Конструктивно-технологічні вирішення облицювань поверхонь на гіпсовій основі



Ангідритові стяжки з підігрівом, і без (рис.2.7). Поряд із цементно-піщаними стяжками у будівельному виробництві застосовують гіпсові (ангідритові). При облицюванні такої поверхні утворення етрингіту може спричинити відшарування плиткового покриття. Тому потрібна якісна підготовка поверхні.

Ангідритові стяжки без підігріву і з підігрівом обробляють однаково, а саме: поверхні надають шорсткості за допомогою різних інструментів і очищують за допомогою пилососа; наносять один або кілька шарів ґрунтовки СТ 17 для створення на поверхні водонепроникної плівки. Ґрунтовку наносять щіткою або малярним квачем; усі нерівності усувають за допомогою CN 77; керамічне покриття закріплюють матеріалом CM 22; шви стяжок без підігріву заповнюють продуктом СЕ 35, з підігрівом - СЕ 37; стики ущільнюють матеріалом CS 25.

Листи сухої штукатурки, гіпсові вироби штукатурки (рис.2.8) При облицюванні основ з гіпсу або гіпсових виробів і конструкцій потрібно брати до уваги велику чутливість гіпсу до вологи Поверхня основи має бути стійкою і сухою, мати залишкову вологість меншу за 1% При облицюванні плитками листів сухої штукатурки їх мінімальна товщина має бути 12,5 мм На вологих ділянках застосовують спеціальні вологостійкі листи, до того ж їх слід пдроізолювати за допомогою двох і більше шарів ґрунтовки СТ 17 Плитки закріплюють клеєм CM 16, CM 22, CM 17 або CU 26. Шви заповнюють продуктом СЕ 33 Super, можна застосовувати СЕ 37 Еластичне ущільнення стиків виконують матеріалом CS 25

 

Рис.2.7 Технологічне вирішення облицювання по ангідритовій стяжці з підігрівом і без

Рис.2.8 Технологічне вирішення облицювання по листах сухої штукатурки, гіпсових виробах, гіпсових штукатурках


Організація робочого місця

Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти і матеріали.

Робочі місця можуть бути стаціонарними і пересувними. На будівництві майже немає стаціонарних робочих місць. Робітник разом з пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки приміщення на іншу.

Бригадир і кожен член бригади мають заздалегідь турбуватися про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці так, щоб не заважати працювати іншому робітникові.

Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, повинен лежати справа, а той, що беруть лівою рукою, - зліва.

На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітників. Під час роботи слід користуватись лише справними інструментами та пристроями і якісними матеріалами.

Велике значення в організації робіт має своєчасна підготовка потрібних матеріалів і подавання їх на робоче місце. Тому у спеціально відведених приміщеннях заздалегідь сортують плитки, розкроюють лінолеум, приготовляють розчини і мастики. Підготовлені матеріали в процесі роботи ритмічно подають на робочі місця.

Робоче місце опоряджувальника має бути добре освітлене природним світлом. Для роботи з сумішами, що виділяють шкідливі для здоров'я людини леткі пари розчинників, слід забезпечити штучну або природну (через відкриті вікна) вентиляцію приміщень. Вентиляція повинна забезпечити протягом години не менше ніж дворазовий обмін повітря в приміщенні. Після закінчення роботи треба прибрати своє робоче місце, вимити і сховати у шафу інструменти, вимкнути струм, підведений до електроустаткування, закрити пускові пристрої на замок.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 100; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!