II. Мотивація навчальної діяльності учнів



Вступне слово учителя

— Діти, погляньте, як гарно навкруги! Повітря дихає весною, весело біжать струмки, верби викинули листочки, підняли ніжні голівки блакитні проліски і білі підсніжники. Барвінок стелиться до ніг оксамитовим зеленим килимом.

Надійшла весна прекрасна,

Многоцвітна, тепла, ясна,

Ніби дівчина в вінку!

— Яка зараз пора року?

— З ким порівнюється весна у вірші?

III. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда

— Як називається держава, у якій ми живемо?

— Як називається народ, що проживає в Україні?

— Кого називають українкою, українцем?

Слухання вірша-добавлянки

Ми — українці — велика родина.

Мова і пісня у нас — солов’їна.

Квітне в садочках червона калина.

Рідна земля для нас всіх —... (Україна).

— З якої літери пишеться це слово? Чому?

3 Складання звукової моделі слова Україна

— Чи співпадає кількість звуків і букв у цьому слові? Чому?

Продовження бесіди

— Кого з відомих українських поетів чи письменників ви знаєте?

— Кого називають поетом, письменником?

— Продовжте речення: «Він — письменник, вона —..., він — поет, вона —...».

IV. Повідомлення теми та завдань уроку

— Як ви вважаєте, чи легко бути поетом? Чому?

— Вірші писати важко, бо у поезії слова добираються так, щоб у кінці рядків вони звучали однаково чи подібно. Це створює особливу красу, мелодійність звучання.

Сьогодні ви ознайомитесь із життям і творчістю великої поете­си. Її прізвище ви прочитаєте на зібраних вами намистинках. На­мистинки збирайте від меншої до більшої.

На дошці — малюнки намистинок різного розміру з написаними на них складами: Ук, їн, ра, ка.

— Назвіть прізвище поетеси.

V. Вивчення нового матеріалу.

Вступне слово вчителя

— У місті Новоград-Волинському, на нашій українській землі, народилася хороша-прехороша дівчинка. Батьки назвали її Лари­сою. Дівчинка росла. У 9 років вона написала свій перший вірш. Ларисине прізвище Косач. Та щоб усі знали, що дівчинка родом з України, Лесина мама — відома українська письменниця Олена Пчілка — порадила підписувати вірш ім’ям Леся Українка.

Леся була зачарована українською природою, вона любила ліс, річку, поле, птахів, все живе, що було навколо неї, любила слухати розповіді старих людей про русалок. Дівчинка запам’ятала ці опо­відання, а коли виросла, написала чудову казку «Лісова пісня». Розповідається в цій казці про лісову красуню Мавку та її друзів. Мавка живе в лісі, в дуплі старого дерева. Ліс для неї — рідний дім. Вона любить все в ньому: дерева, квіти, траву, пташок, тварин і казкових істот. А вони в свою чергу охороняють Мавку.

У батьків Лесі було шестеро дітей: два хлопчики та чотири дівчинки. Леся була другою дитиною в сім’ї і старшою серед дівчаток. А ще батьки Лесі виховували дівчинку-сирітку, до якої ставилися з теплотою і ніжністю.

Дуже часто Леся та її брати й сестри були гостями своїх сусі­дів — простих селян, охоче грали в українські народні ігри.

Фізкультхвилинка

Розглядування ілюстрації

— Хто, на вашу думку, зображений на малюнку?

— Що з розповіді вчителя ви запам’ятали про мавку?

3 Самостійне читання тексту «ЛесяУкраїнка»

— Для кого Леся Українка написала багато віршів та казок?

4 Робота над віршем ЛесіУкраїнки «Он ярочки зелененькі...»

Читання вірша вчителем

Сундучок-словничок»

• Ярочки — глибока довга западина, що виникла внаслідок ви­мивання ґрунту потоками води.

• Перевиті — переплетені.

Виразне читання вірша

Фізкультхвилинка

VI. Повторення та закріплення матеріалу

Робота в парах

— Відтворіть вірш Лесі Українки, прочитавши його з останньо­го рядочка.

Пізній бо час.

Спи ж ти, малесенький,

Кинув до нас.

Промінь тихесенький

Місяць яснесенький

Бесіда

— Що нагадує вам цей вірш?

— Пригадайте колискові, які співала вам мама.

VII. Підсумок уроку

— Хто така Лариса Петрівна Косач?

— Чому вона підписувала вірші ім’ям Леся Українка?


Тема.Виконання творчих письмових вправ.

Мета:формувати навички письма в зошиті без друкованої основи, вчити списувати рукописний текст, писати під диктовку; розвивати увагу, зв’язне мовлення, мислення; виховувати в дітей охайність, старанність під час письма, бережливе ставлення до природи.

Обладнання:предметні малюнки (човен, вовк, орел, собака, яблуко, їжак, акула); палички для лічби; абетка.

Хід уроку

I. Організаційний момент


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 442; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!