Самостійні завдання до курсу «Психологія художньої творчості»

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З дисципліни: «Психологія художньої творчості» студента_______________________________________________________________ гр. ______________

І. Відповісти на тестові запитання

1. Що не є предметом «Психології художньої творчості»: а) тайна авторства; б) загадка художнього сприймання; в) винахід нового способу творення; г) пізнання себе?

2. Образна назва творчості:а) подорож у сон; б) щасливий сон; в) здоровий сон; г) сон наяву.

3. До моделі творчості не належить: а) знання загальних законів; б)розуміння того, які якості необхідно розвивати чи корегувати у себе; в) створення комфортних умов для творця; г) тренування здібностей в різних видах діяльності .

4. Творчий процес виявляється у формах: а) перетворення одного з об'єктів взаємодії; б) психічне відображення зовнішнього світу у внутрішній; в) відображення в мозку картин реальності; г) підбір комфортних умов для прояву творчості, д) обміркування подальшої діяльності.

Підібрати визначення до понять(записати літеру визначення):

5. «задатки»____, 6. «здібності»_____, 7. «нахили»____, 8. «загальні здібності»______, 9. «спеціальні здібності»____, 10. «творчі здібності»____, 11. «обдарованість»______, 12. «творча обдарованість»____, 13. «талант»____, 14. «геніальність»____:а) це індивідуальні властивості особистості, які дають змогу за інших рівних умов більш успішно оволодівати тією чи іншою діяльністю, розв'язувати ті чи інші завдання, проблеми тощо; б) ставлення, конкретна вибіркова спрямованість індивіда на певну діяльність; в) дають змогу конкретній людині оволодівати певною діяльністю, успішно виконувати цю діяльність; г) спадкові анатомо-фізіологічні особливості, які є основою для розвитку на їх базі здібностей; д) системна характеристика особистості, яка свідчить про її над оригінальність досягнення, дуже суттєво переважаючі «звичайну» й навіть творчу діяльність; е) система якостей, властивостей, які дають змогу особистості досягати значних успіхів в оригінальному виконанні творчої діяльності; ж) специфічне поєднання здібностей, інтересів, потреб, яке дає змогу виконувати певну діяльність на якісно високому рівні, що відрізняється від умовного «середнього» рівня; з) дає змогу успішно розв'язувати творчі завдання, виконувати творчу діяльність більш оригінально, ніж при наявності «простих» творчих здібностей; і) дають змогу успішно виконувати творчу діяльність; к) це властивості, які лежать в основі оволодіння будь-якою діяльністю.

15. Спонуканими силами творчості є:а) коли зовнішні стимули перетворюють реальність; б) бачення потрібного майбутнього; в) зацікавленість результатами діяльності; г) потреба бути визнаним.

16. Вкажіть зайві способи відновлення соціальних зв'язків людини за Е.Фромом:а) конформізм; б) авторитаризм; в) диструктивізм; г) поліфункціоналізм; д) абстракціонізм, е) творчість?

17. Досконалими називають такі результати:а) найкращі; б) найвиразніші; в) від яких нічого не можна ні відняти, ні додати; г) одиничність.

18. Провідним психічним утворенням для творчості є:а) потреби; б) емоції; в) розсудливість; г) психічний стан.

19. Для пояснення сутності всіх видів творчості часто використовується:а) формула успіху; б) формула води; в) формула відносності Ейнштейна; г) яблуко ?

20. Творча діяльність обов'язково передбачає:а) стандарт; б) готовність до пошуку індивідуального «творчого стилю»; в) розуміння оточуючими; г)внесення новизни в продукт діяльності.

21. Що не належить до фаз творчого процесу:а) ініціатива ; б) вміння самостійно бачити і ставити проблеми; в) бажання здійснити загадане; г) створення умов для протікання творчого процесу; д) реалізація задуманого ; е) доведення користі від результатів творчого процесу?

22. Який тип формування свідомості найбільше стимулює творчість:а) формування під переважаючим впливом середовища - «полезалежне»; б) незалежно від середовища; в) у протиріччі з середовищ ними умовами; г) взаємодія і співпраця з середовищем.

23. Стимулює творчість:а) нова задача; б) намагання до виконання однієї теми під заздалегідь продуманою ідеєю, відображеною у назві; в) намагання бути визнаним; г) намагання бути зрозумілим.

24. Що зайве в списку основних розбіжностей між творчістю і креативністю: а) творчі потенції закладені в мозку кожної людини, креативність – на 95% якість, що формується за рахунок впливу соціального середовища; б) творчість – це процес, креативність – особистісна властивість; в) творчий процес базується на роботі несвідомого та підсвідомості, при формуванні креативності – злиття свідомості і несвідомості в нову форму – зверхсвідомість; г) творчість залежить від умов, на креативність не впливають умови оточуючого середовища.

25. Творчим потенціалом володіють: а) розвинені особистості; б) обрані; в) кожна особистість; г) більшість людей.

26. Скільки типів взаємостосунків між творчими та інтелектуальними здібностями за думкою М.Воллаха та Н. Когана: а) два, б) три; в) чотири; г) п'ять?

27. Найкращі фантазії у того, хто: а) щасливий, б) здоровий), в) нещасливий; г) хворий ?

28. Що зайве в переліку того, що можна зробити з творчим потенціалом:а) розкрити, б) розвивати, в) стримувати, г) формувати, д) підпорядковувати, е) виховувати?

29. Хто зайвий в переліку вчених-дослідників творчості, творчого потенціалу: а) Моляко В.О.; б) Малевич К.С.; г) Грановская Р.М., д) Пономарев Я.А., е) Якобсон П.М.; ж) Роменець В.А?

30. Яке призначення тестів Гілфорда, Торренса: дослідити: а) творчий потенціал; б) творчі здібності; в) рівень творчої активності; г) творчу спрямованість; д) креативність?

31. центральне поняття аналітичної психології, - спосіб організації психіки за допомогою форм, що переходять із покоління в покоління; структурні елементи людської психіки, які приховані в колективному несвідомому, загальному для всього людства, та успадковуються так, як успадковується будова тіла.

32. Що зайве в переліку визначення архетипу: а) форма без власного змісту (відбиток), б) організовує та направляє психічні процеси, в) структурує сприймання та розуміння людиною себе, світу та інших людей, г) визначають послідовність образів, що спливають у свідомості при пробудженні творчої активності, д) складають основу всіх вражень, е) субособистість, ж) усталені образи з несвідомого колективного, з) потреби, і) емоція + установка на дію?

33. Чи погоджуєтесь Ви з думкою, що архетипові образи є основними компонентами будь-яких релігій, міфологій, легенд і казок всіх часів і народів»: а) так, б) частково, в) ні?

34. Що зайве в списку форм художньо-творчого пізнання:а) матеріальне; б) фізіологічне; в) чуттєве, г) інтелектуально-логічне, д) творче пізнання?

35. Основними кольорами є: а) чорний; б) білий; в) червоний, г) синій; д) сірий; е) зелений; ж) жовтий.

36. «Робоча група» кольорів: а) червоний, зелений, синій; б) червоний, зелений, жовтий; в) червоний, чорний, жовтий; г)червоний, фіолетовий, зелений.

37. За кольоровою преференцією можна розповісти: а) про інтелектуальний розвиток, б) про естетичний розвиток; в) про емоційний стан; г) про смак людини.

38. До якого кольору належать наступні психологічні властивості: спокійний, створює приємний настрій, багаточисельні асоціації: а) червоний б) блакитний, в) жовтий; г) зелений, д) фіолетовий?

39. Різкий колір в гострокінцевій формі: а) посилюється в своїх властивостях; б) нейтралізується; в)зменшується; г) не має значення.

40. Серед музичних інструментів лідер за впливом на стан людини:а) фортепіано, б) скрипка; в) гітара; г) барабан; д) орган.

41. Вибираючи пахощі перш за все потрібно звернути увагу на: а) ціну, б) виробника; в) назву; г) місце придбання; д) особливості впливу аромату.

42. Кількість зареєстрованих запахів: а) біля 100, б) біля 1000, в) біля 10 000, г) біля100 000?

43. Пахучі речовини природи вміщують особливі молекули, які називаються: а) одоривекторами; б) ольфакторами; в) паромолекулами; г) феромонами.

44. Феромони – пахучі речовини, що вміщується:а) в квітах; б) рослинах; в) тваринах; г) людині; д) землі

45. Сенсибілізація – це: а) підвищення чутливості органів відчуття засобами мистецтва; б) підвищення чутливості органів відчуття при дії на них адекватних та неадекватних подразників; в) підвищення чутливості органів відчуття розвиваючими вправами.

46. Сенсорні процеси -це: а) увага та пам'ять; б) увага та мислення; в) відчуття та сприймання; г) сприймання та мислення.

47. Що зайве у визначенні перцепції: а) процеси ідентифікації вхідних стимулів за їх більш простими деталями,б) усвідомлення події, в) мінімальний аналіз складових частин, г) цілісна оцінка паттерна?

48. Результатом чого є образ світу: а) розмірковування над життям; б) психічного відображення реальності; в) візуалізації; г) усвідомлення бажань та потреб ?

49. Що зайве в переліку компонентів образу світу: а) когнітивний, б) афективний, в) соціальний, г) еферентний; д) соматичний?

50. Чи можна пояснити чому саме нам сподобався той чи іншій витвір мистецтва: а) завжди; б) ніколи; в) інколи; г) рідко ?

51. В основі мистецтва завжди: а) усвідомлені потяги і бажання; б) моральні потреби; в) культурні потреби; г) неусвідомлені та витиснені потяги і бажання .

52. Які головні критерії оцінки прояву творчості в мистецтві: а) відображення в конкретному всезагального з нових, індивідуальних позицій; б) відображення в конкретному всезагального зрозумілого для всіх; в) передача думок і ставлень до реальності в оригінальній і незрозумілій для більшості формі, г)передача думок і ставлень до реальності в неочікуваній і точній формі ?

53. Хто автор цих слів «Найвищі витвори мистецтва – ті, які володіють найвищою істиною, але не мають ні сліду реальності»: а) Гете, б) Шекспір; в) Чайковський; г) Байрон ?

54. Яке визначення мистецтва найбільш коректне:а) естетичне освоювання світу в процесі художньої творчості; б) естетичне виховання в процесі художньої творчості, в) естетичне освоювання світу в процесі пізнання; г)гармонійний розвиток в процесі художньої творчості ?

55. Термін «Мистецтво» застосовується до: а) певних галузях художньої діяльності; б) до якоїсь галузі практичної діяльності з системою найвищої якості прийомів та методів; в) творчості; г) певних галузях творчості?

56. Які функції не стосуються суспільних функцій мистецтва:а) комунікативна, б) пізнавальна; в) стабілізуюча; г) резонансна; г) виховна; д) естетична; е) оздоровча?

57. Що є засобом відображення в мистецтві: а) витвір мистецтва, б) знаряддя праці, в) важливі для людини явища, г)художній образ ?

58. Вирішальну роль в мистецтві грає: а) психічне і психологічне здоров'я митця; б) матеріальне забезпечення митця; в) підготовка глядача; г) світогляд митця; д) умови?

59. Обрати найбільш коректне визначення відновлюючої функції мистецтва: а) гармонізації світу людини; б) покращання психофізіологічного стану людини в ході художньої творчості; в) відновлення духовних, душевних і фізичних сил людини засобами мистецтва; в) естетичне виховання мистецтвом .

60. Естетотерапія вивчає: а) вплив естетичних факторів на здоров'я людини; б) вплив культурних факторів на здоров'я людини, в) вплив естетичних факторів на емоції людини, г) вплив естетичного розвитку людини на її здоров'я .

61. Які рівні сприймання витворів мистецтва зайві:а)фізіологічний, б)сюжетний (символічний), в) мисленнєвий, г) емоційний, д)художній, е) мовленнєвий ?

62. Яка функція танців не є відновлюючою: а) покращання фізичного стану; б) вихід емоцій; в) вдосконалення навичок міжособистісної взаємодії; г) отримання позитивних емоцій; д) вдосконалення рухів; е) визнання оточенням ?

63. Поява нових напрямів в мистецтві спрямована: а) на руйнування стереотипів; б) на зміну ставлення до мистецтва; в) для реалізації можливостей; г)для визнання іншими ?

64. Мистецтво в вік науки завжди вміщує в собі:а) пізнання та созидание; б) пізнання і радість; в) пізнання і працю; г) труднощі реалізації.

65. Чи можуть витвори мистецтва бути повтореними за формою та змістом: а) завжди, б) інколи; в) часто; г) ніколи ?

66. Що зайве в списку найголовніших функцій мистецтва:а) вдосконалити людину; б) допомогти розібратися в хаосі соціальних і життєвих проблем; в) вивести людину на найбільш високий і узагальнений рівень свідомості; г) допомогти зрозуміти красоту і радість буття; д) пробуджувати потенційні людські якості ?

67. Головне призначення мистецтва: а) зробити світ кращими; б) небачене зробити баченим; в) зачарування глядача; г) збагатити суспільство матеріально.

 

Самостійні завдання до курсу «Психологія художньої творчості»

Студента групи ___________ _______________________________ Перевірено _______________________________

1. Визначити (див. додатки)  особистісний тип ЗА ТЕСТОМ КЕЙРСІ _________________________________________________________________

За тестом «КОНСТРУКТИВНИЙ МАЛЮНОК ЛЮДИНИ ІЗ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР» ____________________________________________________

Оцінити в балах (макс.-10) ступінь вашої згоди__________________________________________________________

Обрати СТИЛЬ ЖИТТЯ з запропонованих , який найбільше підходить. _______________________

Дати оцінку кожному стилю, вказати елемент, який найбільше сподобався:

№ стилю 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1 0 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
оцінка                                            
пункт                                            

§ Який стиль найбільше сподобався? 1. № ________ 2. №_______ 3. №_______ 4№________5№_________

§ Який стиль у : вашої мами №_______, батька № ________, коханого №_________, друга №________,

                                майбутньої дружини(чоловіка) №________ , дітей №________

Вказати який стиль вам підходить; №___________ Його назва - ____________________________________________________

А)__________________________________________________________________________________________________________;

Б)___________________________________________________________________________________________________________

В) __________________________________________________________________________________________________________

Г)___________________________________________________________________________________________________________

Д)___________________________________________________________________________________________________________

2.

 
Зробити візитівку (напр.., із зображенням казкового герою,символів,предметів тощо, яка допоможе більше розуміти особливості вашої особистості.                       Умовні позначення:

3.."Пошук проблеми" Написати до чого це подібне?                                                                                       

                    1)


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 505; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!