Ослаблення міцності порід за вивітрювання або перезволоження осіданнями і підземними водами.



 

Задание #89

Вопрос:

Процеси грязьового вулканізму локалізовані:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) у південній частині території України;

 

Задание #90

Вопрос:

Найбільш широкого поширення селеві процеси набули:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) у гірських районах Карпат та Криму, на правому березі Дніпра;

 

Задание #91

Вопрос:

Нагромадження щебеню чи ґрунту біля підніжжя схилів - це:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) осип;

 

Задание #92

Вопрос:

Процес руйнування хвилями прибою берегів морів, озер та водосховищ - це:

2) абразія;

 

Задание #93

Вопрос:

На затоплених територіях під час гідродинамічної аварії можна виділити 4 зони катастроф затоплення. Встановіть зону, яка не відноситься до зони катастрофічного затоплення:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) зона, яка прилягає безпосередньо до гідроспоруди, простягається від 6 до 12 км, висота хвилі сягає декілька метрів, а швидкість течії до 30 км/год і вище;

 

 

Задание #94

Вопрос:

Аварії з викидом (виходом) радіоактивних речовин (радіонуклідів) або іонізуючих випромінювань за межі, не передбачені проектом для нормальної експлуатації радіаційно небезпечних об'єктів, в кількостях понад установлену межу їх безпечної експлуатації - це:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) радіаційні аварії;

 

Задание #95

Вопрос:

Об’єкт, на якому використовуються або виготовляються, зберігаються, переробляються чи транспортуються небезпечні речовини, біологічні препарати, а також ті об’єкти, що можуть створювати загрозу виникнення аварії - це:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) потенційно небезпечний об’єкт;

 

Задание #96

Вопрос:

До основних потенційно небезпечних об’єктів не відносять:

Підприємства харчової промисловості.

Задание #97

Вопрос:

Єдина державна система попередження і реагування на надзвичайні ситуації складається з постійно діючих функціональних і територіальних підсистем і має чотири рівні:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) загальнодержавний, регіональний, місцевий та об'єктовий;

Задание #98

Вопрос:

Єдина державна система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру працює в наступних режимах:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) режим повсякденної діяльності, режим підвищеної готовності, режим діяльності у надзвичайній ситуації;

 

Задание #99

Вопрос:

Токсичнi хiмiчнi сполуки, що утворюються у великих кiлькостях у процесi промислового виробництва, i спроможнi у випадку руйнувань (аварiй) на хiмiчно небезпечних об’єктах надходити до атмосфери, викликаючи масовi ураження населення - це:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) сильнодiйні отруйнi речовини (СДОР);

 

Задание #100

Вопрос:

Під токсичною дозою розуміють:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) кількість речовини, що викликає певний токсичний ефект;

Задание #101

Вопрос:

Нормами радіаційної безпеки встановлюються три категорії осіб, які зазнають опромінювання:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) категорії А, Б, В;

 

Задание #102

Вопрос:

Нормами радіаційної безпеки встановлюються три категорії осіб, які зазнають опромінювання; до категорії А відносять:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) осіб, які постійно чи тимчасово працюють безпосередньо з джерелами іонізуючих випромінювань;

 

Задание #103

Вопрос:

Нормами радіаційної безпеки встановлюються три категорії осіб, які зазнають опромінювання; до категорії Б відносять:

2) осіб, які безпосередньо не зайняті роботою з джерелами іонізуючих випромінювань, але у зв'язку з розташуванням робочих місць у приміщеннях та на промислових майданчиках об'єктів з радіаційно-ядерними технологіями можуть отримувати додаткове опромінення;

Задание #104

Вопрос:

За ____________ розрізняють наступні екологічні ситуації: стаціонарні, надзвичайні, кризові, катастрофічні:

2) категоріями критичності;

 

Задание #105

Вопрос:

Надзвичайна ситуація техногенного та природного характеру це - _____________ на окремій території чи об’єкті на ній або на водному об’єкті, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною подією, в тому числі епідемією, епізоотією, епіфітотією, пожежею, яке призвело (може призвести) до неможливості проживання населення на території чи об’єкті, ведення там господарської діяльності, загибелі людей та/або значних матеріальних втрат.

3) порушення нормальних умов життя і діяльності людей;

 

 

Задание #106

Вопрос:

За територіальним поширенням розрізняють надзвичайні ситуації загальнодержавного, ____________, місцевого, об’єктного рівнів.

;

2) регіонального;

 

Задание #107

Вопрос:

В оцінюванні екологічного ризику виділяють наступні основні підходи: інженерний, модельний, ___________ та соціологічний.

 

5) економічний.

 

Задание #108

Вопрос:

Надзвичайна ситуація загальнодержавного рівня - це надзвичайна ситуація, яка розвивається на території ________ областей (АР Крим, міст Києва та Севастополя) або загрожує транскордонним перенесенням, а також у разі коли для її ліквідації необхідні матеріали і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості окремої області (АР Крим, міст Києва та Севастополя), але не менше одного відсотка обсягу видатків відповідного бюджету.

2) двох і більше;

 

Задание #109

Вопрос:

Надзвичайна ситуація місцевого рівня - це надзвичайна ситуація, яка ___________, загрожує поширенням самої ситуації або її вторинних наслідків на довкілля, сусідні населені пункти, інженерні споруди, а також у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріали і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості потенційно небезпечного об’єкта, але не менше одного відсотка обсягу видатків відповідного бюджету.

3) виходить за межі потенційно небезпечного об’єкта;

Задание #110

Вопрос:

До територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорно-бильської катастрофи, в межах України належать території, на яких виникло стійке забруднення довкілля радіоактивними речовинами понад доаварійний рівень, що з урахуванням природно-кліматичної та комплек-сної екологічної характеристики конкретних територій може призвести до опромінення населення понад ____ за рік.

 

3) 1 мЗв;

Задание #111

Вопрос:

Радіаційно небезпечні землі - це землі, на яких ___________, одержання сільськогосподарської продукції, продуктів харчування, що відповідають національним та міжнародним допустимим рівням вмісту радіоактивних речовин або які недоцільно використовувати за екологічними умовами.

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) неможливе подальше проживання населення;

 

Задание #112

Вопрос:

Екологічна політика має певні рівні та сфери дій. Вона може бути, ___________, і спрямована на збереження тієї чи іншої екосистеми або біосфери загалом, стосуватися різних аспектів людської діяльності.

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) глобальною, регіональною, національною та локальною;

 

Задание #113

Вопрос:

___________екологічна ситуація - існують нескладні екологічні порушення, підтримання екорівноваги можливо під час проведення планових природоохоронних заходів і екологічного контролю.

Локальна.

Задание #114

Вопрос:

________екологічна ситуація характеризується глибокими незворотними змінами природи, втратою природних ресурсів і погіршенням умов проживання населення і відчутним погіршенням здоров’я людей.

 

2) надзвичайна (напружена);

 

Задание #115

Вопрос:

Зона________- це територія, на якій у результаті техногенної або руйнівної дії природних стихійних явищ виникли короткочасні негативні зміни в навколишньому середовищі, які посилили ризик захворювання населення, безмірне зниження якості природних ресурсів, що потребує обмеження екологічно небезпечних видів діяльності.

5) екологічного неблагополуччя.

 

Задание #116

Вопрос:

Зона ___________- це території, де внаслідок техногенної або руйнівної дії стихійних природних явищ на довгий час виникають негативні зміни в навколишньому середовищі, які призводять до загрози здоров’ю людини, порушення природних об’єктів , обмеження діяльності людини.

2) підвищеної екологічної небезпеки;

 

Задание #117

Вопрос:

Зона ________________ - це території, де внаслідок техногенної або руйнівної дії стихійних природних явищ виникли стійкі незворотні негативні зміни в довкіллі, які призводять до евакуації населення і на яких заборонена господарська діяльність.

4) екологічної катастрофи (лиха);

 

Задание #118

Вопрос:

Соціальний ризик, який визначається як співвідношення між …………………з боку джерела загрози (загинули, захворіли, травмовані тощо), і ймовірністю такої події (аварія, землетрус, повінь тощо). Використання цього критерію дозволяє визначити кількість людей, які можуть бути уражені внаслідок реалізації небажаної події.

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) кількістю людей, що зазнали впливу;

Задание #119

Вопрос:

Екологічна ………………- це цілковите порушення екорівноваги в природних системах, що виникає в результаті прямого або непрямого впливу людини.

3) криза;

 

Задание #120

Вопрос:

До _____________належать: виверження вулканів, землетрусу, цунамі, обвали, селі, лавини, повені, урагани, тайфуни, смерчі, зміг, град, блискавки, лісові пожежі тощо.

2) стихійного лиха;

4) природної ситуації;

 

Задание #121

Вопрос:

Сейсмічноактивні зони оточують Україну на південному заході і півдні: Закарпатська Вранча, _____________та Південно-Азовська.

3) Кримсько-чорноморська;

 

Задание #122

Вопрос:

Карст - процес розчинення чи вилуговування ____________ поверхневими чи підземними водами і формування специфічного (поверхневого та підземного) рельєфу.

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) гірських порід;

 

Задание #123

Вопрос:

Основним чинником ____________ залишається стан гідротехнічних споруд гребель, дамб, шлюзів, тобто інженерних споруд, за допомогою яких створені та утримуються певні об'єми води.

2) гідродинамічної небезпеки;

 

Задание #124

Вопрос:

Усі шкідливі забруднювальні речовини повітря за ступенем небезпечної дії на людину поділяють на: надзвичайно небезпечні (1), мало небезпечні (2), високо небезпечні (3) , небезпечні (4), помірно небезпечні(5), безпечні (6).

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) 1,2,3,5;

 

Задание #125

Вопрос:

У випадку запровадження в межах зони надзвичайної екологічної ситуації правового режиму надзвичайного стану відповідно до Закону України "Про правовий режим надзвичайного стану" можуть бути вжиті, зокрема, такі заходи:

 

5) всі відповіді правильні.

 

Задание #126

Вопрос:

За швидкістю і раптовістю протікання НС класифікують:___на раптові (1), які швидко поширюються (2), які поширюються з помірною швидкістю (3), швидкісні (4,) квазіповільні (5), повільно поширюється (6).

3) 1,5,3,4;

 

Задание #127

Вопрос:

Загальними ознаками надзвичайних ситуацій є:

Всі відповіді правильні.

Задание #128

Вопрос:

Антропогенні причини паводків:

 

Всі відповіді правильні.

Задание #129

Вопрос:

Процес виникнення і розвитку селів проходить в три етапи: накопичення в руслах селевих басейнів крихкого матеріалу за рахунок вивітрювання гірських порід та гірської ерозії (1), вивітрювання порід (2); переміщення крихких гірських матеріалів гірськими руслами з підвищених ділянок у нижчі (3); накопичення та розподіл селевих наносів у гірських долинах(4); вимивання порід(5).

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) 1,3,4;

 

 

Задание #130

Вопрос:

За складом селі розрізняють:

4) всі відповіді правильні;

 

Задание #131

Вопрос:

Найбільш вірогідними зонами можливих повеней на території___України є:

5) всі відповіді правильні.

 

Задание #132

Вопрос:

Об’єктами державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки у сфері використання ядерної енергії є:

 

Всі відповіді правильні.

 

Задание #133

Вопрос:

Масштаби хімічного забруднення залежать від величини аварійного викиду (1), метеорологічних умов (2), гідрологічних характеристик (3), типу ґрунту (4), характеру місцевості(5).

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) 1,2,5;

 

Задание #134

Вопрос:

Головними причинами кризового стану у сфері поводження з відходами залишаються:

 

Всі відповіді правильні.

Задание #135

Вопрос:

Надзвичайні ситуації розрізняють за рівнями залежно від територіального поширення, обсягів, заподіяних або очікуваних економічних збитків, кількості людей, які загинули, та виділяють наступні:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) загальнодержавні, регіональні, місцеві та об’єктові;

 

Задание #136

Вопрос:

Визначте породи, які легко піддаються картуванню: сіль (1), гіпс (2), вапняки(3), доломіти (4), крейда (5), мергель (6), пірити (7), гнейси (8), граніти (9), слюда(10), піроксид(11):

2) 1,2,3,4,5,6;

 

Задание #137

Вопрос:

На території України селеві процеси набули найбільш широкого поширення:

 

Выберите один из 5 вариантов ответа:

1) у гірських районах Карпат та Криму, на правому березі Дніпра;

 

Задание #138

Вопрос:

Нормами радіаційної безпеки встановлюють три категорії осіб, які зазнають опромінювання: А (1),С(2), Б(3), Д(4), В(5), Е(6).

3) 1,3,5;

 

Задание #139

Вопрос:

Екологічна катастрофа - це:


Дата добавления: 2019-09-13; просмотров: 143; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!