СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

 

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До написання курсових робіт

З дисципліни

«ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА »

(для студентів спеціальності 7.060101 «Правознавство»)

 

«До друку, в світ дозволяю»

 

Проректор ____________

 

Протокол № ____ від «___»_________2011р.

 

 

Укладачі                                                         Л.І. Лазор, проф.,

                                                                        О.О. Кузнєцов, доц.,          

                                                                       Ю.М. Сідоренко, доц.

 

                                                                                    

Увесь цифровий і фактичний матеріал,

Бібліографічні відомості перевірені.

Написання одиниць відповідає стандартам

 

 

Луганськ 2011


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Робота над курсовим дослідженням  включає в себе певні етапи. Серед них  перш за все виділяють:

· вибір і формулювання теми;

· загальне знайомство з навчальною та дослідницькою літературою;

· поглиблений аналіз джерел і наукової літератури;

· написання курсової  роботи;

· виявлення практичного значення розробки, втілення в життя її положень і висновків;

· Захист курсової роботи.

Робота готується автором особисто. Вона повинна мати логічну структуру і свідчити про власний внесок автора у розробку обраної проблеми.

Назва роботи повинна бути короткою, відповідати меті дослідження. При написанні роботи автор повинен посилатися на джерела та інших науковців, які раніше вже вивчали окремі аспекти порушеної проблеми.

У разі використання запозиченого матеріалу без посилання на автора та джерело робота не допускається до захисту.

Робота виконується українською мовою.

 

 

СТРУКТУРА НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Робота повинна містити:

- титульний аркуш,

- зміст,

- вступ,

- основну частину,

- висновки,

- список використаних джерел та літератури,

- додатки (якщо необхідно).

 

 

ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ

 

Титульний аркуш роботи обов’язково містить найменування закладу (МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Володимира Даля, юридичний факультет, кафедра правознавства), прізвище, ім’я, по-батькові виконавця, назву (великими літерами), науковий ступінь та посаду наукового керівника, місто, рік.

    Зміст подають на початку роботи. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо такі є), а також вступу, висновків, списку використаних джерел та літератури, додатків.

ВСТУП

У вступі обґрунтовується актуальність обраної теми, об’єкт і предмет дослідження,  визначається його мета і завдання, розкриваються наукова новизна і практичне значення, містяться відомості про структуру й обсяг роботи.

Актуальність теми. Шляхом критичного аналізу обґрунтовують актуальність і доцільність роботи для розвитку юридичної науки.

Мета і завдання дослідження. Формулюється мета та завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.

Об’єкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обране для вивчення.

Предмет дослідженняміститься в межах об'єкта.

Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага студента, оскільки предмет дослідження визначає тему праці, визначеної на титульному аркуші як її назва.

Методи дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно визначаючи, що саме досліджувалось тим чи іншим методом. Це дасть змогу пересвідчитися в логічності та прийнятності вибору саме цих методів.

Від завдань і предмета дослідження залежить вибір методів.

 

Групи методів.

Загальнонаукові: логічний, історичний (у даному випадку мається на увазі тільки ідея розвитку – те, про що говорилося у відношенні принципу історизму), методи індукції і дедукції (із прийомами ідеалізації і тотожності), метод моделювання.

 

Спеціально-історичні (історико-генетичний, історико-порівняльний, історико-типологічний, історико-системний, діахроністичний чи структурно-діахроністичний, метод синхронізації).

 

Кількісні чи математичні (множинна регресія, метод факторного аналізу, кластер-аналіз, контент-аналіз, алгоритмування, моделювання тощо).

 

Наукова новизна одержаних результатів. Подають короткий виклад нових наукових положень (рішень), запропонованих студентом особисто. Необхідно показати відмінність одержаних результатів від відомих раніше, описати ступінь новизни (вперше одержано, удосконалено, набуло подальшого розвитку).

Кожне наукове положення чітко формулюють, виокремлюючи його основну сутність і зосереджуючи особливу увагу на рівні досягнутої при цьому новизни. Сформульоване наукове положення повинно читатися і сприйматися легко й однозначно. У жодному випадку не можна вдаватися до викладу наукового положення у вигляді анотації, коли просто констатують, що в роботі зроблено те й те, а сутності та новизни із написаного виявити неможливо. Подання наукових положень у вигляді анотацій є найбільш поширеною помилкою студентів при викладенні загальної характеристики роботи.

Практичне значення одержаних результатів. У роботі, що має теоретичне значення, треба подати відомості про наукове
використання результатів досліджень або рекомендації щодо їх використання, а в роботі, що має прикладне значення — відомості про практичне застосування одержаних результатів або рекомендації, як їх використати.

Апробація результатів роботи (якщо є). Вказується, на яких наукових з'їздах, конференціях, симпозіумах, нарадах оприлюднені результати дослідження, викладені у роботі.

Публікації (якщо є). Вказують, у скількох статтях у наукових журналах, збірниках наукових праць опубліковано результати роботи (надаються повністю всі вихідні дані статті).

Структура і обсяг роботи. Курсова (випускна) робота складається зі вступу, ……… розділів, …. підрозділів, висновків, списку використаних джерел та літератури, додатків. Список використаних джерел та літератури складається з …. найменувань на …. сторінках. Робота має …. додатків на …. сторінках. Загальний обсяг становить – …. сторінки, з них основного тексту …. сторінок.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Основна частина роботи складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Кожний розділ починають з нової сторінки. У кінці кожного розділу формулюють висновки зі стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів.

В першому розділі, в огляді літератури студент окреслює основні етапи розвитку наукової думки за своєю проблемою. Стисло, критично висвітлюючи роботи попередників, студент повинен назвати ті питання, що залишились невирішеними і, отже, визначити своє місце у розв'язанні проблеми. Бажано закінчити цей розділ коротким резюме стосовно необхідності проведення досліджень у даній галузі.

Також у першому розділі надається аналіз джерел, які використовувалися в роботі.

Загальний обсяг огляду літератури та джерел не повинен перевищувати   20 % обсягу основної частини роботи.

У другому розділі та інших розділах, як правило, обґрунтовують вибір напряму досліджень. З вичерпною повнотою викладають результати власних досліджень автора з висвітленням того нового, що він вносить у розроблення проблеми. Студент повинен давати оцінку повноти вирішення поставлених завдань, оцінку достовірності одержаних результатів (характеристик, параметрів), їх порівняння з аналогічними результатами вітчизняних і зарубіжних праць, обґрунтування потреби додаткових досліджень, негативні результати, які обумовлюють необхідність припинення подальших досліджень.

Виклад матеріалу підпорядковують одній провідній ідеї, чітко визначеній автором.

 

ВИСНОВКИ

Викладають найважливіші наукові та практичні результати, одержані в роботі, які повинні містити формулювання розв'язаної наукової проблеми (завдання), її значення для науки та практики. Далі формулюють висновки та рекомендації щодо наукового і практичного використання здобутих результатів. У першому пункті висновків коротко оцінюють стан питання. Далі у висновках розкривають методи вирішення поставленої наукової проблеми (завдання), їх практичний аналіз, порівняння з відомими розв'язаннями.

У висновках необхідно наголосити на якісних і кількісних показниках здобутих результатів, обґрунтувати достовірність результатів, викласти рекомендації щодо їх використання.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Список використаних джерел слід розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.

Бібліографічний опис джерел та літератури складають відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи.

 

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ

 

Загальні вимоги

Наукову роботу друкують машинописним способом або за допомогою принтера на одному боці аркуша білого паперу формату А 4 (210X297 мм) через 1,5 інтервали до тридцяти рядків на сторінці.

Обсяг основного тексту (в цей обсяг не враховується список джерел та літератури, а також додатки) курсової роботи має становити 1,5 - 2,0 авторських аркуша (формат А 4; розмір шрифту – 14; Times New Roman; поля: верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм, ліве – 30 мм, праве – 10 мм; полуторний міжрядковий інтервал) – 35 - 50 сторінок.

Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту всюди однакова.

Текст основної частини роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Заголовки структурних частин «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами по центру. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої). Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розбивку в підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 2-3 інтервалам.

Кожну структурну частину роботи треба починати з нової сторінки.

 

Нумерація

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків (малюнків), таблиць подають арабськими цифрами без знака №.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних - номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Такі структурні частини, як зміст, перелік умовних позначень, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Звертаємо увагу на те, що всі аркуші, на яких розміщені структурні частини, нумерують звичайним чином. Не нумерують лише їх заголовки, тобто не можна друкувати: «1 ВСТУП» або «Розділ 6. ВИСНОВКИ». Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Наприклад:

РОЗДІЛ 1

ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ

 

Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: «2.3.» (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку наводять заголовок підрозділу.

    Наприклад:

РОЗДІЛ 2


Дата добавления: 2021-04-24; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!