Рекреаційний потенціал розвитку туристичної галузі регіону



 

Розвитку туристичної індустрії країн карибського басейну сприяє перш за все сприятливі кліматичні, географічні та культурні умови, завдяки розвитку цих країн, як колоній вони отримали багату історичну спадщину. Прикладом такого курорту, де поєднані історія і сучасність є Гавана. Гавана - дуже живописне місто, де древня архітектура є сусідами з сучасними будівлями. Головні пам'ятки Гавани зосереджені в трьох районах: Гавана Вьеха - Стара Гавана - історичне ядро міста. У цьому районі так багато красивих вулиць і цікавих будівель, що ви можете цілими днями бродити по ньому і весь час знаходити справжні перлини, тут знаходиться колоніальний центр; Сентро Гавана - Центральна Гавана - кордон між старою Гаваною і центральною частиною (Сентро) розмита. Вона проходіт по центральному парку і будівлі Капітолія. Атмосфера цього району коордінально відрізняється від атмосфери Гавана Вьеха. Цей район менш всілякий, сучасніший і рідше відвідується туристами. Ведадо - це жвавий район з широкими проспектами, де можна побачити химерну суміш архітектурних стилів. Тут є сусідами потворні творіння 1950-х рр. і строгі неокласичні стилі. Тут знаходиться безліч державних установ, а також університет. У цьому районі б'є ключем нічне життя. Головна вулиця Ведадо - Кальє 23, яку також називають Ла - Рампа. Це найвідоміша вулиця сучасної Гавани.

Основними пам’ятками Гавани вважаються:

Малекон - найпопулярніша, і відповідно сама заповнена вулиця Гавани. Ета набережна протяжністю 7 км., є ареною проведення традиційних лютневих карнавалів. У той час коли немає таких свят, по малекону можна спокійно гуляти, насолоджуючись навколишнім виглядом. Малекон - сполучає райони Ведадо і Мірамар із старою Гаваною. До цього дня це улюбленіше місце відпочинку вечорами не лише туристів, але і самих кубинців. Бульвар вважається одним з головних пам'ятників архітектури старої Гавани.

Кафедральна Площа. Основна пам'ятка площі - красивий фасад собору св. Христофора, символу старої Гавани. У 1592 р. на Кубі був побудований перший в Новому Світлі акведук. Він забезпечував водою місцевих жителів, а також кораблі, що стояли в порту. Собор і навколишні будівлі були побудовані в ХVIII ст..

Собор св. Христофора - це грандіозна споруда з двома величезними дзвоновими, великою кількістю ніш і колон. Будівництво собору почалося в 1748 р. при єзуїтах (коней будівництва 1777 р.) Свою назву він отримав в 1796 р., оскільки тут до 1898 р. знаходилися потужності Святого Христофора Колумба. Після розкішного фасаду побачимо неокласичний інтер'єр собору.

Будівля Капітолія, у всій Латинській Америці справляє найсильніше враження. Його можна побачити майже звідусіль. Приголомшує своєю пишністю не лише само будівлю, але і його прекрасні інтер'єри, які обов'язково варто поглянути. Ця будівля була зведена ще в 1929 г, по подібності американського Капітолія. Колись тут засідав парламент Куби. З 1960 року тут розміщується Міністерство науки, техніки і екології Куби, Національна науково-технічна бібліотека і Музей Історії. Тут так само знаходяться скарби типа статуї Республіки, яка була зроблена італійським художником Анджело Цанелі і вважається третьою по величині скульптурою в закритому приміщенні у всьому світі (після статуї Будди в Японії і Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні).

Дом-музей Ернеста Хемінгуея в садибі "Віхия". Дуже багато речей збереглося в тому будинку, оскільки покидаючи острів, письменник не узяв з собою майже нічого. Можна також відвідати рибальське селище Кохимар, звідки Хемінгуей відпливав на лов риби.

Бодегита дель-Медіо - невеликий бар з рестораном - найзнаменитіше місце в Гавані. Тут любив бувати Ернест Хемінгуей. Назва бару означає "магазинчик в центрі". І дійсно, бар розташований в центрі кварталу. Спочатку тут був продуктовий магазин, але незабаром при нім відкрився бар, де стали збиратися інтелектуали і знаменитості тих днів. Стіни цього бару пам'ятають Хемінгуея, Ната "Кинга" Коула і Габрієля Гарсиа Маркеса. Це своєрідний "настінний музей", в якому зберігається безліч автографів знаменитих людей ХХ століття. Тут завжди людно, а туристи просто облягають це місце [4].

У містечку Маріна Хемінгуей, яке знаходиться в 30 хвилинах їзди від центру Гавани, щорік в травні проводяться змагання по лову риби-меч. На ці змагання з'їжджаються любителі і професіонали зі всього світу, а появі цього звичаю місто зобов'язане письменникові Ернесту Хемінгуею, який довгий час жив тут. Для відвідувачів на цьому місці знаходитися готель Маріна Хемінгуей.

Фортеця де-ла-Реаль-Фуєрса. Вузька протока в гавань з двох сторін охороняють старовинні фортеці Кастільо-Дель-Морро (1589-1630 рр.) і маяк, і форт Ла-кабаняча. А на західному березі находяться фортеці Кастільо-де-ла-Пунта і Кастільо-де-Ла-Реаль-Фуерса. Цей замок ХVI в. - найстаріша фортифікаційна споруда в Америці. Замок був, побудований для захисту міста від піратських нападів, оточений широким ровом. З потужних кріпосних стенів і башт відкривається чарівний вигляд. Усередині замку зараз розташовані Музей кубинської кераміки з 1940-х р. по наші дні, а також Музей старовинної зброї. Музей Зброї знаходитися у вищеописаній Фортеці де-ла-Реаль-Фуєрса. Представлені зброї в історії Куби.

Особливу увагу необхідно звернути на Гарматну церемонію. Дана церемонія щодня проводиться рівно в дев'ять годин вечора, у фортеці Ла-кабаняча. У давнину часи гарматний постріл був знаком до закриття міських воріт, так само протягували ланцюг між двома фортецями Ель-Морро і Ла-Пунта, яка, у свою чергу прикривала вхід в бухту кораблям. У нинішні дні, гарматний постріл ознаменує початок веселої ночі [3].

Ель-темплете - ця церква розташовується в невеликій неокласичній будівлі, побудована в 1828 р. Вона нагадує про день заснування міста. Колона позначає те місце, де в 1519 р. під деревом сейби була проведена перша меса. Ця подія наголошується щороку 19 листопада.

Поряд з Капітолієм розташований Музей Революції. До революції це був Президентський Палац. Сьогодні його 38 виставкових залів розподілено по етапах кубинської історії. Самими відвідуваними залами залишаються зали, що зібрали експонати останнього походу Че Гевари і його товаришів до Болівії. Тут знаходиться і одяг Че, в якому він був убитий, пряди його волос і бороди, збережені сестрою лікарні Великої Долини, документи і записи бібліографії легендарного партизана.

Неподалеку від Музею Революції знаходиться меморіал відомої яхти, під назвою "Гранма", на честь легендарної яхти, на якій кубинські революціонери на чолі з Кастро висадилися на острів в 1956 р. Тут також виставлені літаки і танки тих, що беруть участь в боях за революцію, в боях в Затоці Свиней, і в Карибській Кризі.

Площа Революції знаходитися в центрі міста, з меморіалом Хосе Марті, з баштою заввишки 109 метри, нагорі якої розташовується оглядовий майданчик. Ця величезна площа є символом революції, завдяки політичним дійствам, що відбуваються на ній регулярно з I960 р. Площа чимала: на ній під час демонстрації одночасно можуть розміститися до 1,5 млн. чоловік. Щорік 1 травня і 26 липня Фідель Кастро виголошує тут свої знамениті багатогодинні промови. Окрім Гавани на Кубі необхідно відзначити ще декілька місць тих, що мають туристичне значення.

Варадеро це найпопулярніший курорт на Кубі. Курорт розташований на північному побережжі (Атлантичного Океану) в 140 км. від Гавани. На Варадеро добре розвинена туристична інфраструктура. Щорік тут будуються нові готелі. Популярність курорту з кожним роком зростає. Так само тут розташований міжнародний аеропорт [6].

Санта Марія дель Мар розташований в 20 кілометрах на схід від міста Гавани на морському побережжі. Це місце славиться не лише відмінними пляжами, прекрасною природою, але і зручним місцерозташуванням. Завдяки тому, що курорт знаходиться недалеко від Гавани, столиці Куби, можна поєднувати свій пляжний відпочинок з відвідинами Гавани. На даному курорті зовсім трохи готелів, і всі вони розташовані поряд з центрами дайвінга. Тут же знаходитися і престижне передмістя Тарара (Tarara), де відбувається лікування і оздоровлення дітей з України і інших країн СНД.

Острів Кайо-Коко четвертий по величині острів Куби, його площа 364 квадратних кілометра. Розташований він напроти північного побережжя провінції Сьего де Авіла, в 830 км. на схід від Гавани, і сполучений з головним островом 20-кілометровою дорогою, що проходить по морю. На Кайо Коко багата і практично не зачеплена людиною природа. Тут можна помилуватися багаточисельною общиною нарядних фламінго, що постійно живуть на острові. Більше 26 км. пляжів тягнуться на північ. Серед них - захищені зігнутою лінією побережжя Ла Хаула, Лос Фламенкос і Лас Колорадас, які ідеально підходить для водного туризму. Острів Кайо-ларго інколи називають "єдиним карибським островом, що зберіг спокій і шарм дев'ятнадцятого століття". Кайо-ларго розташований на південь від Великого острова, майже в центрі Кубинського архіпелагу, і є витягнутою вузькою смугою площею в 38 квадратних кілометрів. Це ідеальне місце для дайвінгу.

Сантьяго де Куба друге за величиною місто після Гавани, розташоване в південно-східній частині Куби. Це місто було засноване в 1514 г, а головною пам'яткою цього міста є фортеця, оголошена Надбанням людства в 1997 році ЮНЕСКО, і що носить назву Сан-Педро-де-ла-Рока-дель-Морро. Характер жителів Сантьяго відмічений наявністю Карібського темпераменту, мулатки цього міста вважаються найкрасивішими на Кубі. В місті є безліч цікавих музеїв, таких як Музей колоніального мистецтва (будинок Дієго Веласькеса), Музей імені Еміліо Бакарді, Казарма Монкада. У передмістях Сантьяго знаходиться ландшафтний національний парк Баконао, в околицях якого знаходяться кам'яні зображення доісторичних тварин у натуральну величину. Местомом паломництва є собор "Святий Карідад дель Кобрі" - покровительки Куби. У Сантьяго проводяться такі великі народні свята, як карнавал і свято вогню [6].

Тринідад - типове колоніальне іспанське місто визнане ЮНЕСКО в 1988 році як "Надбання людства" і є величезним музеєм просто неба. Місто Тринідад було засноване в 1514 р. Це місто все такий же, яким був 2 століття назад з його церквами в стилі барроко, дахами з червоною черепицею. Католицькі церкви, палаци і булижник мостових створюють атмосферу типового іспанського міста. Туристи відвідають фабрику керамічних виробів, тютюнову фабрику і завод La Canchachara, де проводиться дегустація однойменного напою (мед, лимон і ром), який був дуже популярний в XIX столітті серед бійців - учасників визвольного руху проти іспанського колоніалізму. У цьому місті влітку проводяться веселі карнавали, цікаві спектаклі, так само проводиться День Традиційної Культури. У місті Тринідад досить бурхливе нічне життя.

Ямайка не дивлячись на свою багату історію не дуже багата на туристичні об’єкти, але серед тих що є необхідно виокремити перш за все Два морські парки, фаунний резерват Гелтшир-Пллз, заказники Бамбу-Ґроув, Ферн-Ґаллі. Чудові можливості для відпочинку на численних пляжах. Спелеологів приваблюють понад 300 карстових печер.

У столиці Ямайки знаходяться фортеця Рокфорт (XVII - XIX ст.), будинок штабу (XVIII ст), собор Сент-Томас (XVII-XX ст..); музеї: Історії природи та історії Ямайки, Індіанців араваків, Народного мистецтва, Традиційного африканського мистецтва та графіки, Археологічний; Національна картинна галерея, ботанічний сад.

У Спаніш-Тауні (колишній столиці) - руїни королівського будинку (у минулому - резиденція правителя острова), меморіальний комплекс на честь перемоги адмірала Родні над французькою ескадрою в 1782 p., собор Сент-Кетрин (1655 p) [8].

Що стосується Тринідаду і Тобаго, то найбільш цікавими та цінними з точки зору рекреаційного потенціалу є такі туристичні об'єкти:

Резерват Кароні-Свомп та морський заповідник Бакку-Риф-Бон-Аккор-Лагун [9].

У столиці - католицький собор (1816 р), англіканський собор (1818 р), "Червоний дім" (Верховний суд, початок XX ст), Національний музей, Художня галерея, ботанічний сад, парк Саванна.

Багато чудових пляжів і туристичних комплексів. Світове визнання своєю віртуозною грою здобули стілбенди - оркестри, які грають на сталевих барабанах, зроблених із металевих діжок з-під гасу.

Домініканська Республіка в сфері туризму більше відома як Домініканка. І славиться ця республіка перш за все своїми пляжами та водним туризмом. Однак є тут і безліч архітектурних та природних пам’яток. Наприклад, місто Санто-Домінго, яке засноване в кінці 15 століття Бартоломео Колумбом. Зараз це вируючий і такий, що переливається всіма барвами веселки мегаполіс, і, за сумісництвом, столиця Домінікани. Чого лише немає в Санто-Домінго: розкішні палаци - пам'ятники колоніальної архітектури; вузькі вулички, ніби спеціально створені для вечірніх романних прогулянок; багаточисельні католицькі собори і музеї. Будинок Колумба приголомшує розкішшю, як екстер'єру, так і внутрішнього убрання. Неподалік розташовується один з найвідоміших храмів в Домінікані - Собор Святої Марії, а в парку, що біля нього, встановлена статуя першовідкривачеві Америки - Христофору Колумбу.

Санто-Дієго славиться своїми парками, де висаджена прекрасна колекція тропічних рослин. Чудовий і Ботанічний Сад, багатий рідкими видами флори Карібського регіону. Проте туристам, швидше за все Санто-Дієго запам'ятається по величезній набережній - Малекону, оскільки саме тут зосереджена більшість культових розважальних закладів. Огляд Природних пам'яток є основною метою багатьох екскурсій. Наприклад, в затоці Саману, можна побачити неймовірно багато китів. Правда, сезон "перегляду" обмежений декількома місяцями - кити припливають в тиху гавань для розмноження і перебувають тут з січня по березень. Оскільки це час доводитися на пік туристичного паломництва, вірогідність побачити "нерест" китів досить велика. По сільській місцевості організовуються сафарі на джипах - відмінний варіант для любителів пригод [7].

Сантьяго, один з найзначиміших адміністративних центрів гідний пильної уваги - тут турист знайде все що потрібне: комфортабельні готелі, відмінні ресторани і бари, і, звичайно, масу пам'яток. Цікаві екскурсії в музей Томаса Морея, прогулянки по парку Дуарте огляд тютюнових фабрик. Принадна поїздка в містечко Мока, одна назва якого багато означає для кофеманів, адже саме тут знаходиться одна з найвідоміших кавових фабрик світу. Домінікана славитися красивими водопадами Ель-Сальто-Хименоа, Бальнеаріо-де-ла-Гуасарас і Ель-Сальте-де-Байягате. Помилуватися на них можна проїхавшись углиб країни в містечко Харабакоа. До речі, недалеко від населеного пункту знаходиться пік Дуарте, названий на честь революціонера і патріота Хуано Пабло Дуарте; також приваблива долина Сибао, криниця для натуралістів-любителів.

Домінікана багата курортами, ось найпопулярніші з них: Хуан-Доліо, Бока-Чика, Пуерта-плата, Ла-Романа, і звичайно, Пунта-Кана. Саме тут зосереджена заснована туристична інфраструктура. Відмінні готелі, доглянуті пляжі, спокійні прибережні води і чудовий тропічний клімат залучають щорік тисячі туристів на цей "острівець щастя". Основне проведення часу туристів - пляжний відпочинок і розваги пов'язані з ним.

Перейдемо до розгляду рекреаційного потенціалу Гаїті. Ця країна досить відома своїми природними парками та краєвидами. Національні парки Фори Де Пін на південному сході поряд з домініканським кордоном, Парк Ла Візит з вапняковими печерами і тропічними лісами в 40 км. на північний захід від Порт-о-Пренса, Парк Макайя на західному краю острова, історичний парк Ла Цитадель в центрі гірського масиву Дю Нір біля Кейп-Хаїтієн, пляжі і курортні райони на побережжі. Не дивлячись на неконтрольовану вирубку лісів, Гаїті може похвастати дивовижною біологічною варіативною своєї природи - на території острова налічується дев'ять відмінних біомов від морського побережжя до альпійських висотних лугів. Більше 5000 різновидів рослин, включаючи більш ніж 600 папоротей і 300 орхідей, декілька видів кактусів і 25 видів птиць, ендемічні і зустрічаються лише тут. Безліч видів птиць з північніших місць також зимують тут або зупиняються протягом міграцій між континентами. Порт-о-Пренс має багато загальних рис з іншими карибськими столицями. Головна пам'ятка міста - кафедральний собор Санта-Марія, в якому покоїться Христофор Колумб, що відкрив цей острів в 1492 році, його брат Бартоломео, син Дієго і внук Луіс. Гаїтянський Художній Музей коледжу Сен-Пьер має чудові збори картин, Національний Музей - великі збори національних сувенірів і традиційного народного мистецтва, у тому числі пістолет, яким був застрелений король Крістоф і іржавий якір з каравели Санта-Марії Колумба. Колоніальна архітектура Гаїті, всі вулиці і площі столиці, рясніють музикою Африки. Серце міста і найбільш жвавий його район - Марше де Фер (Залізний Ринок), де продається зброя і залізо XVII-XIX століть і багаточисельні вироби з олова в африканському стилі. Усередині ринку, на перший погляд, панує абсолютний хаос, що створюється багаточисельними кабінками, продавцями і купами фруктів, корзин, мила, релігійних тотемів і іграшок, але після короткого знайомства з особливостями місцевого "бізнесу" будь-який товар можна придбати досить просто і недорого. Найбільш хороші береги і пляжні райони Гаїті - на північ від Порт-о-Пренса і на північний захід від Кейп-Хаїтієн. Береги тут оточені кораловими рифами, на яких розбилися немало судів, що перевозили колоніальні вантажі до Голландії, Франції і Іспанії протягом XVII-XIX століть. У Амані, біля Cен-Марка, розташована відома підводна карстова освіта - печера "Отвір Зомбі" завглибшки більше 200 м. Тут же, в прибережних рифах мешкає, як вважають, найбільша в світі морська губка "Вухо Слона". Біля узбережжя Ла Гонаве - захоплююча скельна стіна, покрита суцільним килимом з унікального чорного корала. Місто Петіонвілль, лежаче на горбах на південний схід від Порт-о-Пренса, це світ, абсолютно відмінний від досить тьмяної столиці. Блискучі магазини, клуби і ресторани догоджають тут еліті Гаїті, що уникнула загальної для цієї країни бідності.


Висновки

 

Одним з найбільш ефективних способів задоволення рекреаційних потреб є туризм. Він поєднує в собі не лише відпочинок, оздоровлення, але і культурно-пізнавальну діяльність і спілкування (останнє часто виражаєтся у формах наукових конференцій, спеціальних культурних програм, ділових контактів). широко поширений екскурсійний туризм із заздалегідь обійнявши-ленною культурною програмою. Залежно від цілей подорожі туризм буває: спортивний, любительський, з соціальними цілями, діловий (ярмарки, конгреси), релігійний і так далі Залежно від засобів пересування розрізняють туризм водний, пішохідний, кінний, лижний, вело-, мото- і автотуризм.

Однак перелічені види туризму останнім часом втрачають свою популярність, на їх місце приходять нові, такі як екстремальний туризм, дайвінг, аеротуризм, серфінг тощо. Всі ці види туризму пропонують сучасні туристичні центри. Одним із таких центрів є Карибське море. Саме країни Карибського басейну останнім часом стають все більше популярними для туризму, і справа не лише в їх винятковості й географічному розташуванню, справа у вдалому менеджменті туристичної індустрії, який застосовують в країнах басейну Карибського моря. Серед таких країн необхідно виокремити Кубу, Ямайку, Гаїті, Домініканську Республіку та Тринідад і Тобаго. Саме поєднання історичної та культурної спадщини з винятковими кліматичними й географічними умовами зробили ці країни популярними для таких видів туризму як водний, культурний, зелений тощо. На сьогодні цей регіон вийшов на друге місце по відвідуваності в Америці (після США).


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!