Класифікація стрічкових конвеєрів



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ

“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”

Інститут енергозбереження та енергоменеджменту

 

 

ЛЕКЦІЯ

 

“ Стрічкові конвеєри “

 

                                                                                                                        Укладач : Сергієнко М.І.

 

                                                                                                        

 

 

 

                                          Київ- 2013

ВСТУП

Транспорт – це сукупність технологічних схем, транспортних засобів, споруд і шляхів, схем та систем управління.

Промисловий транспорт виконує технологічні перевезення, тобто сировини, вантажів, та готової продукції  в локальних кордонах підприємств (внутрішні технологічні перевезення), та зовнішні перевезення. Визначну роль промисловий транспорт відіграє в роботі самих різноманітних галузей промисловостей, і в першу чергу паливно-енергетичного та сировинно-будівельного комплексів.

На промислових підприємствах використовуються різні види транспорту: залізничний, водний, автомобільний, конвеєрний, канатно-підвісний, монорельсовий підвісний (канатні і монорельсові дороги) і трубопровідний (гідравлічний транспорт і пневматичний).

Особливу роль на підприємствах гірночовидобувного та паливно-будівельного комплексів відіграє конвеєрний транспорт, доля якого в загальному об'ємі переміщення насипних  вантажів складає 10 - 30%.

Конвеєрний транспорт застосовують для переміщення вугілля ,щебеню, коксу, крейди, піску, гіпсу, глини, гравію, торфу, мінеральних добрив, та ін.) при виробництві нерудних будівельних матеріалів; на металургійних підприємствах; на теплових електростанціях; у гідроенергобудівництві.

Особливо широке застосування конвеєрний транспорт знайшов на підземних гірничих роботах шахт та рудників , де його доля складає 30 – 80 %

     Конвеєрний транспорт характеризується високою продуктивністю та можливістю повної автоматизації транспортного процесу, і є одним з найбільш ефективних видів промислового транспорту. При певних умовах, його використання замість залізничного і автомобільного промислового транспорту дозволяє підвищувати техніко-економічні показники підприємств і забезпечувати доставку масових насипних  вантажів на великі відстані.

     Широке застосування знайшли стрічкові конвеєри , стрічково-канатні, стрічково-ланцюгові , скребкові, пластинчасті.  Загальний вигляд стрічкового конвеєра наведено на рис.1

 

Рисунок 1. Загальний вигляд стрічкового конвеєра в процесі роботи

Стрічкові конвеєри. Загальні відомості

Стрічкові конвеєри являються основним типом машин безперервного транспорту, які набули широкого застосування в різних галузях промисловості, завдяки своїм високим експлуатаційним якостям: високій продуктивності, можливістю транспортування вантажів на велику відстань,  простоти конструкції , високій надійності, відносно невеликій вазі.

Стрічкові конвеєри призначені для транспортування розрихлених гірських порід, сипучих матеріалів і штучних вантажів. Транспортування може здійснюватись по горизонтальним трасам , по нахилу – вгору, або вниз

Перевагами стрічкових конвеєрів являються : легкість обслуговування, відносно велика довжина транспортування від одного привода, безшумність при роботі, невелика питома витрата електроенергії, можливість автоматизації.

    До недоліків цих конвеєрів відносяться : їх висока вартість , невеликий термін служби стрічки, обмежений кут нахилу.

Обмеження області застосування стрічкових конвеєрів пов’язано з наступними факторами:

1. Крупністю та абразивністю транспортуємого матеріалу

2. Обмеження кута підйому при використанні нормальної гладкої стрічки

( до 16 - 20° в залежності від властивостей транспортування матеріалу і конструкції роликового ставу).

3. Необхідність прямолінійного встановлення конвейерногостава в плані, що не дозволяє використовувати конвеєри на криволінійних ділянках.           

Принцип дії : У стрічкових конвеєрах стрічка служить водночас вантажонесучим та тяговим органом. Рух тягового органу (стрічки) конвеєра здійснюється за рахунок фрикційного зв’язку стрічки з приводним барабаном.

 

Класифікація стрічкових конвеєрів

Стрічкові конвеєри класифікуються :

1.За призначенням :

            - для підземних гірничих роботах ( шахт, рудників);

            - для відкритих гірничих робіт ( кар’єрів, розрізів );

            - для інших галузей промисловостей.

2. За розташуванням несучої гілки стрічки:

            - з верхньою несучою гілкою (основний тип);

            - з нижньою несучою гілкою;

3. За способом розвантаження:

            - з розвантаженням на кінцевому барабані;

            - з проміжним розвантаженням.

4.За видом вантажів:

            - для насипних вантажів;

            - для штучних вантажів.

5.За формою поперечного розрізу:

            - з плоскою стрічкою;

            - з стрічкою у формі жолобу.

6. За конструкцією приводу і кількістю приводних барабанів

 - з одним, двома, трьома приводними барабанами

Типи стрічкових конвеєрів

Букви в позначенні стрічкового конвеєра вказують на його тип, цифри справа від основного буквенногоіндекса показують ширину стрічки, в сантиметрах, цифра зліва – типорозмір конвеєра, характеризуючий потужність привода :

 

    Л – стрічкові горизонтальні,  Л – 80, 1Л -100, 2Л – 120;

    Б – бремсбергові,                1ЛБ – 100, ЛБ - 160;

    У – ухилові,                         1ЛУ – 80, 2ЛУ – 100, ЛУ - 120;

    Л – людські,                         ЛЛ – 100, ЛЛ - 120;

    Т – телескопічні,                  1ЛТ – 80, 2ЛТ – 100, ЛТ – 120.

 

Стрічкові горизонтальні конвеєри типу Л здійснюють перевезення самих різноманітних насипних та штучних вантажів на горизонтальних трасах.  Конвеєри ЛБ (бремсбергові) та ЛУ (ухилові) застосовуються в основному на підземних гірничих підприємствах для переміщення корисних копалин та гірських порід, відповідно зверху-донизу та знизу-доверху з кутами нахилу до 18 – 20 0. Стрічкові конвеєри типу ЛЛ призначені виключно для перевезення працюючого персоналу на підземних гірничих роботах. Стрічкові конвеєри типу ЛТ ( стрічкові телескопічні) це спеціальні конвеєри , які через певний проміжок часу можуть скорочувати свою робочу довжину без укорочення стрічки. Кожний тип стрічкового конвеєра повинен обґрунтовано вибиратися для конкретних умов роботи і експлуатації. Потужні стрічкові конвеєри КЛБ і КЛО застосовують на магістральних лініях транспортування корисних копалин і гірських порід на відкритих гірничих роботах.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 26; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!