Творча робота (колективне складання вірша за римами та закінченями. Використовуємо презентацію, яку заповняє по-ходу роздумів класу сам вчитель).



Підсумок уроку.

Учні читають свої твори.

Домашнє завдання.

- Прочитати свої твори друзям.

 

2.2 Тема: Твір за зоровою опорою та уявою. «Кольори осені» (4 клас)

 

Мета. Навчати учнів на основі спостережень та аналізу побаченого створювати твори; збагачувати мовлення школярів, словниковий запас. Розвивати уяву, мислення, пам’ять. Сприяти вихованню любові до рідної землі, всього живого, формувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II . Актуалізація опорних знань учнів.

- Діти, яка пора року надворі? (Осінь)

- А що змінилось у природі? (Листя пожовкло, велетні-дерева стоять у задумі, день став коротшим)

- А як поводяться звірі, люди? (Готуються до зими)

- А чи любите ви осінь? За що ви її любите?

III . Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні, діти, ми будемо складати з вами твір «Кольори осені». Ви вже ці кольори передавали на малюнках, а тепер це треба буде зробити словесно. Спробуємо створити «Кольорову осінь».

IV . Підготовка до написання твору.

Вступна бесіда.

Робота над добором слів

Використовуємо можливості текстового редактора, а саме: добір синонімів до слова.

Малювання осінньої картини у графічному редакторі.

Фізкультхвилинка «Мандрівка в ліс».

4) Складання плану.

5) Відтворення тексту за планом.

V . Написання твору учнями.

Самостійна робота.

Слухання учнів, редагування, оцінювання.

VI . Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам урок?

- Що ми навчилися? (Змальовувати красу осінніх дерев словами та у комп’ютері).

- Чи сподобались вам ваші твори?

- Дітки, щоб милуватися красою осінньої природи з року в рік, потрібно берегти природу, поважати її працю.

VII . Домашнє завдання.

 

2.3 Тема: Кличе птахів сонечко в рідний край. Практичне зіставлення тексту-розповіді та тексту-опису. (2 клас). Інтегрований урок розвитку мовлення

Мета. Поглибити вміння складати тексти-розповіді та тексти-описи. Виробляти навички творчої роботи. Розвивати зв'язне мовлення учнів, уміння порівнювати, зіставляти, аналізувати, робити певні висновки.

Виховувати любов до рідного краю, природи. Вчити передавати влучним словом те, що вражає уяву.

Хід уроку

Вступне слово вчителя.

Поетична хвилина.

Аудіювання.

Принесло нам сонечко

Знов тепло

І ласкаві промені

Розлшо.

З трав і квітів виткано

Килими.

На лужку погралося

Із дітьми.

І співає весело

Поле й гай.

Кличе птахів сонечко

В рідний край.

2. Перевірка сприйняття:

- Яких птахів кличе сонечко в рідний край?

- Якими частинами мови виражені слова в останньому реченні? Слова цього речення я взяла за тему нашого уроку. Запишіть їх.

3. Узагальнення.

- Сонечко дуже любить своїх братів і сестричок і посилає їх разом із своїми промінчиками на землю, часто воно грається-тішиться з братиком Вітром. Ось і сьогодні до нас від Сонечка прилинув теплий весняний Вітер, приніс ось цю вісточку. Про неї ви прочитаєте у казці В. Сухомлинського «Клен зітхнув». Читайте уважно, бо у вісточці Вітрила йдеться про пташку, про яку ми сьогодні будемо говорити, складати розповідь.

Слухання казки «Клен зітхнув».

Використовуємо звуковий додаток у WORD .

Старий клен цілу зиму спав. Скрізь сон чув завивання хуртовини й тривожний крик чорного ворона. Холодний вітер гойдав його віти, нагинав їх. Та ось одного сонячного ранку відчув клен, ніби до нього доторкнулося щось тепле і лагідне.

Прокинувся. А то до нього прилинув теплий весняний Вітер.

Годі спати, - зашепотів теплий весняний Вітер. Прокидайся! Весна наближається.

Де ж вона - весна? - питає Клен.

Ластівки на крилах несуть, каже теплий Вітер.

Я прилетів із далекого краю, від теплого моря. Весна йде полями, заквітчалась квітами. А ластівки на крилах несуть барвисті стрічки. Клен зітхнув, розправив плечі. Зазеленіли бруньки. Бо йде красуня-весна.

Бесіда.

Каліграфічна хвилинка.

- Отже, сьогодні ми поговоримо про ластівку. Запишіть речення: На весні сонячні промені ластівкою летять до землі. Як ви розумієте зміст цього речення? (Швидко летять).

6. Складання усної розповіді за планом та малюнками (використовуємо презентацію).

Фізкультхвилинка.

- Ластівочко сизокрила, звідкіля ти прилетіла?

- Прилетіла я порану із-за моря-океану.

- Що ти діткам принесла?

- Сонця, ласки і тепла.

(Діти розповідають, імітуючи рухами сказане).


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 101; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!