Підготовка до будівництва обєкта



Підготовка до будівництва кожного об'єкта повинна передбачати: вивчення інженерно-технічним персоналом проектно-кошторисної документації (в тому числі при реконструкції або технічному переозброєнні існуючого об'єкта - документації по технічному обстеженню конструкцій) і детальне ознайомлення з умовами будівництва; розробку проектів виконання робіт по будівництву будівель, споруд і їх частин, а також на позамайданчикові та внутрішньомайданчикові підготовчі роботи; виконання власне робіт підготовчого періоду (з дотриманням природно-охоронних вимог, вимог з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки).

До позамайданчикових підготовчих робіт відноситься будівництво під'їзних шляхів і причалів, ліній електропередач з трансформаторними підстанціями, мереж водопостачання з водозабірними спорудами, каналізаційних колекторів з очисними спорудами, житлових містечок для будівельників, об'єктів виробничої бази будівельних організацій, обладнання перевалочних баз, удівництво пожежних депо та організація пожежної охорони, а також створення і налагоджування автоматизованих систем планування та управління, обчислювальних мереж, споруд, пристроїв та ліній зв'язку.

До внутрішньомайданчикових підготовчих робіт відносяться:

здача-прийняття геодезичної розбивочної основи для будівництва і

геодезичні розбивочні роботи для прокладання інженерних мереж і

доріг, зведення будівель і споруд; звільнення будівельного майдан-

чика для будівельно-монтажних робіт (розчищення території, знесення

будівель тощо); планування території; штучне пониження (в

необхідних випадках) рівня грунтових вод; перекладання існуючих і

прокладання нових інженерних мереж, влаштування постійних і тимча-

сових доріг, огородження будівельного майданчика з організацією в

необхідних випадках контрольно-пропускного режиму; розміщення

мобільних (інвентарних) будинків і споруд виробничого, складського,

допоміжного, санітарно-побутового та громадського призначення, вла-

штування складських майданчиків і приміщень для матеріалів,

конструкцій і устаткування; організація функціонування автоматизо-

ваних систем планування і керування, обчислювальних мереж і засобів

зв'язку для керування виконанням робіт, в тому числі оперативно-ди-

спетчерського; забезпечення будівельного майданчика освітленням,

протипожежним водопостачанням, засобами пожежогасіння, сигналізації

та зв'язку.

При згоді замовника на використання для потреб будівництва запроектованих постійних або існуючих будівель і споруд їх також належить збудувати або пристосувати у підготовчому періоді. При техніко-економічній доцільності і згоді замовника для цих цілей можуть будуватись тимчасові неінвентарні будівлі і споруди.

Тимчасові позамайданчикові і внутрішньомайданчикові дороги влаштовують при недоцільності або неможливості використання для потреб будівництва постійних існуючих і запроектованих доріг.

Конструкція всіх доріг, що використовуватимуться як тимчасові, повинна забезпечувати рух будівельної техніки і перевезення максимальних за масою і габаритами будівельних вантажів.

Водою, теплом, парою, газом, стисненим повітрям і електроенергією будівництво слід забезпечувати, як правило, від існуючих діючих систем, мереж і установок з використанням запроектованих постійних інженерних мереж і споруд.

Підготовка до будівництва складського і унікального об'єкта повинна включати роботи по організації режимних спостережень (сейсмометричних, гідрогеологічних, гідрологічних, геохімічних, геодезичних, маркшейдерських, метеорологічних, тензометричних ощо) за спеціальними програмами, а також створення, при необхідності, випробувальних полігонів, метрологічних пунктів і вимірювальних станцій. Програми дослідження робіт, випробувань конструкцій і елементів споруд, а також режимних спостережень повинні розроблятись замовником і генеральною проектною організацією одночасно з розробкою проектів організації будівництва та проектів виконання робіт (якщо контрактом не передбачене інше).


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 428; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!