Засоби забезпечення навчального процесу в гімнастиці.



     Для організації і ведення навчального процесу, для засвоєння гімнастичних вправ використовують широке коло різноманітних засобів. Одні з них створюють базу для занять, інші дозволяють розучувати вправи, треті - вдосконалювати навички. На мал. 5 наведені сім груп засобів, які забезпечують навчальний процес. Навчання гімнастичним вправам проводиться на засобах забезпечення навчального процесу в гімнастиці.

 

Стандартні гімнастичні снаряди жіночого та чоловічого багатоборства     Засоби, полегшуючі виконання і безпеку: поролон, "подушки" на опорі  
Масові знаряддя: серія перекладин, брусів, колод, кілець та ін. Допоміжні снаряди і пристосування: батут, стоялки, тренажери Попутні засоби: градуйовані розмітки, Спецкостюми Технічні засоби навчання: гоніометр, секундомір, відео, кіно, тензодатчик  

методичні засоби:

схеми, малюнки, кінограми, методрозробки

 

 

 

стандартних снарядах. Можуть використовуватися і "масові снаряди", дозволяючі групі навчаючих одночасно розучувати вправу. При цьому навчаючі повинні мати відповідну екіпіровку (спортивний одяг, легке взуття), а для секційних занять - долонні накладки, бинти та ін.

     Крім основних використовуються і допоміжні снаряди і пристосування. До них відносяться: трампліни, стоялки, резинова камера, батут, грибки, амортизаційні пристрої. Вони допомагають засвоєнню вправ і появленню спеціальних рухових якостей.

     Різноманітні і засоби, які полегшують виконання і забезпечують безпеку навчання: страхувальні пояси (лонжи), страхувальні ремені, поролонові мати і ями.

   Допоміжні сигнали та орієнтири, які полегшують навчання                        гімнастичним вправам  

Зорові орієнтири: частина гімнастичного снаряду, інші навколишні предмети

 

Звукові сигнали: хлопок, музичний сигнал, свисток, сигнал "АП" та ін.

         

Тактильні сигнали: дотик, опора, відштовхування  

 

Мал. 6

 

(на жердинах брусів, колоді), противаги, тренажерні пристрої для імітації цілісного руху. Ці засоби мають важливе значення для розучування важких та ризикових вправ.

     До групи попутних навчальних засобів можна віднести орієнтири (градуйовані розмітки, гімнастичні предмети), звукові засоби супроводження, різні обстеження (мішечки з поясом, спеціальні костюми,

жилети). Дані засоби зазвичай використовуються в навчанні епізодично та індивідуально.

     Група технічних засобів об'єднує вимірювальні, регіструючі і відновлювані прилади: секундоміри, динамометри, гоніометри, кіно - та фотокамери, відеомагнітофони та ін. Вони використовуються з метою отримання точної кількості інформації для створення та уточнення уявлень про техніку руху, а також для аналізу результатів навчання.

     До методичних засобів навчання відносяться: схеми, малюнки, графіки, циклограми, фото - та кіноматеріали, моделі тіла людини (проволочні, плоскі, об'ємні), методичні розробки з описанням техніки та методики навчання вправи, навчаючі програми. Чим різноманітніше коло засобів навчання, тим якісніше засвоєння гімнастичних вправ.

     В процесі розучування вправ, учень повинен одержати чіткі рухові уявлення в обмін на тих, які у нього виникли при перших пробних спробах, йому необхідно уточнити уявлення і відчути всі дії. Для цього застосовують підводячі вправи, схожі по структурі з засвоюючими, в яких легше проявляються координаційні здатності, в'язеві зусилля. Підводячі вправи засвоюються до того, як займаючий знайомиться з технікою виконання нового елемента. Чим вдаліше будуть підібрані підводячі вправи, тим швидше буде засвоєно новий елемент або вправа. Підготовчі вправи підвищують загальну та спеціальну фізичну підготовленість і сприяють ефективному виконанню як підвідних вправ, так і розучуючого гімнастичного елемента.

 

Питання для самоперевірки

1. Назвіть засоби забезпечення навчального процесу в гімнастиці.

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 621; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!