Перші жіночі джинси levi’s були випущені в 30-е роки XX століття



Історія винайдення джинсів

Історія джинсів налічує століття. Ви думали, джинси — це суто американський винахід? Це так… і не так. Корінням джинсів є Європа XVI століття. Все почалося ще в епоху Італійського Відродження.

Історія джинсів бере початок у Генуї

Сама назва «джинс» є віддаленою похідною від французького «Gene Fustian». Фустьян — це тканина, а Дружин — це французька назва міста Генуя. «Дружин фустьян» — це тканина з Генуї. Точна дата цього історичного винаходу невідома, але вже у XVI столітті в Італії існувала міцна саржева матерія, яку ткали з бавовни, льону або вовни. З неї шили зручні штани прямого крою для моряків і рибалок.

Вперше в Америку «дружин фустьян» був завезений на початку XVII століття. До 1760 році джинсова саржа стала головною продукцією першої ткацької фабрики колоністів у Філадельфії, і тільки в XVIII «дружин фустьян» стали виробляти виключно з бавовни.

Слово «денім», яке в англійській мові використовується чи не частіше, ніж «джинс», теж йде корінням в Стару Європу.

Денім походить від слів Serge de Nim — саржа з Нима

За однією з версій, щільну саржу виробляли в Німі, невеликому місті на півдні Франції, недалеко від Марселя і недалеко від Генуї.  За іншою версією щільну вовняну саржу виробляли в Англії, але дали їй назву «де Ним» на французький манер — для солідності. Принцип «французьке — значить сучасне й престижне» працював вже тоді.

Однак є історики, які стверджують, що обидві версії — і з Генуєю, і з саржей з Німа — всього лише красиві легенди. Можливо, щільна бавовняна тканина, з якої шиють джинси, була придумана лише в 1831 році в Америці, в містечку Амоскиг, штат Нью-Хемпшир. Але Ви тільки уявіть, легко продати щось під назвою «амоскиг»?  Зрозуміло, чому версії про «дружин фустьян» і «серж де Ним» користуються куди більшою популярністю.

Сучасна історія джинсів починається в середині XIX століття

Коли Леві Страусс, заповзятливий емігрант з Баварії, шиє перші штани на лямках з міцної тканини для тентів. Леві Страусс живе в Сан-Франциско. У Каліфорнії вирує Золота Лихоманка. Сотні міцних чоловіків добу безперервно місять бруд і глину, орудують камені — займаються важкою, абсолютно не гламурною фізичною працею на свіжому повітрі. Вони сподіваються відшукати золото — і все життя носити дорогі костюми з тонкої вовни. Але поки золото не знайдено, їм потрібні міцні, немаркі, зношені і при цьому дешеві штани. Головним одягом золотошукачів стають штани від Леві — levi’s.

В 1860-е роки Леві Страусс переходить з наметової тканини на денім, забарвлений в темно-синій колір, і починається ера синіх джинсів. Існували, до речі, і інші варіанти забарвлень деніму — чорний, сірий і, не повірите, золотий! Прикольно виглядали б золотошукачі в штанях золотого кольору ? Проте здоровий глузд переміг, і практичні штани для пролетаріату вирішено було робити синіми. По-перше, синя фарба індиго була стійкою і легкою у використанні. І по-друге, на синьому кольорі була не так помітна грязь.

У 1873 Леві Страусс купив у іншого іммігранта — кравця з Росії — патент на технологію посилення швів. Міцні і довговічні штани для робочого класу стали ще міцнішими. До цього моменту сині джинси та комбінезони вже були звичною уніформою фермерів, будівельників і гірничих робітників з усього Американського Заходу.

До 1880-х років джинси levi’s придбали ті риси, за якими їх легко відрізнити і сьогодні. Помаранчеві нитки прострочки, декоративна строчка «пташкою» на задніх кишенях (спочатку вона мала практичне значення — утримувала на місці підкладку кишені), спеціальна закріплювальна прострочка в особливо вразливих місцях (наприклад, на кутах кишень), заклепки і «болти» для застібки, маленький додатковий карман над правою кишенею (спочатку він служив для кишенькових годинників) і навіть знаменита нашивка зі шкіри з фірмовим знаком — двома кіньми. Неймовірно, але всі ці впізнавані прикмети популярної марки джинсів були винайдені більше, ніж за 100 років до того, як ми вперше про неї почули.

Як не згадати ще одну причину їх феноменального успіху в Америці. Клімат і ґрунти американського Півдня ідеально підходять для вирощування бавовни. До 1830 років в США проводилася велика частина всієї бавовни в світі. Бавовна була предметом стратегічного експорту і стала однією з причин Громадянської війни Півночі і Півдня в 60-х роках XIX століття. В результаті війни країна залишилася єдиною, і саме достаток власної бавовни в США визначило подальшу історію джинсів. Вони були легкими у виробництві, доступними, якісними та дешевими, а тому настільки популярними. До початку XX століття джинси були типовим одягом робочого класу по всій країні. Але тільки чоловічий.

Перші жіночі джинси levi’s були випущені в 30-е роки XX століття

В той час були популярні ранчо-пансіонати, де можна було насолоджуватися сільським життям і скакати верхи. Робити це в джинсах виявилося дуже зручно, і жінки використовували чоловічі джинси, поки  levi’s не придумав спеціальні жіночі джинси. За аналогією з легендарною моделлю чоловічої levi’s 501, жіночі джинси отримали назву levi’s 701.

Дівчата в джинсах levi’s на ранчо, 1930-ті роки

Але жіночі джинси залишалися одягом виключно для прогулянок в лісі, верхової їзди або для сільгоспробіт на фермі. В пристойне міське товариство жінки і помислити не могли прийти в джинсах. До цього моменту в історії джинсів залишалося ще майже півстоліття.

Тут варто зазначити, що аж до Другої світової війни американська мода була лише відображенням європейської моди, особливо французької. Найбагатші американки одягалися у паризьких кутюр’є, для всіх же інших американські виробники шили більш або менш схожі копії. А в модному французькому словнику слова «денім» тоді не було.

Але в 40-і роки Європі стало не до моди, в одному тільки Парижі закрилося двісті з гаком модних будинків. Американським модельєрам довелося розраховувати тільки на свою фантазію. І це стало поштовхом до розвитку власного, американського стилю і бачення. Багато істориків моди сходяться на думці, що американська мода як така виникла саме в цей момент.


Дата добавления: 2021-11-30; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!