Організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги до суб’єктів спортивної діяльності.

Навчальний елемент 1.3 Організаційно-теоретична основа діяльності спортивного клубу.

Лекція : Організаційно-теоретична основа діяльності спортивного клубу.

1.Поняття спортивного клубу, його завдання та діяльність.

2.Організаційна структура спортивного клубу.

3. Організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги до суб’єктів спортивної діяльності.

1. 1. Поняття спортивного клубу, його завдання та діяльність.

Спортивний клуб є самостійною фізкультурно-спортивною громадською організацією.

Спортивний клуб здійснює всебічну роботу з розвитку фізичної культури і спорту серед студентів, аспірантів,

Спортивний клуб у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про фізичну культуру і спорт", іншими законодавчими та нормативними урядовими актами, статутними вимогами Спортивної студентсь­кої спілки України та Міжнародної федерації Університетського спорту, а також своїм статутом, що спрямований на виконання соціально значущих функцій.

Спортивний клуб є юридичною особою, має свою печатку та штамп із своїм найменуванням.

Діяльність спортивного клубу базується на засадах самоуправління, добровільності членства та участі в його справах.

Спортивний клуб реалізує свою мету та завдання в тісній взаємодії з кафедрою фізичного виховання, на підставі об'єднання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів університету, профспілкової організації та спортивного клубу.

Взаємодія спортивного клубу з ректоратом та профспілковими комітетами будується на договірних засадах.

Спортивний клуб може вступати в різні громадські організації, діяльність яких відповідає меті і завданням спортивного клубу.

Спортивний клуб може мати свій прапор, емблему та іншу атрибутику.

Мета і завдання спортивного клубу. Метою діяльності спортивного клубу є створення відповідних умов та можливостей для здійснення різнобічних інтересів студентів та інших членів колективу університету в сфері фізичної культури та спорту.

Головним завданням спортивного клубу є:

- формування всебічно розвиненої особистості студента засобами фізичної культури та спорту;

- пропаганда здорового способу життя, запровадження фізичної культури і спорту в систему навчання, працю, побут і відпочинок студентів та співробітників університету;

- використання засобів фізичної культури для професійно-прикладної підготовки студентів, як майбутніх фахівці охорони здоров'я;

- організація і проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів, надання послуг в сфері фізичної культури і спорту;

- створення фізкультурно-аматорських об'єднань, клубів, секцій, команд з видів спорту, спортивних шкіл різного профілю;

- проведення роботи щодо спортивного вдосконалення студентів, підготовки та відрядження збірних команд вузу на змагання різного масштабу; створення виробничих та інших підприємств, творчих об'єднань, діяльність яких відповідає виконанню завдань спортивного клубу;

- розвиток міжнародних зв'язків і співробітництва із студентськими спортивними організаціями вищих навчальних закладів.

1. 2. Організаційна структура спортивного клубу.

Організаційна структура спортивного клубу затверджується зборами (конференцією) і може формуватися, як за факультетським принципом, так і за принципом створення об'єднань за інтересами (види спорту).

Найвищим керівним органом спортивного клубу є загальні збори (конференція) членів спортивного клубу, що скликається один раз на термін, що затверджується конференцією.

Збори (конференція) є правомочними при участі в її роботі не менше половини делегатів (членів спортивного клубу університету).

Конференція заслуховує та обговорює звітні доповіді правління та ревізійної комісії спортивного клубу, приймає рішення (постанови) з цих звітів, визначає основні завдання спортивного клубу щодо подальшого розвитку фізичної культури і спорту, обирає відкритим або таємним голосуванням голову спортивного клубу, правління та ревізійну комісію в кількості, що визначає конференція (збори).

Рішення конференції приймається простою більшістю голосів таємним або відкритим голосуванням.

Правління спортивного клубу університету в період між конференціями (зборами):

- Здійснює керівництво позанавчальною, спортивною та фізкультур-но-оздоровчою роботою, що здійснюється в університеті;

- Створює комісії та інші робочі органи спортивного клубу за напрямками роботи;

- У встановленому порядку вносить на розгляд державних та громадських органів пропозиції з удосконалення фізкультурно-масової та спортивної роботи в університеті;

- Розглядає та затверджує плани роботи спортивного клубу, календарні плани студентських спортивних і оздоровчих заходів;

- Затверджує бюджет спортивного клубу, регулює його фінансово-господарчу діяльність і приймає рішення про основні фінансово-господарчі операції;

- Заслуховує на своїх засіданнях звіти та дає оцінку роботі підрозділів спортивного клубу, спортивних секцій, команд, тренерів та інших співробітників спортивного клубу;

- Готує для конференції звіт про свою роботу, здійснює контроль за виконанням рішень конференцій.

Засідання правління спортивного клубу проводяться не рідше одного разу на 3 місяці.

Голова спортивного клубу:

- здійснює керівництво діяльністю правління спортивного клубу, веде його засідання;

- представляє спортивний клуб на Вченій Раді університету, а також в громадських організаціях і перед органами державного управління;

- діє від імені спортивного клубу без доручення;

- здійснює юридичні акти, підписує договори, видає доручення;

- видає розпорядження, інструкції та інші акти;

- приймає рішення в пред'явленні від імені спортивного клубу претензій та позовів до юридичних осіб та громадян

Організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги до суб’єктів спортивної діяльності.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка провадить фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності.

Робоча програма - програма фізкультурно-оздоровчих, навчально-тренувальних заходів з виду спорту (версії) відповідно до переліку видів спорту, що визнані в Україні, затвердженого наказом Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 07.02.2001 N 261, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.02.2001 за N 155/5346.

Фізкультурно-оздоровчі та спортивні послуги - комплекс заходів, що здійснює суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності з професіоналами та любителями спорту відповідно до робочих програм.

Паспорт спортивної споруди - документ установленої форми, затвердженої центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту, засвідчений місцевим органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту.

Організаційні вимоги

Суб'єкти фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності у своїй діяльності керуються Законами України "Про фізичну культуру і спорт", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про підприємництво", "Про об'єднання громадян", "Про підприємства в Україні", іншими законодавчими та нормативно-правовими актами України, що регулюють відносини у сфері фізичного виховання, фізичної культури і спорту, регламентними документами національних спортивних федерацій, міжнародних спортивних організацій та вимогами цих Ліцензійних умов.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності при здійсненні своєї діяльності зобов'язаний дотримуватись таких вимог:

-Не припускатися пропаганди культу жорстокості та насильства.

- Дотримуватись вимог чинного законодавства, що регулюють трудові відносини, встановлених санітарно-гігієнічних, протипожежних, екологічних норм і правил, та інших державних вимог.

- Надавати спортсменам та споживачам фізкультурно-оздоровчих і спортивних послуг у повному обсязі та у визначені терміни фізкультурно-оздоровчі та спортивні послуги у кількості та якості, обумовленими робочими програмами, надавати їм повну інформацію про права, обов'язки та правила поведінки під час проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять, тренувань.

- Дотримуватись вимог законодавства щодо безпеки життя і здоров'я спортсменів і споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг, давати їм знання правил гігієни, попередження травм, надання першої медичної допомоги та розвивати в них практичні навички з техніки безпеки під час проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять, тренувань.

- Подавати державну статистичну звітність з фізичної культури і спорту за формою 1-ФК та в порядку, які встановлені наказом Державного комітету статистики України від 16.09.98 N 308 "Про затвердження форм державної статистичної звітності N 1-ФК, N 2-ФК та Інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.09.98 за N 617/3057.

- Не допускати використання стимуляторів, допінгових речовин або інших засобів, заборонених законодавством України, національними спортивними федераціями, міжнародними спортивними організаціями або відповідними правилами змагань.

У разі зміни протягом терміну дії ліцензії відомостей про суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (найменування, місцезнаходження, банківських реквізитів, номерів телефонів, іншої інформації, вказаної в заяві про видачу ліцензії та в документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії) суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності протягом десяти робочих днів повинен письмово повідомити про це орган ліцензування для внесення відповідних змін до ліцензійного реєстру.

У разі зміни найменування суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією) чи зміни відомостей, вказаних у ліцензії, виданій суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі, суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен протягом десяти робочих днів після перереєстрації в органі державної реєстрації подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, що підтверджують зазначені зміни. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.

У разі зміни місцезнаходження суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен протягом десяти робочих днів після внесення органом державної реєстрації відповідних змін щодо місцезнаходження подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію з внесеними відповідними змінами. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.

У разі зміни місця проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен протягом десяти робочих днів письмово повідомити про це орган ліцензування з наданням копій документів, що підтверджують зазначені зміни (паспорт спортивної споруди, документ, який засвідчує право володіння (користування)) спорудою (приміщенням), та висновок місцевого органу державного санітарно-епідеміологічного нагляду про відповідність споруди (приміщення) санітарним нормам.

У разі здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності з іншого виду спорту (версії) суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності протягом десяти робочих днів має письмово повідомити про це орган ліцензування з наданням копій документів, що підтверджують зазначені зміни (робочу програму з відповідного виду спорту (версії)) та копії документів про спеціальну освіту або підготовку фахівців, які провадять фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність з відповідного виду спорту (версії).

Документи, пов'язані з веденням господарської діяльності, згідно з вимогами нормативних документів Державного комітету архівів України повинні зберігатися у суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності не менше трьох років.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності несе встановлену чинним законодавством відповідальність за шкоду, заподіяну здоров'ю спортсменів, споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг.

Загальні вимоги до приміщення суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен мати для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності спеціально обладнане для цього місце, побудовану або пристосовану фізкультурно-спортивну споруду (приміщення), що відповідає таким вимогам:

має зовнішню рекламу із зазначенням найменування (логотипу) згідно з установчими документами суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (крім суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб);

при вході в приміщення суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності розміщується інформація про режим його роботи.

У разі планового закриття приміщення (ремонт, санітарна обробка, зміна місцезнаходження, зупинення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності тощо) суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен не пізніше ніж за 5 днів повідомити про це споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг і розмістити відповідне оголошення при вході до приміщення.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності на видному для споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг місці повинен розмістити такі документи:

копію ліцензії органу ліцензування;

відомості про працівників суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (прізвище, ім'я, по батькові керівника, тренерів, інструкторів, їх освітньо-кваліфікаційний рівень);

інформацію про умови обслуговування, права і обов'язки споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг;

Ліцензійні умови;

номери контактних телефонів, факсів суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен надавати спортсменам, споживачам фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг інформацію про умови надання цих послуг, мати належні інформаційно-довідкові матеріали (матеріали з питань фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, в тому числі літературу з відповідних видів спорту, валеології, реабілітації, рекреації тощо).

Кваліфікаційні вимоги до суб'єктів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності при здійсненні фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам:

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа повинен мати спеціальну освіту або підготовку на базі вищої освіти за наявності диплома, посвідчення (сертифіката), виданих акредитованим навчальним закладом.

Працівники суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності - юридичної особи, які безпосередньо ведуть педагогічну, навчально-тренувальну та фізкультурно-оздоровчу роботу, повинні мати спеціальну освіту або підготовку на базі вищої освіти за наявності диплома, посвідчення (сертифіката), виданих акредитованим навчальним закладом.

Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи та працівники суб'єктів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності - юридичних осіб, які безпосередньо ведуть педагогічну, навчально-тренувальну та фізкультурно-оздоровчу роботу, повинні проходити в установленому порядку підвищення кваліфікації в акредитованих навчальних закладах.

Працівники, які не мають спеціальної освіти, зі званнями "Майстер спорту", "Майстер спорту міжнародного класу", "Заслужений майстер спорту", "Заслужений тренер", які безпосередньо ведуть педагогічну, навчально-тренувальну та фізкультурно-оздоровчу роботу, повинні пройти підготовку в акредитованих галузевих навчальних закладах.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності може залучати до провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності лише фахівців, які відповідають кваліфікаційним вимогам.

Особливі умови .

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності при здійсненні своєї діяльності повинен мати:

Робочу програму, затверджену суб'єктом фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності і погоджену акредитованим навчальним закладом, який здійснює підготовку фахівців з фізичного виховання і спорту (в разі відсутності відповідних фахівців в акредитованому навчальному закладі - фахівцем, визначеним центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту).

Паспорт спортивної споруди, а в разі провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності не в спортивній споруді (приміщенні) - висновок місцевого органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, що підтверджує відповідність матеріально-технічної бази діючим нормативам для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Документ, який засвідчує право володіння (користування) спорудою (приміщенням) для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (договір оренди, купівлі-продажу, свідоцтво про власність тощо).

Висновок місцевого органу державного санітарно-епідеміологічного нагляду про відповідність споруди (приміщення), в якому провадиться фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність, санітарним нормам.

Договір із лікарсько-фізкультурним диспансером або іншою медичною установою про диспансерне медичне обслуговування спортсменів, споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг.

Договір зі страховою компанією про страхування спортсменів, споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг від нещасних випадків під час провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Вимоги до інформаційно-рекламної діяльності суб'єктів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності

Здійснюючи рекламу в засобах масової інформації, суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності керується Законом України "Про рекламу" і несе відповідальність за порушення законодавства про рекламу.

Суб'єкт фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності вказує в рекламі своє повне найменування, адресу, зазначену в ліцензії, номери телефонів, номер і дату видачі чинної ліцензії та орган ліцензування.

Підставою для розміщення у рекламних оголошеннях інформації щодо суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, його можливостей у наданні фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг є наявність у нього ліцензії органу ліцензування на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

 


Дата добавления: 2020-11-23; просмотров: 42; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!