Обґрунтування необхідності евакуації людей



Територія об'єкту проектуванняЦентру дозвілля знаходиться в гірській місцевості, що є сейсмічною зоною. У разі виникнення землетрусу необхідно евакуювати людей до найближчого рівнинного плато. Зважаючи на те, що територія КПЦ знаходиться на висоті близько 50 м від головної дороги та має крутий рельєф, евакуаціюдоцільно планувати пішими маршрутами та за допомогою гелікоптерів.

Оцінка інженерної обстановки об'єкту при землетрусі

1)Тип будівлі: В

2) Ступінь ушкодження будівлі: Л=7 балів→ помірні ушкодження (слабка руйнація): відколювання штукатурки, падіння черепиці, тріщини; характеристика ушкоджень однотипної забудови у відсотках - 50%.

3) Надлишковий тиск ударної хвилі: Л = 7 балів → ∆Р0max = 20кПа max

4)Межа стійкості елементів конструкції типів будівель:P0limтип Б = 30 кПа

5)Стійкість ОНГ до величини землетрусу:

P0limтип ОНГ = 30 кПа= Р0max = 30кПа max

Об'єкт народного господарства не стійкий до землетрусу величиною 7 балів.

6) Визначаємо структуру втрат людей в зруйнованих будівлях:

Тип В (всього 400 чол.)

середня руйнація будівель

усього втрат: 45%, х=180 чол.

важкі: 15%, х = 60 чол.

середні: 30%, х = 120 чол.

 

Відомості оцінки інженерної обстановки

Найменування будівель і тип Будівлі Кількість Види руйнувань Втрати, чол. Умовний вид руйнування
Тип В Цегляні будинки Центр дозвілля     400     50% - помірні ушкодження важкі: 60середні: 120   О-5

Евакуаційні заходи

Евакуація —  це упорядковане виведення чи вивезення людей з об'єктів і населених пунктів, перебування в яких стає небезпечним для життя. Основна мета евакуації — забезпечення безпеки кожної людини і всіх. Евакуації підлягають цінності, документація та архівні матеріали.

Евакуаційні заходи передбачають завчасну розробку планів евакуації, підготовку зон і районів розміщення для нормальної життєдіяльності евакуйованого населення; підготовку всіх видів транспорту; створення необхідних структур і органів управління на період евакуації; проведення комплексу заходів для охорони громадського порядку і підтримання організованості серед населення.

Практичні евакуаційні заходи здійснюються в разі: загальної аварії на атомній електростанції; всіх видів аварій зі СДЯР, наслідки яких загрожують життю і здоров'ю людей, що проживають у зоні можливого ураження; загрози катастрофічного затоплення місцевості; масових лісових і торфових пожеж, що загрожують населеним пунктам; катастрофічних землетрусів та інших геофізичних та гідрометеоявищ з тяжкими наслідками; із районів бойових дій [2 ст.346].

У містах та інших населених пунктах, де є об'єкти підвищеної безпеки, при неповному забезпеченні захисними спорудами основним способом захисту населення є евакуація і розміщення його в зонах, безпечних для проживання людей і тварин.

Евакуації підлягає населення, яке проживає в населених пунктах, що знаходяться у районах можливого катастрофічного затоплення, небезпечного радіоактивного забруднення, хімічного ураження, стихійного лиха, аварій і катастроф та землетрусів.

Розрізняють такі види евакуації:

а) загальна евакуація — будівля або населений пункт звільняються повністю;

б) часткова евакуація — звільняється частина приміщення, населеного пункту чи адміністративного району; при частковій евакуації необхідно обмежити господарсько-виробничу діяльність і збільшити шанси на врятування; така евакуація в будь-яку мить може перерости в загальну евакуацію;

в) негайна евакуація є терміновим заходом, якщо надзвичайна подія (пожежа, вибух, аварія та ін.) уже виникла або може виникнути в обмежений відрізок часу (саме такий вид евакуації буде застосовано у випадку землетрусу на території ділянки проектування); кожний з названих видів евакуації під впливом обстановки, що змінюється, може перерости в негайну евакуацію;

г) тимчасова евакуація — проводиться при порівняно невеликій, тимчасовій загрозі (підняття рівня води, хімічна аварія на віддаленні та ін.).

Евакуація населення з небезпечних районів і зон (крім зон карантину) проводиться у разі загрози життю та здоров'ю людей. Евакуації підлягає все населення району, якому загрожує небезпека. Евакозаходи можуть мати масовий характер і здійснюватись у стислі строки із залученням всіх видів транспорту або поступово залежно від обстановки.

Щоб організовано провести евакуацію, не допустити паніки і загибелі людей необхідно: завчасно планувати евакуацію населення; визначити райони, придатні для розміщення евакуйованих з небезпечних зон; організувати оповіщення керівників підприємств і населення про початок евакуації; організувати управління евакуацією; турбуватись про життєзабезпечення в місцях розміщення евакуйованого населення; організувати навчання дітям під час проведення евакуації.

 

 

Ситуаційний план

 

 

 

План евакуації людей з типового поверху на подвір'я

 

 

Схема евакуації відвідувачів на ділянці

Умовні позначення

збірний евакопункт (для евакуації автобусами)

виходи з будівель

напрямок руху евакуації відвідувачів для посадки на гелікоптери

напрямок руху евакуації відвідувачів пішохідним маршрутом

автобусна зупинка

Схема евакуації на рівнинну місцевістьтранпортом

Умовні позначення

приймальний евакопункт

збірний евакопункт

 

Всі відвідувачі і персонал будуть евакуюватися із евакопунктів автобусами чи відправлятимуться на власних авто.

 

 

Список літератури

1. Демиденко Г.П., Кузьменко Е.П., Орлов П.П. и др. Защитаобъектов народного хозяйства от оружиямассовогопоражения - К.: Высшая школа, 1989 - 287с.

2. Стеблюк М.І. Цивільна оборона: Підручник. - К.: Знання, 2006. - 487с.

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 432; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!