Оператор вводу даних з програми. Оператор вводу даних з клавіатури



 

Введення і висновок - це процеси, що здійснюють пересилку вхідних і вихідних даних. MS-DOS передбачає достатньо складне математичне забезпечення для управління цими процесами за бажанням користувача. Управління даними здійснюється за допомогою процедур, званих направлене введення і висновок, фільтри і комунікації. Використовуючи ці процедури, користувач може організувати свою лінію передачі інформації. Він може орієнтувати потік інформації на будь-який пристрій, або в будь-яке місце пам'яті, упорядкувати інформацію, пропустивши її через фільтр, направляючи потім вихідний потік, наприклад, на вхід системної програми або обробника команди.

Для введення інформації в більшості випадків використовують клавіатуру. В результаті виконання більшості операцій одержані дані виводяться на екран дисплея. Тому клавіатура вважається стандартним пристроєм введення, а екран - стандартним пристроєм висновку.

MS-DOS передбачає засоби, що дозволяють призначати нестандартні пристрої введення або висновку, Такі пристрої називаються периферійними пристроями уведення-виведення, оскільки вони є зовнішніми по відношенню до машини.

BIOS(Basic Input Output System) - базова система уведення-виведення. Це частина програмного забезпечення PC, що підтримує управління адаптерами зовнішніх пристроїв, екранні операції, тестування початкове завантаження і установку OS.

BIOS - це стандартний інтерфейс, що забезпечує переносимість OS між PC з однаковим мікропроцесором.BIOS зберігається в ПЗП PC.

Управління пристроями здійснюється через механізм переривань.

Переривання :

 - апаратні(ініціюються апаратними засобами)

 - логические(инициируются мікропроцесором - нестандартні ситуації в роботі мікропроцесора)

 - програмні(ініціюються яким-небудь програмним забезпеченням).

При включенні PC автоматично завантажується і виконується спец. програма POST(Power-On Self-Test) з складу BIOS.

Ця програма проводить самоперевірку і тестування при завантаженні :

- перевірка перемикачів і CMOS-пам'яті на системній(материнської) платні(визначення устаткування, яке підключене до PC)

- тестування ОЗУ

- виконує дії по завантаженню OS(загрузка в ОЗУ і запуск Блоку Початкового Завантаження OS)

- виконує інші специфічні дії по підготовці PC і додаткового устаткування до роботи

Клавіатура (див. рис. 1.9) призначена для введення у комп'ютер інформації користувачем. Розташування латинських букв на клавіатурі таке ж, як і на англійській друкарській машинці, а букв кирилиці - як на російській друкарській машинці.

Для введення прописних букв та інших символів, що розташовуються у верхньому регістрі клавіатури, використовується клавіша Shift. Наприклад, щоб увести букву «d», треба натиснути клавішу D, а щоб увести прописну букву «D», треба натиснути клавішу Shift і, не відпускаючи її, - клавішу D.

Для фіксації режиму прописних літер служить клавіша Caps Lock. Це особливо зручно при введенні тексту, що складається переважно з таких літер. Повторне натискання клавіші Caps Lock скасовує режим прописних літер. З іншого боку, у режимі Caps Lock натискання клавіші Shift дає можливість уведення малих літер.

Крім алфавітно-цифрових клавіш та клавіш зі знаками пунктуації, на клавіатурі знаходиться велика кількість спеціальних клавіш.

Клавіша Enter призначена для закінчення введення рядка у тексті. Крім того, у Windows натискання клавіші Enter у будь-якому вікні означає те ж, що й клацання в цьому вікні мишею на кнопці ОК.

Клавіша Backspace (стрілка вліво над клавішею Enter) видаляє в тексті символ, що знаходиться ліворуч від курсору. Курсор звичайно зображується на екрані миготливим символом у вигляді вертикальної палички.

Клавіша Insert (англ. insert - вставити) призначена для переключення між двома режимами введення символів: уведення з розсуненням символів (вставка) І введення з заміщенням раніше набраних символів (заміна).

Клавіша Delete (англ. delete - видалити) використовується для видалення символу, що знаходиться справа від курсору.

Клавіші Home, End, PgUp, PgDown називають клавішами керування курсором. Як правило, натискання на них призводить до переміщення курсору у відповідному напрямку або до «перегортання сторінок» відображеного на екрані тексту.

Клавіша NumLock (блокування цифр) включає і виключає цифровий режим, у якому при натисканні клавіш, що розташовані в правій частині клавіатури, у комп'ютер уводяться цифри 1, 2,...,9, 0 і крапка. Цей режим зручний для введення чисел. Якщо він виключений, клавіші цифрової клавіатури керують курсором.

Клавіша Esc (англ. escape - тікати, рятуватися), як правило, використовується для скасування якої-небудь дії, виходу з режиму програми.

Клавіша Tab (табуляція) при редагуванні текстів звичайно використовується для переходу до наступної позиції табуляції. В інших програмах її призначення може бути іншим - переключення між вікнами на екрані, полями запиту тощо.

Функціональні клавіші F1-F12 призначені для різних спеціальних дій. При цьому та чи інша дія визначається виконуваною в даний момент програмою.

Допоміжні клавіші Ctrl І Alt, як і клавіша Shift, застосовуються для зміни значень інших клавіш. Клавіші Ctrl і Alt використовуються в сполученні з іншими клавішами, і програма, що виконується, може особливим чином реагувати на такі комбінації клавіш.

 

Адміністративні штрафи за сумою

Місяць

Пожежна ч-на 1

Пожежна ч-на 2

Пожежна ч-на 3

1

1235

1235

1256

2

1358

3254

1257

3

1654

6215

4523

4

3521

5213

5325

5

4215

3254

6523

6

6212

6524

7545

7

7222

7526

8524

8

5212

2153

7565

9

3214

8521

8562

10

1253

1254

4521

11

1214

6521

4523

12

3251

4521

6574

Всього

39561

56191

66698



Використана література

 

1. Інформатика: Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології. Посіб./За ред. О.І.. Пушкаря-К. Видавничий центр "Академія", 2001.-696 с

2. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Практичний курс інформатики/За ред. МадзігонаВ.М. -К.: Фенікс, 1997.-304 с

3. Фигурнов В.Е. IBM PC для пользователя. Изд. 7-е, перераб. и доп. - М: ІНФРА, 1997.

4. А.П. Ершов, В.Н. Монахов "Основы информатики и вычислительной техники". К.;"Радянська школа", 1987 г.

5. Глинський Я.М. Інформатика: пробний навчальний посібник. - Львів: УП1 ім. І.Федорова, "Фенікс ЛТД", 1992.

6. Глинський Я.М. Основи інформатики та обчислювальної техніки. У 4 ч, Ч.ІІІ. Бейсік: Експериментальний підручник для 11 класу середньої школи. - Львів: СП"БаК", 1996.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!