Розподіл змісту навчання та навчального часу за циклами підготовки, навчальними дисциплінами і практиками (додаток А).



ГАЛУЗЕВИЙ СТАНДАРТ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

 

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ

                                           Молодший спеціаліст______________________                                           

(назва освітньо-кваліфікаційного рівня)

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ         0601 Будівництво та архітектура                            .

                                     (шифр і назва галузі знань)

 

НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ   6.060101 Будівництво                                             .      

                                            (код і назва напряму підготовки)

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ5.06010107 Виготовлення будівельних деталей і_______                            

                                                   конструкцій                                                 .

                           (код і назва спеціальності)

КВАЛІФІКАЦІЯ   3112 технік – технолог                                                      .       

                                     (код і назва кваліфікації)

Чинний від ___________________

                                                                                                            (рік – місяць - число)     

1 Галузь використання

Цей стандарт поширюється на систему вищої освіти: органи, які здійснюють управління у галузі вищої освіти; інші юридичні особи, що надають освітні послуги у галузі вищої освіти; вищі навчальні заклади всіх форм власності, де готують фахівців

 

освітньо-кваліфікаційного рівня             молодший спеціаліст                             .                           

                                                       (назва освітньо-кваліфікаційного рівня)

галузь знань                                   0601 Будівництво та архітектура                                 ,

(шифр та назва галузі знань)

напрям підготовки                                  6.060101 Будівництво                                        ,

(код і назва напряму підготовки)

спеціальність             5.06010107 Виготовлення будівельних деталей і конструкцій    ,

(код і назва спеціальності)

освітній рівень                                      неповна вища освіта                              ________,

(назва освітнього рівня)

кваліфікація ____3112 технік - технолог_(виробництво будівельних виробів і конструкцій”                 

(код і назва кваліфікації)

                                                           

з предметної галузі діяльності Розроблення робочих креслень, підготовка до випуску та виготовлення будівельних деталей і конструкцій, контроль за дотриманням технологічних процесів та операцій.             .

(для освітньо-кваліфікаційних рівнів: молодший спеціаліст)

з нормативним терміном навчання (денна форма) 3 роки_____

(років,місяців)

 

 

 Цей стандарт установлює:

· нормативну частину змісту навчання у залікових одиницях, засвоєння яких забезпечує формування компетенцій відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики;

· рекомендований перелік навчальних дисциплін і практик;

· нормативний термін навчання за очною формою навчання;

· нормативні форми державної атестації.

           Право на реалізацію ОПП мають вищі навчальні заклади при наявності відповідної ліцензії, виданої уповноваженим органом виконавчої влади.

Нормативні посилання

У цьому стандарті використано посилання на такі нормативні документи:

· Закон України №2984-ІІІ „Про вищу освіту” // Відомості Верховної Ради. – 2002.-№20.-134 с.

· Міжнародна Стандартна Класифікація Освіти (ISCED – 97: International Standard Classification of Education/UNESCO, Paris).

· Структури кваліфікацій для Європейського простору вищої освіти (The framework of qualifications for the European Higher Education Area )

структури ключових компетентностей, які розглядаються як необхідні для всіх у суспільстві, заснованому на знаннях ( Key Competences for Lifelong: А European Reference Framework – IMPLEMENTATION OF „EDUCATION AND TRAINING 2010”, Work programme, Working Group B „Key Competences”, 2004.

· Державний класифікатор України: Класифікація видів економічної діяльності ДК 009: 2005.

· Державний класифікатор України: Класифікатор професій ДК 003: 2005.

· Постанова Кабінету Міністрів України від 24.05.97р. № 507 "Про перелік напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями".

· Постанова Кабінету Міністрів України від 20.06.07р. № 839 "Про затвердження переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста."

· Наказ Міністерства освіти України від 13.07.07р. № 604 "Про порядок введення в дію переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста."

· Порядок розроблення стандартів вищої освіти, внесення змін до них та здійснення контролю за їх дотриманням, затверджений наказом МОН України від 10.11.2007 р. № 897 та інші діючі нормативні документи обов’язкового застосування.

Визначення

У цьому стандарті використано терміни та відповідні визначення, що подані: в наказі МОН України від 10.11.2007 р. №897 та інших відповідних діючих нормативних документах обов’язкового застосування.

Акредитація - процедура надання вищому навчальному закладові певного типу права проводити освітню діяльність, пов’язану із здобуттям вищої освіти та кваліфікації, відповідно до вимог стандартів вищої освіти, а також до державних вимог щодо кадрового, науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення.

Атестація (державна атестація) осіб, які закінчують вищі навчальні заклади – встановлення відповідності рівня якості отриманої ними вищої освіти вимогам стандартів вищої освіти по закінченню навчання за напрямом, спеціальністю.

Зміст навчання - структура, зміст і обсяг навчальної інформації, засвоєння якої забезпечує особі можливість здобуття вищої освіти і певної кваліфікації. Зміст навчання поділяється на:

· нормативну частину змісту навчання -обов’язковий для засвоєння зміст навчання, сформований відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики як змістові модулі із зазначенням їх обсягу й рівня засвоєння, а також форм державної атестації;

· вибіркову частину змісту навчання -рекомендований для засвоєння зміст навчання, сформований як змістові модулі із зазначенням їх обсягу та форм атестації, призначений для задоволення потреб і можливостей особистості, регіональних потреб у фахівцях певної спеціалізації спеціальності, з урахуванням досягнень наукових шкіл і вищих навчальних закладів.

Змістовий модуль -система навчальних елементів, що поєднані за ознакою відповідності певному навчальному об’єктові.

Інноваційна діяльність – діяльність, що спрямована на використання і комерціалізацію результатів наукових досліджень та розробок і зумовлює випуск на ринок нових конкурентноздатних товарів і послуг.

Контроль якості вищої освіти -система заходів, які здійснює третя сторона з метою перевірки характеристик якостей особистості випускника вищого навчального закладу, та їх порівняння з установленими вимогами й визначення відповідності кінцевим цілям вищої освіти.

Кредит (національний кредит в системі вищої освіти України) – обсяг навчального матеріалу, який з урахуванням терміну засвоєння студентами окремих навчальних елементів (відповідно до психофізіологічних норм засвоєння при використанні оптимальних форм, методів і засобів навчання та контролю) може бути засвоєний за 54 години навчального часу (сума годин аудиторної й самостійної роботи студента за тиждень).

Кредит ЕCTS – одиниця Європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (36 академічних годин), яка визначає навчальне навантаження необхідне для засвоєння змістових модулів.

Проблема - ситуація під час діяльності, яка містить суперечності наукового, організаційного або іншого характеру і являє собою перешкоди, що виникають при досягненні суб’єктом цілеспрямованого результату своєї діяльності.

Показник якості вищої освіти - кількісна характеристика якості особистості випускника вищого навчального закладу, що розглядається стосовно до певних умов його навчання та сфери майбутньої соціальної діяльності.

Рівень якості вищої освіти - відносна характеристика якості вищої освіти, що ґрунтується на порівнянні значень показників якості, отриманих на підставі діагностичних іспитів випускників вищого навчального закладу, зі критеріально-орієнтованим еталоном, що репрезентується стандартом вищої освіти.

Сертифікація фахівця - процедура визначення відповідності професійно важливих властивостей фахівця, його компетенції щодо вимогам, що надані у нормативних документах, в яких відображені вимоги до його кваліфікації.

Тест - стандартизована психодіагностична методика, яка призначена для встановлення кількісних і якісних індивідуально-психологічних відмінностей. У психологічній діагностиці - стандартизований, часто обмежений у часі іспит.

Тест досягнень -тип психодіагностичних методик, що спрямовані на оцінювання досягнення рівня сформованості певної компетенції.

Тести критеріально-орієнтовані - типи тестів, що призначені для визначення рівня індивідуальних досягнень щодо певного критерію на основі логіко-функціонального аналізу змісту завдань. Як критерій (або об'єктивний еталон)., звичайно, розглядаються конкретні знання, уміння, навички, що необхідні для успішного виконання тієї чи іншої задачі діяльності.

Тест ситуаційний –критеріально-орієнтований тест досягнень, який складається з цілеспрямованого набору тестових завдань, призначених для оцінювання рівня сформованості знань щодо орієнтовних основ дій, які є адекватними діяльності вирішення проблемних ситуацій, що властиві майбутній діяльності (соціальній, виробничій) випускників вищих навчальних закладів.

Позначення і скорочення

У даному стандарті застосовуються такі скорочення назв циклів підготовки, до яких віднесено блоки змістових модулів

ГСЕ(01) – гуманітарної та соціально-економічної підготовки;

МПН(02) – математичної, природничо-наукової підготовки;

ПП(03) – професійної та практичної підготовки.

Розподіл змісту навчання та навчального часу за циклами підготовки, навчальними дисциплінами і практиками (додаток А).

5.1.Освітньо-професійна програма передбачає такі цикли підготовки:

 

- цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки,

- цикл математичної та природничо-наукової підготовки, забезпечують певний освітній рівень;

- цикл професійної (професійно-орієнтованої) та практичної підготовки, що разом із попередніми циклами забезпечує певний освітньо-кваліфікаційний рівень.

 

Додаток А

Таблиця розподілу змісту освітньо-професійної програми та максимальний навчальний час за циклами підготовки

Термін навчання (років) 3роки
Максимальний навчальний час загальної підготовки (академічних годин / кредитів / кредитів ECTS) 6480/120/180
Максимальний навчальний час за циклами (академічних годин / кредитів / кредитів ECTS) - гуманітарної та соціально-економічної підготовки - математичної та природничо-наукової підготовки - професійної та практичної підготовки       972/18/27 972/18/27 4536/84/126

 

Ціна кредиту ЕСТS складає 36 академічних годин. Нормативна кількість залікових одиниць на 1 навчальний рік – 60 кредитів ЕСТS.

Кількість кредитів ЕСТS на навчальну дисципліну визначається діленням загального обсягу годин з навчальної дисципліни на ціну кредиту (з округленням до 0,5 кредиту). Загальний обсяг годин з навчальної дисципліни повинен включати час на проведення лекцій, практичних , семінарських та лабораторних занять.

Загальний навчальний час підготовки не враховує канікули та час, що передбачений на державну атестацію студентів, і складається з навчального часу засвоєння нормативної частини змісту ОПП (змісту навчання) та вибіркової частини.

Для кожного з циклів підготовки нормативної частини змісту освітньо-професійної програми в таблиці Додатка А вказано навчальний час у відсотках від загального навчального часу підготовки. Навчальний час вказан у годинах, національних кредитах ECTS.

Примітка: Сумарна тривалість канікул протягом терміну навчання (крім випускного курсу) – 11 тижнів. Тривалість державної атестації – до 4 тижнів.

5.2. Розподіл змісту програми підготовки фахівця та навчальний час за нормативною та варіативною частинами програми підготовки, навчальний час за циклами підготовки, кількість навчальних годин/кредитів вивчення кожної з навчальних дисциплін і практик нормативної частини програми підготовки подано у таблиці Додатка Г.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 479; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!