Критерії визначення відвідуваності в Інтернеті та ефективності реклами в Інтерніті



Один з основних питань, що турбує рекламодавця, що роздумує над тим, вийти в Мережу або ще почекати, - чи вдасться донести свою рекламу до своєї цільової аудиторії. Адже доцільність реклами в Інтернеті визначається тим самим критерії, що і для інших медіа, - вартістю одного контакту. Традиційному рекламодавцю досить важко самостійно оцінити ефективність цього носія. Тому цілком природньо, що він шукає підтримки в рекламістів і маркетологів. Проте сьогодні маркетингові агентства тільки приступають до вивчення української Інтернет-аудиторії і найчастіше можуть надати далеко не повну інформацію для планування рекламної кампанії в Мережі.

У зв'язку з цим рекламісти, як правило, користуються інформацією, що їм надають провайдери, насамперед даними рейтингів, таких як "Пінг" і Alpha-counter. Саме лічильники дозволяють визначити, на скільки популярний той або інший сайт, і надалі вирішувати - чи варто на ньому розміщувати рекламу. Хоча в даному випадку рекламісти відзначають, що їм лише залишається покладатися на чесність провайдерів, що, власне, і складають ці рейтинги (так само, як їм доводиться довіряти виданням, що заявляють про свої багатотисячні тиражі).

Цільова аудиторія визначається тематикою сайта і, як підтверджують спеціалісти, із набагато більшою точністю, чим в інших медіа. Розроблювачі і власники сайтів цілком не з банальною цікавостю просять і навіть наполягають на заповненні анкети: таким способом формується база даних і складається портрет користувача. При плануванні рекламної кампанії в Мережі деякі агентства уже враховують ефективність попередніх рекламних кампаній, хоча подібним досвідом володіють дуже мало агентств.

За спостереженням більшості експертів, розраховувати на затребуваність можуть насамперед ті рекламоносії, що являють собою повноціннц контент-проекти. Це, як правило, сайти новин, бізнес-інформації, музичні, спортивні й ін., що надають унікальну інформацію, що притягує до себе максимум користувачів Мережі.

Повертаючись до ефективності кампанії, звичайно обумовленої співвідношенням кількістю показів до кількості "кликів"[4], слід зазначити: самі рекламодавці кажуть, що це достатньо спірний показник - не завжди ті, хто "кликав", заходять на потрібний сайт (причина в тому числі й у якості зв'язку).

З іншого боку, навіть інформація на банері може досягати споживача і без того, що він "кликне" на банер. "Професійно" зроблений банер впливає на споживача на підсвідомому рівні, - вважає директор по продажах компанії "Медиаком" Неля Чернишук. - Користувач може відразу і не зайти на сайт. Важливо, щоб він запам'ятав адресу або назву компанії і скористався інформацією пізніше.

Переваги та недоліки цього виду реклами в порівнянні з іншими.

Звісно, що реклами в Інтернеті не є єдинним шляхом розміщення її для споживача. Є багато інших носіїв реклами, кожен з них має свої переваги та недоліки з Інтернет-рекламою.

По-перше, до переваг Інтернет-реклами щодо інших традиційних засобів розміщення реклами є його легка доступність для споживача.

По-друге, інформація, яка передається через Інтернет-банер та відповідну Web-сторінкою має найбільш повний опис продукту і послуги.

По-терттє, Інтернет-реклама як і сам Інтернет стає більш масовою з кожним роком.

По-четверте, Інтернет-реклама є більш дешевою для рекламодавця ніж інші традиційні засоби розміщення реклами. Це ми можемо побачити з таблиці порівняння Інтернет-реклми та реклами в київському метрополітені:

Орієнтовна вартість розміщення реклами в вагонах метрополітену та на українських сайтах (строком на 4 тижня).

Метро

Деталь інтерєру Формат Вартість (з ПДВ та НР), у.е.
Простінок А3 5100-7200
  А4 3100-3500
Верхня панель Нестандарт. 1400-1500
Скос Нестандарт. 1500
Торец А2 4400

Інтернет

Український сайт Формат (мм) Вартість (ПДВ та НР), у.е.

Українська

 банерна система

160*80 40-50
100*50 30-35

ABN

(another banner net)

160*80 45-60
100*50 35-40

За данними журналу "Компаньон", жовтень 2000, №41, стр. 48.

По-пяте, Інтернет-реклама більш за будь-який інший засіб розміщення реклами привертає увагу потенційних споживачів. Значною мірою це відбувається через професійність оформлення сайтів та можливість отримати додаткову інформацію відразу.

По-шосте, практичні результати серед засобів різних засобів розміщення реклами, найбільш високі має Інтернет-реклама, через зручність розрахунку по кредитній картці, повноту інформації, збереження власних зусиль на пошук необхідного товару чи послуги у різних засобах розміщення реклами, дешевшість товару чи послуги (скорочення витрат на заробітню платню продовцям, секретарям, агентам ...) та направлення реклами на цільовий сегмент.

 

Відношення до різних видів реклами мешканців Києва

  1998 1999 2000
  % % %

Звертають увагу на рекламу

В метро 43,9 38,8 43,9
На вуличних пл акатах, щитах 28,6 26,1 29,9
На рухомому транспорті 22,5 23,2 17,1
В ветринах магазинів 20,5 23,1 21,8
В Інтернеті 63,4 42,3 44,4

Довірюють рекламі

В метро 8,0 7,0 7,1
В ветринах магазинів 6,4 6,1 6,6
На вуличних пл акатах, щитах 2,8 3,7 2,9
На рухомому транспорті 2,3 1,8 1,4
В Інтернеті 1,7 1,5 1,2

Скористувалися інформацією в практичних цілях після звертання уваги на

рекламу

В метро 6,0 7,1 5,8
В ветринах магазинів 3,6 3,0 3,7
На вуличних пл акатах, щитах 2,2 2,3 1,3
На рухомому транспорті 1,2 1,2 0,7
В Інтернеті 29,4 32,5 34,2

За данними журналу "Компаньон", жовтень 2000, №41, стр.50

Але Інтернет-реклама має свої недоліки:

1. Все менш і менш людей довіряють рекламі в Інтернті, через бурхливий розвиток фіктивних пропозицій у перші роки Інтернет-реклами (наприклад : Ви отримали 2 безкоштовні авіаквитки до Парижу, щоб їх отримати, перешліть, будьласка, нам $3.95 на поштові витрати.).

2. Складність знайдення потрібного сайту з потрібною рекламою в 2-ий, 3-ій, 4-ий та ... рази.

 

Якщо взяти загальносвітову тенденцію розвитку Інтернет-реклами, то можна відмітити, що спеціалісти нью-йоркської дослідницької компанії Myers Group підтверджують, що в найближчі 5 років витрати в Інтернет-рекламу зростуть з $5,25 млрд. до $45,5 млрд., і в 2005 році американські рекламодавці будуть вкладати в Інтернет засобів більше, ніж у телерекламу.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 120; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!