Етапи підготовки та захисту курсової роботи



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДВНЗ «КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ

 

Кафедра фінансів, податків і страхової справи

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання курсової роботи

з дисципліни “Оподаткування підприємств”

для студентів V курсу денної та заочної форми навчання спеціальностей 7.03050801 та 8.03050801 “Фінанси і кредит”

 

 

Кривий Ріг КЕІ

 2014


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДВНЗ «КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ

 

Кафедра фінансів, податків і страхової справи

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання курсової роботи

з дисципліни “Оподаткування підприємств”

для студентів V курсу денної та заочної форми навчання спеціальностей 7.03050801 та 8.03050801 “Фінанси і кредит”

 

 

                                                                                   

 

Затверджено на засіданні кафедри фінансів, податків і страхової справи

                                                        Протокол № ___ від ____2014 р.

            

 

Кривий Ріг КЕІ

 2014

 


Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Оподаткування суб’єктів підприємництва» (для студентів спец. 7.03050801 та 8.03050801 «Фінанси і кредит»), - Криворізький економічний інститут ДВНЗ «КНУ», - 23 с.

 

 

Укладач: М.М. Садовенко, доцент, к.е.н.

 

Рецензент: Васильчук І.П., доцент, к.е.н.

Відповідальний за випуск:

Садовенко Марина Михайлівна, доцент, к.е.н.,

В.о. завідувач кафедри фінансів, податків і страхової справи 

 

Методичні вказівки складено у відповідності з робочою програмою курсу «Оподаткування суб’єктів підприємництва» для студентів, які навчаються за спеціальністю 7.03050801 та 8.03050801 «Фінанси і кредит». Структура розробки включає методичні рекомендації, вимоги до написання курсової роботи і її оформлення, критерії оцінки виконання курсової роботи викладачем. Наведено список рекомендованої літератури і перелік тем. Мета розробки полягає у забезпеченні студентів методичними вказівками для виконання курсової роботи.

 

Криворізький економічний інститут ДВНЗ « КНУ»

пр. Карла Маркса, 64, Кривий Ріг - 2014, 5009


Загальні положення

 

Серед фінансових важелів розвитку підприємництва особливе місце займає система оподаткування. Вона використовується як інструмент впливу на бізнес, стимулює і обмежує певні види підприємницької діяльності, забезпечує надходження до державного бюджету.

У світовій практиці розвитку підприємництва система оподаткування поряд із бюджетним фінансуванням пріоритетних напрямів економічної діяльності справляє найбільший вплив на фінансово-кредитну політику, грошовий обіг та господарську кон'юнктуру в цілому.

Система оподаткування - продукт закономірного результату економічного розвитку суспільства. Вона втілює досить складне утворення законодавчих і нормативних актів, які регулюють взаємовідносини між державою і підприємцем. Для ефективного управління підприємством необхідно не лише максимізувати прибутки підприємства, а у першу чергу поліпшити аналіз податків шляхом врахування податкового навантаження підприємства.

Таким чином, побудова раціональної фінансової системи країни потребує розвитку теорії оподаткування та дослідження впливу окремих видів податків на фінансові показники підприємств.

Курсова робота самостійною письмовою роботою, видом науково-дослідної роботи студентів в навчальному процесі.

Підготовка курсової роботи є одним із видів індивідуальної роботи студентів з курсу «Оподаткування суб’єктів підприємництва». Її зміст повинен відзеркалювати вміння автора досліджувати і аналізувати поставлені питання, робити обгрунтовані висновки і надавати конкретні пропозиції.

    Мета курсової роботи – поглиблення й розширення теоретичних і практичних знань з вибраного напрямку, розвинення у студентів навичок використання законодавчих документів, аналізу і оцінки цифрового матеріалу, обґрунтування впливу певного виду податкового платежу на результати виробничо-господарчої та фінансової діяльності суб’єктів підприємництва, пошук сучасних наукових досягнень у сфері розбудови податкової системи.

Основними задачами курсової роботи виступають:

- поглиблення теоретичних знань з дисципліни у взаємозв’язку з практикою роботи підприємства та податкових органів;

- показати вміння використовувати теоретичні знання з вибраного напрямку для проведення всебічного, поглибленого аналізу механізму оподаткування діяльності підприємства;

- розкрити ступень оволодіння автором знаннями щодо порядку формування об’єктів оподаткування; нарахування і сплати податків, зборів, платежів при різних системах оподаткування, передбачених чинним законодавством;

- надбання вміння використовувати облікові, первинні та зведенні документи щодо господарчих та фінансових операцій при обчисленні податків, платежів, відрахувань;

- прищеплення навичок вміння вірно складати та використовувати облікову та податкову звітність підприємства;

- закріплення вміння самостійно виконувати економіко-математичні розрахунки й визначати економічну ефективність запропонованих заходів щодо удосконалення функціонуючої системи оподаткування підприємств з залученням сучасних моделей та необхідних програм ЕОМ.

Основні вимоги до курсової роботи: чіткість побудови, логічна послідовність при викладенні матеріалу, стислість та точність формулювань, критичний підхід до теоретичного матеріалу, чинного законодавства та діючої системи оподаткування суб’єктів підприємництва; обґрунтованість висновків та рекомендацій.

Теоретичний і практичний матеріал повинен викладатися чітко, переконливо, в такій послідовності, яка дозволить фінансовим проблемам, що досліджуються в роботі, дати логічне завершення у вигляді висновків та пропозицій. Обов’язковим в роботі є використання сучасних пакетів прикладних програм для ЕОМ.

 

Етапи підготовки та захисту курсової роботи

 

Виконання курсової роботи здійснюється у відповідності з тематикою, яка розробляється кафедрою і уточнюється у разі зміни актуальності проблем.

Процес виконання, оформлення та захисту курсової роботи складається з кількох  етапів:

— вибір теми курсової роботи, визначення її структури, предмета та об’єкта дослідження, складання і затвердження плану роботи;

— робота зі спеціальною економічною літературою, діючими законодавчими і нормативними актами, інструктивними матеріалами згідно обраної теми;

— визначення та теоретичне обґрунтування предмету дослідження;

— вивчення об’єкту дослідження, збір та аналіз практичного матеріалу, розробка рекомендацій щодо поліпшення предмету дослідження;

— написання курсової роботи;

— захист курсової роботи.

Вибір теми здійснюється студентом з урахуванням можливості отримання фактичних матеріалів для виконання курсової роботи на належному рівні. Вибір теми курсової роботи є прерогативою студента. Він має враховувати:

– свої наукові інтереси;

– тематику наукових досліджень, які веде кафедра;

– актуальність проблеми, що розглядається у роботі;

– можливості отримання необхідних матеріалів для підготовки роботи;

– свою здатність розробити обрану тему на належному рівні.

Тематика курсових робіт з дисципліни «Оподаткування суб’єктів підприємництва» передбачає три напрями тем:

1. Податкова система і податки на макроекономічному рівні.

2. Податок чи група податків близьких за значенням, як окрема фінансова категорія.

3. Податковий контроль за обчисленням і сплатою податку або групи податків.

При узгодженні з науковим керівником студент має право запропонувати власне формулювання теми, яке відповідає узагальненому об'єкту спеціальності.

Після того як обрано тему курсової роботи потрібно сформулювати мету роботи і визначити коло задач, рішення яких забезпечить досягнення поставленої мети стосовно конкретного предмета та об’єкта дослідження.

Формулювання теми, визначення предмета, об’єкта та задач дослідження студент повинен узгодити з науковим керівником.

Курсові роботи на одну й ту ж тему можуть виконувати одночасно не більш ніж два студенти. Якщо на виконання якої-небудь теми є декілька претендентів, то закріплення здійснюється з урахуванням підготовки та ділових якостей студента.

Після вибору теми курсової роботи студент підбирає необхідну літературу. Для цього рекомендується використовувати систематичні та абеткові каталоги, які є в бібліотеці інституту (університету) та в методичному кабінеті кафедри. Окрім перегляду підручників, посібників, монографій потрібно також використовувати періодичні видання за останні 5 років. Крім того, потрібно використовувати статистичні дані, підготовлені Державним комітетом статистики, Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою України та інших офіційних органів, які друкуються в періодичних виданнях або спеціальних збірниках. Отримати інформацію також можливо з відповідних сайтів мережі Internet.

Перелік літератури формується студентом самостійно, а потім узгоджується з керівником. В свою чергу керівник повинен порекомендувати останні видання, законодавчі і нормативні акти та інші документи, які не увійшли до переліку літератури, підібраної студентом.

Після підбору та вивчення літератури студент складає план курсової роботи (дод. А)та затверджує його у керівника. При необхідності керівник вносить коригування в складений план.

Зібраний практичний матеріал має бути підготовлений для аналізу шляхом забезпечення його порівнянності, згрупований та проаналізований.

Результатам аналізу потрібно дати відповідну інтерпретацію, зробити належні висновки та запропонувати рекомендації.

Для контролю за ходом виконання курсової роботи кафедра затверджує строки поетапної підготовки роботи (календарний план-графік), у відповідності з якими оцінюються обсяги і якість курсової роботи.

Контроль за дотриманням графіка виконання курсової роботи покладається на керівника. Кафедра періодично розглядає на своїх засіданнях хід виконання студентами курсової роботи за інформацією керівника або матеріалами перевірки керівником кафедри.

Після написання курсової роботи студент оформлює її відповідно до державного стандарту України. Таким стандартом є ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».

Курсова робота має бути написана українською мовою, чітким розбірливим почерком (без виправлень) чорнилом (пастою) одного кольору (чорного, синього, фіолетового) або надрукована на машинці (принтері) через два (півтора) міжрядкових інтервали до тридцяти рядків на сторінці на одному боці аркуша білого пареру формату А4. Шрифт Times New Roman, 14 пт. Можна також подати таблиці та ілюстрації на аркушах формату А3.

Текст слід розміщувати таким чином, щоб залишилися поля: з лівого боку - 30 мм, з правого - 15 мм, від верхньої межі аркуша до першого рядка - 20 мм, знизу - 20 мм. Відстань між заголовком і текстом має бути в межах 15-20 мм.

Курсова робота починається з титульного аркуша, який виконується за встановленою  формою.

За титульним аркушем розміщують послідовно : зміст роботи, вступ, основну частину, висновки, додатки, список використаної літератури.

Нумерація сторінок починається з титульного аркуша арабськими цифрами у верхньому правому кутку сторінки. Титульний аркуш вважається першою сторінкою і номер на ньому не проставляється.

Вступ, основна частина, висновки і список літератури починаються з нової сторінки, а наступний підпрозділ - одразу після закінчення попереднього.

Розділи повинні мати заголовки, які слід друкувати з абзацним відступом з великої літери без крапки в кінці та без підкреслень. Якщо заголовок складається з двох речень, їх відокремлюють крапкою.

Цифровий матеріал, як правило, оформлюють у вигляді таблиць.

Горизонтальні та вертикальні лінії, які розмежовують рядки таблиці, а також лінії зліва, справа і знизу, що обмежують таблицю, можна не проводити, якщо їх відсутність не утруднює користування таблицею.

 Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, у якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці, а за необхідності - у додатку до роботи. На всі таблиці мають бути посилання в тексті.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком таблиць, що наводяться у додатках.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, таблиця 2.1 - перша таблиця другого розділу.

Таблиця повинна мати назву, яку друкують малими літерами (крім першої великої) і вміщують над таблицею. Назва має бути стислою і відбивати зміст таблиці.

Якщо рядки або графи таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю поділяють на частини, розміщуючи одну частину під одною, або поруч, або переносячи частину таблиці на наступну сторінку, повторюючи в кожній частині таблиці її головку і боковик.

При поділі таблиці на частини допускається її головку або боковик заміняти відповідно номерами граф чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами у першій частині таблиці.

Слово "Таблиця ____ " вказують один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть: "Продовження таблиці ___" з зазначенням номера таблиці.

 Заголовки граф таблиці починають з великої літери, а підзаголовки - з малої, якщо вони складають одне речення з заголовком.

 Підзаголовки, що мають самостійне значення, пишуть з великої літери. В кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять. Заголовки і підзаголовки граф указують в однині.

Наявність у курсовій роботі ілюстрацій дає змогу викласти матеріал більш доказово, полегшує його сприйняття.

Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми) слід розміщувати безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання у тексті.

 Якщо ілюстрації створені не автором роботи, необхідно при поданні їх вказувати на джерело.

Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст).

Ілюстрація позначається словом "Рисунок ___", яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, "Рисунок 3.1 - Схема розміщення".

 Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках.

Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад, рисунок 3.2 - другий рисунок третього розділу.

Бібліографія у курсові роботі складається відповідно до встановлених правил і містить перелік літератури та інших джерел, використаних при написанні роботи.

Джерела можна розміщувати одним із таких способів:

– у порядку появи посилань у тексті;

– в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків, у хронологічному порядку.

Відомості про джерела, включені до списку, необхідно подавати відповідно до вимог міждержавних і державного стандартів з обов'язковим наведенням назв праць. Зокрема потрібну інформацію щодо згаданих вимог можна отримати з таких стандартів: ГОСТ 7.1-84 «СИБИД. Библиографическое описание документа. Общие требования и правила составления», ДСТУ 3582-97 «Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила», ГОСТ 7.12-93 «СИБИД. Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила», ГОСТ 7.11-78 «СИБИД. Сокращения слов и словосочетаний на иностранных европейских языках в библиографическом описаний».

Цитати у курсовій роботі, які приведені дослівно, беруться в лапки. Якщо текст не приводиться дослівно, а викладається власними словами, обов”язково повинен бути збережений його зміст. Після закінчення цитати або цифрової інформації у квадратних дужках зазначається порядковий номер джерела у списку використаної літератури, далі, через кому - сторінка, де вміщена цитата (наприклад, [5, с. 78]). Посилання на джерело може бути також розміщено під текстом відповідної сторінки у вигляді виноски, в якій указують прізвище та ініціали автора, назву джерела, видавництво, рік видання та сторінку.

При цитуванні текстів з газет, поточної та річної звітності підприємства або організації, невеликих за обсягом нормативних документів, посилання на сторінки не обов”язкове. При посиланні на непряме цитування у дужках додатково зазначається “див” (наприклад, [див: 3, с. 25]).

Керівник роботи на виконану та зареєстровану на кафедрі курсову роботу складає рецензію.

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 46; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!