснюється підготовка текстового та графічного матеріалів. Матеріал розбивається на файли у відповідності зі структурою. Організовуються посилання між файлами сайту. Рекомендується створити шаблон-заготовку сторінки з основними структурними областями та стильовим оформленням та використовувати її для створення всіх сторінок сайту, міняючи в кожній новій сторінці тільки зміст та адресацію посилань. Така організація роботи скорочує час. Слід пам’ятати, що відвідувач може потрапити прямо з пошукової системи на будь-яку сторінку сайту, і важливо показати йому, що ця сторінув є частиною цілого сайту, дати йому можливість перейти за посиланням на головну сторінку.

 

Завершивши роботу по розміщенню сторінок на веб-сайті, необхідно виконати тестування. Воно  складається з двох етапів: тестування на роботоздатність та зручність користування інтерфейсом.

На етапі тестування на роботоздатність перевіряють, як функціонує веб-сайт, використовуючи ті ж умови, при яких з ним буде працювати користувач. Веб-сайт переглядають в різних броузерах, оцінюють час завантаження сторінок.

Для тестування на зручність користування інтерфейсом великі компанії запрошують спеціальні групи людей та спостерігають, як вони переміщаються по ньому.  

 

Готовий веб-сайт необхідно опублікувати на веб-сервері для того, щоби він був доступним через інтернет.

Хостинг –послуга розміщення сайту в мережі. Вся інформація, що міститься на сайті, фізично розташована на сервері хостинг-провайдера. До його обов’язків належить підтримка доменного імені користувача, тобто, щоби при вводі адреси WWW.ВАША_ФІРМА.UA у користувача завантажувалася сторінка вашої фірми, а не що небудь інше.

Однак для того, щоби остаточно обрати сервер для розміщення свого сайту, необхідно звернути увагу на наступне:

· Відсутність дискримінації за контентом;

· Надійність веб-сервера. (Відвідайте обраний веб-вузол у пікові години та переконайьтесь, що немає проблем з доступом до нього);

· Відсутність прихованої оплати місця у вигляді доплат за різні послуги;

· Технічна підтримка (можливість спілкування з адміністратором сервера, можливість доступу по протоколу FTP);

· Обсяг виділеного простору (більше 10 Мбайт);

· Додаткові можливості (безкоштовна пошта, лічильник відвідувань, чат);

· Встановлене на сервері програмне забезпечення;

· Наявність на сервері автоматичного перекодування змісту сторінок у відповідності з налаштуваннями браузера.  

Існує багато прийомів рекламування сайту: розміщення інформації про нього на пошукових сайтах, організація посилань з інших сайтів та ін.

Важливо, щоб інформація на сайті була актуальною, тому необхідно якмога частіше оновлювати на ньому інформацію.

 

 

Веб-дизайн та інформаційна архітектура.

Відомий спеціаліст в галузі інтернет-технологій Г.Мак-Говерн писав: товар може обійтися видатного стилю, але він не може функціонувати без хорошого дизайну. Мистецтво веб-дизайну не обмежується візуальним дизайном, орієнтованим на графіку. Він швидше орієнтований на контент. Інколи його називають інформаційною архітектурою.

Суть інформаційної архітектури полягає в тому, щоби допомогти користувачу швидко знайти інформацію, що його цікавить.

Навігаційна схема веб-сайту залежить від його структуриі визначає те, як користувач буде переміщатьися по ньому і одержувати доступ до інформації. Простота і зручність навігації є одними з важливих факторів, що визначають відвідуваність сайту.

Існує декілька видів структурування інформаційного матеріалу на веб-сайті.

1. Лінійна структура. Матеріал розташований послідовно.

 

 

 

2. Ієрархічна структура.

Найчастіше структура веб-сайту є ієрархічною. При цьому спочатку створюють категорії вищого рівня, а потім матеріал в логічному порядку розміщають за категоріями, які знаходяться нижче.

Ієрархічні структури бувають двох виглядів: вузька глибока та широка неглибока.

 

Вузька глибока ієрархія

 

 

Широка неглибока ієрархія

 

Ані перший, ані другий способи організації інформації не є оптимальними. Краще, коли ієрархічна структура складається з 3-4 рівнів.

3. Змішана структура.

 

Для того, щоб допомоготи користувачу складають карту веб-сайту (site-map). На ній схематично представляють структуру розміщення інформації на сайті.

 

Грамотне розміщення контенту на сайті та найбільш розповсюджені помилки в керуванні процесом побудови веб-сайтів.

Роботу по створенню веб-сайту можна умовно поділити на 3 основні складові:

1) створення контенту (текстів, графіки, відео, аудіо, мультимедійних презентацій та ін.)

2) розробка елементів інтерактивності (навігаційна підтримка, розкладка сторінок, шаблони, можливості пошуку)

3) керування процесом створення веб-сайту.

 

Наведемо основні правила викладки контенту: 

§ ніколи не підкреслюйте текст, оскільки це можна сприйняти як посилання;

§ уникайте напівжирного шрифту з тієї ж причини;

§ уникайте використання курсиву, оскільки він важко читається;

§ не використовуйте розмір шрифту менше 10, оскільки його важко читати;

§ якщо шрифт набраний 10 кеглем, то заголовок повинен бути 14;

§ якщо документ містить більше 10 абзаців, то необхідно подати його зміст.

 

 

Oгляд інструментальних засобів розробки веб-представництв.

 

Основою для створення веб-сторінок є мова HTML, при цьому ввід HTML-коду виконується в будь-якому текстовому редакторі або за допомогою HTML-редакторів.

Створення документа HTML «вручну»без допомоги спеціалізованих додатків відбувається наступним чином:

1) створення мінімальної веб-сторінки в файлі з розширенням .htm;

2) вставка тегів тексту

Теги – команди мови розмітки веб-сторінок HTML.

3) Логічне та фізичне форматування тексту за допомогою тегів;

4) Впровадження в документ необхідних об’єктів: рисунків, таблиць, відеокліпів та ін. за допомогою тегів HTML.

5) Вставка гіпертекстових зв’язків.

 

 

Важливий елемент будь-якої веб-сторінки – графічні зображення. При їх підготовці слід мати на увазі, що чим менший файл, тим скоріше завантажується зображення. Тому основна складність полягаї в підтримці балансу між якістю картинки та мінімальним розміром файлу.

        В WWW використовується в основному дла формати графічних зображень GIF та JPEG.

GIF (Graphic Interchange Format) –це перший графічний формат, що широко підтримується веб-броузерами. GIF-файли – це файли растрових зображень, в яких використовується більш ніж 256 кольорів.

JPEG (Joint Photographic Experts Group) це растрове зображення , в якому може бути використано до 16,7 млн кольорів. Стискання JPEG-зображень, zzr правило, супроводжуэться втратами інформації.

Кожен формат має свої недоліки та переваги. GIF-формат більше підходить для зображень, що містять менше 256 кольорів. JPEG-файли використовують для зберігання фотографій, що містять більше 256 кольорів.

 

ВЕБ-ІНТЕГРАЦІЯ. Особливості розробки веб-сайтів компаній.

Економічна ефективність використання інтернет-представництв.

    В країнах з розвиненою економікою наявність представництва в інтернеті такий же обов’язковий атрибут комерційної фірми, як і наявність офісу, телефону та факсу. Однак виникає питання: як при найменших капіталовкладеннях максимально ефективно використовувати мережу інтернет для просування товарів чи послуг компанії?

 

       Комерційний сайт виправдовує себе в фірмі, яка може отримати наступні вигоди:

1. Доступ на ринок міжнародної торгівлі. Комерційна фірма, створивши комерційний веб-сайт, буде мати можливість привабити потенційних покупців з усього світу і, таким чином, розширити сферу своєї діяльності.

2. Витрати зводяться до мінімуму. Порівняно з витратами на організацію роздрібної торгівлі або нового офісу витрати на створення комерційних сайтів порівняно низькі.

3. Економічна ефективність. Комерційний веб-сайт – ефективний спосіб ведення бізнесу. Ділові контакти, перемовини швидко здійснюються.

4. Імідж компанії Просування товарів по світових каналах розподілу означає успішний розвиток та ріст комерційної фірми. Інтернет практично нівелює різницю в розмірах фірми. Так що навіть мала компанія, створивши високоякісний комерційний сайт, має можливість успішно конкрувати з всесвітньо відомими корпораціями.

5. Інвестиції в майбутнє. Інвестиції в електронну комерцію – інвестиції в майбутнє компанії.   

Однак використання торгівлі в мережі має зміст тільки тоді, коли це економічно виправдано, тобто коли необхідно знизити витрати на приміщення для торгівля та склади, на оплату праці, коли торгівля повинна тривати цілодобово та ін.

 

 Слід мати на увазі, що існує ряд незручностей, пов’язаних зі створення комерційного сайту:

v Він стає джерелом цінної інформації для конкурентів;

v Можливий витік службової та фінансової інформації;

v Виникає ризик несанкціонованого доступу до внутрішніх баз даних та системних ресурсів кампанії;

v Безперервно виникають аварійні ситуації та технічні проблеми;

v Необхідні супровід та підтримка актуального стану сайту;

v Можливі ризики та небезпеки, пов’язані з проведенням фінансових транзакцій.

v Обов’язковим є додатковий сервіс, пов’язаний з ймовірною заміною товару.

 

 

Оцінка доцільності створення комерційного веб-сайту в умовах сучасного онлайнового бізнесу.

Веб-сайт комерційної організації повинен давати реальний економічний ефект. Однак переважній більшості керівників, що створили веб-сайт, знайома картина, коли затрачений час та кошти не приносять результату. Поки що ті можливості, які вже зараз може надати інтернет для бізнесу, невідомі більшості керівників виробництва, менеджерам, маркетологам. Технології тримають в руках спеціалісти з інформаційних технологій. У керівників ще залишається відношення до інтернету як до джерела інформації та ще однієї рекламної площі. Через слабку інформованість, а інколи і страх перд освоєнням нових методів роботи інтернет-технології лишаються незадіяними замість того, щоби приносити реальну користь підприємству.

Звичайно, коли говорять про побудову ефективного веб-сайту, акцентують увагу на тонкощах дизайну, навігації, пошукових системах, банерах та ін. та нечасто задаються питанням: як цей сайт буде впливати на бізнес конкретного підприємства? Чи дійсно він буде сприяти збільшенню обсягів продажів? Яким чином знизиться собівартість товарів та послуг?

       Жоден сайт, побудований за самою передовою технологією, сам по собі не буде працювати на компанію. Результату можна очікувати, тільки застосувавши комплексний підхід. 

 

Розглянемо 6 ключових факторів розробки ефективного веб-сайту:

1. Захоплення. Не слід сподіватися, що користувачі випадково потраплять на сайт. Розробник повинен придумати, як привабити відвідувачів (пошукові машини, каталоги, банерна реклама).

2. Зміст.

3. Співтовариство. Це те, що приваблює користувачів .

4. Комерціалізація. Весь зміст сайту та вся його констоукція повинна бути направлена на генерацію продажів.

5. Орієнтація на клієнта.

6. Довіра. Оскільки інтернет – це середовище, де є багато конкурентів, сайт повинен довести клієнту, що саме ця компанія відповідає його потребам. 

 

Рекламне розкручування сайту.

Для розкручування сайту використовують графічні елементи Розглянемо їх більш детально.

 Банер (англ. banner — прапор, транспарант) — графічне зображення рекламного характеру, що аналогічне рекламному модулю в пресі, може містити анімовані (рідко відео-) елементи, а також є гіперпосиланням на сайт рекламодавця або на сторінку з додатковою інформацією.

Банеры розміщають для приваблення потенційних клієнтів або для формування іміджу

Розміри банеру

Дуже важливою характеристикою банера є його розмір в байтах, тобто місце, яке файл банера займає на сервері. Чим більше розмір банера, тим повільніше банер буде завантажуватись на сторінку і тим менше ймовірність, що користувач встигне подивитись на нього, перш ніж перейде на іншу сторінку; отже, розмір банера є одним з параметрів його ефективності. Сайти, що розміщають банери, зазвичай лімітують розмір їх файлів.

Банер – це прямокутне графічне зображення у форматі GIF або JPG.  

 

Основні завдання банера

  1. Привернутиувагу. Це перший необхідний результат роботи банера.
  2. Зацікавити. Пробудити у клієнта цікавість до товару або послуги.
  3. Подштовхнути до переходу на сайт. Ця задача досягається за допомогою елемента недоговореності в змісті банера.
  4. Спонукати до дії, тобто до купівлі товару чи послуги на самому сайті .

 

Текстовий блок  – використовується як на веб-сайтах, так і на рекламі в розсилках. Його вартість значно нижча, ніж у банерів.

 

Байрик – мінімізована веб-сторінка, що розкривається у вигляді віконечка зверху основного браузера. На ньому можна розміщати текст або зображення. В загальному він представляє повноцінну HTML сторінку, але невеликого розміру.

Вставки – ще один рекламний носій. Користувач на фоні завантаження сайту спостерігає коротку, але розтягнену на весь екран браузера рекламну заставку. Якщо не клікнути по ній мишкою, то вона завершиться і користувач попаде на потрібний сайт. Якщо ж він клікне по цій заставці, то попаде на сайт рекламодавця.

Міні-сайти – одна, максимум декілька HTML сторінок. Міні сайти як правило присвячуються конкретній маркетинговій акцій, товару або послузі. При цьому рекламодавець може мати свій великий корпоративний сайт.

Колаж – відрізняється від міні-сайту тим, що інформація рекламодавця не розташована відокремлено на окремій сторінці, а є фрагментом однієї або декількох сторінок веб-видавника, гармонійно вписуючись до контенту сайту.   

 

 

Показ баннера, как и текстового объявления, может быть статическим, динамическим, контекстным или тематическим.

Параметры эффективности баннерной рекламы

  • Количество показов баннера — это основной параметр для рекламной кампании. Показы обычно измеряются тысячами.
  • Количество кликов — это второй, не менее важный, параметр. Для рекламодателя важнее количество кликов, чем количество показов.
  • Эффективность баннера оценивается параметром CTR (click through ratio) — это отношение количества кликов к количеству показов, измеряемое в процентах. Чем выше эта величина, тем эффективнее считается баннер. Например, CTR = 2 % означает, что на каждые 100 показов баннера приходится 2 перехода на рекламируемый им веб-сайт. На заре становления Интернет-рекламы CTR в 1 — 2 % считался нормальным. Сейчас обычным для баннера считается CTR в 0,3 — 0,5 %. Как правило, меньшее значение свидетельствует о неудачности рекламы на баннере.
  • Стоимость баннерной рекламы в основном определяется тем, сколько стоит тысяча показов баннера на данном сервере. Для обозначения этой величины используется параметр CPM (cost per mille = cost per thousand impressions) — стоимость тысячи показов.

Существуют и другие параметры эффективности, позволяющие отслеживать работу баннера и эффективно управлять ходом всей рекламной кампании.

[править] Баннерные сети

Основная статья: Баннерная сеть

Наряду с обычной баннерной рекламой, когда рекламодатель платит сайту за размещение на его страницах своего баннера, с давних времён существуют сети баннерного обмена. В таких сетях каждый участник предоставляет определённое место на своём сайте для показа баннеров других участников сети. Пропорционально показанным чужим баннерам участник зарабатывает пункты, которые идут на то, чтобы баннер этого участника показывался на других сайтах этой же сети. Баннерная сеть обычно удерживает комиссионные: показав чужие баннеры 1000 раз участник получает, скажем, 850 показов своего баннера. Разница (в данном случае, 15 %) используется баннерной сетью для показа собственных баннеров и платной рекламы. Так баннерная сеть способствует повышению известности своих участников. Существуют как огромные баннерные сети общего назначения, так и специализированные сети, различающиеся по тематике баннеров, по регионам или языкам потенциальных пользователей.

Существует мнение, что в основном на баннеры реагируют неопытные пользователи интернета. В настоящий момент баннерная реклама трансформируется и становится составной частью других рекламных мероприятий.

 

Посвятим-ка мы немного времени баннерам и поразмышляем на тему: как сделать баннер более эффективным? Поговорим о слоганах и воздействии баннера на читателя. Баннеры используются на страничках в качестве рекламы других ресурсов и, как правило, их дизайн никак не связан с содержимым странички и оттого смотрится несколько отчуждённо. Правда , есть одно исключение - локальные баннеры. В этом случае мы можем оформить их, используя мотивы дизайна основного сайта. При создании сайта необходимо учитывать наличие баннеров и соответственно выстраивать дизайн. На просторах Рунета популярны несколько типоразмеров баннеров, самые распространенные из которых - это 468x60, 100x100 и 88x31 (обычно называемые кнопками). Баннеры остальных размеров применяются гораздо реже и обычно только для локальных баннерных сетей (125x125, ушки на Lenta.Ru и т.п.) Кроме отличия в размерах, баннеры могут быть разного типа:
  • графические
  • html-баннеры
  • flash-баннеры
Два последних типа достаточно сложные и специфические. Мы будем разбираться с классическим графическим баннером размером 468x60 пикселей. Применение баннеров в качестве рекламного носителя в Сети накладывает на него несколько ограничений. Основное из которых - это "вес" баннера в килобайтах. В популярных баннерных сетях максимальный вес лимитируется цифрами от 10 до 15Кб. Я принимаю за базовую цифру в 12Кб. Если вес баннера больше, то он считается тяжелым и для рекламы непригоден, т.к. время, требуемое для загрузки, превысит среднее время просмотра странички, - проще говоря, баннер не успеет загрузиться. Для уменьшения веса баннера есть несколько приёмов, но о них мы поговорим позже. А пока рассмотрим форматы графических баннеров. Их два и они не отличаются от форматов графики на основной странице - соответственно это наша парочка - GIF и JPEG. Формат GIF позволяет создавать анимированные баннеры, эффективность которых, по сравнению со статическими, выше примерно в полтора раза. При выборе формата баннера нужно придерживаться тех же принципов, что и при создании основной графики на страницах, - если изображение фотографическое, то выбираем формат JPEG. Во всех остальных случаях более подходящим будет GIF. Если баннер анимированный, то выбора нет - только GIF. Немного отвлечёмся и поговорим о баннере как о носителе рекламы. С этой точки зрения он очень похож на рекламный плакат. И на то, и на другое посетитель для просмотра тратит не более 3-5 секунд, и в том, и в другом случае реклама занимает относительно большое пространство, и в том, и в другом случае нужно выражать мысли наиболее чётко и образно. Основными элементами баннера с точки зрения рекламы являются слоган и визуальный образ. К разработке и того, и другого следует переходить после уяснения задач баннера. Нет ничего хуже, чем баннер, рекламирующий не то, куда он ведёт. В этом случае пользователь, нажавший на баннер, оказывается обманутым, и вместо привлечения посетителя мы получаем обратный эффект - вряд ли посетитель придёт ещё раз. Баннеры можно подразделить на имиджевые и обычные. Имиджевые отличаются от обычных тем, что используют в дизайне элементы основного сайта, цвета и/или логотип. В отличие от обычного баннера, имиджевый работает не только при нажатии, но и само его присутствие раскручивает марку, т.к. баннер однозначно узнаваем и легко сопоставляется с конкретной фирмой или сайтом. Любой хороший баннер - это некая идея, которая должна заинтересовать посетителя и зажечь в нём желание сходить по ссылке. Но нужно понимать, что любой баннер предназначен для определённой аудитории (которая совпадает с потенциальной аудиторией рекламируемого сайта). Начинать создание баннера необходимо с формулировки того, что же рекламирует баннер, и придумывания хорошего слогана. Это очень важно! Плохая фраза испортит самый распрекрасный образ. Придумав слоган, уже можно подбирать иллюстрирующий его визуал. При измерении эффективности баннеров пользуются термином CTR - измеряемого в процентах и выражающего отношение числа показов баннера к числу нажатий на него. Это не единственный показатель, но наиболее известный. Для обычных баннеров он составляет от 0.5% до 1.5%. Большие значения присущи обычно только порноиндустрии (там может доходить и до 15%). А теперь займёмся креативом - будем придумывать идею, слоган и подбирать подходящий образ. Технические соображения При создании баннера нужно учитывать, что просматриваться он будет в чуждом окружении, и мы ничего не будем знать о страничке, на которой он окажется, и не сможем предусмотреть цветовой гаммы. Поэтому нам необходимо явно обозначить границы баннера - по его периметру нужно обязательно очерчивать чёрную рамку шириной в один пиксель. Кроме того, у баннера не должно быть прозрачного фона - обязательно сплошной (но не обязательно одноцветный) Художественные соображения Баннер должен нести некую идею, иначе он будет непривлекателен, ему будет нечем развлечь, привлечь, заинтриговать потенциального посетителя. Хороший баннер можно сравнить с головоломкой - она не сразу решается, но, найдя ответ, посетитель получает положительные эмоции и запоминает. Что такое загадка в дизайне? Вы когда-нибудь видели такие картины, вглядываясь в которые снова и снова ты открываешь для себя что-нибудь новенькое? Это тот самый случай. Дизайнер как бы придумывает загадку, а потом ее "шифрует", зритель же постепенно открывает эти загадки (в большинстве случаев на подсознательном уровне), а в качестве разгадки чаще всего выступает слоган. Если мы используем анимированный GIF, то возможностей больше, и мы можем разбить загадку на несколько кадров и приоткрывать её постепенно... За основу мы возьмём баннер с применением визуала (так называется фотографический или рисованный образ, который выступает в композиции как центральный элемент). И будем считать, что каждый баннер состоит из следующих частей:
  1. Слогана
  2. Визуала, иллюстрирующего слоган (вступающего в игру со слоганом)
  3. Цветовой гаммы (для имиджевых баннеров цвета часто совпадают с цветом рекламируемого сайта)
  4. Дополнительного текста (адрес странички, пояснительный текст)
  5. Дополнительных элементов оформления, подчёркивающих основную мысль и стиль баннера. В случае имиджевых баннеров очень удобно сделать один шаблон и, подставляя разные слоганы и визуалы, получить целую серию баннеров.
Сделать эффективный и красивый баннер не так легко и может запросто занять несколько часов. Запомните одно правило - если созданный баннер Вам не нравится, то, вряд ли он понравится другим! Впрочем, это правило относится вообще к любой творческой деятельности. ;) Давайте подытожим наши рассуждения и перечислим этапы, которые нужно пройти, чтобы создать качественный баннер:
  1. Для начала необходимо выяснить, какую цель мы преследуем, создавая данный баннер. А для этого зададим себе несколько вопросов о том, что рекламирует этот баннер и кого он может потенциально заинтересовать. Поставим себя на место посетителя, который ищет рекламируемый нами сайт, и спросим себя, что бы мы хотели увидеть на баннере?
  2. Получив ответы на предыдущие вопросы, необходимо сформулировать идею или сценарий (это уже в случае с анимированным баннером).
  3. Наконец, подходим к придумыванию слогана, который наиболее точно выразит нашу идею или сценарий (придумать нужно обязательно несколько вариантов - минимум 10-15). Остаемся на этом этапе до тех пор, пока придуманный слоган нам самим не понравится. :)
  4. Графическая часть - вот теперь можно запускать PhotoShop и реализовывать идею в картинке. Подбирать из клипарта или самому рисовать подходящий под слоган визуал.
  5. Делаем первую версию баннера, потом ещё одну, и ещё одну, и ещё одну, пока ... не начнёт очень сильно нравиться.
  6. Окончательно оптимизируем баннер.
 

 

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!