Тема: РОЗРАХУНКИ РЕЖИМІВ ПРИ РУЧНОМУ ДУГОВОМУЗВАРЮВАННІ
Структурно-логічна схема вивченнярозділу: «Технологія зварювання» 12. Зварювання тертям, газопресуванням, дифузійне зварювання
Тематичний план курсу
«Технологія зварювання»
(26години)
№ | Тема заняття | Лекційнезаняття | Практичнезаняття | Лабораторнезаняття |
1. | Сутність процесу зварювання металів | №1 | ||
2. | Ручне і автоматичне дугове зварювання | №2 | ||
3. | Електрошлакове зварювання | №3 | ||
4. | Дугове зварювання | №4 | ||
5. | Вивчення конструкції, електричної схеми зварювального трансформатора і обладнання для дугового зварювання та різання металів | №1 | ||
6. | Розрахунки режимів при ручному дуговому зварюванні | №2 | ||
7. | Газове зварювання та різання металів | №5,№6 | ||
8. | Вивчення конструкції та принципу дії обладнання для газового зварювання і різання металів | №3 | ||
9. | Електричне контактне зварювання | №7 | ||
10. | Вивчення обладнання та технологічного процесу зварювальних робіт | №1 | ||
11. | Зварювання тертям, газопресуванням, дифузійне зварювання | №8 | ||
12. | Ультразвукове зварювання | №9 |
Поурочно-тематичнеплануванняуроківрозділу:
Технологія зварювання
Навчальне заняття №1
Тема:Сутність процесу зварювання металів
|
|
Мета:
Навчальна: ознайомити з основними поняттями, навчити розрізняти основні види зварювання, розглянути основні конструктивні схеми, ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії.
Розвиваюча: сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: формувати світогляд особистості, виховувати почуття освітченості, відповідальність, наполегливість, старанність
Обладнання:плакати, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:лекція з елементами бесіди
Методи:інформаційно-повідомляючий,словесний, наглядний, метод демонстрації, бесіда.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика, хімія
Навчальне заняття №2
Тема:Ручне і автоматичне дугове зварювання
Мета:
Навчальна:навчити розрізняти ручне і автоматичне дугове зварювання, ознайомити з їх конструкцією.
Розвиваюча: сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: виховувати почуття освітченості, відповідальності, наполегливості, старанності
Обладнання:схеми, стенди, опорний конспект.
Тип уроку:Лекція
Методи:словесний, наглядний, репродуктивний, метод демонстрації
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика, хімія, електротехніка.
|
|
Навчальне заняття №3
Тема:Електрошлакове зварювання
Мета:
Навчальна:ознайомити з основними поняттями електрошлакового зварювання, принцип дії і його застосування.
Розвиваюча: вміння чітко й лаконічно висловлювати думки,
Виховна: виховувати уважність,дисциплінованість під час роботи
Обладнання:плакати, схеми, стенди, наочні матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:Урок засвоєння нових знань
Методи:бесіда, словесний, метод роботи з книгою, інформаційно-повідомляючий, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика, хімія, електротехніка.
Навчальне заняття №4
Тема:Дугове зварювання
Мета:
Навчальна: ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії.
Розвиваюча: сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна:виховувати технічну культуру студентів, інтерес до даної теми
Обладнання: макети,схеми, стенди,
Тип уроку:Урок засвоєння нових знань
Методи:метод роботи з книгою,словесний, наглядний, метод демонстрації
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика, хімія, електротехніка.
Навчальне заняття № 5
|
|
Тема:Вивчення конструкції, електричної схеми зварювального трансформатора і обладнання для дугового зварювання та різання металів
Мета:
Навчальна:Ознайомитися з електричною схемою і засвоїти принцип дії обладнання
для ручного дугового зварювання.Ознайомитися з обладнанням робочого місця зварювальника і основними
параметрами процесу зварювання
Розвиваюча: спостережливість, підвищити увагу учнів та технічне мислення;
Виховна: виховати в учнів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:плакати, стенди, натуральні примірники, ілюстрації,інструкція з проведенняроботи, приклад оформленняроботи, контрольнізавдання. Зварювальний трансформатор.Набір електродів з покриттям.Упаковки з електродами.Захисний щиток
Тип уроку:Практичнезаняття
Методи:Вправи, метод стимулювання, проблемно-пошуковий, самостійна робота
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка.
Навчальне заняття № 6
Тема:Розрахунки режимів при ручному дуговому зварюванні
Мета:
Навчальна:Ознайомитись з методикою проведеннярозрахунків режиму зварюваннястиковихшвів та набути навичокїхрозрахунків.
|
|
Розвиваюча сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: виховувати технічну культуру студентів, інтерес до даної теми
Обладнання:плакати, стенди, натуральні примірники, ілюстрації.інструкція з проведенняроботи, приклад оформленняроботи, контрольнізавдання.
Тип уроку:Практичне заняття
Методи:інформаційно-повідомляючий, метод демонстрації, метод роботи з книгою,бесіда, , словесний, наглядний
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка, хімія
Навчальне заняття №7-8
Тема:Газове зварювання та різання металів
Мета:
Навчальна:ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії.
Розвиваюча: вміння чітко й лаконічно висловлювати думки,
Виховна: виховувати інтерес до даної теми, дбайливе відношення до університетського майна, відчуття відповідальності
Обладнання:макети,схеми, стенди.
Тип уроку:урок засвоєнняновихзнань
Методи:бесіда,словесний, наглядний, репродуктивний, пояснювально-ілюстраційний
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка, хімія, матеріалознавство.
Навчальне заняття №9
Тема:Вивчення конструкції та принципу дії обладнання для газового зварювання і різання металів.
Мета:
Навчальна:Вивчити апаратуру та інструменти для газового зварювання і різання металів.Ознайомитися з обладнанням робочого місця зварювальника і вибором основних параметрів процесу зварювання.Ознайомитися з процесом Газокисневого різання металів
Розвиваюча: вміння чітко й лаконічно висловлювати думки, сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів.
Виховна: виховувати уважність,дисциплінованість під час роботи
Обладнання:схеми, стенди, посібник, кисневий балон; ацетиленовий генератор; редуктори; пальники; різаки.
Тип уроку:Практичне заняття
Методи:наглядний, метод демонстрації, пояснювально-ілюстраційний, бесіда,словесний,
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка, хімія, матеріалознавство
Навчальне заняття №10
Тема:Електричне контактне зварювання
Мета:
Навчальна: ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії
Розвиваюча: сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна:виховувати технічну культуру студентів, інтерес до даної теми
Обладнання:схеми, стенди, макети, натуральні примірники (апарат зварювання)
Тип уроку:Лекція
Методи:пояснювально-ілюстраційний, бесіда,словесний, наглядний, метод демонстрації,
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка, матеріалознавство.
Навчальне заняття № 11
Тема:Вивчення обладнання та технологічного процесу зварювальних робіт
Мета:
Навчальна:Ознайомитися із видами дугового зварювання, властивостями зварювальної дуги, з конструкцією і роботою обладнання; навчитися регулювати і визначати характеристики режимів дугового зварювання.
Вивчити будову і принцип роботи обладнання для газового зварювання; засвоїти регулювання зварювального полум’я і методу підбора режиму зварювання
Розвиваюча: сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: виховувати почуття освітченості, відповідальності, наполегливості, старанності
Обладнання:Джерело живлення для зварювання на змінному (постійному) струмі. Амперметр для вимірювання сили зварювального струму. Вольтметр для вимірювання напруги на дузі.иЕлектроди зварювальні типу Э38, Э40 діаметром 4...5 мм. Зразки для зварювання - пластини із вуглецевої сталі. Ацетиленовий генератор. Водяний затвор. Кисневий редуктор. Зварювальний пальник типу ГС із комплектом змінних сопел. Карбід кальцію.
Навчальний стенд: “Обладнання для електродугового та газового зварювання”.
Плакати із схемами: ацетиленового генератора, водяного затвора, кисневого редуктора, універсального газового пальника типу ГС, зон зварювального полум’я.
Тип уроку:лабораторна робота
Методи:інформаційно-повідомляючий, метод демонстрації, метод роботи з книгою,бесіда, , словесний, наглядний
Міжпредметні зв’язки:хімія,фізика,електротехніка, матеріалознавство.
Навчальне заняття № 12
Тема:Зварювання тертям, газопресуванням, дифузійне зварювання
Мета:
Навчальна:ознайомити з основними поняттями, навчити розрізняти основні види зварювання, розглянути основні конструктивні схеми, ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії.
Розвиваюча сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: виховувати технічну культуру студентів, інтерес до даної теми
Обладнання:стенди, ілюстрації, плакати, опорний конспект.
Тип уроку:Урок засвоєння нових знань
Методи:метод роботи з книгою,бесіда, , словесний, наглядний, інформаційно-повідомляючий, метод демонстрації.
Міжпредметні зв’язки:хімія,фізика,електротехніка, матеріалознавство.
Навчальне заняття № 13
Тема:Ультразвукове зварювання
Мета:
Навчальна:ознайомитись з процесами роботи і умовами застосування робочого обладнання та принципом його дії.
Розвиваюча сприяти розвитку мислення та пізнавальних інтересів студентів
Виховна: виховувати технічну культуру студентів, інтерес до даної теми
Обладнання:ілюстрації, плакати, стенди, опорний конспект, макети.
Тип уроку:Урок засвоєння нових знань
Методи:бесіда, словесний, наглядний, інформаційно-повідомляючий, метод демонстрації, репродуктивний.
Міжпредметні зв’язки:фізика,електротехніка, матеріалознавство.
Практичнезаняття №2
Тема: РОЗРАХУНКИ РЕЖИМІВ ПРИ РУЧНОМУ ДУГОВОМУЗВАРЮВАННІ
Мета: :Ознайомитись з методикою проведеннярозрахунків режиму зварюваннястиковихшвів та набути навичокїхрозрахунків.
Обладнання:підручник, плакати, стенди, матеріали та опорнийконспект,інструкція з проведенняроботи, приклад оформленняроботи, контрольнізавдання.
Тип уроку:формуваннявмінь та навичок.
Методи:інструктаж, демонстрація, самостійна робота.
Міжпредметнізв’язки:фізика, електротехніка.
Хід уроку
I.Організаційний момент:
1.Зайти до класу
2.Привітатися з учнями
3.Взяти список учнів
4.Визначити чергових
II. Актуалізація опорних знань:
1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, електротехніка
2. Характеристика знань, умінь та навичок.
III. Активізація нового матеріалу:
1. Характеристика знань, умінь та навичок.
2. Повідомлення теми, мети практичногозаняття.
IV. Формування вмінь та навичок:
Виконання даного вчителем завдання.
Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.
V. Закріплення нового матеріалу:
Фронтальне опитування за пройденою темою.
VI. Домашнє завдання.
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 599; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!