Аналіз позакласного виховного заходу №1



І. Організація виховного заходу.

12.05. 2019р.

Група № 1;                    курс – І;                 кількість учнів – ;26

  Організатор заходу – класний керівник Маленко К.М.

Захід почався вчасно. Виховну годину проводив класний керівник використовуючи допомогу окремих учнів. Викладач був гарно підготовлений до заходу, добре ознайомлений з матеріалом, робив наголос на найважливіших моментах, добре роз’яснював матеріал заходу.

ІІ. Проведення виховного заходу.

Виховна година на тему : ,,Небесна сотня-герої не вмирають

1.Довести до відома учнів складнощі життєвого шляху людини.

2.Виховати у учнів поняття дорослого суспільного життя.

3.Виховати у учнів любов до добра.

Захід було проведено на високому рівні, з використанням відео ролику відповідної теми. Кабінет був прикрашений плакатами, на дошці була попередньо записана тема заходу.

ІІІ.Психолого – педагогічні висновки.

Даний захід був спрямований на поглиблення учнями уяви про доросле життя, в якому потрібно віддати пошану героям другої світової війни. Формування любові до життя, до допомоги іншим особлива увага приділялась наявності проблем суспільного характеру у нашій державі. Учні групи цікавились проблемою, проявляли активність. Найбільш вдалим методом впливу на свідомість учнів виявився показ відео ролику .

На мою думку виховний захід було проведено на високому рівні, мета була досягнута, тому моя оцінка викладачу «відмінно».

Майстер дублер:               _________________          Гірин М.В.(підпис)

 З аналізом виховного заходу                                             

 ознайомлений класний керівник: __________________        Маленко К.М.       

       (підпис)


 

 

ВИХОВНА ГОДИНА «НЕБЕСНА СОТНЯ: ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ»

Мета: вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Оформлення: Стіна пам’яті Небесної сотні (Прапор України, надписи «Герої не вмирають», «Сам не знаю, де погину…», список прізвищ героїв з фото),, стіл, на столі вишитий рушник, ікона Божої матері, свічка, квіти з чорною стрічкою.

 

Хід заходу

Гімн України

Слайд 1. Небесна сотня: Герої не вмирають

Вступне слово викладача. Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

Слайд 2. Відео Герої не вмирають (відео) слова ідуть на фоні відео

 

 

            Учень 1                        

                                 "Боротьба не за щастя вже навіть іде —за життя!

                                      Бо його забирають.

                                     Нас Надія веде, нас ідея веде

                                    За свободу для рідного краю.

 

Учень 2                    Українцю, поглянь, там побили жінок!

                                  Глянь, вже люди ховаються в храмі!

                                    Де таке ще траплялось, коли це було

                                     Аж в такому нестерпному стані?..

 

Учень 3                     Так чинили лиш варвари, злісні хани,

                                    Лиш від них люди в церкві ховались.

                                    А сьогодні це власні привладні пани

                                    Вже над нами так само знущались!" (кінець відео)

Викладач. Діти Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

 Ми з вами вшановуємо пам'ять героїв різних історичних подій: Битви під Крутами, Голодомору 1932-33рр, Бабиного Яру. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Учень 4

 Моя хата не скраю

Тому і вмираю я за Україну,

ЇЇ честь та славу.

Пробач мені, мамо, що тебе покидаю,

Бо мушу йти на війну

Проти осатанілої зграї.

Хто зна, чи вдасться мені тебе ще побачить

Та я сподіваюсь,

Що одного ранку прокинешся

Та й мене пробачиш.

Учень 5                        

Пробачиш та й заплачеш,

Сліз не жаліючи, обмиєш ти ними усю Україну,

Україну нову, сильну,

В якій брат за брата

Йшов під кулі навпростець,

Не боячись ката.

Ти подивишся навколо-

Все не так, як було.

Хоч мене й немає поруч

Знай, що я, сумую…

Ведучий 2 Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

В знак підтримки України 1 лютого всі польські теле –та радіоканали транслювали пісню «Подай руку Україні»

Слайд 3. Відео «Подай руку Україні»

Ведучий 1 Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Учень 6                    

Під прапором стояли – під прапором й спочили.

Прийми, о Господи, своїх синів!

За України волю їх убили

В шалений жар тривожних днів.

В той час, як небо димом затягнулось,

Як змерзлі руки прагнули вогню,

Упились кров’ю кат і його свита,

Споївши нею й всю свою сім’ю.

Учень 7                        

Та ми усі від Бога люди.

Живем надіючись, не боючись.

Чи ми запам’ятаєм, чи забудем,

Як наш народ топтали, сміючись?

Учень 8                        

Мамо, я живий, лиш закриті очі....

І серце не б`ється, не вирує кров...

Ти тільки не плач, знай - всі дні і ночі

Я буду поруч - в грудях, де живе любов!

Учень 9                       

Ти пробач мене, мамо, за гіркії сльози,

За ту біль, і той жаль, що я наробив.

Я ж хотів лише миру, добра і свободи...

А мене за це ворог безжалісно вбив.

 

Учень 10                        

Не жалій, моя нене, що я не вернуся,

Не кляни ворогів! Нехай судить їх Бог!

Я для тебе сьогодні з небес посміхнуся,

Ти лишень свої очі здійми до зірок!

 

Ведучий 2 Вгорі прекрасні зорі, що палають...

Будь-ласка, наші душі вбережи!

Хай кожну ніч нам Янголи співають,

Ти ж своє милосердя покажи.

Слайд 4 - 5. На фоні кліпу «Пливе кача» слова ведучих

Ведучий 2 Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Ведучий 1 Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

(Під кліп Небесної сотні «Пливе кача» ведучий запалює свічку і передає її учням по колу. Свічку передають з рук в руки )

Учень 11

 У нашій пам'яті Ви назавжди лишились,

Історія одна, і Ви - її частина.

Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,

І молимось: за Вами - ненька Україна!

Вже не повернеться додому той хлопчина,

Що його вчора тільки мати відпустила,

Поцілувала, тихо мовивши: "Іди, дитино,

За щастя України, бо вона - єдина".

Казала мати берегти себе. Але даремно,

Бо хлопець був готовий йти безстрашно,

Аби лише країна, котру так кохав страшенно,

Не стала на коліна, а боролася відважно.

Учень 12                        

Хлопчина вірив, що колись, одного ранку,

Відкривши очі, він відчує повну волю.

Але та куля, в день зимовий, на світанку,

Перехопила подих та змінила долю.

Хлопчина вірив, що колись, одного дня,

Розкаже син йому, як любить Батьківщину.

Хіба він знав, що борючись за це щодня,

Все доведеться відпустити в мить єдину.

Так. Той хлопчина, він не знав тоді,

Що нелюд пострілом прицільним забере життя.

І браття хлопця, українці, у біді,

Заплачуть, відпустивши тіло в небуття.

Учень 13                        

Але ж душа, душа Героя вічно лине!

До тебе наші сльози, молитви, зізнання!

Повір, хлопчино, наша пам'ять не загине,

Як і омріяні тобою воля та кохання.

Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.

І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.

Але в думках ти поруч, і не згасне свічка,

І линуть буде "Слава Україні!" над ланами.

Згадаемо Героя небесноі сотні випускника нашоі школи Івана Пантелеева

Відео з Історія про Івана (слайд, і можливо відео)

Ведучий 2 Пробач мені, мамо, що одягнув тебе у чорную хустину.

              Ти віддала мене взамін за нашу рідну, вільну, чесну Україну.

Слайд 6. Відео «Мамо не плач»

Ведучий 1 Героям Майдану, впавши мертвими за світле майбутнє України, присвячується хвилина мовчання.

(Хвилина мовчання) от Тани

Слайд 7. Відео: Небесна сотня герої не вмирають ?

Заключне слово викладача.

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав.

Із кров’ю перемішана сльоза …

А батько сина ще не відпускав.

Й заплакав Бог, побачивши загін –

Спереду сотник, молодий, вродливий,

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній – сивий-сивий.

І рани їхні вже їм не болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло …

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла …

Загиблі хлопці віддали свої життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

Навіть на останнім рубежі

Промінь віри в нас ще не погас,

Боже, Україну збережи,

Господи, помилуй нас!

В наших грудях кулі і ножі,

Нас розпято й знищено не раз!

Боже, Україну збережи,

Господи, помилуй нас!

Слайд 8. Церковний Гімн України в виконанні дитячого хору «Боже Великий Єдиний нам Україну храни!»


 

Зміст виховної години

Шкідливі та корисні звички»

 

Мета: поглибити знання учнів про корисні та шкідливі звички; запобігати 

      шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров’я дітей;

      формувати пізнавальну, соціальну, комунікативну компетентності;

      формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння

      відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів

      бажання зберегти власне здоров’я та бажання вести здоровий спосіб

      життя.

 

Обладнання: презентація з слайдами, малюнки до теми, заборонні знаки,

      прислів’я, мультфільм.

Хід виховної години

I Організація класу

 

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою і миром

 

Діти:

Ми Вам раді, люди добрі,

Тож вітаємо щиро Вас

І запрошуємо ласкаво

На гостину в 4 клас

Вчитель:

     Подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, посміхніться. І з

     цих промінчиків добра, що заіскрились на наших обличчях, ми і

     розпочнемо виховну годину.

 

II Мотивація навчальної діяльності

Прослухайте вірші, скажіть над чим ми сьогодні будемо працювати?

         

Давайте поговоримо про життя.

Отак зберемось й поговоримо.

Поділимось радістю і горем,

Давайте поговоримо про життя.

 

Слухайте всі! Слухайте нас!

Наша розмова про тебе, Людино!

Про здоров’я твоїх нащадків!

І просто про те, як довше прожиття на Землі!

 

Сьогодні ми доведемо вам,

Що основна цінність людини-це здоров’я!

І ми пропонуємо вам здоров’я!

Силу! Віру! Та Корисні звички!

III Повідомлення теми і мети заходу

 

- Сьогодні наша тема «Шкідливі та корисні звички» та мета (слайд 1)

А працювати ми будемо за таким девізом:

 

Посієш вчинок-пожнеш звичку,

посієш звичку-пожнеш характер,

посієш характер-пожнеш долю. (слайд 2)

 

IV Основна частина

Розповідь вчителя:

- Як ви думаєте, що таке звичка?

 

Звичка-це форма поведінки людей, що виникає під час навчання і

         багаторазового повторення у різних життєвих ситуаціях. (слайд 3)

- Які бувають звички? (корисні і шкідливі) (слайд 4)

 

Десь, колись, в якій квартирі,

Проживали дві сестрички -

Добра та Шкідлива звичка

Друзів в них було до волі:

У дворі, в будинку, в школі.

Друзів їхніх пригадайте,

Хто є хто-упізнавайте

- До нас на нашу класну годину завітали звички, давайте послухаємо

що вони на розкажуть

 

1. Повідомлення учня про корисні звички (слайд 5)

Корисних звичок існує багато. Важливими звичками, які сприяють зміцненню здоров’я дівчат і хлопців є пунктуальність, охайність, ввічливість, заняття спортом, виконання ранкової гімнастики, дотримання правил особистої гігієни.

Вичищені з вечора черевики, вчасний телефонний дзвінок, ранкова зарядка, виконане прохання батька чи матері теж початок формування корисних звичок. Вони допомагають дотримуватися розпорядку дня, не втомлюватися, не дратуватися через прикрі дрібниці, радувати рідних і друзів, добре вчитися, зберігати здоров’я.

- Корисні звички саме тому так і називаються, бо приносять людині користь

 

2. Розповідь учня про шкідливі звички (слайд 6)

Шкідливими звичками є неорганізованість, брехливість, переїдання, паління, вживання алкоголю, наркотиків і токсичних речовин, азартні ігри. Навіть міцна від народження людина під впливом шкідливих звичок поступово втрачає здоров’я. Шкідливі звички по волі знищують захисні сили організму й навіть можуть призвести до серйозних захворювань.

Здавалося б, дрібниця-викинута порожня пляшка біля урни, вчасно не повернута другові книжка, маленька брехня батькам. Та непомітно такі вчинки стають звичками. Нажаль шкідливими. Адже неохайність, безвідповідальність, нечесність характеризують людину, на яку не можна покластися в житті. Ніхто не хоче мати безвідповідального, нечесного, неохайного друга.

Приклади шкідливих звичок: облизую пальці, гризу нігті, сьорбаю коли їм, колупаюся в носі, кидаю сміття, сварюся, не реагую на зауваження, б’юся, не допомагаю вдома та ін. (слайд 7, 8, 9)

 

3. Просмотр мультфільму

- Зараз я вам пропоную подивитись мультфільм «Ну, постривай!»

Вчитель:

- Поміркуйте, як сюжет пов’язань з нашою темою?

- Чому Вовку стало погано?

- Коли Вовк став палити, як він себе почував?

- Зрозуміло, що Вовк отруївся, але чому почав кашляти Зайчик, він зовсім не курив?

4. Інсценування віршика «Шкідливі звички» (слайд 10, 11)

 

5. Гра «Корисно-шкідливо» (слайд 12)

У кожного учня дві картки: червона і зелена. На фразу яку говорить учитель, учень підіймає одну з карток, сигналізуючи зеленою-корисну звичку, червоною-шкідливу.

- Допомагати слабшим, малим, хворим

- Гризти нігті

- Брати до рота всілякі предмети: руки, олівці, монети

- Вітатися під час зустрічі

- Говорити неправду

- Довго сидіти перед телевізором

- Колупатися в носі

- Чистити зуби

- Доглядати за нігтями

- Смоктати палець

- Виконувати ранкову гімнастику

- Палити

- Дражнитися

- Доглядати за власним одягом і взуттям

- Вживати алкогольні напої

- Ходити босоніж

- Дотримуватись правил гігієни

- Лягати пізно спати

- Їсти багато солодкого

- Вчиняти бійку

- Сваритися

- Бути доброзичливим

 

6. Фізкультхвилинка

7. Робота в групах

Вчитель:

- Зараз ми попрацюємо в групах. Вам потрібно зібрати прислів’я.

 

Здоров’я-найдорожчий скарб.

Без здоров’я немає щастя

Здоров’я не купиш

Як немає сили, то й світ не милий

Бережи одяг, поки новий, а здоров’я поки молодий

 

8. Збери знаки

Вчитель:

- У вас на столах розрізані знаки. Ви повинні їх зібрати, наклеїти на дошку та пояснити, що вони забороняють.

 

V Підсумок виховної години

Вчитель:

- Зараз ми з вами підведемо підсумок, і з’ясуємо що ви дізналися про здоровий спосіб життя.

 

1 Відгадування загадок

- Продукт смачний , поживний, як ліки – ефективний (мед)

- Рослина містить нікотин , здоров’ю дуже шкодить він (Тютюн)
- Знають і дорослі й діти , що не все корисно пит. В житті погано грає роль. Здоров’я ворог - (алкоголь).

- На ньому бавитись не слід бо дуже небезпечний (лід)

-Чисте, напоєне запахом квітів, дихати без нього не можна (Повітря)

- Хто дружить із нами буде – всі незгоди він забуде. Виросте міцним, здоровим, переможе всі хвороби. (Вітаміни)

2 Мозкова атака

    - Як про здоров’я дбаєш, так і (маєш)

    - Найбільше вітамінів у (фруктах)

    - Не читайте книгу у (ліжку)

    - Без здоров’я не має (щастя)

 

3 Інтерактивна вправа «Інтерв’ю»

- Що означає бути здоровим?

- Чи вважаєте ви себе здоровими?

- Що означає вираз шкідливі звички?

- Що є основою здорового майбутнього?

- Який висновок ми можемо зробити?

 

Учень:

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається,

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини.

 

Ми за здоровий спосіб життя! (слайд 13)


 

Я пройшов випускну педагогічну практику в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Конотопському професійному аграрному ліцеї» , в групі №1 дана група навчається за професією: Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А»), водій (категорії «С»)

Педагогічна практика почнинається 06.05.2019р. і закінчується 07.06.2019р.

Мета яка була поставлена перед практикою була досягнута в повному обсязі, (підготовка до виконання необхідних видів педагогічної діяльності майстра виробничого навчання в закладах системи ПТО)

Завдання які були поставлені виконав повністю:

 

- поглибив і закріпив теоретичні знання з предметів професійного спрямування з метою використання їх в закладах системи професійно-технічної освіти;

- систематизував теоретичні основи психолого-педагогічної підготовки;

- адаптирувався до здійснення навчально-виховного процесу в ДПТНЗ, спираючись на професіограму майстра виробничого навчання ;

- сформував практичні вміння організації дослідницької роботи, спираючись на методи науково-педагогічних досліджень;

- засвоїв методику підготовки і проведення уроків виробничого навчання;

- сформував вміння оптимального підбору змісту , методів і засобів виробничого навчання;

- розвинув мовленнєву культуру та культуру спілкування;

- сформував інтерес до педагогічної діяльності , прагнення до самовдосконалення з метою підвищення рівня педагогічної майстерності.

 

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 634; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!