Втрата теплоти на нагрівання інфільтрованого повітря



Частина тепла втрачається на нагрівання зовнішнього повітря, яке надходить в приміщення за рахунок нещільності зовнішніх огороджуючих конструкцій. Ці втрати теплота, знаходять за формулою, Вт

                                       (2.4)

де L - нормативний повітрообмін для приміщення, м3/год;  густина внутрішнього повітря, кг/м3 ;с – теплоємність повітря, с=1,005 кДж/(кг×0С).

Гутину внутрішнього повітря знаходимо за формулою, кг/м3

,                                           (2.5)

Втрати теплоти на підігрів зовнішнього повітря, що надходить у вхідні сходові клітки через відчинені зовнішні двері, за відсутності повітряно-теплових завіс розраховуються за формулою, Вт

  ,             (2.6)

де b – коефіцієнт, який ураховує кількість вхідних тамбурів; Н – висота будинку, м; Р – кількість жителіів цього будинку, чол. При одному тамбурі (двоє дверей)- b =1,0 , при двох тамбурах (троє дверей)- b =0,6.

 

Побутові та технологічні тепловиділення

В житлових приміщеннях є різноманітні джерела тепловиділень: електроприлади, газова плита (3-16 кВт), люди (70-80 Вт) та інші. Згідно з діючими будівельними норми середнє значення цих тепловиділень - 10 Вт/м2 площі підлоги. Отже, побутові тепловиділення, Вт

                                           (2.7)

де площа підлоги приміщення, м2. Вона визначається як сума загальних площ квартир і площі сходової клітки на рівні кожного поверху.

Технологічні тепловиділення враховують для приміщень промислового призначення, в залежності від виду, кількості та режиму роботи обладнання.

Втрати тепла ізольованими трубопроводами

Досить часто трубопроводи, по яким подається теплоносій проходять або в підвалі буднику, або на горищі. Незважаючи на теплову ізоляціючастина теплової енергії втрачається, не доходячи до опалюваних приміщень. Для врахування цих втрат застосовують формулу, Вт

                                      (2.8)

де  довжина і-тих ділянок ізольованих трубопроводів, м;  питомий тепловий потік з поверхні трубопроводу, Вт/м.  У першому наближенні ці втрати тепла допускається визначати за формулою .

 

Розрахунок втрат теплоти крізь огороджуючі конструкції слід вести у табличній формі, табл.6.

Розрахунок втрат теплоти через огороджуючі конструкції        Таблиця 2.3

Швидкість вітру Північного напрямку 6,3 м/с → . Кутова житлова кімната.

Розрахункова температура зовнішнього повітря ОС.

№ приміщення

Огороджуючі конструкції

tВ, ОС

tВ – tЗ5, ОC

n

QОК, Вт

Позначення Орієнтація Розміри, м´м Площа, F, м2 Ro, м2 ОС/Вт
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
101 Зов.ст.1 Пн 3,8´3,3-2,25 10,2 2,2 20 43 1 0,1 219
  Зов.ст.1 Зх                
  Вікно 1 Пн 1,5*1,5 2,25 0,5 20 43 1 0,1 213
  Вікно 2 Зх                
  Підлога - 3*5 15 2,5 20 43 0,6 0 155

Усього 1000 Вт

кг/м3;  Вт

Усього 1000+650=1650 Вт

Побутові тепловиділення  Вт

 

Якщо застосовувати конвектори типу «Універсал» встановлені біля вікна, то можна знайти необхідну теплову потужність системи опалення, Вт

 


Лекція №3

Тема: Загальна характеристика систем опалення.

План лекції

1) Класифікація систем опалення.

2) Порівняльна характеристика різних систем опалення.

3) Конструктивні особливості водотрубних систем.

4) Тепловий вузол (самостійно).

Класифікація систем опалення

Система опалення − комплекс елементів необхідних для отримання, перенесення і передачі в опалювані приміщення необхідної кількості тепла. Тому в загальному вигляді система опалення складається з 3-х головних елементів: теплогенератора (1), теплопроводів (2) по яким транспортується теплоносій і опалювальних приладів (3).

По розміщенню теплогенератора с/о поділяють на централізовані і децентралізовані, або місцеві. Централізовані системи теплопостачання застосовують для опалення декількох будинків від одного джерела теплоти (напр. котельні). В місцевих системах опалення теплогенератор, теплопроводи і опалювальні прилади знаходяться в одній будівлі. Такі системи застосовують для опалення приватних будинків та дач.

По виду теплоносія системи опалення поділяють на: водяні, парові, повітряні і комбіновані. Водяні системи застсовують в житлових та адміністративних будівлях, парові та повітряні на промислових підприємствах.

По способу циркуляції теплоносія: гравітаційні і насосні. В гравітаційних системах опалення рушійною силою є різниця густин води. Гаряча вода має меншу густину ніж охолоджена і тому підіймається вгору по трубопроводах. Потім вона охолоджується в опалювальних приладах і опускається по трубопроводах в котел, де знову підігрівається і процес циркуляції повторюється. В насосних системах опалення рушійною силою є тиск, що створюється насосом.

По принципу тепловіддачі опалювальні прилади поділяють на: конвективні, променеві і комбіновані. В конвективних приладах процес тепловіддачі здійснюється переважно за рахунок нагрівання повітря, що омиває гріючу поверхню. До таких систем належить повітряна система опалення. В променевих приладах процес передачі теплоти здійснюється переважно шляхом інфрачервоного випромінення нагрітої поверхні. До таких систем належать різноманітні (електричні, газові) випромінювачі. В комбінованих приладах частина тепла передається конвекцією і частина інфрачервоним випромінюванням. Вони набули найширшого розповсюдження. До таких систем належать радіаторні, гріючі панелі та інші.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!