Змістовне наповнення розділів пояснювальної записки



Міністерство освіти і науки України

Державний вищий навчальнийзаклад   «Київський індустріальний коледж»

 

                                                                                                                «З АТВЕРДЖУЮ»

                                                                                                                  Директор коледжу

__________________Туманська О.В.

                                                                                          «_____» ______________ 2009р.

 

 

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Спеціальності 5.02020801 «Декоративно - прикладне мистецтво»

Спеціалізації : «Художня кераміка».

 

 

КИЇВ

2009

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ - Спеціальності 5.02020801 «Декоративно - прикладне мистецтво»Спеціалізації : «Художня кераміка».- К.: КіНК, 2009.- 19 с.

 

Рецензенти:

 

Укладач: Черв’якова Л.В.

 

 

          

 

 

   Затверджено засіданням циклової комісії «Образотворчого та декоративно - прикладного мистецтва»

   Протокол №_____від____________2009року

 

 


 

ЗМІСТ

 

ВСТУП ………………………………………………………………………..4

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

1.1. Основні завдання дипломної роботи ……………………………..4

2 . ОРГАНІЗАЦІЯ ТА СКЛАД ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ……………..7

2.1. Пояснювальна записка……………………………………………...8

2.2.Змістовне наповнення розділів пояснювальної записки………..9

2.3. Правила оформлення текстової частини диплому ……... ……..14

 2.4. Вимоги до оформлення графічної частини дипломної роботи………………………………………………………………………..16

  2.5. Підготовка до захисту та захист дипломного проекту : ……….16

  2.6. Вимоги щодо подачі на захист роботи у матеріалі…………...17

  2.7. Вимоги щодо подачі на захист дипломного проекту…………17

  2.8. Зразки дипломних проектів……………………………………...18

3. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА…………………………………..19

 


ВСТУП

  Дипломний проект - проектна робота, в якій студент повинен втілити певний обсяг завдань, що стосується спеціальності художника - кераміка: вирішити проблематику та напрямки   дослідження, окреслити обсяги та глибину проектної розробки відповідно теми обраного об’єкту.

         При роботі над дипломною  роботою, студент обґрунтовує, враховуючи рекомендації свого керівника: актуальність теми, визначення напрямку та складових змістовно-структурного розкриття теми, раціонального розподілення учбового часу, професійно обгрунтовує  подачу проектно-графічних матеріалів   роботи в матеріалі. 

 

МЕТ ОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ  РОБОТИ

  Дипломна  робота має за мету продемонструвати професійну підготовку студентів. Це - практична реалізація авторської ідеї, демонстрація отриманих навичок і вмінь оперувати теоретичним  та практичним матеріалом при розкритті обраної теми проекту з наголошенням на об’ємі і обгрунтуванні роботи, професійної подачі графічної частини та роботи у матеріалі.

  У дипломній роботі студент має відобразити знання суміжних дисциплін, вміння  використати їх та втілити у практичне вирішення  завдань художньої кераміки.

Основні завдання дипломної    роботи

Студент має зробити:

 1) професійний аналіз ситуації з урахуванням існуючого стану наявності і насиченості ринку аналогічними керамічними  виробами та   отримати до розробки вихідні дані;


2) аналіз аналогів та прототипів керамічних виробів,  тенденціями створення керамічної продукції, аналіз кольорографічного вирішення цих виробів;

3) класифікувати об’єкти розробок за сферами призначення;

4) визначити формулювання та обгрунтувати загальних та конкретних проблем, які пов’язані з майбутньою розробкою у контексті покращення їх задуму;

5) відпрацювати складові проектної концепції з розробки керамічних виробів з урахуванням наступних питань створення:

     - задуманого  образу;

- композиційної будови загального об’єму виробів;

- вибору елементів декорування;

- стилістичного поєднання елементів декорування;

- кольорографічного вирішення;                          

6) розробити пропозиції щодо варіантів вирішення визначених типів керамічних виробів з виконанням пошукових ескізів;

7) доопрацювати у ескізних варіантах та макетному рішенні об’єкти проектування;

8) виконати вибір остаточних рішень по визначенному об’єму проекту у вигляді форескізів керамічних виробів;

9) написати пояснювальну записку  до дипломної  роботи відповідно структурі та змісту, аргументувати та послідовно викласти зміст проектного процесу та остаточних пропозицій.

 


ОРГАНІЗАЦІЯ ТА СКЛАД ДИПЛОМНОЇ  РОБОТИ

Тематика дипломної  роботи  має бути реальною і опиратися  на сучасні тенденції у керамічному виробництві, з одного боку, і на загальну спрямованість циклової комісії, з іншого.

  Збір матеріалів до обраної теми розпочинається з пошуку у літературних і різних друкованих матеріалах. На підставі зібраної інформації складається дослідницький звіт, який охоплює досвід вітчизняного та закордонного проектування керамічних виробів, композиційні рішення, тощо. Добірка матеріалів   має бути спрямована на вивчення методу систематизації, пошуку виразного і доцільного загального об’єму проектних об’єктів

  Передпроектний етап передбачає ретельне вивчення вихідних матеріалів стосовно творчого вирішення, композиційної будови загального об’єму виробів, вибору елементів декорування,  колористичних констант. Етап, що завершує передпроектний аналіз 

(узагальнення зібраного матеріалу) виявляє недоопрацьованість та проблематику у пошуку шляхів покращення керамічних виробів.

На базі отриманого матеріалу з’являються вирішення у першому наближенні візуального бачення керамічних виробів.

  Наступним етапом розробки є виявлення загального об’єму проектних об’єктів розробки керамічних виробів  відповідно до теми проекту, їх класифікація, аналіз з урахуванням всіх об’ємно – композиційних засобів створення.

  Етап робочого ескізування складається з конкретної пропозиції проектного задуму у керамічних виробах (відповідно до поставленого завдання дипломної роботи). Уточнюється загальна концепція пошукового рішення, опрацьовуються різноманітні варіанти і пропозиції.

Робочий ескіз містить у собі всі складові проекту, в тому числі елементів розробки суміжних мистецьких дисциплін. Вони 

мають всебічно розкрити творчий задум студента, продемонструвати рівень його підготовки. Тому доцільно використовувати знання і уміння з галузі тих дисциплін, які вивчались під час навчання.

  На стадії робочого ескізування необхідно зробити ескіз компонування проекту ( графічної частини) на планшетах. Всі матеріали необхідно закомпонувати у масштабі досить ретельно з вирішенням загального композиційно-колористичного рішення планшетів.

        Студент використовує різні засоби творчого пошуку -   композиційні рішення, які при подальшій розробці теми наповнюються конкретним змістом і перетворюються у гармонічні об’єми у матеріалі

  Поєднуючи різні аспекти задач у загальному задумі, студент синтезує різноманітні прийоми і методи проектування у роботі.

  Кожний новий аспект ескізної розробки має збагачувати і конкретизувати складові проекту, як єдиного цілого, наприклад, комплекту керамічних кахлів чи керамічних ваз..

  За час виконання варіантного пошуку здійснюється збір додаткової інформації, корегування концепції.

  Пошукові ескізи (деякі у масштабі) обговорюються з керівником проекту. Пошуково-робочий ескіз з усіма його складовими – це підсумок творчого пошуку і програмування подальших дій по вдосконаленню та упорядкуванню творчих  рішень.

Крім ескізних матеріалів необхідно виконати ескізні вироби. У таких виробах  всебічно виявляються всі переваги і  недоліки розробленого ескізу. Завдяки прийому ескізних виробів студент отримає можливість зваженої оцінки виконаного і таким чином, виправити помилки і акцентувати вдалі аспекти рішення.


  Наступним кроком є виконання керамічних виробів у кінцевому вигляді. Це дуже важливий етап роботи, де є ще можливість доопрацювання ескізного матеріалу і, водночас, здійснювати пошук адекватних пластичних прийомів, що мають презентувати проект у кінцевому вигляді.

  Механіка виконання роботи у матеріалі спрямована на розкриття творчого задуму. На цій стадії розробки дипломної роботи бажано продемонструвати професійні якості: розуміння теми обраного напрямку виконання  виробів, технічне володіння різними прийомами виконання роботи у матеріалі. Особливого значення набуває володіння технічними навичками виконання керамічних виробів (у залежності від поставленого завдання), використання кольору у глазуруванні.

 

Пояснювальна записка

  Паралельно з виконанням роботи у матеріалі має бути виконана пояснювальна записка. Пояснювальну записку необхідно скласти у наступній послідовності:

1. Титульний аркуш.

2. ЗАВДАННЯ на проектування.

3. РЕЦЕНЗІЯ

4. ВІДГУК

5. ЗМІСТ.

6 ВСТУП.

7..ОСНОВНА ЧАСТИНА.

8 ВИСНОВКИ.

9 СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

10. ДОДАТКИ.


Змістовне наповнення розділів пояснювальної записки

1.Титульний аркуш містить назву коледжу, назву циклової комісії, тему дипломного проекту, прізвище, ім’я по - батькові автора проекту та його керівника, рецензента. Титульний аркуш повинен бути підписаний керівником дипломної роботи.

2. ЗАВДАННЯ на проектування  дипломної роботи (видається керівником проекту).

3. РЕЦЕНЗІЯ складається незалежним спеціалістом, що має відповідну освіту та кваліфікацію

4. ВІДГУК складає керівник дипломного проекту.

  5 . Сторінка «ЗМІСТ» пояснювальної записки – роздруковується на окремій сторінці й упереджує основну частину пояснювальної записки. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок).  Робота повинна мати   нумерацію сторінок. 

Слова «розділ» та «підрозділ» не пишеться. Розділи «ВСТУП» та «ДОДАТКИ» не нумеруються. Всі інші розділи нумеруються арабськими цифрами (1,2,3). Підрозділи нумеруються арабськими цифрами у середині розділу відповідно цифрі розділу (наприклад, перший розділ -1.1, 1.2, другий – 2.1, 2.2 тощо). Після цифри ставиться крапка та пишеться відповідна назва розділу. Крапка у кінці напису заголовку розділу, підрозділу не ставиться.

Нумерація пояснювальної записки починається з першої сторінки розділу «ВСТУП» і має номер – 6 стор. Всі попередні документи, що підшиваються у пояснювальну записку не нумеруються.

Зразок змісту пояснювальної записки(не допускається зміна назв загальних розділів, шрифту, кеглів та жирності написання без консультації керівника):                


ЗМІСТ

С.

ВСТУП……………………………………………………………..4

ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1.1. Аналіз аналогів та прототипів.......................................

  1.2. Обґрунтування концепції вирішення…………………

  1.3. Вирішення об’єктів проекту…………………………...

2. ВИСНОВКИ……………………………………………………………..

3. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………..

ДОДАТКИ

Текстова частина пояснювальної записки складається з наступних розділів,  які можуть бути скорочені чи доповнені, відповідно з темою та змістом дипломної  роботи:

6. Розділ «ВСТУП»  повинен розкривати сутність і стан існуючої проблеми, заявленої у назві роботи, мету проекту, аналіз літературних джерел, актуальність теми та значущість її для вирішення проблеми, підстави і вихідні дані для розробки проектної пропозиції, послідовність вирішення завдання згідно теми проекту. 

7. Розділ  «ОСНОВНА ЧАСТИНА» - опис об’єктів розробки (типологічні характеристики, ступінь впізнаваємості).

7.1. Підрозділ «Аналіз аналогів та прототипів». У даному розділі передбачається огляд аналогів та прототипів, а також професійний аналіз передпроектної ситуації, який повинен відобразити дослідження стосовно існуючих аналогів та прототипів за результатом самостійно проведеного дослідження. Професійний аналіз передпроектної ситуації виконується з урахуванням існуючого стану щодо особливості використання, насиченості ринку аналогічними  виробами чи об’єктами та тенденцій формотворення,  об’ємного та кольорового вирішення, функціональної спрямованості, конструктивно - технологічних  рішень, здійснюється систематизація об’єктів розробки.

              Крім того, у цьому розділі здійснюється також:

- обґрунтування загальних вимог до об’єктів розробки з урахуванням попереднього аналізу та орієнтацією на створення об’єкту, що відповідає, у першу чергу, людському виміру, естетичним вимогам, безпеці користування.

У розділі передбачаються ілюстрації, що розкривають суттєві положення цього розділу.

7.2. Підрозділ «Формування проектної концепції та пропозиції вирішення об’єктів розробки» –  має обґрунтувати складові  проектної концепції розробки об’єктів по темі проекту, яка включає наступні аспекти: створення творчого образу, композиційно-пластичної побудови, аналіз стилістичного поєднання образу виробу, колористичне рішення, технологічність виконання.

Крім того, у цьому розділі здійснюється розробка пропозиції щодо варіантів рішення визначених керамічних виробів та, при необхідності, пошукового об’ємного моделювання (ескізів); розділ супроводжується необхідними ілюстраціями з урахуванням його змісту і структури.

Обґрунтування та розробка ескізного проекту по об’єктам комплекту керамічних виробів, – спрямовано на розкриття суттєвих рис визначеного кола об’єктів, які були окреслені після аналізу матеріалів, пошукових пропозицій. Подальша ескізна розробка цих об’єктів дозволяє активізувати окремі напрямки рішень, окреслити найбільш важливі завдання, що мають знайти своє відображення у подальшому виконанні у матеріалі та створенні найбільш перспективних ідей.


Саме на цьому етапі аргументується як візуально так і вербально ті рішення, що мають знайти своє відображення у кінцевому етапі проектування.

  8. Розділ «ВИСНОВКИ»– узагальнюють проектне рішення, є підсумком дипломної роботи студента, в якому у стислому вигляді необхідно показати відмінність авторських рішень від відомих. В ньому коротко наводяться результати роботи з теоретичної і практичної частин. Вказуються  можливі перспективи і шляхи розвитку даного напрямку роботи.

Бібліографія* формується з першоджерел, які були використані автором проекту при розробці дипломної роботи  – фахових видань, журнальних статей, нормативних документів (технологія виготовлення) тощо. Посилання на документи розміщуються після цитати на нього: у квадратних дужках проставляють номер, під яким цей документ зазначається у списку використаної літератури, а у разі необхідності номер сторінки, на яку робиться посилання. Наприклад, [7,с.10].   

  9. Розділ  «СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ» вміщує у себе список використаних джерел при написанні курсової роботи. 

Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків.
  З 1 липня 2007 року в Україні набув чинності ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006 "Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання". Він є базовим для системи стандартів, правил та методичних посібників зі складання бібліографічного опису.

 

 


Порядок написання:

Книги .

Однотомні видання

Один автор

Дмитренко I. А. Екологiчне право України [Текст] : пiдручник для вищих навч. закладiв / Iван Адамович Дмитренко. - 2-е вид., перероб. та доп. - М. : Юрiнком Iнтер, 2001. - 351 с.

Два автори

Высоцкий А. Ф. Черноморско-Азовский бассейн: правовые вопросы использования пространств и ресурсов [Текст ] / А. Ф. Высоцкий, В. П. Цемко. – К. : Наук. думка, 1991. – 252 с.

Три автори

 Акофф Р. Л. Идеализированное проектирование: как предотвратить завтрашний кризис сегодня. Создание будущего организации [Текст] / Акофф Р. Л., Магидсон Д.,

 Эддисон Г. Д. ; пер. с англ. Ф. П. Тарасенко. — Днепропетровск : Баланс Бизнес Букс, 2007. —ХІЛІ, 265 с.

Без автора

 Голод 1933 року в Україні [Текст] : свідчення про винищування Москвою українського селянства / упоряд. Ю. С. Семенко. - 2-е вид., доп. - Дніпропетровськ ; Мюнхен, 1993. - 223 с.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 54; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!