Таблиці в текстових документах.

Лекція №6

Створення списків. Вставлення зображень. Таблиці в текстових документах. Друк документа.

Створення списків.

Маркірований і нумерований список

Під списком розуміють послідовність рядків, в яких містяться дані одного типа. Списки полегшують читання і розуміння тексту. Word дозволяє надати абзацам форму списку, де кожен абзац буде помічений певним маркером або номером.

У маркірованих списках перераховуються пункти, пов'язані з однією темою. У нумерованих списках перераховуються пункти, наступні один за одним. Кожен пункт списку є окремим абзацом і має свій маркер або номер. У нумерованому списку перед кожним абзацом знаходиться цифра. Якщо ви додасте/видалите пункт в списку, то нумерація всіх подальших пунктів зміниться автоматично. Маркірований або нумерований список можна створити таким чином:

§ встановите курсор на місце розташування списку;

§ виберіть команду Список (Bullets and Numbering) у меню Формат (Format) або на панелі інструментів Форматування (Formatting) натискуйте кнопку Нумерований список за умовчанням або Маркірований список за умовчанням . Після натиснення однієї з цих кнопок на панелі інструментів Форматування в документі використовується раніше вибраний формат списку. Цей формат застосовується для поточного документа до тих пір, поки в діалоговому вікні команди Список (Bullets and Numbering) у меню Формат (Format) не буде визначений інший формат маркіровки або нумерації;

§ у діалоговому вікні Список відкрийте вкладку Маркірований (Bulleted) або Нумерований (Numbered) і виберіть потрібного типа списку. Після введення рядка списку натискуйте клавішу Enter — на наступному рядку з'являється новий маркер. Для закінчення введення тексту у вигляді списку і повернення до звичайного формату абзаців двічі натискуйте кнопку Введення (Enter).

 

 

Вибір типа маркера

У діалоговому вікні Зміна маркірованого списку (Customize Bulleted List) в розділі Знак маркера (Bullet character) виділите вподобаний вам маркер.

Багаторівневий список

Word дозволяє створити багаторівневий список, що містить до дев'яти рівнів маркірованих і нумерованих списків. Кожен рівень може мати свій маркер або номер.

Для модифікації багаторівневого списку виберіть типа списку, який необхідно змінити, натискуйте кнопку Змінити (Customize) і внести необхідні зміни.

Вставлення зображень.

Рисунки й графіку можна вставити або скопіювати в документ із різних джерел, наприклад, завантажити з веб-сайту постачальника графіки, скопіювати на веб-сторінці або вставити з файлу, в якому зберігаються рисунки.

У документі можна також змінювати розташування рисунка або графіки відносно тексту.

 

Вставлення графіки

1. На вкладці Вставлення у групі Зображення клацнути елемент Графіка.

2. В області завдань Картинки в текстовому полі Шукати введіть слово або фразу, що описують потрібну графіку, або введіть ім'я файлу графіки.

4. У списку результатів пошуку виберіть графіку, щоб її вставити.

Вставлення рисунка з веб-сторінки

1. Відкрийте документ Microsoft Office Word 2007.

2. Перетягніть потрібний рисунок з веб-сторінки до документа. Переконайтеся, що вибраний рисунок не є посиланням на іншу веб-сторінку. Якщо перетягнути зв'язаний рисунок, його буде вставлено в документ у вигляді посилання, а не зображення.

Вставлення зв'язаного рисунка з веб-сторінки

1. Відкрийте документ Word.

2. На веб-сторінці клацніть правою кнопкою миші потрібний рисунок і виберіть команду Копіювати.

3. У документі Word клацніть правою кнопкою миші місце вставлення рисунка та виберіть команду Вставити.

Вставлення рисунка з файлу

1. Клацніть місце, де потрібно вставити рисунок.

2. На вкладці Вставлення, у групі Зображення клацніть Рисунок.

3. Знайдіть рисунок, який потрібно вставити.

4. Двічі клацніть рисунок, який потрібно вставити.

Таблиці в текстових документах.

Для впорядкування і наочного подання в документах даних різних типів використовуються таблиці. Дані, подані в таблиці, виглядають компактно і зручні для сприймання.

Таблиця складається зі стовпців і рядків, на перетині яких знаходяться клітинки. Стовпці, рядки, клітинки є об'єктами таблиці. У клітинках таблиці можуть розміщуватися текст, числа, рисунки, формули і навіть інші таблиці. Висота рядків і ширина стовпців таблиці може бути різною. Кілька клітинок можуть бути об'єднані в одну, а деякі з клітинок можуть бути розділені на кілька. Орієнтація тексту в клітинці може бути горизонтальною або вертикальною.

Таблиця як об'єкт текстового документа має такі властивості:

· розмір таблиці - задається шириною таблиці в сантиметрах або у відсотках від ширини сторінки;

· кількість стовпців і рядків у таблиці;

· вирівнювання таблиці на сторінці - може набувати таких значень: за лівим краєм, за правим краєм, по центру;

· межі таблиці - задаються кольором, типом і шириною меж всієї таблиці або окремих її об'єктів;

· заливка об'єктів таблиці - задається кольором і візерунком та ін.

Створення таблиці

У Word 2007 існує кілька способів створення таблиці в текстовому документі:

1) вставити таблицю простої структури;

2) накреслити таблицю довільної структури;

3)  вставити таблицю з колекції шаблонів;

4) перетворити фрагмент тексту в таблицю.

Усі команди створення таблиць знаходяться у списку кнопки Таблиця групи

Введення даних у таблицю і переміщення по таблиці

Після того, як таблиця створена, її потрібно заповнити даними. Текст вводиться в поточну клітинку таблиці за відомими вам правилами введення тексту або, у випадку використання експрес-таблиці, дані в таблиці замінюються на потрібні.

Під час введення даних у клітинки ширина стовпця і висота рядка автоматично змінюються, якщо введений текст не вміщається у клітинку такий режим установлено за замовчуванням. Якщо цей режим потрібно відмінити, достатньо вибрати довільну клітинку таблиці та виконати Макет => Таблиця => Властивості => Таблиця => Параметри і зняти позначку прапорця Автодобір розмірів за вмістом.

Видалення об'єктів таблиці

Текст у таблиці, саму таблицю та її об'єкти можна редагувати і форматувати. Для виконання цих операцій об'єкти таблиці, над якими виконуються дії, необхідно зробити поточними або видалити.

За вибору будь-якого об'єкта таблиці на Стрічці з'являється дві тимчасові вкладки Конструктор і Макет у тимчасовому розділі Табличні знаряддя.

Видалення об'єктів можна виконати наступним чином. Використовуючи елементи керування Стрічки: зробити потрібний об'єкт таблиці поточним, виконати Табличні знаряддя => Макет =>Таблиця => Видалити та вибрати в списку потрібну команду: Вибрати клітинку, Видалити рядок, Видалити стовпець чи Видалити таблицю.

Редагування таблиці та її об'єктів

Редагування структури таблиці передбачає додавання або видалення окремих її об'єктів, об'єднання або розділення клітинок таблиці та ін. Усі елементи керування, які використовуються для виконання цих операцій, містяться на вкладці Макет. Більшість з відповідних команд розміщено в контекстному меню об'єктів таблиці.

У групі Рядки та стовпці розміщені кнопки для вставлення та видалення відповідних об'єктів. Усі ці операції застосовуються до видалених або поточних об'єктів таблиці.

Для вставлення в таблицю окремої клітинки потрібно відкрити діалогове вікно зазначеної групи та вибрати спосіб вставлення - зі зсувом вправо чи униз.

Додати до таблиці рядок чи стовпець також можна, вибравши відповідний перемикач у вікні Додавання клітинок.

Видалити будь-який виділений рядок, стовпець, клітинку таблиці чи всю таблицю можна за допомогою команд списку Видалити.

Якщо кілька клітинок таблиці, які розташовані поруч, потрібно об'єднати в одну, то їх слід виділити та вибрати кнопку Об'єднати клітинки | в групі Об'єднання. У разі об'єднання вміст клітинок «склеюється» і розміщується в об'єднаній клітинці.

Розділити чи об'єднати клітинки можна також, використавши інструменти Накреслити таблицю та Гумка групи Накреслити межі вкладки Конструктор.

Якщо таблиця велика і розміщується більше ніж на одній сторінці текстового документа, то заголовки стовпців на інших сторінках можна вставити автоматично. Для цього слід виділити рядок заголовків на початку таблиці та виконати Макет => Дані => Повторити рядки заголовків .

Сортування рядків таблиці

Рядки таблиці можна відсортувати за зростанням або спаданням. Сортування можна виконувати за даними одного, двох або трьох стовпців.

Форматування таблиці та її об'єктів

Для форматування тексту в таблиці слід застосовувати стандартні засоби Word. Форматування самої таблиці та її об'єктів здійснюється елементами керування тимчасових вкладок Макет і Конструктор розділу Табличні знаряддя.

Виконання обчислень у таблиці

Текстовий процесор Word 2007 має засоби для проведення обчислень над числовими даними, розміщеними в клітинках таблиці. Для цього потрібно у відповідних клітинках таблиці записати формули для обчислення.

Формула задається виразом, який починається зі знака =. У цьому виразі можуть бути використані числа, знаки арифметичних дій, а також:

посилання на діапазон клітинок:

· LEFT (англ. left - лівий, зліва) - клітинки, що розташовані зліва від клітинки з формулою;

· RIGHT (англ. right - правий, справа) - клітинки, що розташовані справа від клітинки з формулою;

· ABOVE (англ. above - над, вище) - клітинки, що розташовані вище клітинки з формулою;

· BELOW (англ. below - нижче, внизу) - клітинки, розташовані нижче клітинки з формулою;

· вбудовані функції Word, наприклад:

 

 

Друк документа.

Перед друкуванням документа, можна переглянути на екрані, як він буде виглядати після друку. Для цього необхідно перейти в режим попереднього перегляду за допомогою команди Предварительный просмотр меню Файл або кнопки .

Для друкування документа використовується команда Печать меню Файл. У діалоговому вікні Печать у полі прихованого переліку имя потрібно вибрати принтер, якщо можливо друкувати на декількох принтерах. У рамці Страницы задається діапазон сторінок, що будуть надруковані:

все – надрукується весь документ;

текущая – надрукується сторінка, в якій знаходиться курсор;

номера – друкується зазначений набір сторінок.

У полі Копии вказується кількість копій. Щоб надрукувати цілком першу копію, потім другу й інші слід увімкнути прапорець разобрать по копиям. Для друку багатосторінкового документа з двох сторін кожного аркушу можна увімкнути режим виводу на друк тільки парних або непарних сторінок. У переліку Вывести на печатать можна вибрати одне із значень:

Все страницы диапазона – надрукувати весь діапазон сторінок;

Нечетные страницы – тільки непарні сторінки з зазначеного діапазону;

Четные страницы – тільки парні сторінки з зазначеного діапазону.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!