ВИМОГИ до оформлення ДОПОВІДЕЙ (першого завдання) з дисципліни «Фізична культура»

ДЛЯ СТУДЕНТ І В ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ТА ДЛЯ ВІДПРАЦЮВАННЯ ПРОПУСКІВ

 

Для того, щоб отримати оцінку з дисципліни «Фізична культура» у другому семестрі 2013-2014 навчального року, потрібно виконати та здати ЗА ТИЖДЕНЬ ДО ЗАЛІКУ 2 ЗАВДАННЯ!  
Увага!
Студенти, які подадуть свої роботи пізніше зазначеного строку не будуть допущені до заліку та будуть відправлені на перездачу!

ЗАВДАННЯ №1

Вибрати по одній із запропонованих підтем до кожної з трьох тем та зробити доповіді УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!! (усього у Вас повинно бути 3 доповіді : перша доповідь обрана з переліку до першої теми, друга доповідь – з переліку до другої теми, третя – з переліку до третьої теми).

Тема №1. Ф і зич на культура , спорт та здоров ий спосіб жи ття

1. Форми та зміст занять з попередження втоми та підвищення працездатності у режимі дня та тижня.

2. Роль та значення фізичної культури у попередженні раннього старіння і тривалому збереженні творчої активності людини, формування індивідуального стилю життя і позитивного психолого-соціального статусу (особистісних якостей, культури міжособистісного спілкування і поведінки, відмови від шкідливих звичок).

3. Вплив регулярних занять фізичними вправами батьків на стан здоров'я їхніх майбутніх дітей.

4. Фізична культура і спорт в середні віки та новий час.

5. Історія олімпійського руху. Олімпіада, яка найбільш запам’яталася.

6. Найвідоміші спортсмени України. Найулюбленіший спортсмен/спортсменка.

7. Фізична активність та її особливості на різних етапах онтогенезу.

8. Характеристика засобів та методів, що застосовуються в спортивному тренуванні.

9. Реабілітація у фізкультурно-спортивній та професійній діяльності.

10. Діагноз та коротка характеристика будь-якого захворювання студента, через яке він не може відвідувати заняття. Вплив захворювання на особисту працездатність та самопочуття.

11. Медичні протипоказання при заняттях фізичними вправами і застосування інших засобів фізичної культури при обраному захворюванні (діагнозі).

12. Складання різних комплексів ранкової гігієнічної гімнастики.

Тема № 2. Оздоровчі системи фізичного виховання

1. Адаптивна гімнастика як система занять з реабілітації та відновлення здоров'я людини, її мета і завдання, види та різновиди.

2. Основи змісту і форми занять після респіраторних захворювань, при хронічних захворюваннях органів зору, дихання та серцево-судинної системи, остеохондрозі і радикуліті.

3. Вимоги до планування змісту занять, вибору фізичних вправ та їх дозуванні.

4. Атлетична гімнастика та її специфіка.

5. Ритмічна гімнастика та шейпінг.

6. Організаційні основи занять: форми занять, їх структура і принципи планування; фізичні вправи, принципи дозування фізичного навантаження; контроль і перевірка ефективності занять.

7. Правила техніки безпеки на заняттях. Найпоширеніші травми.

8. Основи розвитку фізичних якостей (спритність, гнучкість та швидкість).

9. Режим харчування та його особливості при заняттях з нарощування та зниження маси тіла, роль та призначення основних продуктів харчування (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі).

10. Основи розвитку фізичних якостей (сила та витривалість).

11. Система реабілітаційних занять після фізичних травм (переломів, вивихів, ударів), мета, завдання, зміст і форми організації (загальні уявлення).

12. Основи оволодіння руховими діями. Самостійні заняття фізичною культурою.

Тема № 3. Прикладно орієнтована і спортивна фізична підготовка, а також види фізкультурно-спортивної діяльності у навчальному закладі.

1. Прикладно орієнтована фізична підготовка як форма організації занять фізичною культурою з підготовки людини до майбутньої життєдіяльності, мета, завдання та короткий зміст, зв'язок зі спортивною підготовкою.

2. Біомеханічні основи занять фізичною культурою.

3. Правила накладання пов'язок і застосування підручних засобів для транспортування постраждалих.

4. Загальні уявлення про спортивну форму та її структурні компоненти (фізичної, технічної та психологічної підготовленості).

5. Основи самостійної підготовки до змагальної діяльності.

6. Правила надання першої допомоги при вивихах суглобів і ударах.

7. Легка атлетика історія виникнення та розвитку у світі та Україні.

8. Основи техніки бігу, стрибків і метання.

9. Історія виникнення і розвитку баскетболу, волейболу, футболу.

10. Основні елементи техніки гри і тактичні прийоми у волейболі (для дівчат) або футболі (для юнаків).

11. Історія виникнення та розвитку аеробіки. Основні елементи, їх опис.

12. Характеристика видів аеробіки та музика для занять.

ЗАВДАННЯ №2

Т ворче за вдання ( виконати 1 на в и б і р):

1. Підготовка мультімедійної презентації з видів спорту або системи фізичних вправ (мінімум 25 фотографій з накладеним на них текстом, можливо, навіть з музичним супроводом здати на CD-диску).

2. Розробка таблиць та схем з будь-яких видів спорту або системи фізичних вправ (мінімум 20 штук на аркуші А4).

3. Виготовлення плакату з обраного виду спорту або системи фізичних вправ (1 намальований в ручну плакат або ж колаж - наклеєні на ватмані вирізані малюнки, можливо, з певним текстом).

4. Підготовка музичного матеріалу (з 25-ти треків для занять спортом: 5 – для підготовчої частини заняття (розминки), 10 – для основної частини, 5 – для силової та 5 повільних – для заключної частини – стретчу).

 

ВИМОГИ до оформлення ДОПОВІДЕЙ (першого завдання) з дисципліни «Фізична культура»

 

1. Структура роботи: І сторінка: назва учбового закладу, назва теми + зміст (мінімум 3 розділи), ПІБ студента, курс, група, викладач (див. Приклад І сторінки) ІІ та наступні сторінки: текст по кожному з розділів (мінімум 10 сторінок), остання сторінка: список використаної літератури або посилання на джерело з інтернету, додатки (якщо є).

2. Обсяг роботи: не менше 10 друкованих сторінок (не рахується І сторінка та список використаних джерел), шрифт Times New Roman , розмір літер 14, міжрядковий інтервал 1, вирівнювання по лівому та правому полям! У змісті повинні бути вказані номери сторінок!

3. Список літератури оформляється згідно алфавітом: першим записується автор із прізвищем, що починається на «А» і т.д. Не рекомендовано списувати готові роботи з інтернету і механічно та невдумно компонувати «шматки» з різних джерел: автори зазвичай використовують різну термінологію, підходи та стиль викладу матеріалу.

4. Робота повинна бути написана логічно, літературною мовою, грамотно. Важливий також зовнішній вигляд роботи, за яким викладач судить про ставлення студента до дисципліни.

5. Для отримання позитивної оцінки за виконану роботу необхідно орієнтуватися у своїй роботі, вміти зробити усну доповідь з теми на 5-6 хвилин, потім давати правильні відповіді на питання.

 

 

Приклад І сторінки

НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ ЦЕНТР

АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВА КРАСИ

 

ДОПОВІДЬ


Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 45; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!