ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Харьківська державна академія фізичної культури

Кафедра інформатики та біомеханіки

 

РЕФЕРАТ

на тему:

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

 

                                            Виконав: студент  3 курсу, д/в

 групи 32

Гречанов Роман

Олександрович

 

                                                              

 

 

                                            Харьків – 2015

 

ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………...3

Задачі………………………………………………………………………..4

Розділ І. Поняття інформаційних технологій та їх класифікація……….6

Розділ ІІ. Інформатизація навчально-виховного процесу….……………8

Розділ ІІІ. Використання інформаційних технологій при здійсненні навчально-виховного процесу...................................................................11

3.1. Практичне застосування інформаційних технологій у фізичній культурі та спорті.….………………….……………….…………..12

Висновки…………………………………………………….…………….14

Список використаної джерел……………………………………….……15

 

 

ВСТУП

       Сучасний курс прогресу передових країн світу базується на концепції усебічного культурного, інтелектуального, професійного і фізичного розвитку кожного індивіда, як одиниці суспільства.

       При цьому, в реалізації цієї мети основне місце відводиться системі освіти. Сьогодні саме завдяки підвищенню рівня вченості населення розвинені країни світу займають перші лави. Тому необхідно розглянути усі аспекти інтеграції комп’ютерних систем та мереж в нашу систему освіти.

       Не є секретом те, що в наш час майбутнє за інформаційними технологіями. Вони знаходять свою роль в будь-яких галузях, тому не дивно, що більшість наукових публікацій пов’язано так, чи інакше з інформатизацією.

        Аналіз останніх досліджень і публікацій показує, що розгляду інформаційних технологій присвячено дослідження таких учених (Н. Азарова, І. Богданов, Є. Бондаренко, Р. Гуревич, Н. Котенко, О. Сергєєв та ін.) [1; 2; 3; 9].

       Є. Бондаренко доводить, що сучасний навчальний процес на всіх його рівнях відбувається в умовах широкомасштабної комп’ютеризації закладів освіти та інтенсивного впровадження інформаційних технологій у практику навчання [3].

       На думку Н. Азарової використання інформаційних технологій дозволяє створити принципово нову інформаційну освітню сферу, що надає широкі можливості для навчальної діяльності, значно впливає на перерозподіл ролей між її учасниками, підвищує мотивацію, розвиває самостійність, забезпечує індивідуалізацію та диференціацію освітнього процесу, сприяє модернізації традиційної системи навчання [1].

       І. Богданов, О. Сергєєв вказують, що особливої уваги заслуговує опис унікальних можливостей інформаційних технологій, реалізація яких створює передумови для небувалої в історії дидактики інтенсифікації навчального процесу, а також створення методик, які орієнтовані на розвиток особистості тих, хто навчається [2].

       Н. Котенко, вказує на те, що чітко визначились три головні напрями використання комп’ютерів у навчальному процесі, а саме, по-перше, це навчання технологіям, що вимагають активного використання комп’ютера (графічний і текстовий редактори, робота у комп’ютерних мережах); навчання спеціалізованим технологіям (створення музики, комп’ютерне конструювання і анімація, макетування і верстка тощо); по-друге, вивчення інформатики як науки, що розглядає інформаційно-логічні моделі; по-третє, використання комп’ютера як технічного засобу у вивченні основ наук у школі і ПТНЗ, фундаментальних і технічних дисциплін у ВНЗ [9].

       Актуальність теми. Незважаючи на певні труднощі, пов’язані з організаційними, матеріально-технічними, науково-методичними аспектами розробки і впровадження сучасних інформаційних технологій в освіті, назріла необхідність переходу від використання традиційних засобів до сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, що дозволяють значно ефективніше здійснювати аккумулювання, обробку і передачу інформації, вести самостійну роботу і самоосвіту, якісно змінювати зміст, методи і організаційну форму навчання, підготовку висококваліфікованих спеціалістів.

       Мета дослідження - проаналізувати застосування інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.

       Задачі:

1. Дати характеристику інформаційним технологіям та їх класифікації.

2. Описати застосування інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.

3. Розглянути доступність інформаційних технологій у фізичній культурі і спорті.

       .

       Обєкт дослідження - інформаційні технології забезпечення у навчально-виховному процесі.

       Предмет дослідження - класифікація інформаційних технологій та впровадження їх у навчально-виховний процес.

Методи дослідження -  теоретичний аналіз літературних джерел, узагальнення отриманих даних з практичного досвіду фахівців.

Практичне значення одержаних результатів. Результати дослідження можуть бути використані у процесі створення належних умов, щодо впровадження інформаційних технологій у діяльності навчального закладу та організації навчального процессу, а також у підготовці до семінарських занять, для розробки матеріалів конференцій.

Структура роботи. Реферат складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.

 

 

           

      

 

РОЗДІЛ І.

ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ.

    Створення та функціонування інформаційних систем в освіті тісно пов’язані з розвитком інформаційної технології - голов­ною складовою частини автоматизованої інформаційної системи.

Інформаційна система за своїм складом нагадує підприємство з перероблення даних і виробництва вихідної інформації.

Як і в будь-якому процесі, в інформаційній системі наявна технологія перетворення даних у результативну інформацію.

Автоматизована інформаційна технологія (АІТ) - системно організована для розв’язання задач управління сукупність методів і засобів реалізації операцій збору, реєстрації, передачі, нагромадження, пошуку, оброблення і захисту інформації на основі застосування програмного забезпечення, засобів обчислювальної техніки та зв’язку, а також засобів, за допомогою яких інформація пропонується клієнтам.

Сучасна інформаційна технологія орієнтована на застосування найширшого спектру технічних засобів електронно-обчислю­валь­них машин і засобів комунікацій. На її основі створено та створюються обчислювальні системи й мережі різних конфігурацій не тіль­ки для нагромадження, зберігання, перероблення інформації, але й максимального зближення термінальних улаштувань до робочого місця спеціаліста та для підтримки прийняття рішення керівника.

Основу нової інформаційної технології складають розподілена обчислювальна техніка, «дружнє» програмне забезпечення та сучасні засоби комунікації. Принципова відміна нової інформаційної технології полягає не тільки в автоматизації процесів зміни форми й розміщення інформації, а й у зміні її змісту.

І сьогодні можна говорити про забезпечувальні ІТ і функціональні ІТ.

Забезпечувальні ІТ - технології оброблення інформації, які використовуються як інструмент у різних предметних сферах для розв’язання різних задач.

Функціональні ІТ - це модифікація забезпечувальних ІТ, за якої реалізується, будь-яка з предметних технологій. Наприклад, в арсеналі облікового процесу можуть перебувати як забезпечувальні технології (наприклад, текстові й табличні процесори), так і спеціальні функціональні технології (табличні процесори, СУБД, експертні системи, реалізуючі предметні технології).

Інформаційні технології можна класифікувати за рядом ознак:

· за способом реалізації в АІС;

· за ступенем охоплення задач управління;

· за класом реалізуючих технологічних операцій;

· за типом користувацького інтерфейсу;

· за способом побудови мережі;

· за обслуговуючими предметними сферами.

Одна з сучасних тенденцій розвитку інформаційних технологій - напрям технології «клієнт - сервер». Цей підхід реалізується в технології зв’язування та запровадження об’єктів (ОLЕ), організації локальних мереж і мережевих операційних систем, у глобальних мережах типу Internet, в архітектурі систем керування базами даних, в архітектурі пакетів прикладних програм.

 

 

РОЗДІЛ ІІ.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 63; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!