МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ОКРЕМИХ ВИДІВ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ



Для самостійної роботи студентів з курсу “Вступ до фаху” робочою навчальною програмою передбачені наступні види роботи та відповідні види діяльності студентів:

Вид самостійної роботи

Діяльність студентів

1. Підготовка до лекцій   Самостійне опрацювання матеріалу, який викладається в лекціях, за допомогою конспекту лекцій та спеціальної літератури.
2. Підготовка до лабораторних занять Самостійна підготовка  до лабораторних занять за  допомогою методичних вказівок до лабораторних робіт.
3. Опрацювання тем та питань, які не викладаються  на лекціях Самостійне опрацювання тем та питань, які не викладаються в лекціях, за допомогою спеціальної літератури. 
4. Підготовка до модульної контрольної роботи, тестування за лекційним та лабораторним курсом. На основі лекційного матеріалу, методичних вказівок до лабораторного курсу та спеціальної літератури самостійна підготовка до модульної контрольної роботи, тестування за лекційним курсом та тестувань за лабораторним курсом
5. Підготовка до заліку На основі лекційного матеріалу та спеціальної літератури самостійна підготовка до заліку

 

Нижче наводяться методичні рекомендації до кожного виду самостійної роботи студентів.

 

1. ПІДГОТОВКА ДО ЛЕКЦІЙ

 

При підготовці до лекцій рекомендується самостійно опрацювати викладений в лекціях матеріал за допомогою конспекту лекцій, підручників, навчальних посібників, фахової літератури, наведеної в списку основної та додаткової літератури до курсу “Вступ до фаху”.

 

Теми лекційного курсу.

  Тема 1. Предмет біотехнології, її розділи, спрямованість

Поняття “біотехнологія”. Історичні передумови виникнення біотехнології. Сучасне визначення біотехнології. Розділи біотехнології. Стратегічний напрямок біотехнології на світовому ринку. Біотехнологічні підприємства України, Дніпропетровської області.

 

Тема 2.Обєкти промислової біотехнології

Різноманітність об’єктів біотехнології. Загальна характеристика мікроорганізмів, рослин, тканин, клітин культур рослинного та тваринного походження – промислових продуцентів біологічно активних речовин. Аналіз технологічних властивостей об’єктів біотехнології.

 

Тема 3. Стадії біотехнологічних процесів

Поняття про біотехнологічний процес. Особливості біотехнологічного процесу, його параметри. Основні типи реакцій перетворення речовин, які лежать в основі біотехнологічних процесів. Основні стадії біотехнологічного процесу. Використання спеціальних методів на стадіях біотехнологічного процесу.

 

Тема4. Характеристика сировинної бази біотехнології

Особливості складових компонентів субстратів для стадії культивування біологічних об’єктів. Використання живильних середовищ у біотехнологічній промисловості. Характеристика сировинної бази біотехнологічної промисловості України, Дніпропетровської області. Основні матеріали світової сировинної бази біотехнології.

Тема5. Особливості конструктивногооснащення промисловості біотехнології

Системи біореакторів, їх призначення, функції. Особливості лабораторного обладнання для проведення біотехнологічного процесу Схожі та різні конструктивні вузли біореакторів. Приклади найбільш поширених біореакторів у біотехнологічних виробництвах. Поняття про біопошкодження, корозію.

 

Тема 6.Модифікація цільового біотехнологічного продукту

Завершальна стадія біотехнологічного процесу – виділення цільового продукту.

Методи відділення та очищення готових біотехнологічних продуктів: осадження, екстракція, адсорбція – сутність та умови використання. Концентрування, зневоднення та хімічна модифікація кінцевого продукту.

 

Тема 7. Біотехнологія на службі народного господарства, охорони здоров’я та науки

Біотехнологія та сільське господарство. Технологічна біоенергетика. Біотехнологія та медицина. Біотехнологія та харчова промисловість. Біогеотехнологія. Біотехнологія та екологія.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 94; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!