II. Основна частина (30-40 хв.)



1. Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння навчального матеріалу.

- Повідомлення теми, мети уроку.

- Мотивація учнів до активного сприйняття нового навчального матеріалу;

Учитель повинен знайти шляхи, щоб викликати в учнів живий інтерес до даної теми, бажання оволодіти секретами зображальної грамоти, тобто створити в класі атмосферу творчого пошуку і натхненної праці, від якої б учні одержували максимум естетичної й моральної насолоди. Сухість, формалізм, монотонність при викладанні образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі неприпустимі. Потрібно пам’ятати, що без людських емоцій ніколи не бувало, немає і бути не може людського шукання істини. Учитель повинен не лише давати учням певну суму знань, але й уміти «запалювати» дітей до самоудосконалення, щоб природній потяг до художньої творчості став їх духовною потребою. Для цього можна використати і цікаві повчальні факти із життя видатних людей, влучні афоризми і репродукції з картин тощо.

Засвоєння нового навчального матеріалу.

- Виклад нового навчального матеріалу.

Бесіда за темою уроку ( про художника, про тематику малюнку тощо).

- Планування практичної роботи учнів.

Демонстрація схеми виконання даного малюнку.

- Самостійна робота учнів.

Головною метою уроку образотворчого мистецтва є набуття учнями навичок практичної роботи. Саме тому більша частина уроку (30-40 хвилин) відводиться на практичні вправи. Учитель повинен дбати про те, щоб навчально-виховний процес проходив в основному не у формі теоретизування, а шляхом безпосередньої образотворчої діяльності учнів, у ході якої набуваються, поглиблюються і закріплюються графічні і живописні навички та знання школярів.

Під час самостійної роботи учитель веде фронтальне спостереження за виконанням завдання, попереджує і допомагає учням виправити допущені помилки, в окремих випадках особисто на полях аркуша пояснює, як грамотно передати характер певної моделі, її конструктивну будову, перспективні скорочення тощо. В разі, коли учитель у багатьох помічає типову помилку, він може на деякий час припинити роботу, пояснивши дітям суть даної помилки (пропонує, наприклад, перевірити усім співвідношення окремих величин, правильність зображення певної площини, порівняти свої роботи з натурою на віддалі витягнутої руки, виявити найсвітліші чи найтемніші місця, рефлекси тощо).

Коли вчитель помітить, що діти втомились, він дає їм змогу перепочити, демонструючи найбільш вдало виконану (чи розпочату) роботу якогось учня, даючи відповідні поради. Після цього робота відновлюється.

Під час самостійної роботи у класі повинна панувати абсолютна тиша — ознака зосередженості, діловитості, творчої уваги.

Узагальнення, систематизація нових знань і умінь інтелектуального та практичного характеру.

Виставка учнівських робіт

III. Підведення підсумків уроку,  повідомлення домашнього завдання. В цікавій формі узагальнюються елементи знань та умінь, що вивчалися, і представляються цілісно.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 130; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!