Прилади для вимірювання витрати газу



Газовий  лічильник барабанний з рідинним затвором типу ГСБ – 400. До них відносяться прилади, що вимірюють сумарну витрату газу за визначений проміжок часу. Лічильник ГСБ–400 є приладом лабораторного типу і призначений для вимірювання невеликих витрат газу – до 0,4 м3/год.

Ротаційні газові лічильники РГ. Призначені для вимірювання об’ємної кількості газів при температурі 0 - 50ºС. Об’ємне вимірювання в лічильнику здійснюється за рахунок обертання двох роторів внаслідок різниці тисків газу на виході і вході. Об’єм газу між стінкою корпуса і ротором є вимірювальним.

Витратоміри змінного перепаду тиску. Показують миттєве значення витрати газу. Недолік: малий діапазон вимірювань, вплив на покази витратоміра щільності вимірювального середовища, складність застосування для вимірювання малих витрат. В якості дифманометрів використовують поплавкові, кільцеві або колокольні самописні дифманометри типу ДП, ДК, ДС з приводом.

 

Прилади для контролю загазованості

Газоіндикатори термокаталитичні типу ПГФ. Призначені для знаходження витікання горючих газів і пару та контролю загазованості приміщень і споруд при виробництві газонебезпечних робіт.

Газосигналізатори термохімічні типу СТХ–5А. Прилад призна- чений для періодичного контролю концентрацій горючих газів і пару в повітрі і сигналізації в діапазоні до вибухонебезпечних концентрацій.

 

 

Контрольні запитання.

1. Роз’яснити принцип роботи рідинних термометрів і електротермометрів.

2. Яких правил необхідно дотримуватися при вимірах рідинними термометрами температури повітря в приміщені і води в посудині (трубопроводах)?

3. Будова і порядок вимірювання температури електротермометром ЕТП-М.

4. Роз’яснити будову психометра і призначення основних його вузлів і деталей.

5. Які операції і в якій послідовності необхідно виконувати для визначення відносної вологості повітря психометром?

6. Будова і принцип роботи барометра-анероїда. Його призначення.

7. Які поправки необхідно внести в показання барометра-анероїда при вимірі атмосферного тиску?

8. Призначення і будова анемометра.

9. Як визначити швидкість руху повітря з допомогою анемометра АСО-3?

10. В якому положенні повинен знаходитися анемометр в потоці повітря при вимірюванні швидкості його руху?

11.  Який порядок вимірювання швидкості руху повітря анемометром АПР-2?

12.  З якою точністю можуть бути виміряні фізичні величини розглянутими приладами? Від чого залежить похибка їх виміру?

Лабораторна робота № 2

Дослідження тепловіддачі опалювальних приладів

 

Мета роботи: ознайомлення студентів з основними методами визначення коефіцієнтів теплопередачі різних опалювальних приладів при різних температурах води, що гріє, витрати теплоносія через приладі схеми руху води через прилад (знизу-догори, зверху-донизу, знизу-донизу), Виконання цієї роботи повинно сприяти більш повному розумінню процесів тепловіддачі опалювальних пристроїв.

Теорія питання

Передача тепла від теплоносія в приміщеннях відбувається через стінку опалювального приладу. По відомій формулі теплопередачі потужність теплового потоку Q пропорційна площі тепловіддачі і різниці температур теплоносія, розділених стінкою, вт або КДж/годину:

 .                                    (2.1)

Коефіцієнт пропорційності К називають коефіцієнтом теплопередачі і величиною, зворотною термічному опору, Вт/(м2∙ºС):

,                                        (2.2)

де: αв - коефіцієнт тепловіддачі від теплоносія до стінки опалювального приладу, Вт/(м2∙ºС); αн - коефіцієнт тепловіддачі від стінки до повітря приміщення, в якому встановлений прилад, Вт/м2∙ºС; δ – товщина стінки приладу, м; λ – тепло-провідність матеріалу, з якого зроблено прилад, Вт/м2∙ºС.

З другого боку, з формули (1) слідує, що:

  .                                     (2.3)

Таким чином, коефіцієнт теплопередачі - це кількість тепла, яка проходе через 1 м2 стінки приладу у простір приміщення, в якому встановлено прилад, при різниці між середньою температурою теплоносія в приладі і повітрям приміщення 1оС.

З цього визначення випливає, що коефіцієнт теплопередачі є основною теплотехнічною характеристикою опалювального приладу.

Другою характеристикою опалювального приладу є тепловіддача опалювального приладу з одного екм: qе , Вт/екм або КДж/Г-екм.

Важливим техніко-економічним показником опалювальних приладів є теплова напруга приладів «m», т.т. маса металу, що припадає на 1 екм поверхні приладу:

,

де: m – маса опалювального приладу, кг; fe – умовна поверхня опалювального приладу, екм.

Основним фактором, що впливає на величину коефіцієнта теплопередачі опалювального приладу і умови його експлуатації. Конструктивні особливості визначаються типом приладу і засобом його встановлення. Так, наприклад, загальний коефіцієнт теплопередачі не дрібних ребристих труб, розміщених одна над одною, менше ніж коефіцієнт теплопередачі однієї труби.

Вплив умов експлуатації визначається, в основному, величиною температурного напору ( tпр – tв ), а також, в меншому ступені, швидкістю руху води біля внутрішньої поверхні стінок приладу, або, що теж само, кількістю води, що перетікає через прилад.

Теоретичний розрахунок коефіцієнта теплопередачі опалювального приладу складається з теплопередачі конвекції, котра залежить від швидкості руху повітря біля приладу і тепловіддачі випромінюванням, котра залежить від температури і характеру поверхні тих огороджень, які будуть сприймати випромінювання опалювального приладу та ін.

Тому коефіцієнт теплопередачі опалювальних приладів зазвичай визначають дослідним шляхом.

У відповідності до формули (1) коефіцієнт теплопередачі опалювального приладу визначають з вираження, Вт/м2оС:

,                     (2.4)

де: tвх – температура теплоносія на вході в прилад, оС; tвих – температура теплоносія на виході з приладу, оС; Fпр – тепловіддача поверхня опалювального приладу, оС; Qпр – кількість тепла, що віддає прилад за 1 сек, Вт.

Поверхня опалювального приладу  F приймається за довідниковими даними, температура теплоносія при вході tвх та на виході tвих з приладу і температура tв вимірюються термометрами, а значення Qпр можна визначити за формулою, Вт:

Qпр. Gпр∙(tвх - tвих) ,                                      (2.5)

де: С – теплоємність води, 4187 Дж/кг∙оС; Gпр – витік води через прилад, кг/сек, кг/год.

Витік води через прилад можна визначити різними засобами. Найбільш зручним є засіб вимірювання за допомогою вимірювальної шайби з манометром (див. рис. 1.), встановленої на підводі до випробуваного приладу, по перепаду тиску ΔН перед вимірювальною шайбою та після неї.

Рис. 2.1. Схема водоміру

1 – трубопровід; 2 – вимірювальна шайба; 3 – U-подібний манометр; 4 – ртуть або інша рідина; 5 – штуцер для приєднання манометру.

 

За формулою для водоміру, кг/с:

 ,                                 (2.6)

де: ρ – щільність рідини (води), що протікає через вимірювальну шайбу і яка визначається за додатком 2, в залежності від температури води, кг/м3; ρтар – щільність рідини при температурі під час тарування, кг/м3; β – тарувальний коефіцієнт, який визначається дослідним шляхом.

Витік води через прилад можна визначити безпосередньо зважуючи на вагах воду в посуді, куди вона витікає через прилад за деякий час (вимірюється секундоміром).

За відсутності вагів можливо виміряти об’єм води за допомогою мірного посуду, а потім помножити його на щільність води ρ, кг/год., тобто:

G=V∙ρ ,                                            (2.7)

 


Дата добавления: 2021-12-10; просмотров: 24; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!