Напівпровідникові лазерні підсилювачі



Основу таких підсилювачів становить активне середовище, аналогічна тої, котра використовується в напівпровідникових лазерах. Для зменшення френелевского відбиття по обидва боки активного середовища наноситься спеціальне покриття товщиною  з погодженим показником переломлення.

Оптичні підсилювачі на домішковому волокні EDFA, їх особливості, схеми накачування.

Підсилювачі на примесном волокні

Підсилювач типу EDFA є одним з найбільш застосовних ВОУ. Його використання обмежене вікном прозорості 1550 нм. Його використання уможливило створення систем WDM.

Посилення в цьому ОУ відбувається по всій довжині волокна з низькими втратами, легованого редкоземельным металом. Для цієї мети можуть бути використані іони редкоземельных металів, таких як эрбий, гольмій, неодим, самарій, таллий і иттербий. Вони дозволяють створити ВОУ, що працює на різних довжинах хвиль від 500 до 3500 нм. На мал. 2.2 наведена структурна схема підсилювача типу EDFA.

Підсилювач EDFA складається із двох активних елементів; активного волокна, легованого Ег3+, і джерела накачування. Накачування здійснюється лазерним випромінювачем . Для подачі сигналу накачування у волокно потрібно принаймні один разветвитель.

Довжина хвилі накачування може бути 980 або 1480 нм. Крім цього ОУ типу EDFA може використовувати довжини хвиль накачування в діапазоні 600-700 нм. Для накачування переважно використовувати GaAs лазерні діоди, які досягають ефективності накачування порядку 11 дб/мВт.

 

 

а) сонаправленная накачування

в) двунаправленная накачування

28. Застосування різних типів оптичних підсилювачів, навести відповідні схеми. Каскадування підсилювачів.Залежно від застосування розрізняють попередні підсилювачі, лінійні підсилювачі й підсилювачі потужності (мал. 2.6)

Попередні підсилювачі (предусилители) установлюються безпосередньо перед приймачем регенератора й сприяють збільшенню відносини сигнал/шум на виході електронного каскаду посилення в оптоэлектронном приймачі. Оптичні предусилители часто використовуються як заміна складних і звичайно дорогих когерентних оптичних приймачів.

Лінійні підсилювачі встановлюються в проміжних крапках протяжних ліній зв'язку між регенераторами або на виході оптичних разветвителей з метою компенсації ослаблення сигналу, що відбувається через загасання в оптичному волокні або через розгалуження в оптичних разветвителях, ответвителях, мультиплексорах WDM. Лінійні підсилювачі заміняють оптоэлектронные повторювачі й регенератори в тих випадках, коли немає необхідності в точному відновленні сигналу.

Підсилювачі потужності (бустеры) установлюються безпосередньо після лазерних передавачів і призначені для додаткового посилення сигналу до рівня, що не може бути досягнуть на основі лазерного діода. Бустеры можуть також установлюватися перед оптичним разветвителем наприклад, при передачі спадного трафика в гібридних волоконно-коаксіальних системах кабельного телебачення.

Малюнок 2.6 - Застосування різних типів оптичних підсилювачів.

 

Каскадирование - совместное включение нескольких одинаковых устройств (обычно последовательное) для улучшения их характеристик.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 520; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!