Медпрепарати, ін'єкції і алергічна астма

Що таке алергія?

Основне завдання імунної системи - захищати організм від бактерій і вірусів. Тим не менш, у людей з алергією, імуноглобулін Е імунної системи дуже чутливий. Він може починати боротися з абсолютно нешкідливими субстанціями, наприклад, шерсть кішки або пилок, як якщо б це були небезпечні віруси, і атакувати їх (в носі, легких, очах і під шкірою).

Коли організм стикається з алергенами, він створює спеціальні клітини, які називаються антитіла імуноглобуліну Е. Ці захисні клітини і викликають алергічну реакцію. Вони провокують випуск таких речовин, як гістамін, який викликає запальні процеси і набрякання. Коли організм намагається протистояти алергенів, з'являється те, що називається симптоми алергії, наприклад, нежить, сльозяться очі, чхання.

Що таке алергічна астма?

Якщо у вас алергічна астма, то дихальні шляхи підвищена чутливість до певних алергенів. Як тільки алерген потрапляє в дихальні шляхи, імунна система починає реагувати. М'язові тканини, що оточують дихальні шляхи, сильно скорочуються (цей процес називається бронхоспазмом). А дихальні шляхи запалюються і заповнюються густий слизом.

Будь то алергічна або неалергічний астма, симптоми практично однакові:

 Кашель

 Свистяче дихання

 Задишка

 Прискорене дихання

 Відчуття стиснення в області грудної клітини

Распространенние алергени

Алергени, які досить малі, щоб потрапити в легені:

 Пилок з дерев, трави і квітів

 Спори цвілі або її фрагменти

 Частинки вовни, шкіри або пір'я, а також слина тварин

 Екскременти пилового кліща

 Екскременти тарганів

Алергічна реакція може виникнути навіть, якщо дряпнути про алергенна речовина (викликає свербіж та почервоніння шкіри), алерген потрапляє в очі (викликає свербіж та почервоніння очей) та всередину (якщо ви його випадково проковтнути), що в деяких випадках може бути потенційною загрозою життю - викликати анафілактичний шок (включаючи небезпечні для життя напади астми).

Запам'ятайте: алергени не єдине, що викликає алергічну астму. Раздражітелі можуть спровокувати напад астми, хоча вони і не викликають алергічну реакцію. Вдихувані разом з киснем подразники також можуть стати причиною нападу. До подразників відносяться:

 Тютюновий дим

 Дим від каміна, свічок, пахощів або феєрверків

 Забруднене повітря

 Холодне повітря, особливо фізичні вправи на холодному повітрі

 Сильні хімічні запахи чи випаровування

 Парфуми, освіжувачі повітря та інші ароматизовані продукти

 Запорошене робоче місце

Лікар може порекомендувати пройти тест на алергію і астму, що точно визначить які алергени, зовнішні чи домашні, викликають приступ астми. Два найбільш поширених (і рекомендованих) тесту

 тест на шкірі, шляхом контакту невеликої кількості алергену зі шкірою (через 20 хвилин вимірюється розмір почервоніння або пухирів, що з'явилися на шкірі);

 аналіз крові (радіоаллергосорбентний тест або визначення рівня імуноглобуліну Е).

Контроль навколишнього середовища і алергічної астми

Основне завдання в управлінні алергічної астмою - обмежити контакт з алергенами. Ось кілька порад, як це зробити:

 У період бурхливого цвітіння краще залишатися вдома (по можливості). Вікна повинні бути закриті. Не варто користуватися випарним охолоджувачем. Якщо жарко, можете скористатися кондиціонером з чистим фільтром. Не варто користуватися старими кондиціонерами з затхлим запахом, або покриті цвіллю.

 Пилові кліщі живуть у тканинах і килимових покриттях, але вони настільки малі, що побачити їх неозброєним оком просто неможливо. Тому упакуйте подушки, матраци і пружинну сітку ліжка в гіпоалергенні чохли на блискавці. Раз в тиждень потрібно прати постільну білизну в дуже гарячій воді. По можливості позбудьтеся настінних килимів. Так само позбудьтеся всіх пилозбірників, наприклад, важких штор, меблів з м'якою обшивкою і навалений купи одягу. Якщо у вашої дитини алергічна астма, не тримайте вдома м'яких іграшок або прагніть купувати тільки ті, які можна прати.

 Слідкуйте за рівнем вологості в квартирі (для цього можна купити недорогий вимірювач вологості). Якщо вологість підвищена (відносна вологість вище 40%), використовуйте вологопоглинач або кондиціонер. Це значно знизить зростання і розвиток цвілі, тарганів і домашніх пилових кліщів. Закрийте всі витоку у водопровідних трубах і даху (але не варто робити це самостійно).

 Якщо у вас є домашні тварини, пройдіть тест на алергічну реакцію (або радіоаллергосорбентний тест). Це дозволить визначити, чутливий чи ваш організм до тварин чи ні. Ми всі любимо собак і кішок, але якщо на них алергія, то буде набагато краще тримати домашніх улюбленців на вулиці або не заводити їх взагалі. Якщо ж це не можливо, обмежте простір його дій: не дозволяйте тваринам входити в спальню. Для цього можна встановити недорогий дверний механізм, який автоматично закриває двері. Високий рівень вмісту алергену тварин залишається в будинку або квартирі ще тривалий час, навіть після того як тварини в будинку не стало. Не існує гіпоалергенних кішок або собак. Домашніх улюбленців треба купати раз на тиждень: це зменшити кількість вдихуваного вами алергену в квартирі. Як показала практика аерозолі та спреї, призначені для зменшення кількості алергенів, не ефективні.

 Ванна кімната і кухня повинні міститися в чистоті та сухості - це запобіжить появі цвілі і тарганів. Якщо у вас алергія на тарганів і ви помітили їх присутність на кухні, зверніться до відповідної фірму, яка займається знищенням комах. Використання одного лише спрея проти комах - недостатньо. Потрібно обмежити їх доступ до продуктів харчування, навіть невеликі крихти і плями масла на плиті не повинні залишатися. Користуйтеся витяжним вентилятором (або пилососом) після кожного приготування їжі або прийняття ванни для усунення залишків води і відповідно зниження вологості.

 Великий високоефективний повітряний фільтр ефективно видаляє дим і інші дрібні частинки (наприклад, пилок) із кімнати. Ці фільтри не борються з підвищеною вологістю і пиловими кліщами. Намагайтеся уникати електричних повітроочищувачів, так як вони зазвичай створюють озон, який провокує запальні процеси в дихальних шляхах.

 Будьте обережні, виконуючи роботу на вулиці. Работа в саду, наприклад, прибирання листя, можуть розворушити і підняти в повітря пилок і спори цвілі. Одягайте фільтруючу маску (особливо працюю в саду), вона допоможе знизити рівень потрапляння пилку і частинок плісняви ​​в легені.

Медпрепарати, ін'єкції і алергічна астма

Знання своїх алергенів, до яких особливо чутливий організм, і заходи зі зниження контакту з ними підвищить контроль над астмою. Але, тим не менш, це не знижує потреби в медпрепаратах, що застосовуються для лікування астми. Вам все одно потрібно боротися із запальними процесами, що викликаються респіраторними захворюваннями або незмінними (часто неминучими) факторами навколишнього середовища, що викликають загострення хвороби.

Правильне лікування назальних алергій включає в себе антигістамінну, що не володіє седативною дією, засіб (наприклад, безрецептурний універсальний засіб Кларитин), полоскання сольовим розчином, назальні спреї (кілька днів), а якщо це не допомагає назальні спреї стероїдні (продаються тільки за рецептом) і сильний антигістамін. Якщо всі ці засоби не допомагають, потрібно відвідати алерголога, який спробує ефективність ін'єкцій алергену (імунотерапії).

Існує безліч хороших засобів контролю та полегшення симптомів астми, але без припису вашого лікуючого лікаря їх приймати не можна. До цих препаратів належать інгаляційні стероїди, інгаляційні бронходилататори тривалої дії, інгалятори і пігулки. Преднізон можна приймати кілька днів. Він допомагає при серйозних нападах астми. Якщо нічого з відомих традиційних терапій і препаратів не допомагає, то можна спробувати ін'єкцію Xolair, Яке знижує рівень імуноглобуліну Е.

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 38; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!