Повітроводи рівномірної роздачі і рівномірного всмоктування



 

Повітроводи рівномірної за довжиною роздачі і рівномірного за довжиною всмоктування знаходять в вентиляційній техніці широке застосування. Припливні повітроводи, які подають повітря рівномірно за довжиною, застосовують в системах загальнообмінної вентиляції, повітряних завісах, для здування шкідливих виділень з поверхні випаровування. Витяжні повітроводи рівномірного всмоктування застосовують в системах загальнообмінної і місцевої вентиляції, бортових відсмоктувачах і інших вентиляційних пристроях. Термін «рівномірність» передбачує лінійну залежність витрати повітря в поперечному перерізі повітроводу від його довжини.

Найбільш часто застосовують повітроводи постійного поперечного перерізу з змінною по довжині площею отворів або щілин для виходу або входу повітря. Другий різновид - повітроводи змінного перерізу з однаковим за довжиною отворами або щілинами [10, п.6.1].

Приклади розрахунку повітроводів рівномірної роздачі і всмоктування повітря наведені в [10; гл. 6]. Аеродинамічний опір таких повітроводів враховують при розрахунку іншої частини системи.

ПІДБІР ВЕНТИЛЯЦІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

 

Припливні або витяжні вентиляційні установки можна підбирати за каталогами сучасних виробників, при цьому використовувати спеціальні комп’ютерні програми, розроблені виробниками обладнання, наприклад [30]. В проекті, який програма компонує автоматично, містяться докладні характеристики підібраного обладнання, креслення установки.

Порядок підбору вентиляційного обладнання припливних установок з допомогою розрахунків наведено в п. 8.1…8.3.

 

 

Очищення припливного повітря від пилу

 

Необхідність в очищенні повітря, яке подається в приміщення системами припливної вентиляції, визначається його станом в місці забору і вимогами до чистоти повітря в приміщенні. При середньодобовій концентрації пилу в атмосферному повітрі до 1мг/м3 застосовують фільтри IIIкласу. При очищенні великих об’ємів повітря (більше 20 тис. м3/год) передбачають фільтри повітряні типу ФР з фільтруючим матеріалом ФРНК-ПГ або ІФП-1. При витраті повітря менше 20 тис. м3/год звичайно застосовують уніфіковані ячейкові фільтри
[8,розд.4.2], з яких найбільше розповсюдження отримали фільтри типу ФяРБ
[8,табл. 4.2], які мають найбільшу пилоємність серед ячейкових фільтрів.

Підбір ячейкового фільтру здійснюється в наступній послідовності:

8.1.1. Визначають необхідну площу фільтруючої поверхні, м2

де Lв - витрата повітря, що очищується, м3/год; L - питоме повітряне навантаження, м3/(м2∙год).

8.1.2. Розрахункова кількість ячейок фільтру, шт

де fя- площа робочого перерізу однієї ячейки, м2.

Фактичну кількість ячейок приймають з округлюванням в більшу сторону з таким розрахунком, щоб можна було застосувати стандартні панелі для їх установки [9, дод. ІV.2].

8.1.3 Дійсне питоме повітряне навантаження, м3/(м2∙год).

8.1.4. За графіком [8, рис. 4.3] визначають початковий опір чистого фільтру Н(L), Па в залежності від дійсного питомого повітряного навантаження.

8.1.5. Перевищення опору запиленого матеріалу фільтру в порівнянні з початковим, Па

де Н - повний опір фільтру перед регенерацією, Па, приймається рівним (2...4)·Н(L).

8.1.6.3а графіком [8, рис. 4.4] визначають пилоємність фільтру Gу(г/м2)в залежності від величини Н(Gу).

8.1.7. Кількість пилу, який уловлюється пячейками фільтру на протязі доби, г/добу

,                      (8.5)

де Сн - початкова концентрація пилу в повітрі, що очищується, мг/м3, приймається в залежності від характеристики місцевості, де розташована будівля за [8,табл.4.3]; Е - ступінь очистки фільтру (в долях одиниці), приймається за графіком [8, рис. 4.4]; τдоб - тривалість роботи припливної установки в добу, год/добу.

8.1.8. Тривалість роботи фільтру до чергової регенерації, діб

Тривалість роботи фільтру між регенераціями повинна складати 50...75 діб.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 491; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!