Розкрийте фізіологічні та психологічні особливості зображувальної діяльності дітей старшого дошкільного віку.



у дітей шостого року життя забезпечується перебудова пізнавальних процесів (уваги, сприйняття, пам’яті, уяви, а також мислення). вже сформоване вміння довільно регулювати свою поведінку, проте мимовільна увага іноді переважає. Дітям важко зосередитися на одноманітній і мало привабливій для них діяльності.

Досвід показує, що при систематичному навчанні, при виробленні відповідних сенсорних і рухових умінь дошкільники поступово переходять до більш високої стадії зображувальної діяльності — до малювання і ліплення за спостереженням. За цих умов діти 5—6 років починають повніше і досконаліше зображувати сприймані предмети, повніше передавати їх особливості і взаємовідношення між ними. Звичайно, і на цьому ступені розвитку зображення дітей ще істотно відрізняються від продуктів діяльності дорослих художників. Вони примітивні у своїй композиції, не враховують законів перспективи, не передають відтінків кольорів і освітлення тощо.

Знає основні кольори і 2-3 відтінка кожного. Розрізняє різновидності геометричних фігур.Може порівняти за величиною 10 і більше предметів. втілює власний задум

Охарактеризуйте обладнання та матеріали для виконання ліплення в дитячому садку. Педагогічні та гігієнічні вимоги до нього.

Зазвичай в дитячому садку використовують глину, пластилін і солоне тісто. Глина - найбільш цінний матеріал, що має нейтральні і зручні для роботи кольору. Вона може бути коричневого, білого, сірого кольору з зеленим і блакитним відтінками. Можна використовувати спеціально підготовлену кольорову керамічну глину, яка придатна для випалу в муфельній печі. Глина приємна в роботі. Зберігати глину краще в пластмасовому посуді, оскільки в металевому вона покривається іржею. Щоб глина завжди була придатна для роботи, її необхідно тримати в прохолодному, сирому приміщенні під вологою ганчіркою.

Пластилін - пружний матеріал, який вимагає спеціальної підготовки перед роботою. Він може бути однотонним і кольоровим. Перший дає можливість краще зрозуміти цілісність форми і будови предмету. Колір вносить різноманітність у роботу, є додатковим засобом виразності.До допоміжних матеріалів ліплення відносять каркаси.Для навчання дітей ліпленню в якості каркасів можна використовувати звичайні палички різної довжини і товщини. За допомогою каркаса фігури стають стійкішими, динамічними.

У процесі ліплення потрібно вміти користуватися стеками. Вони можуть бути дерев'яними, які легко зробити самим, і металевими. Найпростіша форма стеки - паличка, загострена з одного боку і заокруглена з іншого, але може бути вона і у вигляді петлі, палички з петлею з дроту.

Використовується стека для обробки деталей у тих випадках, коли це важко зробити рукою, з її допомогою знімається зайва глина з форми, робляться надрізи.

Для успішного навчання дітей ліплення добре мати невеликі за розміром дошки, які розміщуються на столі.

ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ

Всі матеріали повинні бути безпечні для дитини. Наприклад, Буває так, що глина засмічена шматками деревини, каменями або металевими частинками. Це треба перевіряти. глина повинна бути основним матеріалом для навчання дітей ліпленню в дитячому садку перш за все тому, що вона пластична, однотонна, красива Зберігати глину краще в пластмасовому посуді, оскільки в металевому вона покривається іржею. Щоб глина завжди була придатна для роботи, її необхідно тримати в прохолодному, сирому приміщенні під вологою ганчіркою.

 

Педагогічні вимоги

Матеріал повинен бути підібраний відповідно до вікових можливостей дітей, щоб всі його властивості сприяли тому щоб навчити дітей бачити і створювати основну форму предметів.

 

44. Заняття з аплікації: 2 молодша група
Основним завданням занять для дітей цього віку є створення нескладних композицій з фігур різних форм.
До початку занять вихователь повинен підготувати необхідний матеріал (демонстраційний і роздатковий). Також заздалегідь складається план-конспект занять.
Підготовча робота з дітьми, яка полягає в закріпленні навичок вирізання фігур різних форм і правил безпечної роботи з ножицями, також проводиться заздалегідь.
Під час самостійної роботи дітей вихователь повинен допомагати, у разі необхідності вирізати потрібні фігури, а також контролювати процес наклеювання деталей на папір.   


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!