Організація виконання робіт на будівельному майданчику



На будівельному майданчику із заданих робіт нами зокрема виконувалася подача цементно-піщаного розчину для укладки плит ФЕМ. Повний процес включав у себе переміщення зі складу цементу і піску, подача води з водопроводу, завантаження складових у бетонозмішувач, після змішування – розвантаження в бадді і транспортування до місця укладки ФЕМ, де його використовували майстри-укладальники.

Також виконувалося транспортування щебеню для підоснови підлоги паркінга. Завданням було розподілення насипаної купи дрібного щебеню фракції 6-10мм рівномірно по площі заливання бетоном майбутньої підлоги паркінга. Транспортування здійснювалося тачками, які навантажувалися лопатами, а після розвантаження щебінь розрівнювався по необхідній площі.

При влаштуванні «пирога» для перекриття паркінга виконувалася розкладка плит термоізоляції і арматурної сітки поверх попередньо розстеленої і проклеєної в стиках гідроізоляції. При цьому виконувалася подача матеріалів зі складу до місця встановлення, ручна розкладка і подальше закріплення елементів «пирога» в проектному положенні згідно із проектною документацією. Транспортування цих матеріалів здійснювалося вручну.

Методи виконання робіт, техніка безпеки

Арматурою називають сталеві стрижні, профілі, дріт і вироби з них, призначені для сприйняття в залізобетонних конструкціях розтягуючих і знакозмінних зусиль.

Процес поетапного виготовлення арматурних виробів можна виразити наступним ланцюгом: склад арматури – розмотування – правка - чищення і різання - гнуття - зварка - готовий виріб. Розмотування з бухт, правку, чищення і різання легкої арматури здійснюють на автоматичних правильно-відрізних верстатах.

 В умовах будівельного майданчика виконуються: приймання арматурних виробів, сортування і складування; підготовка до монтажу, при необхідності укрупнення і об'єднання в арматурно-опалубні блоки; установка, вивіряння арматури і остаточне з'єднання стиків; приймання робіт зі складанням акту на приховані роботи.

 При монтажі арматури необхідно забезпечувати захисний шар бетону, тобто відстань між зовнішніми поверхнями арматури і бетону.

 Захисний шар в плитах і стінках завтовшки до 10 см повинен бути не менше 10 мм; у плитах і стінках більше 10 см - не менше 15 мм; у балках і колонах при діаметрі подовжньої арматури 20- 32 мм - не менше 25 мм і при більшому діаметрі - не менше 30 мм. При зведенні офісного центру передбачено захисний шар бетону – 35мм.

При влаштуванні «пирога» для перекриття паркінга виконувалася розкладка плит термоізоляції і арматурної сітки поверх попередньо розстеленої і проклеєної в стиках гідроізоляції. При цьому виконувалася подача матеріалів зі складу до місця встановлення, ручна розкладка і подальше закріплення елементів «пирога» в проектному положенні згідно із проектною документацією. Транспортування цих матеріалів здійснювалося вручну, без застосування машин або механізмів.


Пожежна безпека, охорона оточуючого середовища

Разом із проходженням інструктажу з техніки безпеки ми були проінструктовані з охорони праці для підсобного робітника за наступними положеннями:

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з охорони праці (далі - інструкція) розроблена згідно з вимогами Закону України "Про охорону праці" і встановлює правила виконання робіт і поведінки працівника на території підприємства, у виробничих приміщеннях та на робочому місці відповідно до державних, міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці.

1.2. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.

1.3. Відповідно до статті 18 Закону України "Про охорону праці" працівник зобов'язаний "знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуваннями та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди".

1.4. Залежно від конкретних умов організації виробничого процесу, а також у зв'язку з допущеними аваріями і нещасними випадками, до інструкції можуть вноситися зміни і доповнення, які викладаються на окремому аркуші за підписом керівника відповідного структурного підрозділу.

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника

1.5. Інструкція є обов'язковим для виконання нормативним документом для підсобних робітників, які здійснюють на виробничих дільницях та будівельних майданчиках такі види підсобних і допоміжних робіт:

- завантаження, вивантаження, переміщення вручну або на візках (вагонетках) та штабелювання вантажів, які не вимагають обережності (рулонних матеріалів, ящиків, бочок, картону, паперу тощо), а також сипких не пилоподібних матеріалів (піску, щебінки, гравію, сміття, тирси та інших відходів виробництва);

- завантаження, вивантаження, переміщення вручну та на візках (вагонетках), а також укладення вантажів, які вимагають обережності (скла, бутлів з рідиною, вогненебезпечних та отруйних речовин тощо);

- очищення території, шляхів, під'їзних шляхів;

- прибирання цехів, будівельних майданчиків та санітарно-побутових приміщень;

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника - миття підлог, вікон, тари, посуду, деталей та виробів;

- виконання інших робіт відповідно до Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника та розряду.

1.6. До виконання робіт, які проводяться підсобним робітником, допускаються особи, які:

- досягли 18-річного віку;

- пройшли медичний огляд відповідно до наказу № 45 Міністерства охорони здоров'я України від 30 березня 1994 р, та не мають медичних протипоказань;

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника- пройшли навчання, інструктаж з питань охорони праці, в тому числі при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, подання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, про правила поведінки при виникненні аварій.

1.7. Підсобний робітник зобов'язаний:

-- вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

- дотримуватися зобов'язань з охорони праці, передбачених колективним договором (угодою, трудовим договором) та правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, в тому числі:

- своєчасно починати та закінчувати роботу, дотримуватися часу технологічних та обідньої перерв;

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника

- не виконувати роботи, які не передбачені змінним завданням;

- не знаходитися на роботі у позаробочий час без відповідного дозволу керівника.

1.8. В процесі роботи на підсобного робітника можливий вплив небезпечних і шкідливих виробничих чинників:

- рухомих машин та механізмів;

- рухомих частин технологічного обладнання, виробів, заготівель, матеріалів, що пересуваються;

 (Інструкція з охорони праці для підсобного робітника) - напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло людини;

- підвищеної запиленості та загазованості повітря робочої зони;

- підвищеної або зниженої температура повітря робочої зони;

- підвищеної або зниженої температури поверхні обладнання, матеріалів;

- гострих кромок, задирок та шорсткості на поверхні заготівель, інструментів та обладнання;

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника

- підвищеного рівня шуму на робочому місці;

- підвищеного рівня вібрації;

- підвищеної або заниженої вологості повітря;

- підвищеної або заниженої рухомості повітря;

- недостатнього освітлення робочої зони;

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника

 - розміщення робочого місця на значній висоті відносно поверхні землі;

- токсичної та подразнюючої дії шкідливих речовин на організм людини;

- фізичного перевантаження.

1.9. На роботах з шкідливими та небезпечними умовами праці, підсобному робітнику видається безкоштовно за установленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту:

- костюм чоловічий 3 Ми ГОСТ ССБТ 12.4.109-82 (костюм жіночий 3 Ми ГОСТ ССБТ 12.4.108-82);

Інструкція з охорони праці для підсобного робітника

 - взуття шкіряне ГОСТ ССБТ 12.4.137-84;

- фартух бавовняний ГОСТ ССБТ 12.4.029-76. За встановленими нормами також безкоштовно видається мило.

1.10. Під час проведення робіт в умовах можливого впливу на людину агресивних хімічних речовин (наприклад, кислот, лугів тощо) повинен застосовуватися спецодяг, виготовлений з матеріалів, які забезпечують захист від цих речовин.

1.11. Під час виконання своїх обов'язків підсобний робітник повинен дотримуватися вимог санітарних норм та особистої гігієни.


Індивідуальне завдання

(ну тіпа тут воно є... )
8. Висновок

Ціль практики - закріплення теоретичних знань з виконанням робочих операцій, які отримані під час навчальної практики, отримання навиків виконання робочих операцій, підготовка до вивчення курсу технологія будівельного виробництва та інших спеціалізованих дисциплін, практичне ознайомлення з матеріально-технічною будівельною базою будівельного виробництва.

Мета практики була досягнута шляхом виконання її завдань: практичне виконання в умовах будівельної площадки робочих операцій і основних видів будівельних робіт.

Ознайомлення в умовах будівельного виробництва з об'ємно-планувальними і конструктивними рішеннями промислових і громадських будівель, принципом роботи будівельних машин, обладнання, механізмів, їх основними характеристиками.

За час проходження практики я навчився визначати види, найменування і призначення будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, види будівельних машин, механізмів, оцінювати їх принципові і технологічні можливості, отримав навички виконання основних робочих операцій.


Додатки

 

1. Фасад майбутнього офісного центру (з проекту)

2. Планування стандартного поверху (з проекту)

3. Склад арматури

4. Армування пандуса для з’їзду на паркінг офісного центру

5. Перев’язка арматурної сітка

3. Станок для рубки арматури різного діаметра (8-25мм)

7. Готові до перев’язки відрізки арматури 25мм

8. Розкладка утеплювача і арматурної сітки для бетонування паркінга

 


9. Транспортування щебеню фракції 6-10мм для підоснови підлоги паркінга

 

 


10. Робоче місце (на задньому плані – баштовий кран КБ-403Б)


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!