Контрольні запитання до заняття 3.:



1. Розкрийте зміст завдань та функцій Рахункової палати України?

2. Яким чином Верховна Рада України здійснює контроль за діяльністю Рахункової палати України?

3. Яка різниця між камеральною та виїзною перевіркою Рахункової палати України відповідно до Стандарту Рахункової палати "Порядок підготовки і проведення перевірок та оформлення їх результатів"?

4. Що таке програма проведення перевірки Рахункової палати України відповідно до Стандарту Рахункової палати "Порядок підготовки і проведення перевірок та оформлення їх результатів"?

5. Що таке внутрішня контрольно-ревізійна робота центрального органу виконавчої влади?

6. Що таке контрольно-ревізійний підрозділ центрального органу виконавчої влади?

 

 

7. Щодо яких суб’єктів здійснює контрольні повноваження контрольно-ревізійний підрозділ центрального органу виконавчої влади?

8. Які основні завдання та повноваження контрольно-ревізійних підрозділів центральних органів виконавчої влади?

9. Що є предметом контролю контрольно-ревізійних підрозділів центральних органів виконавчої влади?

10. Які контрольні повноваження посадової особи контрольно-ревізійного підрозділу центрального органу виконавчої влади?

11. Як оформляється рішення про проведення контрольних заходів контрольно-ревізійних підрозділів центральних органів виконавчої влади? Які cуб’єкти повідомляються про його прийняття?

12. Яка тривалість контрольного заходу контрольно-ревізійних підрозділів центральних органів виконавчої влади, яким чином оформлюються його результати?

13. Які наслідки можливі за результатами проведення контрольних заходів контрольно-ревізійних підрозділів центральних органів виконавчої влади?

14. Які завдання у сфері здійснення державного фінансового контролю стоять перед Державною фінансовою інспекцією України? Які функції здійснюють органи Державної фінансової інспекції України? Назвіть повноваження органів Державної фінансової інспекції України по здійсненню фінансового контролю.

15. Який порядок проведення ревізій органами Державної податкової служби України? Які строки їх проведення?

16. Які основні завдання і функції здійснюють органи Державної податкової служби України? Якими повноваженнями наділені органи Державної податкової служби України?

17. Які види перевірок здійснюються органами Державної податкової служби України? Які строки їх проведення?

18. Які заходи впливу мають право застосовувати органи Державної податкової служби України?

19. Розкрийте основні принципи та загальні вимоги до державного нагляду (контролю) закріплені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»? Чим відрізняються планові та позапланові контрольні заходи? Які розпорядчі документи видаються?

20. Які повноваження контрольного органу та права і обов’язки підконтрольного суб’єкта закріплені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»?

 

Контрольні запитання до заняття 4.:

1. Що таке «фінансова послуга»? Які види фінансових послуг передбачені Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків”?

2. Яка мета та форми держаного регулювання ринків фінансових послуг?

3. Які орган здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг?

4. Які повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг? Які заходи впливу може застосовувати цей орган до фінансових установ?

5. Що таке страховий нагляд і яка його основна мета? Які органи здійснюють страховий нагляд в Україні і які їх завдання, функції і повноваження?

6. Що таке банківський нагляд і яка його основна мета?

7. Що входить у систему банківського нагляду України?

8. Які контрольні функції в процесі здійснення банківського нагляду здійснює Національний банк України?

9. Назвіть повноваження Національного банку України по здійсненню банківського нагляду?

10. Визначте засади формування органів управління Національного банку України та приклади повноважень Ради НБУ, Правління НБУ та голови НБУ.

11. Які санкції може накладати Національний банк на комерційні банки?

 

 

12. Що таке фінансовий моніторинг? Які рівні фінансового моніторингу передбачає Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму”?

13. Дайте визначення первинного фінансового моніторингу та йго перерахуйте суб’єктів?

14. Дайте визначення державного фінансового моніторингу та йго перерахуйте суб’єктів?

15. Які обов’язки суб’єкта первинного фінансового моніторингу? Які повноваження відповідального працівника суб’єкта первинного фінансового моніторингу?

16. В яких випадках адвокати, нотаріуси, особи, які надають юридичні послуги, аудитори, аудиторські фірми, фізичні особи - підприємці, які надають послуги з бухгалтерського обліку стають суб’єктами первинного фінансового моніторингу? Про які фінансові операції спеціально визначені суб’єкти первинного фінансового моніторингу повинні повідомляти Держфінмоніторинг і за якими ознаками?

17. Які повноваження суб’єктів державного фінансового моніторингу?

18. Яка різниця між обов’язковим та внутрішнім фінансовим фінагсовим моніторингом?

19. Які операції підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу?

20. Які операції підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу?

21. Якими повноваженнями наділена Державна служба фінансового моніторингу?

22. Що включає в себе поняття аудиторська діяльність?

23. Що таке аудит як вид незалежного фінансового контролю?

24. Які документи надають право займатися аудиторською діяльністю?

25. Якими повноваженнями наділена Аудиторська палата? Чи виступає Аудиторська палата суб’єктом владних повноважень? В порядку якого судочинства слід звертатися оскаржуючи рішення, дії чи бездіяльність Аудиторської палати України?

26. Як співвідносяться поняття "аудит" і "державний фінансовий аудит"?

27. Хто є суб’єктами і що є об’єктами здійснення аудиту?

28. Назвіть види аудиту за різними класифікаційними ознаками?.

29. Назвіть випадки обов’язкового проведення аудиту?

30. Які документи оформляються за результатами проведення аудиторських перевірок?

31. Якими правами та обов’язками наділені аудитори та аудиторські фірми?

32. Перерахуйте у яких випадках забороняється проведення аудиту?

33. Що таке муніципальний фінансовий контроль? Які органи здійснюють муніципальний фінансовий контроль? Розкрийте зміст повноважень представницьких і виконавчих органів місцевого самоврядування по здійсненню фінансового контролю.

34. Що слід розуміти під внутрішньогосподарським (внутрішнім) фінансовим контролем, які суб’єкти, його здійснюють?

35. Що таке бухгалтерський облік і яке його значення для проведення фінансового контролю? Які права і обов’язки головного бухгалтера по здійсненню фінансового контролю?

36. Охарактеризуйте громадський фінансовий контроль та стан його розвитку в Україні?

 

Завдання і задачі:

До заняття 1.

1. Схематично відобразіть структуру фінансової системи України.

2. Вкажіть та обґрунтуйте віднесення до груп форм фінансової діяльності держави: а) акта перевірки (ревізії); б) надання усної податкової консультації; в) надання письмової податкової консультації; г) надання узагальнюючої податкової консультації. Визначте, яке значення на практиці має правильне віднесення конкретних форм фінансової діяльності до групи правових чи неправових.

3. До яких правових форм фiнансової дiяльностi ("прийняття нормативно-правових актiв", "видання iндивiдуальних актiв" чи "вчинення iнших юридично значимих дiй") вiдносяться нижчеперелiченi дiї державних органiв: а) прийняття рiшення начальником державної податкової інспекції про накладення на платника податку фiнансових санкцiй; б) проведення документальної перевiрки державним податковим iнспектором платника податку; в) проведення ревiзiї фiнансово-господарської

 

 

дiяльностi пiдприємства органами Державної фінансової інспекції України; г) прийняття Верховною Радою України Закону України про Державний бюджет на поточний рiк; д) прийняття мiсцевою Радою рiшення про встановлення пільги зі сплати місцевого податку; е) видання наказу міністерства про затвердження кошторису бюджетної установи; є) надiслання державною податковою інспекцією платнику податкiв платіжного повідомлення; ж) прийняття рiшення мiсцевою Радою про органiзацiю випуску і розміщення облігацій місцевої (мунiципальної) позики; з) подання державною податковою адміністрацією установi банку iнкасового (платiжного) доручення про безспiрне списання фiнансових санкцiй з рахунку платника податку; і) прийняття податкового закону; ї) проведення iнвентаризацiї розрахункiв; й) проведення ревiзiї каси підприємства; к) прийняття рiшення виконавчим комiтетом мiсцевої Ради про видачу позабюджетних коштiв на органiзацiю проведення толоки.

4. Наведіть самостійно щонайменше 5 прикладів правових і неправових форм здійснення фінансової діяльності держави.

 

До заняття 2.

1. Наведiть приклади повноважень центральних органiв державної виконавчої влади у сферi фiнансiв, посилаючись на Закон України “Про центральні органи виконавчої влади” від 17.03.2011 та положення про конкретнi з них.

2. Відповідно до Податкового кодексу України складіть таблицю розмежування повноважень Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських селищних, міських рад щодо податків та зборів?

3. Випишіть з п. 4 Указу Президента вiд 08.04.2011 № 446/2011 “Про Положення про Міністерство фінансів України” номери повноважень що відповідають наступним завданням Міністерства: 1) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; 2) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері бухгалтерського обліку; 3) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері випуску та проведення лотерей; 4) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності; 5) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, їх обігу та обліку; 6) формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму; 7) формування і забезпечення у межах повноважень реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю; 8) розроблення в установленому порядку проекту закону про Державний бюджет України; організація роботи, пов'язаної зі складанням та управлінням виконання Державного бюджету України, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

4. Відповідно до Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради мають право до початку наступного бюджетного періоду приймати рішення про встановлення місцевих податків і зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг. Згідно з п. 28 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” право надавати окремим платникам пільги щодо податків і платежів, які надходять у відповідний бюджет, належить сільській селищній, міській, раді. Чи може виконувати такі ж повноваження районна в місті Рада?

5. До виконавчого комітету міської ради Л. з клопотанням звернулися батьки малолітнього Н. з проханням посприяти у наданні благодійної допомоги для лікування сина. Управління економічної політики міської ради Л. за дорученням міського голови підготувало та подало на розгляд проект рішення виконкому про

 

 

надання на підставі повноважень, визначених ст. 12 Податкового кодексу України та п. 28 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» податкової пільги у формі звільнення від сплати податку з доходів фізичних осіб з коштів, отриманих батьками на лікування сина, у частині, що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету.

 

Представник прокуратури, що був присутній на засіданні, заперечив проти такого рішення, мотивуючи його відсутністю достатніх повноважень у виконкому для розгляду цього питання, оскільки таке відноситься до виключної компетенції місцевої ради. На що керуючий справами виконкому міської ради Л. заперечив, пославшись на норму ухвали сесії міської ради Л. про делегування повноважень. Таким чином, рішення було прийнято.

Проаналізуйте ситуацію. Визначте правомірність дій виконкому міської ради Л. та підставність заперечень прокурора. Що таке фінансово-правова компетенція ? Яким чином вона має значення у описаній ситуації ? Які подальші дії повинен вчинити прокурор ? Складіть відповідний документ. Які наслідки матиме така правова ситуація на практиці ?

6. 5 січня 2011 року Львівська обласна рада звернулася з скаргою до Прем’єр-міністра України на дії органів Державного казначейства України (зокрема, Головного управління Державного казначейства у Львівській області) у зв’язку із тим, що «…станом на 1.01.2011 р. сума неоплачених платіжних доручень за рахунок бюджетів різних рівнів у Львівській області становила 142 млн. грн, у тому числі по обласному бюджету понад 20 млн грн. Неоплаченими залишаються як поточні (51 млн.), так і капітальні видатки (91 млн.) таких розпорядників коштів як головне управління охорони здоров’я, головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації. Разом із тим, за оперативними даними, за 2010 рік план дохідної частини обласного бюджету перевиконано, зокрема сума надходжень податків, зборів та платежів на 17,6 млн грн перевищила запланований показник. ... Непроведення платежів органами Державного казначейства є порушенням Конституції України, Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині самостійності місцевих бюджетів та заборони втручання державних органів, зокрема Кабінету Міністрів України, в процес їх виконання».

 

Проаналізуйте вказану ситуацію з точки зору організації фінансової системи України. Якими повноваженнями наділені органи державної казначейської служби та яке відношення вони мають до виконання місцевих бюджетів ? Який обсяг фінансової компетенції обласних рад та чи правомочна вона впливати на вказану ситуацію, втручаючись у роботу органів державної казначейської служби та інших органів виконавчої влади ?

До заняття 3.

1. Відповідно до Закону України “Про Рахункову палату України”, користуючись офіційним сайтом Рахункової палати (http://www.ac-rada.gov.ua) зобразіть структуру Рахункової палати та її територіальних управлінь, розмежувавши повноваження між структурними підрозділами. Зазначте компетенцію головних контролерів Рахункової палати – керівників департаментів Рахункової палати.

2. Проаналізуйте Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України Закону “Про Рахункову палату Верховної Ради України”? В чому ви вбачаєте гарантії незалежності Рахункової палати України?

3. Проаналізувавши контрольні повноваження органів Державної фінансової інспекції України та органів Державної податкової служби України відповідно до Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” та Податкового кодексу України, заповнивши таблицю:

Повноваження Ддержавної фінансової інспекції України (ст. 10 ЗУ Повноваження Державної податкової служби

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 41; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!