Правило 12. НЕ ДАВАЙТЕ ЧИНОВНИКУ ЗАБУТИ ПРО ВАШУ СПРАВУ



Не порушуйте розклад "атак" і не розслабляйте партнерів по змаганню, не залишайте їм ні хвилини для мрій про те, що ви, можливо, "вгомонилися". Хіба ви не знаєте, як важко потім відмовлятися від мрій?

 

Правило 13. МІЦНО ТРИМАЙТЕСЯ ЗА СТАТТЮ ЗАКОНУ, яку вони порушили щодо вас.

 Чиновник звик спілкуватися натяками: "Ви ж самі розумієте, за що вас звільнили". — "Ні, не розумію, поясніть будь ласка". Не "ведіться" на обговорення вашого характеру, недоліків вашої тещі чи дітей. Що б він вам не пояснював, ввічливо перепитуйте, чи це є підставою для порушення статті такої-то закону такого-то. Бо таких підстав немає і не повинно бути, і ви обоє це добре знаєте.

Зі свого боку не намагайтеся застосувати до чиновника свої моральні принципи. Не варто обговорювати з ним такі категорії, як "совість", "співчуття до ближнього", "патріотизм", "порядність". Можливо, ви й отримаєте миттєве задоволення від дискусії на ці теми, але не сподівайтесь на якийсь результат. Єдиний шанс для вас добитися результату — наполягати на принципах Закону!

Повторіть правило 1.

 

Правило 14. ВИВЧАЙТЕ ЖИТТЯ І ЗВИЧКИ ЧИНОВНИКІВ

Серед скаржників-початківців побутує хибна думка, що сучасний чиновник "прикритий" з усіх боків і в усіх випадках. Насправді це не так. "Нагорі" чиновника будуть захищати рівно доти, доки це не загрожує тому, хто захищає. Ніхто не буде до кінця "підставлятися" за колегу у чиновницькому світі. Тим паче, що на його місце стоїть велика черга.

 

Чого боїться чиновник:

1. "Поганої" статистики. Якщо ви зіпсуєте чиновнику статистику своїми скаргами, та ще й підтриманими зверненнями ваших колег, щирих заступників, громадськості, професійних спілок, преси (кожен хай пише окреме звернення), то це — незаперечний доказ його поганої роботи, який неможливо приховати (не даремно ж ви все реєстрували у двох примірниках).

2. Розумних скарг "нагору". Бо розумна скарга—це незаперечний компромат у руках начальника, законна підстава звільнити тепле місце для жінчиного племінника чи тещиного свояка. Новий чиновник завжди пам'ятатиме, що попередника зняли з вашої "подачі", і на всяк випадок поставиться до ваших скарг уважніше — щоб не "влипнути".

3. Гласності в усіх її проявах. Але про це ми вже говорили.

4."Розборок" між депутатським і адміністративним корпусами. Як правило, між цими гілками влади спостерігається протистояння. Доволі часто можна помітити конфронтацію між представниками обласної і міської влади. Отож не забувайте копії надсилати обом конфронтуючим сторонам. Вони самі використають вашу скаргу належним чином у своїх чиновницьких "битвах".

 

Правило 15. НЕ ПОСПІШАЙТЕ ЗВЕРТАТИСЯ ДО СУДУ

Нині улюбленою відмовкою апаратників стало: "Ідіть у суд — хай там вирішують". Не піддавайтеся на це, доки не будете готові. Методично "діставайте" по порядку усі чиновницькі інстанції. Скромно пояснюйте, що не хочете перевантажувати вашою не такою вже й глобальною проблемою "найсправедливіший і найгуманніший суд у світі". Хай чиновник письмово порадить вам звернутися до суду. Тоді у вас буде повне право в судових паперах і в скаргах "нагору" писати, що ви звернулися в суд за рекомендацією цього самого чиновника. Можете не сумніватися, що чиновнику і перепаде "на горіхи" по повній програмі. Що ж, він сам напросився. Усі наші суди завалені малими й великими позовними заявами. До суду слід ретельно готуватися і збирати матеріали. Краще зробіть усе, щоб вирішити справу на досудовому рівні. Але якщо не вийде — усі ваші копії і довідки, квитанції і чеки дуже допоможуть судці швидко розібратися у проблемі і настроять його на вашу користь. Бо судді цінують ретельно і грамотно виконану роботу.

 

Правило 16. НЕ ВВАЖАЙТЕ ЧИНОВНИКІВ ДУРНЯМИ

Важливо зрозуміти, що повний дурень туди не проб'ється, А якщо пробився, отже, це комусь потрібно.

Можливо, він тільки прикидається дурнем. Не розслабляйтесь. Будьте пильними.

Найважливіше правило.


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 102; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!